همیار عشق

نشانه‌های زن یا مرد متاهل در رابطه(تشخیص مرد زن دار یا زن شوهردار)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه‌های زن یا مرد متاهل در رابطه(تشخیص مرد زن دار یا زن شوهردار)

برخی از افراد که وارد رابطه عاطفی می‌شوند و با کسی آشنا می‌شوند، برایشان سوال پیش می‌آید که «چطور بفهمم اون فرد متاهله یا نه؟ چطور باید تشخیص بدم؟» چون برخی از افراد متاهل با افراد مجرد وارد رابطه می‌شوند و خودشان را مجرد معرفی می‌کنند، اما بعدا مشخص می‌شود که فرد متاهل بوده و فریب داده است. چگونه می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد؟ در این مقاله درباره این موضوع صحبت می‌کنیم.

فهرست مطالب

چگونه مرد یا زن متاهل را تشخیص بدهم؟


او خودش را کامل معرفی نمی‌کند

یکی از نشانه‌های مهم و واضح این است که فرد خودش را به صورت کامل معرفی نمی‌کند. نمی‌خواهد از خودش اطلاعات زیادی به شما بدهد چون اگر این کار را انجام دهد، ممکن است شما با تحقیق و پرس و جو متوجه شوید که او متاهل است. ممکن است او آدرس محل کارش را به شما ندهد و یا هرگز به خانه‌اش شما را دعوت نکند تا با خانواده‌اش آشنا شوید.

هرگز شما را وارد زندگی شخصی‌اش نمی‌کند

او شما را به خانواده، دوستان و آشنایان خود معرفی نمی‌کند. همیشه ملاقات‌هایتان دو نفره و پنهانی است.

شماره شما را با نام خودتان ذخیره نکرده است

برای اینکه همسرش اسم شما را نبیند، شماره شما را با اسم خودتان یا با نام‌های عاشقانه ذخیره نمی‌کند. حتی ممکن است شماره شما را به نام دوستش ذخیره کرده باشد تا کسی شک نکند.

  چطور از عشق یک طرفه خلاص شویم؟ (راه‌های تبدیل عشق یک طرفه به عشق دوطرفه)

اجازه نمی‌دهد به موبایلش دست بزنید

هر موقع که بخواهید به موبایلش دست بزنید یا چیزی در داخل آن نگاه کنید، او عصبانی می‌شود یا موبایلش را از شما دور می‌کند یا با جملاتی مثل «موبایل حریم خصوصیه و باید به هم اعتماد داشته باشیم» سعی می‌کند کارش را توجیه کند و شما را راضی نگه دارد.

چند تا موبایل و شماره دارد اما شماره‌های دیگرش را به شما نمی‌دهد

ممکن است بگوید که شماره‌های دیگرش شماره‌های کاری هستند و نیازی نیست شما داشته باشید.

با شما در اجتماع حضور پیدا نمی‌کند

برای اینکه دیده نشوید و ارتباط‌تان پنهانی بماند، با شما در اجتماع حضور پیدا نمی‌کند. اگر هم کسی شما را با هم ببیند، ممکن است او شما را به عنوان یک دوست اجتماعی یا همکار معرفی کند. در اجتماع هرگز دست شما را نمی‌گیرد، حرف‌های صمیمانه و رمانتیک نمی‌زند و بسیار محتاطانه رفتار می‌کند تا کسی متوجه ارتباط عاشقانه‌اش با شما نشود.

برنامه‌اش بسیار شلوغ است و وقت زیادی برای دیدار با شما ندارد

او بسیار برنامه پرمشغله‌ای دارد و زمان بسیار کمی برای دیدار با شما دارد. بیشتر اوقات که بخواهید او را ملاقات کنید، می‌گوید که مشغول به کار است.

هیچ حرفی از ازدواج کردن و متعهد شدن نمی‌زند

افراد متاهل تمایلی به جدی کردن رابطه با شما را ندارند و حرفی از این موضوع نمی‌زنند. اگر هم صحبتی در این مورد با شما بکنند، فقط یک سری قول و قرارهای پوچ و توخالی می‌دهند که هرگز به آنها عمل نمی‌کنند.

