آیا خانم‌ها از سیکس پک آقایان خوششان می‌آید؟ (اهمیت جذابیت ظاهری مردان)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

آیا خانم‌ها از سیکس پک آقایان خوششان می‌آید؟ (اهمیت جذابیت ظاهری مردان)

بی‌شک زیبایی برای زنان و مردان مهم است و اولین چیزی که طرف مقابل را جذب می‌کند، زیبایی ظاهری است. زیبایی یک ویژگی نسبی است اما یک سری چیزها به دلیل مد و یا تبلیغات جامعه و… مشترک است و برای همه زیبایی محسوب می‌شود. مثلا در زنان ممکن است موهای بلند، اندام لاغر و… زیبایی محسوب شود اما در آقایان، یکی از ویژگی‌هایی که جزء زیبایی‌شان است، داشتن اندام ورزیده و قدرتمند است. سیکس پک هم یکی از این ویژگی‌ها است که بیشتر زنان آن را دوست دارند و جذاب می‌دانند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که آیا همه خانم‌ها عاشق سیکس پک هستند یا خیر و اصلا این موضوع چقدر اهمیت دارد؟

ظاهر مهم‌تر است یا قدرت بدنی مردان؟

تحقیقات نشان داده‌اند که علاوه بر اینکه ظاهر هم در جایگاه خود مهم است اما چیزی که اهمیت بیشتری دارد، قدرت بدنی مرد است. به عنوان مثال اگر زنان از مردانی که سیکس پک دارند یا ورزش می‌کنند خوش‌شان می‌آید، بیشتر عاشق قدرت آن مردها می‌شوند و نه صرفا عضلات و ظاهر آنها. بنابراین اگر یک فردی اندام ورزشکاری هم نداشته باشد اما قدرت بدنی داشته باشد، برای خانم‌ها جذاب خواهد بود. خانم‌ها یک بخشی از مردانگی را در قدرت بدنی مرد می‌دانند و به همین دلیل است که بیشتر جذب این نوع مردان می‌شوند.

ظاهر بدن چرا اهمیت دارد؟

برخی از افراد ادعا می‌کنند برایشان ظاهر هیچ اهمیتی ندارد و فقط اخلاق و رفتار و شخصیت آن شخص مهم است. درست است که ظاهر و توجه به آن باید در درجه دوم باشد و نه اول چون شخصیت و اخلاق او مهم‌تر و تاثیرگذارتر است بر روی رابطه، اما چیزی که در اولین نظر ما را به خود جلب می‌کند، ظاهر افراد است. اگر فردی با ظاهر ژولیده، اندام بسیار لاغر، لباس‌های کهنه و چروک و… پیش شما بیاید، قطعا هرچقدر هم که خوش اخلاق باشد، شما به حدی که لازم است، دوستش نخواهید داشت. چیزی که ما از ظاهر افراد متوجه می‌شویم این است که چقدر برای خودشان وقت می‌گذارند، چقدر برای خودشان ارزش و احترام قائل هستید و چقدر به خودشان می‌رسند. این موارد است که برای ما جذابیت ایجاد می‌کند و نه لباس‌های مارک‌دار و اندام ورزشکاری. یعنی برداشتی که از زیبایی داریم ما را جذب می‌کند و نه صرفا زیبایی‌ها یا ماهیچه‌ها و یا لباس‌های مارک‌دار، اما کسی که اندام خوبی ندارد یا زیاد چاق است و یا زیاد لاغر، به لباس‌هایی که می‌پوشد اهمیت نمی‌دهد و بهداشت فردی را نیز رعایت نمی‌کند، ما این گونه برداشت می‌کنیم که این فرد برای خودش و دیگران ارزش و احترام قائل نیست که به خود اهمیت نمی‌دهد و متوجه نیست که این موضوع چقدر برای دیگران آزاردهنده است. پس ظاهر بدن و چهره ما،نشان‌دهنده و معرف شخصیت ما و میزان ارزش و احترامی است که به خودمان و دیگران قائل هستیم. به این دلیل است که این قدر اهمیت دارد و افراد جذب کسانی می‌شوند که ظاهر نسبتا خوبی دارند و به خودشان رسیدگی می‌کنند.

  زنی که شما را برای پولتان می‌خواهد (زن پولکی و آهن پرست)

آیا کسی که سیکس پک دارد، میل جنسی بالاتری دارد؟

تحقیقات ثابت کرده‌اند افرادی که سیکس پک دارند یا چربی نواحی دور شکم و شکم‌شان کمتر است، میل و قدرت جنسی و باروری بالاتری دارند نسبت به افرادی که اضافه وزن دارند. به دلیل اینکه در افرادی که چربی‌های کمتری در بدن‌شان دارند، هورمون‌های جنسی بیشتری ترشح می‌شود.

