جذب دختر مغرور

چطور دختر مغرور را جذب و عاشق خود کنیم؟ (رفتار با دختر مغرور)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور دختر مغرور را جذب و عاشق خود کنیم؟ (رفتار با دختر مغرور)

شاید برای شما پیش بیاید که از دختری خوشتان بیاید که تاحدودی مغرور و بی‌اعتنا به شماست. به دست آوردن دل این دختران و جذب دختر مغرور ، تاحدودی کار دشواری محسوب می‌شود. دختران مغرور معمولاً خیلی تمایل به برقراری رابطه از خود نشان نمی‌دهند به همین دلیل شروع ارتباط با این افراد کمی سخت است. این سخت گیری در برقراری ارتباط می‌تواند به علل مختلفی روی دهد مثل شرایط خانوادگی و نوع تربیت کودکی، تجربهٔ روابط قبلی فرد، مسائل فرهنگی، ویژگی‌های شخصیتی، نداشتن مهارت‌های ارتباطی و … . با این وجود، شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌هایی که در این مقاله آورده شده و کمی صبر، دختر مورد علاقهٔ خودتان را جذب کنید.

نحوه جذب دختر مغرور


خودتان را دوست داشته باشید.

این نکته بسیار مهمی است. آیا شما واقعاً خودتان را دوست دارید؟ اگر خودتان فکر نمی‌کنید که عالی هستید پس چگونه می‌توانید بقیه افراد و دختران را متقاعد کنید که شما یک پسر عالی هستید؟ عاشق خودتان شوید و به خود احترام بگذارید تا دنیا هم شما را این گونه ببیند.
دوست داشتن خود کار دشواری نیست؛ همهٔ ما ویژگی‌هایی داریم که به خاطر آن‌ها قابل احترام و دوست داشتن هستیم. چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و لیستی از ویژگی‌های مثبت خود تهیه کنید. لازم نیست ویژگی‌های خیلی زیاد یا بزرگی در این لیست نوشته شود. نسبت به خودتان سخت‌گیر نباشید، تمام ویژگی‌هایی که در خود دوست دارید را لیست کنید، مثلاً: “سعی می‌کنم در برخورد با آدم‌ها لبخند داشته باشم تا حس بهتری به آن‌ها بدهم.”

بگذارید که او ببیند که شما زندگی خود را دارید

خود را مشغول انجام فعالیت‌های مختلف کنید. از آنجا خارج شده و از دنیا لذت ببرید، آخر هفته‌ها به سفر بروید، باشگاه جدید بروید یا حتی کارهای جدید با دوستانتان انجام دهید. هر چه شما فعال‏تر شوید و زندگی مستقل خود را داشته باشید، جذابیت بیشتری نزد دختر مورد نظر خود پیدا می‌کنید.

اعتماد به نفس داشته باشید

در هر وضعیتی، رها و راحت باشید. صحبت کنید، صدای قاطع و واضح داشته باشید و نظرات خود را بیان کنید. وی احتمالاً عادت کرده است که با اعتماد به نفس ترین فرد در جمع باشد. بایستید و نشان دهید که چقدر به خود اطمینان دارید.
این اعتماد به نفس می‌تواند در فرد مقابل احساس اعتماد ایجاد کند و توجه دخترها را به شما جلب کند.
اما به خاطر داشته باشید که:
• اجازه دهید شخصیت شما خودش صحبت کند. نیازی به لاف زدن نیست اما خود را ضعیف یا نامطمئن نشان ندهید. به خودتان افتخار کنید و خودتان باشید.
• آرام باشید. اگر شما بتوانید مشکلات را حل کنید دیگران تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

ویژگی های مثبت خود را به او نشان دهید.

اگر اولین برخورد شما گیرا و جذاب نبود اشکالی ندارد. فقط به وی ثابت کنید که ویژگی های مثبت زیادی دارید. به هر حال، تظاهر به چیزی که نیستید نکنید. شما نمی‌توانید همیشه در برابر او از ماسک استفاده کنید. فقط خودتان باشید؛ زیرا هر چیز دوست‌داشتنی در مورد شما خودش نمود پیدا می‌کند و نیازی نیست که دیگران را مجبور به دیدن آنها کنید.

به ظاهر خود توجه کنید.

ظاهر و قیافه، مهم‌ترین اولویت همه دختران نیست اما قطعاً اگر سالم باشید و تناسب اندام خود را حفظ کنید، ورزش کنید، خوب لباس بپوشید و از عطر استفاده کنید تاثیر خیلی بیشتری می توانید بر روی دختران دیگر داشته باشید.

  شخصیت خود را بشناسید (تیپ شخصیتی دیداری، شنیداری و لمسی)

اعتماد او را جلب کنید.

وقتی که او به کمک نیاز دارد، همراهش باشید. کسی باشید که در مواقع سختی می‌توان به او تکیه کرد. دختران، پسرانی که حامی آنها باشند را دوست دارند. اگر وی با شما احساس امنیت کند یا باور داشته باشد که می‌توانید با موقعیت‌های سخت روبرو شده و از وی مراقبت کنید، احساس بهتری به شما خواهد داشت. درست است که دختران مغرور در ظاهر تمایلی به کمک گرفتن از شما ندارند، اما همین که احساس کنند شما در کنارشان هستید و در صورت نیاز می‌توانند به شما تکیه کنند، برایشان جذاب است.