میخواهد با شما رابطه جنسی برقرار کند

با وجود اینکه او را کامل نمی‌شناسید، اطلاعات خاصی از او ندارید و یا او رابطه را با شما جدی نمی‌کند اما از شما انتظار دارد که میل جنسی‌اش را برآورده کنید. ممکن است ادعا کند که به خاطر میل جنسی زیاد تحت فشار است و وظیفه شما است که به او رسیدگی کنید. اگر به خواسته‌اش عمل کنید، مدتی بعد او ناپدید می‌شود و اگر هم به خواسته‌اش عمل نکنید، همچنان ممکن است روزی ناپدید شود و دیگر سراغی از شما نگیرد. چرا این اتفاق می‌افتد؟ چون افراد متاهل فقط به دنبال رفع نیازهایشان هستند و نه چیزی بیشتر از این.

در فضای مجازی شما را دنبال نمی‌کند

برای اینکه همسرش متوجه حضور شما در زندگی او شود، او هرگز در فضای مجازی شما را دنبال نمی‌کند و اجازه هم نمی‌دهد که شما او را دنبال کنید.

تمام شب را نمی‌تواند در کنار شما بماند

به دلیل اینکه باید شب به خانه برگردد، ممکن است تا دیروقت نتواند در کنار شما بماند. بهانه کارهایش را می‌آورد و زودتر قرار را تمام می‌کند.

  خوشگل نیستم که کسی از من خوشش بیاد!

در مناسبت‌های خاص شما را دعوت نمی‌کند

زمانی که تولدش باشد یا جشن یا عیدی در پیش باشد، او شما را به مراسمش دعوت نمی‌کند چون باید با خانواده‌اش وقت بگذراند.

بیشتر وقت‌ها پول نقد به همراه دارد و نه کارت بانکی

اگر برای همسرش هم پیامک می‌رود که چقدر خرج کرده است و چقدر موجودی دارد، او همیشه یا بیشتر وقت‌ها به جای کارت بانکی، پول نقد به همراه دارد و فقط با پول نقد حساب می‌کند.

متوجه شدم که او متاهل است. چگونه ارتباط را قطع کنم؟


واقعیت را بنویسید

شما می‌دانید که نباید با مرد یا زن متاهل در رابطه باشید، اما اگر سرسختانه عاشق هستید، چگونه می‌توانید ارتباط را قطع کنید؟ قطعا سخت است. ما این سختی را انکار نمی‌کنیم اما می‌توانید از پس آن بربیایید. این تمرینی که به شما می‌گوییم را انجام بدهید. روی کاغذ به این سوالات جواب بدهید. آیا این چیزی که از یک رابطه عاشقانه و خوب می‌خواستید؟ دروغ، پنهان‌کاری، خیانت و…؟ آیا می‌خواستید عاشق کسی شوید که او را با کسی شریک باشید؟ قطعا پاسخ‌تان منفی است. هیچکس چنین چیزی نمی‌خواهد. آیا بعد از رابطه‌تان، در زندگی‌تان احساس شادی و خوشحالی می‌کنید یا به خاطر استرس، اضطراب و خشم در حال از دست دادن حس خوب در زندگی‌تان هستید؟ واقعیت را بنویسید. فقط روی عشق و حسی که به او دارید تمرکز نکنید. نقاط منفی رابطه‌تان را هم یادداشت کنید و روی آنها بیشتر تمرکز کنید.

به خودتان باور داشته باشید

لیاقت شما قطعا بیشتر از این است که با یک شخص خیانت‌کار و پنهان‌کار در ارتباط باشید و او را با مرد یا زن دیگری هم شریک باشید. کسی که نمی‌تواند کاملا در دسترس شما باشد، برای شما مناسب نیست. این نکته را در نظر داشته باشید که زندگی‌تان پس از این رابطه، بسیار روشن‌تر و بهتر خواهد بود. در این مورد شک نداشته باشید. فقط به خودتان باور داشته باشید و برای جدا شدن از او خودتان را کم کم آماده کنید.

درباره آینده رابطه‌تان فکر کنید

آیا می‌توانید این فرد را به صورت کامل در کنار خود داشته باشید؟ آیا واقعا به او می‌توانید اعتماد کنید؟ آیا او می‌تواند مسئولیت رابطه جدید را به صورت کامل بپذیرد؟ آیا می‌توانید باور داشته باشید که روزی با خانواده و یا دوستان او آشنا شوید؟ اگر منطقی فکر کنید متوجه می‌شوید که آینده رابطه‌تان با مرد یا زن متاهل به یک بن بست می‌رسد. پس از آنجایی که آینده خوبی در پیش ندارید، بهتر است برای تمام کردن رابطه اقدام کنید.

به دنبال انگیزه‌هایی که باعث شد وارد چنین رابطه شوید، باشید

چه چیزی باعث شد وارد چنین رابطه‌ای شوید؟ کدام خلاءهای احساسی و روانی علتش است؟ فرار از تنهایی؟ ترس از مجرد ماندن؟ کمبود محبت؟ و… آن را به کمک مشاور شناسایی کرده و برای درمان آنها همکاری کنید. در این زمینه روانشناسان همیار عشق می‌توانند به شما کمک کنند.

  با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟ (ویژگی های دختر بد برای ازدواج)

چه چیزهایی را نمی‌توانید از این رابطه دریافت کنید

احساس امنیت، آرامش، عشق واقعی، صداقت و تعهد، از جمله مواردی است که شما نمی‌توانید از چنین رابطه‌ای دریافت کنید. از آنجایی که این موارد که ذکر شد، بسیار بسیار مهم هستند، اگر آنها را دریافت نمی‌کنید، پس این رابطه سالم نیست بلکه آسیب‌زننده و از روی وابستگی ناسالم است.

خودتان را فریب ندهید

برخی از افراد شروع‌ می‌کنند به فریب دادن خودشان، مثلا با این جملات که «نه بابا اون منو میخواد. زنش رو طلاق میده و میاد با من ازدواج میکنه. اون نمیتونه بدون من زندگی کنه.» یا «اون میخواد با من ازدواج کنه. فقط باید بهش یکم فرصت بدم.» گاهی حتی اگر چند سال هم به او فرصت بدهید، او همسرش را طلاق نخواهد داد. پس لطفا خودتان را فریب ندهید و واقعیت‌ها را ببینید. آیا او واقعا قصد طلاق دادن همسرش را دارد؟ آیا اقداماتش را به سرعت انجام می‌دهد؟ آیا بعد از طلاق، آمادگی لازم برای ازدواج کردن با شما را خواهد داشت؟ اگه جواب‌تان منفی است، خودتان را فریب ندهید و امیدوار نباشید که قرار است چیزی را تغییر دهید یا او را مجبور کنید که طلاق بگیرد.

به زندگی قبلی‌تان برگردید

قبل از اینکه با این فرد آشنا شوید، زندگی‌تان چگونه بود؟ چه کارهایی انجام می‌دادید؟ با چه فعالیت‌هایی خودتان را سرگرم می‌کردید؟ همان کارها و فعالیت‌ها را مجددا شروع کنید و به زندگی قبلی‌تان برگردید.

از کمک حرفه‌ای بهره‌مند شوید

اگر برایتان سخت است از رابطه ناسالم خارج شوید و درگیر احساسات‌تان هستید، توصیه می‌کنیم از کمک حرفه‌ای بهره‌مند شوید. می‌توانید در دوره من ارزشمند بدون تو شرکت کنید.

سخن پایانی

قطعا می‌دانید که در رابطه بودن با مرد یا زن متاهل کار اشتباهی است و خیانت به همسر آن فرد محسوب می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که لیاقت شما بیشتر از این است که در رابطه ناسالم که به خاطر خیانت کردن به همسر ایجاد شده است بمانید. افزایش آگاهی‌تان در این زمینه به شما کمک می‌کند که در چنین رابطه‌هایی قرار نگیرید و بتوانید فورا تشخیص دهید و رابطه را تمام کنید. اگر تمام کردن رابطه برایتان مشکل است چون احساسات‌تان درگیر شده است و وابسته شده‌اید، توصیه می‌کنیم در دوره من ارزشمند بدون تو شرکت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

راهکارهای حفظ رابطه از راه دور

فهرست مطالب1 راهکارهای حفظ رابطه از راه دور1.1 رابطه از راه دور با رابطه‌های معمول، فرق میکنه1.2 مطمئن بشین که اون شخص، ارزشش رو داره1.3 رابطه رو بلاتکلیف ادامه ندین

مطالعه»