چگونه رابطه شاد و خوبی داشته باشیم؟ (6 ویژگی افرادی که رابطه شاد دارند)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چگونه رابطه شاد و خوبی داشته باشیم؟ (6 ویژگی افرادی که رابطه شاد دارند)

6 ویژگی افرادی که رابطه شاد دارند


چه افرادی رابطه شاد دارن؟

شاید فکر کنین داشتن رابطه شاد، بیشتر به طرف مقابل شما بستگی داره. شاید مقصر رابطه بدتون رو طرف مقابل می‌دونین. اما تحقیق زیر نشون داده، افرادی که زندگی و رابطه شادی دارن، خودشون یک سری ویژگی‌ها دارن که توی این پست بهش اشاره می‌کنیم.

طرف مقابل رو دوست دارن

عشق، عشق، عشق! تقریبا سال‌هاست برای علم ثابت شده که عشق و تجربه شورانگیزش میتونه حتی پیر رو جوان کنه!! طرف مقابل‌تون رو دوست دارین؟ آیا کنار هم شاد هستین؟ آیا رابطه‌تون رو دوست دارین؟ اگه رابطه‌تون اونقدر مشکل دارد که اجازه نمیده عشق رو تجربه کنین، باید هر چه سریع‌تر مشکلاتش رو حل کنین. تبدیل به افرادی که سال‌ها بدون عشق و علاقه همدیگه رو تحمل می‌کنن نشین! مانع بین‌تون رو برای ابراز و دریافت محبت بردارین. تمام رابطه رو تبدیل به معامله نکنین، هیچ چیز مانند امنیت عاطفی و تجربه عشق، حال رابطه‌تون رو خوب نمیکنه.

سلامتی بدنی و انرژی دارن

شاید سلامت جسمی، آخرین چیزی باشه که تصور کنیم در یک رابطه دو نفره اثر گذاره. اما تحقیقات نشون داده، افرادی که از سلامت جسمی و انرژی کافی برخوردار هستن، روابط شادتری رو تجربه می‌کنن. چقدر به سلامت جسمی خودتون اهمیت میدین؟ میدونین خیلی از بی‌حالی‌ها و کمبود انرژی‌ها، ناشی از کمبود ویتامین‌های مختلفه؟ چند وقت یکبار چک آپ میدین؟ حسابی به خودتون و سلامت جسم‌تون برسین تا بتونین یک رابطه شاد تجربه کنین.

خودشون رو می‌شناسن

تصور کنین فردی که تشنه هست، غذا بخوره، یا برعکس فردی که گرسنه هست فقط آب بخوره. قطعا این فرد نه تنها نیاز اصلی‌اش برطرف نمیشه، بلکه ممکنه تشدید هم بشه. رابطه هم از این واقعیت مستثنی نیست، ما باید بدونیم چه نیازی در رابطه داریم، چه فردی میتونه به ما آرامش بده، چگونه در کنار یک نفر شاد هستیم؟ با شناختن نیاز اصلی‌مون میتونیم بهترین انتخاب رو بکنیم و نتیجه این انتخاب آگاهانه یک رابطه شاده. پس خودتون رو بشناسین.

  چرا همسرم با من صمیمی نیست؟

مدیریت مالی دارن

نمیتونیم اثر پول رو در روابط انکار کنیم. هر رابطه‌ای برای گذروندن امورش به حداقل‌هایی احتیاج داره که اگه برطرف نشه ممکنه رابطه به چالش کشیده بشه. فرقی نداره دختر هستین یا پسر، قبل از ورود به یک رابطه، میتونین استقلال مالی داشته باشین تا مقدمات یک رابطه شادتر براتون راحت‌تر فراهم بشه.

میدونن چی میشه

شاید شعارگونه به نظرتون برسه، اما واقعیت داره. تحقیقات نشون داده، روابطی که هدف‌دار هستن، شادتر هم هستن. افرادی که میدونن از رابطه چی میخوان و طبق اون پیش میرن، رضایت بیشتری از رابطه دارن. صد البته که منظور ما اهداف مشترکه نه اهداف یک طرفه و تحمیلی مثل وقتی که یک نفر هدفش ازدواج باشه و یک نفر فقط دوستی ساده بخواد! اهداف رابطه دو نفره باید کاملا مشترک باشه.

اجازه نمیدن تحقیر بشن

بعد از خانواده، مهم‌ترین منبع عزت نفس برای ما از روابط عاطفی‌مون به دست میاد. اگه طرف مقابل، فرد رو قبول داشته باشه، او رو تحسین کنه، تشویق کنه و بهش بفهمونه چقدر ارزشمنده، فرد عزت نفسش حفظ میشه و از این شرایط احساس شادی میکنه. برعکس، افرادی که دائم در رابطه تحقیر میشن، مسلما نمیتونن یک رابطه شاد رو تجربه کنن. بنابراین افرادی که اجازه نمیدن کسی تحقیرشون کنه، میتونن یک رابطه شاد رو تجربه کنن.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

حقایق عجیب درباره عشق

حقایق عجیب درباره عشق عشق مثل دارو عمل میکنه عشق، احساس سرخوشی و هیجان به آدم میده. نواحی از مغز که توسط عشق فعال میشه، با نواحی که با اعتیاد

مطالعه»