علاوه بر سیکس پک، چه بخش‌هایی از بدن مردان برای زنان جذاب است؟


کمر و ساختار بدنی در حالت نشسته و استاده

همان طور که کمر زنان برای مردان جذاب است، کمر مردان نیز همین جذابیت را دارا است. کمر صاف با کم‌ترین چربی، شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد. همچنین ساختار بدنی شما نیز مهم است. ساختار بدنی یعنی پوزیشن و حالت بدنی شما هنگام نشستن و ایستادن. به عنوان مثال اگر همیشه قوز کرده بنشینید یا وقتی می‌ایستید، سر به جلو باشید یا حالت خوبی نداشته باشید، از جذابیت شما کاسته می‌شود. مردانی که وقتی می‌ایستند یا می‌نشینند، ساختار بدنی صاف و استوار دارند، جذاب‌تر هستند چون این موضوع نشان‌دهنده قدرتمند بودن آنها است.

شانه‌های پهن و قدرتمند

این مورد نیز به زنان احساس امنیت می‌دهد. اگر شما شانه‌های پهن و قدرتمند داشته باشید و همسرتان را در آغوش بگیرید، او بیشتر احساس امنیت خواهد کرد. به علاوه شانه‌های پهن نیز نشان‌دهنده مردانگی و قدرتمند بودن یک مرد است که برای زنان مهم و جذاب است.

بازوهای عضلانی

داشتن بازوهای عضلانی نیز برای زنان نشان‌دهنده قدرتمند بودن و مردانگی است. در نظرسنجی‌های انجام شده تاکنون، زنان گفته‌اند که وقتی مردی بازوهای عضلانی دارد و پیراهن آستین کوتاه می‌پوشد، بسیار جذاب می‌شود. پس داشتن بازوهای عضلانی و قوی، یکی از ویژگی‌های زیبا و جذاب در شما است.

سینه پهن و قوی

این هم دوباره نشانه قدرتمند بودن مرد است و این ویژگی نیز به زن احساس امنیت می‌دهد. داشتن سینه‌های پهن و قوی، بسیار جذاب است.

اعضای صورت هم مهم است

افرادی که فک قوی، بینی کوچک تا متوسط و چشمان درشت دارند، برای زنان جذاب‌تر هستند و مثل اینکه این مردان قدرت جنسی بیشتری دارند و همین موضوع ناخودآگاه آنها را به سمت این زنان می‌کشاند.

  اوایل رابطه عاطفی مواظب این نشانه‌ها باشید! (جملات پر ابهامی که باید جدی گرفته شوند)

لب‌ها و نگاه مرموز

زبان بدن بسیار مهم است و دیگران را می‌تواند به سمت ما بکشاند یا آنها را دفع کند. شاید در فیلم‌ها دیده باشید مردانی را که وقتی عاشق زنی می‌شوند، مرموز رفتار می‌کنند، لب‌هایشان طوری است که این پیام را می‌رساند که آن زن را می‌خواهد اما بعد با تغییر حالت لب‌های خود و یا با تغییر زبان بدن خود، نشان می‌دهد که دودل است که می‌خواهد یا خیر، نگاهش جدی و مغرور است اما وقتی زن عاشق او می‌شود و به سمت او می‌رود، مرد زبان بدنش تغییر می‌کند، لبخند کوچکی می‌زند و با چشمانش این پیام را می‌رساند که هدفش همین بود و می‌خواست خانم به سمت او جذب شود. درواقع لب‌ها و نگاه مرموز که طرف مقابل متوجه نمی‌شود این پسر او را می‌خواهد یا نه، می‌تواند جذاب باشد. برخی از زنان دوست دارند مرد در ابتدا کمی مرموز و مغرور به نظر برسد اما همین که یک سری تلاش‌ها و نشانه‌ها از سمت خانم دید که او هم علاقه‌مند شده است، خاکی و خوب رفتار کند.

دست‌ها

دست‌های یک مرد، چیزهای زیادی درباره او می‌گویند. اینکه کارش چیست؟ چقدر سختکوش است؟ چقدر از پاکیزگی دستانش مراقبت می‌کند؟ و همچنین هرچقدر دست‌ها بزرگ‌تر باشد، نشانه مردانگی و جذابیت بیشتر است.