علاقه مندی های مشترک پیدا کنید.

بگردید و ببینید چه علاقه مندی ها و تفریحات مشترکی بین شما وجود دارد. شما نباید همیشه بک جور لباس بپوشید یا یک گروه موسیقی مورد علاقه داشته باشید اما هر چه بیشتر با هم ارتباط داشته و همدل باشید وی در کنار شما احساس راحتی بیشتری می‌کند.
علاقه‌مندی‌های مشترک بین خود را بیابید. این موارد مشترک چیزهای زیادی را در برمی‌گیرد مثلاً باورهای سیاسی یا سرگرمی های مشترک. سعی کنید او را بیشتر بشناسید و هر چه این کار را انجام دهید چیزهای بیشتری می‌یابید که می‌توانید با هم به اشتراک بگذارید.

شنونده‌ای خوب و صادق باشید.

به گفته های او گوش دهید و رغبت خود را به شنیدن داستان‌های او نشان دهید. یک شنونده خوب باشد و به وی نشان دهید که چقدر به او و احساساتش توجه دارید. این نیز یکی از راه‌هایی است که می‌توانید او را بهتر بشناسید و چهره واقعی پشت لبخند او را کشف کنید؛ شخصی که پشت آن چشم‌های مهربان است.

برای شنوندهٔ خوب بودن، به این نکات توجه کنید:

• هنگام گفت‌وگو تمام توجهتان را به او اختصاص دهید. گفت‌وگو با فردی که دائم حواسش به اطراف یا گوشی موبایلش است، اصلاً لذت‌بخش نیست. زمانی که در گفت‌وگو با کسی هستید، سعی کنید تماماً به حرف‌های طرف مقابل گوش کنید. توجه کامل و اصطلاحاً سر و پا گوش بودن، مخصوصاً برای دخترهای مغرور بسیار مهم است، زیرا آن‌ها روی چنین رفتارهایی حساس‌تر هستند.

• خودتان را جای فرد مقابل بگذارید. با این کار می‌توانید تاحدودی از احساسات و هیجانات فرد مقابل خود آگاهی پیدا کنید. اینکار باعث می‌شود فرد مقابل خودش را به شما نزدیک‌تر احساس کند و تمایل بیشتری به گفت‌وگو با شما داشته باشد.

• سریعاً در ذهنتان دنبال جواب نگردید. گاهی پیش می‌آید در گفت‌وگوهایمان با دیگران دائم منتظر تمام شدن حرفشان هستیم تا نظر خودمان را بیان کنیم؛ اما این کار دو ایراد اساسی دارد: اول اینکه با این روش، فرصت درست شنیدن حرف‌ها و صحبت‌های طرف مقابل را از دست می‌دهیم. به علاوه، بعضی وقت‌ها آدم‌ها (به‌خصوص خانم‌ها) بیشتر دوست دارند که با شما صحبت کنند و حرف‌هایشان را بزنند و خیلی منتظر نظرات و پیشنهادات شما نیستند!

• به زبان بدن خود توجه کنید. اکثر ما بر اثر تجربه متوجه شده‌ایم که بعضی رفتارهای بدنی مانند به جلو خم شدن هنگام صبحت، تماس چشمی و …، ویژگی‌هایی هستند که به ما نشان می‌دهد فرد مورد نظر به گفت‌وگو با ما علاقه‌مند است. سعی کنید این رفتارها و زبان بدن را شناسایی کنید و از آن‌ها در گفت‌وگوهایتان استفاده کنید.

  ازدواج در فضای مجازی: عشق و دوستی اینترنتی دختر و پسر

 

این فاکتورها جز اساسی‌ترین ویژگی‌های یک شنوندهٔ خوب است. برای اینکه بتوانید از آن‌ها به خوبی استفاده کنید، دو راهکار خیلی خوب وجود دارد:

1. سعی کنید از آن‌ها در زمان گفت‌وگو با افراد نزدیک و صمیمی خود استفاده کنید و از آن‌ها بازخورد بگیرید.

2. ببینید در اطرافتان چه کسانی هستند که از گفت‌وگو با آن‌ها لذت می‌برید، سپس سعی کنید ویژگی‌های آن‌ها را لیست کنید و در مکالمات بعدی خود استفاده کنید.

صادق باشید.

صادق باشید و سعی کنید خودتان باشید نه کسی که سعی می‌کند با او قرار ملاقات بگذارد. وی زمانی که شما خود واقعی‌تان را به او نشان دهید بیشتر به شما احترام می‌گذارد و احتمال این که او را به دست آورید افزایش می‌یابد.

اجازه دهید حس شوخ‌طبعی شما قلب او را تسخیر کند.

یک روش دیگر برای به دست آوردن قلب یک دختر این است که او را بخندانید، به او یادآوری کنید که دنیا ممکن است بی‌رحم باشد اما هنوز دلایلی برای خندیدن وجود دارد.
اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که توانایی شوخ‌طبعی بالایی برخوردارند، خیلی راحت‌تر می‌تواند توجه دختر مغرور را به خودتان جذب کنید و صمیمیت بیشتری بین خودتان ایجاد کنید؛ اما اگر خیلی در این کار مهارت ندارید، نگران نباشید، کارهایی است که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، حس شوخ‌طبعی را در خود پرورش دهید:

• با دوستانی که فکر می‌کنید حس طنز بالایی دارند، بیشتر رفت و آمد کنید. شما می‌توانید چیزهای زیادی را از آن‌ها یاد بگیرید.
• داستان‌ها و مطالب طنز بخوانید.
• ابتدا جلوی آینه و سپس در حضور دوستان صمیمی تمرین کنید و از آن‌ها بازخورد بگیرید.
• غلو کردن یکی از ویژگی‌های طنز است. سعی کنید در خاطره تعریف کردن‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید.
در آخر اینکه، خیلی به خودتان سخت نگیرید. با شناخت بهتر و بیشتر فرد مقابل، شماراحت‌تر می‌توانید خودتان باشید و از حس طنز خود استفاده کنید.

حس کنجکاوی او را تحریک کنید.

اجازه دهید او بداند که به او تمایل دارید اما کمی مرموز باشید. به او از طرف دیگر اتاق لبخند بزنید اما به او نزدیک نشوید. اگر بداند شما به او راغب هستید تمام شب منتظر حرف زدن با شما است. یک مرتبه به او نزدیک شوید، یک احوال‌پرسی مؤدبانه کنید و سپس بروید. این عمل، حضور شمارا نشان می‌دهد و کمی او را نسبت به شما کنجکاو می‌کند. کنجکاوی باعث ایجاد رغبت شده و در نتیجه احساس‌های دیگر خواهند آمد.
• در هنگام صحبت کمی عقب بایستید. خیلی مشتاق نباشید و در مورد خودتان خیلی حرف نزیند. اجازه دهید که خیال‌پردازی او در مورد شما و شناخت شما کار کند.
• شکایت نکنید. وقار سکوت یک ویژگی غیرقابل چشم‌پوشی برای هر کسی است.

به او فضا دهید.

همیشه به دختر، فضایی بدهید به خصوص زمانی که می‌خواهید به او اظهار عشق کنید. به او بی‌اختیار نزنید و از نگاه کردن خیره به او در هنگامی که با پسر دیگری صحبت می‌کند خودداری کنید. به او فرصت بدهید تا دلش برای شما تنگ شود و احساس کند که چقدر عدم حضور شما در کنار او کسل‌کننده است.

صبور باشید.

جمله معروفی است که می‌گوید چیزهای خوب نصیب افراد صبور می‌شود. صبر به شما کمک می‌کند تا چیزهای خوب و افراد خوب را به دست آورید که واقعاً شایسته شما هستند. شما فقط کار خود را انجام دهید و صبر کنید تا کائنات به شما جواب مثبت دهند.

  چطور بگم دوستش دارم؟ (نحوه پیشنهاد دادن و مطرح کردن عشق)

برای شروع رابطه قدم بردارید

دختران قوی تحت کنترل و قدردان مرد مسئولیت‌پذیر هستند. جلو بروید و با او صحبت کنید، اجازه دهید او به رغبت شما پی ببرد. ممکن است در ابتدا نسبت به شما گارد بگیرد اما به احتمال زیاد تحت تأثیر شما قرار خواهد گرفت.
• بیش از حد مصر و متقاضی نباشید زیرا ممکن است نسبت به نیت شما دچار سوءتفاهم شود.

به او هدیه بدهید

باید هدیه شما به قدری کوچک و ناچیز باشد که او احساس هدیه گرفتن نداشته باشد. شما می‌توانید یک خودکار یا یک نمونه یا یک چیز کوچکی که او دوست دارد به او بدهید. هر موقع وی این هدیه را می‌بیند، به یاد شما می‌افتد زیرا شما هنوز به او نگفته‌اید که دوستش دارید. این کار او را نسبت به قصد و نیت شما شگفت‌زده می‌کند و او نیز به تدریج و حتی بدون این که خودش بفهمد نسبت به شما متمایل می‌شود.

به نشانه هایی که او برای شما ارسال می کند، توجه کنید.

به عبارت دیگر، شما باید کاملاً هوشیار باشید تا هر علامتی را که او به نشانه علاقه‌مند شدن به شما ارسال کرد متوجه شوید. به هر حال، نباید خیلی متوهم و خیال پرداز باشید.

جواب رد او را بپذیرید و قبول کنید که نه، نه است

به او به عنوان یک زن احترام بگذارید و علائم را بپذیرید. جواب رد گاهی اوقات برای این که شما به مسیر درست بروید لازم و ضروری است. در حقیقت این جواب به شما یادآوری می‌کند که باید رشد کنید و به هر آنچه لیاقتش را دارید و می‌خواهید دست یابید.
به جواب منفی او احترام بگذارید و بدانید که الان زمانی است که شما باید بروید.

در یک کلام…
برای جذب علاقهٔ دختر مغرور، در گام اول باید به خودتان توجه کنید؛ خودتان را دوست داشته باشید، فعالیت‌های مورد علاقهٔ خود را پیگیری کنید و سعی کنید اعتماد به نفس خودتان را تقویت کرده و آن را به دیگران نشان دهید.
حالا برای گام بعدی سعی کنید توجه دختر مورد نظر را به سمت خود جلب کنید؛ ظاهرتان را آراسته و مرتب نگه دارید؛ به او نشان دهید که تکیه‌گاه خوبی هستید؛ سعی کنید علاقه‌مندی‌های مشترک با او را پیدا کنید؛ در گفت‌وگوهایتان، از مهارت خوب شنیدن استفاده کنید و نشان دهید که با او صادق هستید. به علاوه، از حس شوخ‌طبعی خود استفاده کنید. همچنین سعی نکنید همان ابتدا در مورد همه چیز صحبت کنید، کمی مرموز بودن جذاب است.
درست است که علاقهٔ شما باعث می‌شود بخواهید زمان زیادی را با آن فرد بگذرانید و زود به نتیجه برسید اما به خاطر داشته باشید زیاد چسبنده بودن و توجه بیش از حد معمولاً اثر عکس می‌گذارد؛ صبر کنید و به فضای شخصی او احترام بگذارید.
حالا که شما تاحدودی با او آشنایی پیدا کردید، می‌توانید دربارهٔ احساستان با او صحبت کنید. اگر متوجه شدید که او هم به شما علاقه‌مند است، سعی کنید از توصیه‌های بالا برای ادامهٔ رابطه استفاده کنید. ولی اگر چنین علاقه‌ای را از سمت او دریافت نکردید، به انتخابش احترام بگذارید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • دوست عزیز بهتر هست در چنین شرایطی با یکدیگر صریح و صادق باشید. اینکه چه اشتباهی کردید مهم است، آیا عواقب آن اشتباه رفع شده است؟ این خانم شما را بخشیده است؟ ریشه آن اشتباه چه بوده؟ برطرف شده است و … سوالات زیادی هستند که جوابشان قدم بعدی شما را مشخص می کند. توصیه می کنیم با یک مشاور صحبت کنید تا با بررسی این جزئیات بیشتر کمکتان کند.

 • دوست عزیز بدون بررسی جزئیاتی مانند سن ایشان، اهداف شما، کار و تحصیلاتتان و … نمی توان در این مورد نظر داد. لطفا با یک مشاور صحبت کنید تا با بررسی همه جوانب بتواند به شما کمک کند.

 • سلام دوست عزیز از صبر و حوصله شما ممنونم، تعداد پیام ها بالاست و به ترتیب به اون ها پاسخ میدیم. ممنون که همراه ما هستید

 • دوست عزیزم سلام. خیلی مهمه که طرف مقابل ما تصمیمش یا ما همخوان باشه و ما نمی تونیم به اون خواسته هامون رو تحمیل کنیم. باید بررسی بشه که چرا ایشون از ازدواج فراری هستند؟ آیا مانعی وجود داره یا این دیدگاه با توجه به تجربیاتشون در زندگی در ایشون به وجود اومده؟ آیا این موانع و دیدگاه ها قابل تغییر هستن؟ آیا از پس شما بر میاد؟ بهتره با یه مشاور صحبت کنید تا با بررسی این جزئیات بهتر کمکتون کنه

 • پسر عزیزم سلام.شاید بشه گت بدترین حالت یک رابطه، یه رابطه بلاتکلیفه. چون انتظارات و هدف هیچ کدوم از طرفین در اون معلوم نیست. ایشون صراحتا به شما گفتن در یک رابطه دیگه هستن، از طرفی نوع رابطه شما صمیمی و عاطفی به نظر می رسه. این بلاتکلیفی حتی ممکنه برای رابطه دوستیتون خوشایند نباشه. پس قدم اول شما باید مشخص کردن این موضوع باشه که هر دوی شما چه چیزی از این رابطه می خواین؟؟

 • پسر عزیزم سلام.شاید بشه گت بدترین حالت یک رابطه، یه رابطه بلاتکلیفه. چون انتظارات و هدف هیچ کدوم از طرفین در اون معلوم نیست. ایشون صراحتا به شما گفتن در یک رابطه دیگه هستن، از طرفی نوع رابطه شما صمیمی و عاطفی به نظر می رسه. این بلاتکلیفی حتی ممکنه برای رابطه دوستیتون خوشایند نباشه. پس قدم اول شما باید مشخص کردن این موضوع باشه که هر دوی شما چه چیزی از این رابطه می خواین؟

 • دوست عزیزم سلام. خوب شما اول باید دلیل و ریشه اصلی این تغییر دیدگاه رو در نامزدتون با بررسی جزئیات و شرایط رابطه به دست بیارین. از اون گذشته نامزد شما در سن نوجوانی هست و یکی از ویژگی های مهم نوجوانی تغییر خلق و خو و دیدگاه های اون هاست، از اونجایی که هویت فرد در این سن هنوز به طور کامل شکل نگرفته تغییر روند و دیدگاه های اونها به صورت ناگهانی تقربا طبیعی به شمار میره. نابراین به شما پیشنهاد می کنم برای برخورد صحیح با نامزدتون و حل مشکلاتی که بینتون وجود داره حتما از مشاور کمک بگیرین تا راحت تر بتونه با دونستن جزئیات شرایطتتون کمکتون کنه.

 • سلام
  من ۱۵ سالمه و علاقه به یک دختر ۱۴ ساله دارم و هر چند ماه یک بار هم دیگه رو میبینیم
  و اکثر اوقات با هم دیگه چت میکنیم و اون گفته که علاقه به من داره ولی هیچوقت به من پیام نمیده وه من همیشه پیام بهش میدم وه اون فقط جواب میده
  درک نمی کنم اصلا چون خیلی بی محلی میکنه با وجود اینکه به من علاقه داره
  لطفا راهنمایی کنید ممنون
  چکار کنم که اون جذب من بشه ؟

 • سلام من ۲۲ سالمه و به یه دختر تو دانشگاه علاقه مند شدم ولی درست زمانی ک میخواستم پا پیش بذارم دانشگاه بخاطر کرونا تعطیل شد تا این ک چند روز پیش تو واتساپ حرفمو زدم و ازش درخواست ملاقات کوتاه کردم ولی گفت تو شهر خودشون نمیتونه منو ببینه(شهر کوچکی هست)و در ضمن گفت که به کس دیگه ای علاقه داره .
  بنظر شما میتونم نظرشو عوض کنم یا بیخیالش بشم

  • سلام دوست گرامی
   او جواب داده است که به شخص دیگری علاقمند است، بهتر است که رها کنید و سرمایه ‌گذاری اشتباه روی این رابطه انجام ندهید.

 • سلام و عرض ادب و احترام
  من ۶ الی ۷ ماهی میشود که به یه دختری حس عجیبی پیدا کردم وفک میکنم عاشقشم خوب بخاطره این احساسم که بهش دارم به مدرسشون راه پیدا کردم والان هم اول نمره شان هستم خوب من چکار کنم که دل شو بدست بیارم وجذبش کنم اگه رهنمایی ام کنید ممنون میشوم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   یعنی او در سن مدرسه است؟؟
   بهتر است که در این سن، ذهن خودتان و او را مشغول ارتباط عاطفی نکنید؛ چراکه وطایف دیگری مانند درس خواندن دارد.

 • سلام وقتتون بخیر. بنده متاهل هستم و 32 سالمه. دو سال پیش هم دانشگاهی همسرم و همسرم رو به مدت دوماه با ماشینم که محل کارشون 50 کیلومتر فاصله داشت ،میبُردم و میاوردم ! میدونم که بنده متاهل نبایست اینجور فکرهارو بکنم ؛چه برسه که بخوام با داشتن همسر به کس دیگه ای دل ببندم ! ولی متاسفانه هم دنشگاهیی خانمم بدجور دلمو برده! بعده دوسال ؛امسال پاییز براش پیام دادم تو واتساپ و تولدشو تبریک گفتم . اما ایشون جواب ندادن !
  ولی من بدجور دلم پیشش هست و روز نیست که بهش فکر نکنم ! حالا گرفتار شدم و نمیدونم بایست چیکار کنم ! ایشون مجرد هستن و دوس پسر هم دارن ! این بین من بدبخت بدجور دلم دامش افتاده ! لطفا کمک کنید

  • سلام دوست گرامی
   احتمالاً به دلیل این رفت و آمد، توجه شما به او جلب شده است.
   اما اینکه برخلاف تعهدی که باید داشته باشید به او پیام دادید، کار درستی انجام ندادید و قطعا هم برای شما هم برای همسر و هم برای دوست‌شان، این ماجرا ختم به خیرر نخواهد شد.
   بنابراین تا حد ممکن این ارتباط را کم کنید و همچنین شماره او را حذف کنید.
   در صورت نیاز به مشاوره، می‌توانید نوبت خود را رزرو کنید.

 • من ۱۸ سالمه😐و دخترم
  از ی پسر ک ۲۴ سالشه خیلی خوشم میاد ولی غرورم نمیزاره بهش بگم چون اونم مغروره و زیاد دور و برم نمیاد و انگار اشتیاقی برای وقت گزروندن با من نداره،پوووف چیکار کنم ی حس خاص بهش دارم

  • سلام دوست گرامی
   ابراز علاقه مستقیم شما به او، می‌تواند باعث نتایج تلخی مانند سرکوب و کاهش عزت نفس شما شود. بنابراین در این مساله تجدیدنظر کنید و راه‌های غیرمستقیم را امتحان کنید. البته به سن خودتان نیز توجه کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من ب یک دختری ک نسبت فامیلی هم داریم علاقه مند شدم واین که چند ماه پیش بهش درخواست دوستی دادم تو مجازی
  اونم قبول نکرد و گفت حسی بهت ندارم و اهل دوستی و اینا نیستم ولی تاجایی ک میدونم دوست پسر داشته قبلا
  ایشون اولین تجربه عشق منه و خیلی دوست دارم بهش برسم از اون روز ک تو واتساپ بهش پیام دادم ندیدمش و باهاش صحبتی نداشتم ولی چند روز دیگ مجبورم ک ببینمش تو عروسی اقوام و اینکه بهم کمک کنید بهش برسم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و او اشاره نکردید.
   او به شما جواب منفی داده است و حسی به شما ندارد. اصرار شما برای رسیدن به او، زمانی به نتیجه می‌رسد که این احساس دوطرفه باشد.
   بهتر است فعلاً به او اصراری نداشته باشید و برای اینکه بتوانید مهارت‌های ارتباطی خودتان را افزایش دهید، از مشاوره استفاده کنید.

 • سلام- من چند وقته عاشق شدم و دنبال معشوق خود یا اون کسی ک به قلبم میاد هستم ولی پیداش نمیکنم -بنظر شما اون کسی که میخوام باهاش دوست شم و رابطه برقرار کنم حتما به دل و قلبم بشینه یا هرکسی که شد؟- کجا میتونم دختر مورد علاقه خودم رو پیدا کنم؟ -سنم هم 18 ساله

  • سلام دوست گرامی
   زمانی شما می‌توایند شخص مورد نطرتان را انتخاب کنید که ابتدا شناخت بیشتری از خودتان داشته باشید.
   در واقع شما باید اول بدانید به دنبال چه شخصی و با چه مشخصاتی می‌گردید، تا او را پیدا کنید.
   در ضمن سن شما نیز هنوز سنی نیست که مناسب انتخاب همسر باشد.

 • سلام من سه سال بود از هم دانشگاهیم خوشم میومد و اون از همون اول هم اینو میدونست ولی بهم گفته بود نه .. من خیلی ازش خوشم اومده بود و اولین دختری بود ک حس بدی تو عمرم بهش نداشتم اخه قبلا از همه دخترا بدم میومد .. تو دانشگاه با یه نفر وارد رابطه شد ولی رابطشون تموم شد ، من چه قبل این که وارد رابطه بشه و چه بعدش همه کاری رو انجام دادم که بهش بفمونم دوسش دارم با اینکه میدونست ولی همیشه ندید گرفت .. و همیشه میگه با هم فرق داریم و فازمون بهم نمیخوره ولی واقعا اونطوری ک اون میگ نیست … همیشه با خودم فکر میکنم که اون پسره که یه سال باهاش بود چه کاری براش کرده بود و چجوری دلشو بدست اوورد ک من با وجود همه ابراز علاقه و اثباتش بهش طی این سه سال نتونستم …. 😑😑

  • سلام خیلی ممنون از مقاله خوبتون من یک دختری را دوست دارم21سالمه مغروره میگفت قبلا تورو دوست داشتم یعنی الان احتمال دارد اون منو دوس داشته باشد

 • سلام من عاشق همکلاسی دانشگاهم شدم
  با اینکه دانشگاه ها مجازیه اما باور کنید این عشق واقعیه رفتم بهش عشقمو گفتم سه روز عادی چت کرد و گفت که از من چه خواسته ای داری روز چهارم بهم گفت که یه سری خطوط قرمز داره و اهل دوستی و ازدواج نیست و با همه پسر ها مثل برادر صمیمی هست و گفت تو رو هم جای برادرم میدونم و اگه حالتو خوب میکنه دیگه باهات دوست معمولی نباشم چون رو دوستام حس ندارم حتی بهم گفت صمیمی تر از این هم نباید بشیم
  من واقعا دارم داغون میشم واقعا ایا راهکاری وجود داره که من به این دختر برسم؟ در ضمن من از ایشون یک سال کوچکتر هستم
  ممنونم از پاسخگویی تون

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   او مرز خودش را مشخص کرده است و نمیخواهد صمیمی شود؛ اما مساله اصلی این نیست.
   مساله اصلی اینجاست که به چه صورت به این نتیجه رسیدید که او را می‌خواهید؟ در حالیکه شناختی روی او ندارید.

 • سلام من 15 ساله از دختر عموم خوشم میاد ولی جرات گقتنشو نداشتم ولی تمامه دوستام میگن که حستو بگو
  میخاستم بدونم که واسه کسی که به من همش میگه سلام چطوری پسر عمو جونم،منو به این چشم نگاه میکنه و اینم بگم 3 سال ازم بزرگتره به این چشم نگاه میکنه به
  نظرتون جوابش چیه؟و همینطوز صلاح هس بگم یا نه؟یعنی اینقد دوسش دارم که هیچ دختری به چشم نمیاد

  • سلام دوست گرامی
   15 سالگی اوج دوره بلوغ نوجوانی است و احساساتی که دارید طبیعی است.
   او 3 سال از شما بزرگتر است، نه صرفاً بخاطر سن، بخاطر اینکه او مراحل نوجوانی را گذرانده است، بهتر است که منطقی‌تر به این ماجرا نگاه کنید و هیجانی وارد ابراز احساس نشوید.
   او نیز منظورش از این سلام و احوال‌پرسی، عشق و علاقه نیست.

 • سلام من چند ساله که عاشق دختری شدم ولی تاحالا جرات نکردم بهش نزدیک شم
  شاید بخاطر اینه که صورتم زیبا نیست و ترس از این دارم که جواب رد بهم بده
  میشه راهنماییم کنید که چه جور باهاش وارد رابطه شم

 • سلام و درود
  تازه کاری را شروع کردم که با دختری آشنا شدم و یه رابطه کاری خیلی کم داریم دختر از لحاظ خانوادگی در شرایط مناسبی نیست و ذهنش به شدت درگیره ازش خوشم اومده و باهاش ارتباط برقرار کردم و قصدم از ارتباط رو بهش گفتم که میخام ببینم به هم میخوریم و خوشمون میاد از هم اگه اوکی بودیم ازدواج کنیم اون گفت من قصد ازدواج ندارم فعلا و ذهنم درگیر مسایل خانوادگی و تا حلشونم نکنم نمیتونم به خودم فکر کنم و بهم فرصت بده و الان خیلی باهام رسمی برخورد میکنه یجوری اعتماد داره بهم چون حرف هایی رو به من زده در مورد مشکلاتش که به کسی نزده ولی کم محلی میکنه بیشتر منتظره من پیام بدم یا زنگ بزنم و من نمیخام تمام اینها یه طرفه باشه الان حدود سه روزه پیامش ندادم تا اون یه تمایلی نشون بده ولی هیچ عکس العملی نشون نمیده و من موندم که رفتار درست و صحیح تو این رابطه چیه. ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام
   ایشون به دلیل درگیری‌های ذهنی که دارن، نمی‌تونن انرژی که لازم هست رو برای رابطه بگذارند. بهتره درباره خواسته‌هاتون و شکل رابطه باهاشون صحبت کنید و اگر می‌بینید نمی‌تونن یا نمی‌خوان برای رابطه انرژی لازم رو بگذارن، ارتباط‌تون رو فعلا قطع کنید.

 • سلام
  بنده عاشق همکلاسی خودم شدم ک خیلی هم مغرور هستن خوب من حدود سه ماهی صبر کردم بعد دیگ پا رو قلبم گذاشتم و رفتم حسمو بهش گفتم ایشون فقط گفت نه و رفت من نتونستم ازش دل بکنم حدود ی ماهی گذشت دوباره همو دیدیم بهش گفتم چرا نه و اینا گفت نمیتونم تو دانشگاه نمیخوام رابطه داشته باشم میخوام درس بخونم و اینا خوب فاصله ی بین ترم اول و دوم هر بار ک من میررفتم واس کار انتخاب واحد ترم دوم ایشونو اتفاقی میدیدم تو دانشگاه تا اینکه ی روز صدام زد گفت اینستا داری خوب منم اینستامو دادم بهشون ولی خوب بچه بازی زیاد دراوردم و چندین بار پشت سر هم بهش پیشنهادو دادم ک ب شدت پشیمونم ولی ایشون حرفشون این بود ک من فعلا بشدت بی احساسم و هیچ احساسی به هیچ پسری ندارم بنده خدا راستم میگفت من خبر داشتم ک فقط با من چت میکرد تو دانشگاه هم فقط با من حرف میزد تا اینکه ی روز الکی بهش گفتم اگ کسی تو زندگیت هست من برم زد تلگرام و اینستا و همه چیو پاک کرد گفت دیگ ن میشناسمت ن هیچی تو دروغ میگی منو دوست نداری این دوست داشتن نیست این گیر دادنه خفه کردنه حالا دیروز یکی از دوستاش میگفت گفته ک خیلی نارحتم که با فلانی همچین برخوردی کردم و پشیمونم
  خدا شاهده نمیتونم بیخیال شم
  لطفا نظرتونو بهم …. خیلی ممنونم

  • سلام
   به نظر میرسه هردوی شما مهارت‌های لازم برای برقرای رابطه رو ندارید. بهتره یه کم فاصله بندازین و دست از اصرار کردن بردارید. چون ایشون به گفته خودشون احساسی نسبت به شما ندارن، پیگیری‌های شما بیشتر دورشون می‌کنه. پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان دوره بازگرداندن عشق و ازدواج صحبت کنید.

 • سلام. 3 ماه هستش که عاشق یکی از دختر های دانشگاهمون شدم که حقیقتا مغروره. تا یک ماه اول سعی میکردم توی دید نباشم و فقط من زیر نظر داشتمش. از ماه دوم شروع به چت کردم و وقتی هم حضوری میدیدمش فقط سلام میکردم. گذاشتم یک ماه دیگه هم بگذره و واسه تولدش هدیه بگیرم. متاسفانه یکی از دوستان بدون اطلاع من بهش گفت که قراره یکی از دوستام بهت هدیه بده. طبق چیزی که این دوستمون شنید، مثل اینکه بهش گفته من هدیه نمیگیرم و به هدیه کسی هم احتیاجی ندارم. خلاصه شب شد و من دیگه طاقت نیاوردم و حرف دلم رو بهش گفتم! گفتش که سعی کن قبل از اینکه کسیو دوست داشته باشی طرفت رو بشناسی و دل بهش نبندی! آخرش هم گفت من اصلا توی فاز این چیزا نیستم و امیدوارم با کسی متناسب با ایده آلات آشنا بشی. الان دو هفته اس که دیگع چتی وجود نداره. و توی دانشگاه هم بشدت بی توجه شده. هرچند گهگاهی یه نیم نگاهی میکنه. میدونم من سریع اقدام کردم ولی واقعا نمیخوام از دستش بدم. بنظرتون چکار باید کرد؟

  • سلام
   باتوجه به چیزی که گفتید نمیشه گفت شما سریع اقدام کردید و شاید حتی باید زودتر درباره قصدتون صحبت می‌کردید تا قبل از اینکه وابسته بشید نظر طرف مقابل‌تون رو بدونید. مطمئنا برای شما خیلی سخته ولی خوبه که ایشون خیلی واضح گفتن که اهل رابطه نیستن. این موضوع لزوما ربطی به غرور نداره و باید دید علت این جواب ایشون چیه. خوبه که یک بار دیگه، این بار خیلی واضح از علاقه‌ و حسن‌نیت‌تون بهشون بگید و ازشون یک دلیل بخواهید. اگر جواب‌شون تغییری نکرد باید بدونید فاصله گرفتن بهترین راهه.

 • سلام. من چند ماهی با ی نفر وارد رابطه شدم و خیلی رابطه خوبی داشتیم ولی چند وقتی رابطمون ی طرفه شده و دلیلشو ازش میپرسم میگه قیافه خیلی مهمه باید ورزش کنی باید چجور لباس بپوشی نباید به من گیر بدی بخوام چه لباسی بپوشم من دختر فمنیستی هستم من بازم شرایطشو قبول کرد واسه اینکه نذارم رابطه بیشتر از این خراب شه ولی اون دختر خیلی تنوع طلبی این منو میترسونه. لطفا راهنمایی کنید منو

  • دوست عزیز
   سلام

   یک نکته مهمی که در تمام روابط عاطفی وجود داره این هست که آدم‌ها بدونن حریم شخصیشون تا کجاست؛ بخش اول حرف‌های ایشون، یعنی قسمتی که گفتن قیافه مهمه و باید ورزش کنی، درست نیست! آدم‌ها باید یاد بگیرن که همدیگه رو همونطوری که هستن قبول داشته باشن. اگه ایشون شما رو با همین قیافه دیدن، پس الان درست نیست که در این مورد صحبت کنند (مگر در قالب پیشنهاد که اگه اینطوری باشه، شما از نظر ایشون جذاب‌تر به نظر می‌رسید).
   بخش دوم حرف‌هاشون تا حدودی درسته، اما مساله این هست که این سبک تعیین و تکلیف در رابطه خیلی خوب نیست و نگرانی شما بابت این طرز برخورد قابل درکه. البته، دلیل نمیشه که ایشون شخصیت خوبی نداشته باشن، شاید اینطور صحبت کردن به خاطر نداشتن مهارت‌های ارتباطی باشه.
   به هر حال شما می‌تونین به ایشون بازخورد بدید که شما هم برای خودتون استانداردهایی دارید و قطعا برای حفظ و بهبود رابطه تلاش می‌کنید ولی بهتره که انتظاراتشون رو در قالب درخواست به شما بگن. این روش رو امتحان کنید و ببینید چه تاثیری داره. البته یادتون باشه، به هر حال شما و هر فرد دیگه‌ای بهتره اول به سلامت روان خودش فکر کنه؛ اگه فکر می‌کنید آسیب بودن در این رابطه زیاده و اذیتتون می‌کنه، بهتره که کمی بیشتر به ادامه این ارتباط فکر کنید.

   • سلام
    من عاشق دختری شدم که تمام زندگیم شده.همش به اون فکر میکنم.خیلی دوسش دارم.بهش هم گفتم که دوسش دارم.
    اما گفت الان تصمیم نمیتونم بگیرم.۲۰ سالگی جوابمو میدم.اخه ما ۱۴ سالمونه منم گفتم باشه منتظر میمونم تا بعد هرجوابی دادی اشکال نداره
    حتی اگه بعد هم جوابت منفی باشه هم منتظرت میمونم.حالا میخوام کمکم کنید که من تا اون موقع چه کار هایی انجام بدم که عاشقم شه

    • سلام دوست گرامی
     هیجان سن شما ناشی از شروع آغاز نوجوانی و دوره بلوغ است.
     در این سن به دلیل تمایل به جنس مخالف و ترشح هورمون‌های جنسی؛ این تغییرات را به اسم علاقه ارزیابی می‌کنید.
     تلاش کنید تا به موفقیت‌های بیشتری که مناسب سن خودتان است دست پیدا کنید تا او نیز بتواند در آینده روی شما حساب باز کند.

     • سلام خیلی ممنون از مقاله خوبتون من یک دختری را دوست دارم21سالمه مغروره میگفت قبلا تورو دوست داشتم یعنی الان احتمال دارد اون منو دوس داشته باشد

مقالات مرتبط