ریش یا ته ریش

بسیاری از زنان معتقد هستند که مردان با ریش یا ته ریش، مردانه‌تر و قدرتمندتر و جذاب‌تر دیده می‌شوند. پس این مورد را هم می‌توان یکی از جذابیت‌های مرد دانست.

آیا داشتن سیکس پک و ظاهری جذاب، نشان‌دهنده داشتن شخصیت خوب است؟

برخی از افراد فکر می‌کنند همین که طرف مقابل ظاهر خوب و جذابی داشته باشد، سیکس پک داشته باشد یا پولدار باشد، پس حتما شخصیتش هم خوب و مناسب است یا حتما همین طور که به خودش می‌رسد، به شریک عاطفی‌اش نیز رسیدگی خواهد کرد. در حالی که می‌تواند این گونه نباشد و اصلا نمی‌توان از روی ظاهر، نظری درباره اخلاق و شخصیت طرف مقابل داد. پس اگر شما یک خانم هستید که این مقاله را مطالعه می‌کنید، باید این نکته را بدانید که فقط توجه و تمرکز کردن روی ویژگی‌های ظاهری مثل سیکس پک و انتخاب کردن شریک عاطفی یا همسر آینده با این معیار ذهنی، به نتیجه خوبی نخواهد رسید. شما باید حتما در کنار ویژگی‌های ظاهری و جذابیت ظاهری، به شخصیت و اخلاق او نیز توجه کافی را داشته باشید و بدانید که شخصیت و اخلاق، مهم‌تر از ظاهر است اما ظاهر از این جهت مهم است که باید برای شما یک جذابیت نسبی داشته باشد تا در آینده از لحاظ مسائل جنسی، دچار مشکل نشوید، اما نباید ظاهر را در اولویت اول قرار دهید.

  جر و بحث‌های ادامه‌دار در رابطه (مدیریت جر و بحث)

آیا همه زنان عاشق سیکس پک مردان هستند؟

هر فردی ممکن است معیارهای متفاوتی در خصوص زیبایی ظاهری مردان داشته باشد. برای برخی از افراد سیکس پک جذاب است و برای برخی دیگر خیر. برخی از زنان اندام عضلانی و ورزیده زیاد را دوست ندارند و همین که مردشان چاق نباشد، برایشان کافی و جذاب است. پس نمی‌توان گفت که لزوما همه زنان این ویژگی را دوست دارند یا اگر مردی بخواهد ازدواج کند یا وارد رابطه شود، حتما باید این ویژگی را داشته باشد تا از سوی زنان پذیرفته شود.

چگونه مرد دلخواهم را پیدا کنم؟

اگر می‌خواهید مردی را پیدا و جذب کنید که از لحاظ ظاهری و شخصیتی و اخلاقی باب میل شما باشد و مشابه ایده‌آل‌های ذهنی‌تان باشد، ابتدا باید آموزش‌های لازم در خصوص وارد شدن به رابطه عاطفی سالم و پیدا کردن شخص مناسب را ببینید و مهارت‌هایی را در خودتان کسب کنید و مواردی که باعث می‌شود مرد مناسب در مسیر زندگی‌تان قرار نگیرد را پیدا و حل کنید تا به هدف‌تان برسید. این آموزش‌ها را می‌توانید از طریق شرکت در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج دریافت کنید و روی خودتان حرفه‌ای کار کنید.

سخن پایانی

زیبایی یک ویژگی نسبی است. برخی از افراد شاید داشتن سیکس پک و اندام ورزیده را زیبا و جذاب بدانند و برخی از فردی تپل را دوست داشته باشند یا برخی از افراد فرد لاغر را دوست داشته باشند اما در کل از لحاظ تکاملی و روان شناختی، زنان دوست دارند مردشان ظاهری قدرتمند داشته باشد تا در کنارش احساس امنیت داشته باشند و احساس کنند که مردشان، مردانگی زیادی دارد. بنابراین نمی‌توان گفت که همه زنان عاشق سیکس پک مردان هستند. البته به جز ناحیه شکمی، نواحی مثل کمر، دستان، بازوها و چهره و… نیز جزء زیبایی‌ها و جذابیت مردان به حساب می‌آید که در این مقاله درباره‌اش توضیح دادیم. اگر می‌خواهید مردی را پیدا و جذب کنید که از لحاظ ظاهری و شخصیتی شبیه ایده‌آل‌ها و ذهنیت‌تان باشد، می‌توانید در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج شرکت کنید تا شخص مناسب را پیدا کنید و بتوانید یک رابطه سالم و هدفمند را مدیریت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط