همیار عشق

خدایا کمکم کن زودتر ازدواج کنم (خدایا من شوهر می‌خوام؟

دوستی دختر و پسر به قصد ازدواج (از کجا بفهمم منو واسه ازدواج میخواد)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دوستی دختر و پسر به قصد ازدواج (از کجا بفهمم منو واسه ازدواج میخواد)

یک رابطه امن و سالم دارای هدف و مقصد است، شاید این هدف همیشه ازدواج نباشد اما مهم است که هر دو این موضوع را بدانند!  رابطه‌ای که یکی از طرفین ادعا می‌کند قصد ازدواج دارد اما چیز دیگری در سرش است رابطه سالمی نیست. معمولا دخترها با این هدف با جنس مخالف ارتباط دوستی بلند مدت برقرار می‌کنند که در آینده با او ازدواج خواهند کرد و زندگی مشترک تشکیل خواهند داد. اما چند نفر موفق به این کار می‌شوند؟ آیا می‌توان به قصد آشنایی و شناخت برای ازدواج با پسر یا دختری وارد رابطه دوستی شد؟ و از کجا می‌توان فهمید هدف پسر از پیشنهاد آشنایی، صرفا دوستی است یا قصد ازدواج دارد؟ این مقاله سعی دارد این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کند.

ازدواج هدف

آیا هدف تمام روابط باید ازدواج باشد؟

جواب سوال بالا را خودتان باید بدهید! اگر تنها هدف شما از دوستی این است که ازدواج کنید باید روراست باشید و انتخابتان را بر اساس هدفتان انتخاب کنید. نمی‌توانید از یک پسر 20 ساله که نه درسش تمام شده، نه سربازی رفته است و نه برنامه‌ای برای آینده‌اش دارد انتظار داشته باشید ظرف 6 ماه تکلیف ازدواجش را با شما مشخص کند! اگر هم هدفتان ازدواج نیست، چه دختر باشید چه پسر، حق ندارید برای نگه داشتن طرف مقابل در رابطه ادعا کنید چنین قصدی دارید! بنابراین هدف رابطه هرچه هست اول با خودتان بعد با طرف مقابل صادق باشید.

اگر قصدمان ازدواج باشد اما نظرمان عوض شود

قطعا یکی از دلایل آشنایی و نامزدی این است که دو نفر با خصوصیات و ویژگی‌های یکدیگر آشنا شوند تا ببینند آیا برای ازدواج با یکدیگر مناسب هستند یا خیر، اما چنین آشنایی و قصدی اصول خاص خودش را دارد! شما نمی‌توانید با فردی 6 سال رابطه داشته باشید، رابطه جنسی برقرار کنید، مسافرت بروید، ازدواج سفید داشته باشید و بعد به راحتی بگویید “خوب این مدت باهم بودیم که ببینیم مناسب هم هستیم یا نه”. از نظر روانشناسی حدود 6 ماه گفتگو و رابطه لازم است که افراد با بکدیگر داشته باشند تا به شناخت نسبی از یکدیگر برسند. توجه داشته باشید در مورد شناخت نسبی صحبت می‌کنیم! شناخت نسبی شناخت کاملی نیست اما چهارچوب کلی برای شما ایجاد می‌کند که می‌توانید بر اساس آن تصمیم بگیرید. بنابراین ممکن است شما به قصد ازدواج با فردی وارد رابطه شوید اما بعد از یکی دوماه متوجه شوید او مناسب شما نیست یا حتی شما برای او مناسب نیستید! یا شاید هم متوجه شوید درگیر یک رابطه سمی یا یک طرفه هستید! در هر صورت زمانی که متوجه شدید مناسب هم نیستید یا باید مشکلات و موانع را حل کنید یا به شیوه اصولی و صحیح از رابطه خارج شوید طوری که هیچ کدام آسیب نبینید.

  وقتی جواب پیام‌تان را نمی‌دهد، چکار باید کرد؟

من که از اول گفتم قصدم ازدواج نیست!

betrayal-1024x561-min

در خیلی از روابطی که به ازدواج ختم نمی‌شود معمولا این جمله را می‌شنویم “من که از اول گفتم اهل ازدواج نیستم”. با این جمله چطور باید برخورد کرد؟! همانطور که گفتیم این شمایید که هدفتان را از ماندن در یک رابطه تعیین می‌کنید. اگر فردی به شما می‌گوید قصدش ازدواجش نیست شما باید از خودتان سوال کنید که قصد خودِ شما چیست؟ اگر قصد شما ازدواج است تصمیمتان چیست؟ می‌خواهید بمانید و او را متقاعد کنید؟ اگر جوابتان مثبت است پس باید آماده شکست هم باشید. شاید بتوانید او را متقاعد کنید اما احتمال نشدنش هم در نظر بگیرید تا شوکه نشوید! شما نمی‌توانید ازدواج را به فردی که قصد ازدواج ندارد تحمیل کنید. پس یا انتخابتان را طبق اهدافتان تغییر دهید یا بپذیرید و آماده باشید که در صورت ضربه خوردن چه باید بکنید؟

 

نشانه‌های پسری که قصد ازدواج با شما را ندارد


مستقیم به شما این را می‌گوید!

مهم‌ترین نشانه‌ای که به ما می‌گوید رابطه‌مان به ازدواج ختم نمی‌شود همین است که فرد خودش این موضوع را عنوان می‌کند! در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم وقتی یک نفر قصد ازدواج ندارد حتی اگر دلایلش غیر منطقی باشد نمی‌توانیم ازدواج را به او تحمیل کنیم. بنابراین اگر قصدتان از یک رابطه ازدواج است و طرف مقابل این را نمی‌خواهد باید این موضوع را حل کنید! حل موضوع یا رفع مانع ازدواج است یا تلاش برای جدایی صحیح و اصولی. این شعار که “در لحظه زندگی کن” و “کسی از فردا خبر ندارد” را رها کنید. در لحظه زندگی کردن شعار زیبایی است اما برای این شرایط مناسب نیست! بنابراین به خودتان امید واهی ندهید! منطقی شرایط را بسنجید و تصمیم بگیرید.

از اشاره مستقیم به ازدواج طفره میرود

اگر دوست پسرتان هنگامی که صحبت از ازدواج یا متعهد شدن به میان می‌آید، عصبانی می‌شود، گارد می‌گیرد و ناراحت و عصبی می‌شود، بدانید که هدف از این دوستی احتمالا ازدواج نیست. در این شرایط او یا شرایط ازدواج را ندارد و می‌ترسد از دستتان بدهد یا نمی‌خواهد با شما ازدواج کند اما توان رها کردنتان را هم ندارد. فرقی ندارد دلیلش مثبت باشد یا منفی، مهم این است که طفره رفتن از ازدواج باید حل شود. دلیل این موضوع را باید پیدا کنید، برخی به دلیل شرایط تربیتی و خانوادگی اهل ازدواج نیستند، برخی از ازدواج می‌ترسند، برخی اعتقادی به آن ندارند، برخی هم ویژگی‌های لازم ازدواج مانند تعهد یا مسئولیت‌پذیری را ندارند. در هر صورت شما برای حل مشکل ازدواج با شریک عاطفی‌تان ابتدا باید مشکل را ریشه‌یابی کنید.

  زن‌ها از چه مردهایی خوششون نمیاد؟

شرایط اولیه ازدواج ندارد

در جامعه ما شرایط اولیه‌ای برای ازدواج کردن یک پسر وجود دارد. پسری که هنوز وضعیت سربازی، تحصیلات، شغل و درآمد برای او مشخص نشده است _حداقل در حال حاضر_ قادر به اداره یک زندگی مستقل نخواهد بود. درخواست آشنایی او برای ازدواج، بدون در نظر گرفته شرایط اولیه آن بی‌معنی است. و در صورتیکه پسری بدون داشتن شرایط ازدواج، درخواست برای دوستی می‌کند احتمالا یا هدفی بجز ازدواج را دنبال می‌کند یا آنقدر به بلوغ عاطفی نرسیده است که این مسائل را مدیریت کند! خود شما هم اگر قصد ازدواج دارید باید در انتخابتان این موضوع را مد نظر قرار دهید. منظور ما این نیست که باید با پسری وارد رابطه شوید که حتما پول داشته باشد و آماده ازدواج باشد! گاهی یک فرد چه پسر چه دختر، در زمان حال آماده ازدواج نیست اما پتانسیل آن در شخصیت و برنامه‌هایش وجود دارد!

به بهانه‌های مختلف خواستگاری رسمی را به تاخیر می‌اندازد

اگر شریک عاطفی‌تان دائماً درباره این که چرا هنوز از شما درخواست ازدواج نکرده است، بهانه می‌آورد، بهتر است قبول کنید که او قصد ازدواج ندارد. بهانه آوردن، شما را به جایی نمی‌رساند و اگر دوست پسرتان همواره به خاطر کار زیاد عصبی است یا دائماً با خانواده خود در حال جنگ و دعوا است، بعید است که این دوستی به ازدواج ختم شود. اگر پسری واقعاً شما را بخواهد، اجازه نمی‌دهد که هیچ مشکلی مانع رسیدن او به شما شود. در واقع او هر کاری که در توان دارد انجام می‌دهد تا رویای ازدواج با شما را محقق کند یا حداقل بتواند قانعتان کند که به او فرصت منطقی دهید.

شما را به خانوده‌اش معرفی نمی‌کند

خودم و خانواده ام

اگر دوست پسرتان هنوز شما را با خانواده‌اش آشنا نکرده است، این نشانه هشدار را جدی بگیرید. اگر هنوز خانواده دوست پسرتان را بعد  از مدت طولانی رابطه ملاقات نکرده‌اید، بعید است که هرگز باب این آشنایی باز شود. اگر پسری عاشق دختری باشد، می‌خواهد عشقش را به تمام جهان، از جمله خانواده و دوستان خود نشان دهد. هیچ شکی نیست که اگر او برای گذراندن باقی عمر خود با شما برنامه ریزی می‌کند، شما را به دیگران با افتخار معرفی خواهد کرد. اما اگر مردی نخواهد که دوست دخترش با خانواده‌اش ملاقات کند یا علاقه‌ای به این آشنایی نداشته باشد، مسلماً به دنبال رابطه‌ای درازمدت نیست. یک دقیقه جدی فکر کنید، نمی‌خواهید با خانواده پسری که قصد ازدواج با او را دارید، آشنا شوید؟

  اگر با مرد متاهل وارد رابطه شدین، این نکات رو بدونین!

برای آینده برنامه‌ای ندارد

اگر دوست پسرتان هیچ‌گاه برای آینده مشترکتان برنامه‌ریزی نمی‌کند، بدانید که جایی برای شما در آینده خود در نظر نگرفته است. احتمالاً رابطه‌ای که از نظر شما عاشقانه و ابدی است، برای او زودگذر است. اگر او واقعاً شما را دوست داشته باشد، آرزوها و رویاهایی را که شما نیز جزئی از آن هستید، با شما در میان خواهد گذاشت. اما اگر خبری از این آینده‌نگری‌های شیرین و رویایی نیست، بهتر است قبل از آن که دوست پسرتان بیشتر از این به شما آسیب بزند، این رابطه را تمام کنید و او را از زندگی‌تان حذف کنید. حتی اگر به شما علاقه داشته باشد، فرد بی برنامه‌ای ایست و نمی‌تواند عشقتان را به سرانجام برساند.

خیانت پشت خیانت

خیانت دوست پسر

خیانت شیشه عمر هر رابطه‌ای است! اگر در رابطه شما وجود ندارد در هر مقطعی که هستید، دوستی، نامزدی یا ازدواج، لحظه‌ای بایستید و تکلیفتان را مشخص کنید. مساله خیانت باید حل شود. در رابطه دوستی که خیانت وجود دارد صحبت درباره ازدواج بیشتر به شوخی شبیه است! ازدواج یعنی تعهد! نمی‌توانید در رابطه‌ای که تعهدی در آن وجود ندارد به ازدواج فکر کنید! موضوع را حل کنید و در یک رابطه سالم و امن تصمیم بگیرید که آیا این رابطه باید به ازدواج ختم شود یا نه.

زود ابراز علاقه می‌کند

برخی مردان بسیار عجولند و در همان روزهای اول ابراز عشق می‌کنند، این ابراز عشق آن‌قدر ناگهانی و غیرمترقبه است، که به نظر می‌آید هیچ معنایی برایشان ندارد. هر کسی می‌تواند یک جمله عاشقانه بگوید، آنچه مهم است، معنای نهفته در پس این جمله‌های عاشقانه است. اگر دوست پسرتان پس از همان قرار اول بی‌تابانه به شما ابراز عشق می‌کند، بهتر است این عشق عجولانه را جدی نگیرید. عشق به مرور در دل جا باز می‌کند و رشد می‌کند، بنابراین اگر فردی به سرعت به شما ابراز علاقه کرد، بدانید که این عشق نیاز به بررسی، پختگی و بلوغ دارد!

در مشکلات تنها می‌مانید

یکی از ویژگی‌های تکاملی و مهم مردان این است دلشان می‌خواهد قهرمان یک زن باشند. مردی که عاشق شما باشد دلش می‌خواهد قهرمان شما و حلال مشکلاتتان باشد، اما مردی که زمان مشکلات رهایتان می‌کند، بی تفاوت است و فقط دوران خوشی سر و کله‌اش پیدا می‌شود یا شما را برای ازدواج نمی‌خواهد یا فرد مناسبی برای ازدواج نیست و نمی‌تواند همیار خوبی برای شما باشد.

به ادامه یا تمام شدن رابطه بی‌تفاوت است!

برای فرقی که قصد ازدواج ندارد بود و نبود شما فرقی ندارد. اگر بروید تلاشی برای بازگشتتان ندارد و اگر بمانید طوری رفتار نمی‌کند که به نظر بیاید قدر این بودن را می‌داند. شما در این رابطه کاملا آزاد هستید که بروید یا بمانید! کسی منتظرتان نیست!

 

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • خیر تا زمانی که مسائل مهمی برای شما وجود داره می تونید برای شناخت بیشتر تلاش کنید و درضمن 4 ماه مدت زمان زیادی برای شناخت نیست. اینکه چقدر به زمان نیاز دارید بستگی به نوع رابطه و ویژگی های هریک از شما دو نفر داره. لطفا از مشاوره پیش از ازدواج استفاده کنید تا مسیر شناخت رو برای شما هموارتر کنه.

 • سلام… من چند وقتیه که با یک نفر آشنا شدم ارتباطمون فقط در حد چند پیام کوتاه و چند ایموجی در اینستا بوده اون از من خیلی اطلاعات داره ولی من فقط شغلش میدونم. جالبه که فقط استوریای منو ت اینستا حتما نگاه میکنه با تجه به حجم بالای فالووینگای که داره معلومه که استوریای من براش مهمه فقط سین میکنه و هیچ چیزی نمیفرسته… تا اینکه من یک استوری از خودم و دوستم گذاشتم و بلافاصله اون هم یه استوری گذاشت که کلوزفرند بود و من میدیدم تو اون استوری با یک پسر و دو دختر مدلینگ در حال نوشیدنی خوردن بودند. برای من این سواله که چرا خواسته دوستاش به من معرفی کنه؟ بین ما که رابطه ای جدی نیست. در حد همون فالور و فالوینگه… چرا خواسته در یک استوری بسته و خصوصی به من نشون بده که با دو تا دختر مدلینگ و متاسفانه بی پوشش نوشیدنی میخوره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • دوست عزیزم سلام. باید بدونین بدترین روش ارتباطی در هر وضعیتی اینه که ما با حدس و گمان درباره طرف مقابل و افکار و تصمیماتش قضاوت کنیم. قطعا در هر رفتاری نشانه‌هایی برای پیشبینی وجود داره اما به هیچ عنوان قابل اطمینان صد در صد نیست. همون‌طور که گفتی رابطه جدی بین شما نیست و این که آیا برای اون مهم هستین یا خیر و آیا استوری‌هاش معنای خاصی دارن یا خیر فقط در حد حدس و گمان باقی می‌مونه. اگه برای فردی مهم باشین و بخواد به شما نزدیک باشه، راه‌های صریح و روشنی وجود داره دوست عزیزم. بنابراین توصیه می‌کنم اول از همه تکلیف خودت رو با این شخص برای خودت مشخص کنی. آیا این فرد برات مهمه؟ آیا قصد داری رابطه‌ای باهاش داشته باشی؟ آیا از دنبال کردنش هدف خاصی داری؟ اگه جوابت مثبته پس باید وقت بیشتری برای شناخت روی این آدم بگذاری عزیزم، چون با چندتا چت و ایموجی که گفتی نمی تونی مطمئن باشی رابطه صحیحی رو انتخاب کردی پس عجله‌ای براش نداشته باش عزیزم. اگه هم قصد رابطه با این فرد رو نداری، بهتره با حدس و گمان درباره استوری‌ها و رفتارهاش پیش نری چون تاثیری روی تصمیم شما نداره عزیزم.

 • سلام من یک دختر 39 ساله با تحصیلات بالای دانشگاهی و شاغل هستم. دو سال پیش با یک پسری از طریق فضای مجازی آشنا شدم ایشون هم تحصیلات دانشگاهی دارند و در یکی از شهرستان ها کارمند یک اداره دولتی هستند و در حال حاظر هم دارند درس شون ادامه میدن و دانشجو هم هستند. در ابتدای آشنایی که ایشون به من پیام دادن گفتن قصدشون از این آشنایی ازدواج هست. البته باید این را هم بگم که ایشون قبلا یک ازدواج ناموفق داشتند و در زمان شروع آشنایی ما چند سالی از جدا شدن شون گذشته بود. از لحاظ سنی هم من چند سالی از ایشون بزرگتر هستم و در همون ابتدا هم بهشون گفتم و جواب دادن ایرادی نداره. از اونجا که ما در دو شهر متفاوت هستیم این آقا چند با به شهر ما آمدن و از نزدیک ما همدیگر را دیدیم و صحبت کردیم در مورد آیندمون و زندگیمون با هم صحبت کردیم. حتی ایشون گفتن که میخوان کارشون انتقال بدن به شهری که من هستم ولی تو این دوسال هنوز این کار را نکردند. ایشون حتی با پدر و مادر من هم آشنا شدن و صحبت در حد آشنایی کردن و حرفی از ازدواج آن موقع نزدن. حتی ما الان هم با هم رابطه داریم و ایشون میان شهر ما و همدیگر را میبینیم ولی جدیدا وقتی برمیگیردن به شهر خودشون رفتارشون تغییر میکنه و میگن من به خودم قول دادم ازدواج نکنم و یا اینکه میگه ما شرایطمون بهم نیمخوره من نمیتونم کارم منتقل کنم تهران و یا میگن ما باید منطقی فکر کنیم و تصمیم بگیریم و دوباره خودشون پیام میدن و میگن به من فرصت بده خلاصه اینکه من نمیدونم باید چیکار کنم ممنون میشم شما راهنمایی کنید

  • میترای عزیز سلام
   با توجه به نوع رابطه ای که دارید و برای من نوشتید و سن و موقعیت هر دوی شما، می تونید به صورت واضح و روشن درباره تصمیمتون برای ادامه رابطه صحبت کنید. قبل از اون مطمئن بشید که خودتون از این رابطه چی می خواید؟ آیا از ازدواج با ایشون مطمئن هستید؟ اگر نه لطفا تردید های خودتون رو بررسی کنید و اگر بله شفاف و صریح در این رابطه صحبت کنید با ایشون.

 • سلام.
  خیلی ممنونم بابت راهنمایی سری قبل،مقالات رو خوندم.
  در رابطه بامقاله سوم که فرمودین تاحدودی شامل رابطمون میشه و زبونی هم دوست دارم رو میگه
  از جهتی هم میگه واسم دلبری کن من از عشقت سیراب باشم حتی نگاهمم به سمت دیگری نمیچرخه.
  مشکلی هم پیش بیاد واسم در موردش سوال میپرسه که حل شد یانه،پیگیر هست…
  بهم میگه شرایطمو به خونواده بگو ببین مثلا با همچین شرایطی چه واکنشی نشون میدن،میگه بیار از کنار هم بودن لذت ببریم فعلا
  اما بازم هنوز نمیدونم چکار کنم؟؟

 • سلام من ۱۷سالو خورده ای هستم نزدیک به ۱۸ سالگی با دوست پسرم که ۱۹ و خورده نزدیک ب ۲۰ رابطه دارم و سه ساله با همیم و خانوادمون در جریانن و خانواده پسر و بعضی فامیلاشون میدونن حتی پدر پسر هم میدونن همیشه هم میگه من اگه نمیخواستمت نشون خانوادم نمیدادمت همیشه هم میرم خونشون پیش مادرش بنظرتون منو واسه زندگی میخواد

 • سلام خسته نباشید
  من اول یک پسر شمارشو داد به من بعدش من بعد یک ماه بهش اس دادم اولین روز بهم گفت عکستو بفرس منم ۳تا فرستادم بعدش باهم خوب بودیم ما بهم گفتیم یکدیگر رو برای زندگی می خواهیم اون ۱۷سالشه منم ۱۴سالمه اون همیشه از اینده صحبت می کنه میگه تاسربازی نکنم ازدواج نمی کنیم الانم یه سال تا سربازی مونده همش از اینده صحبت میکنه یه بار دعوامون شد خیلی اصرار می کرد حتی ۲روز اصرار کرد که ما دوباره باهم باشیم گفت من اشتباه کردم منو ببخش من نبخشیدمش اون به مادرم زنگ زد اصرار کرد حتی این مسله رو با مادرش درمیون گذاشت وه مادرش به مادرم زنگ زد خلاصه حل شد چند باره دیگه هم دعوا کردیم اما بازم بخشیدمش وه حل شد دیروز ما باهم سره یه مساله دعوا کردیم اون گریه کرد گفت منو ببخش !
  برام عجیب بود چون هیچ مردی واسه یک دختر گریه نمی کنه
  بعدش گفت از نو می سازیم و منم قبول کردم
  بعدش مادرم مریض شد اون مادرشو اورد خونمون حتی خیلی خجالت می کشید حتی سرشم بلند نمی کرد
  من بهش یک شاخه گل دادم ولی اون هنوز نداده من ازش درخواست هم کردم اما نمیاره
  اون از رابطه ی جنسی حرف می زنه (اما منظورم این نیست که درخواست رابطه ی جنسی کرده ) اون فقط میگه وقتی زن شوهر شدیم بعدش از این کارا می کنیم الان نه
  بعدشم وقتی که اومدیم سره قرار منو چند بار بوسیده
  بعدشم جوابه پیامامو دیر میده اما اون کارش دائمی است می گه کار دارم بخدا واسه همین جوابتو نمی دم
  همیشه هم با من گرم رفتار می کنه هوامو داره
  وقتی ناراحتم ارومم می کنه
  بعدشم از بچه حرف می زنه الان نه میگه وقتی زوج شدیم
  بعدشم با مامانم همیشه حرف می زنه اون با حرکت نه ولی باحرف عشقشو ثابت می کنه وقتی عصبانی میشم میگه من اشتباه کردم ببخش اون حتی دوست نداره کسی با خبر بشه از رابطمون فقط می گه خانوادم بدونه اولا اینو نمی گفت ولی الان می گه قبلا می گفت نمی گم چون شاید ازدستت بدم
  الانم مادرشو یه بار اورده خونمون
  خانم ببخشید من چطوری باید بهش اعتماد کنم ایا اون قصده ازدواج داره یانه
  لطفا زود جواب بدین ممنون می شم خیلی واسم مهمه

  • سلام دوست گرامی
   سن هردوی شما بسیار پایین است و ماندن در یک رابطه طولانی مدت تا زمانی که شرایط مساعد شود، خطرات و مسائل خاص خودش را دارد.
   سوال پرسیدید که آیا او قصد ازدواج دارد؟ اولا صرفا داشتن قصد ازدواج مهم نیست؛ بلکه داشتن شرایط و همچنین رشد انواع بلوغ در ازدواج مهم است.
   دوماً سن شما دونفر اصلا برای ازدواج مناسب نیست و وظایف دیگری برای سن شما وجود دارد.

 • سلام من دختری 23 ساله هستم یکماه هست که با پسر 24 ساله بصورت مجازی دوست هستم و از اول رابطه هدفش ازدواجه و از این بابت مطمئنم چند بار ازم درخواست ازدواج کرده و گفته برای آشنایی اول با هم حرف میزنیم اگه اخلاق و رفتارمون که با هم اوکی بود یکبار رابطه داشته باشیم و بعد به خانواده هامون اطلاع بدیم و اونا با هم آشنا بشن چند بارم گفته که حتی اگه راضی نشن هم انقدر پا فشاری میکنم تا راضی بشن تو این مدت من رفتار بدی ازش ندیدم و بهش اعتماد دارم ولی هر چی میگم رابطه بعد از ازدواج باشه قبول نمیکنه باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   از اول رابطه هیچ کسی با هدف ازدواج 100 درصد قدم برنمی‌دارد، چون هنوز شناختی اتفاق نیفتاده است.
   اگر منظور شما از رابطه، رابطه جنسی است؛ به نظر می‌رسد طرف مقابل شما قصدی برای ازدواج نداشته باشد؛ چون شناخت و ازدواج نیاز به پختگی بیشتری دارد که طرف مقابل شما فاقد آن است.

 • سلام دختری ۲۲ ساله هستم و با پسر عموم در ارتباطم فقط خواهرشون میدونه وقتی هم که در فضای مجازی حرف میزنیم حرف از رابطه جنسی می زند و به مدت یک هفته است که با هم هستیم حرف از رابطه جنسی زدن منظورم (این هستش درخواست رابطه جنسی نمیکند فقط حرفش را میزند ) نمیتونم درست اعتماد کنم و نمیدانم که مرا برای ازدواج میخواهد یا خیر؟میشه راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   سن طرف مقابل چندسال است؟
   یک هفته زمان مناسبی برای ورود به این صحبت‌ها نیست. شما باید مرز خودتان را برای او مشخص کنید، اگر از این مساله آزرده هستید و اذیت می‌شوید.

 • سلام من 20 سالمه و جدیدا از طریق مجازی با پسری دوست شدم که 24 سالشه و فاصله زیادی هم از هم نداریم اوایل من گفتم رابطه جنسی اصلا نمیخوام اونم گفت که منم دیگه نمیخوام اما مدتی ک گذشت گفت که من قصدم با تو واقعا جدی هست و تو رو همسر خودم میدونم اون موقع فکر میکردم تو میخوای فقط دوست باشیم برای همین گفتم رابطه جنسی نه اما الان که قصدمون جدی هست من میخوام با تو رابطه داشته باشم و ما وقتی بعد مدتی همو دیدیم به اصرار اون و قسم اینکه تو هم بری من نمی‌ذارم راضی به رابطه جنسی شدم و حتی من و خودش حس میکنیم از جلو رابطه داشتیم اما من هیچ خونریزی نداشتم حتی ایشون گفت تو همین الان بگی من میام خواستگاریت اما من خانوادم بخاطر سنم و شرایط مخالف هستن و نمیدونم چیکار باید کنم چون ایشون از من رابطه کامل میخوان ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   در حال حاضر شما ارتباط جنسی را وارد رابطه کردید و این مساله به خواست و انتخاب شما دونفر بوده است.
   بهتر است در مورد آینده این رابطه، به مشاور پیش از ازدواج مراجعه کنید وسپس مساله را با خانواده مطرح کنید.

 • سلام وقت به خیر من دختری 21 ساله هستم مدتی هست با ی پسری آشنا شدم و هردومون از هم خوشمون میاد اون ازم رابطه میخاد من بش گفتم نمی تونم اونم گفت خو با خانوادت
  حرف بزن تا بیشتر باهم آشنا بشیم وه با هم راحترباشیم که مطمن بشی دوست دارم وراستشو میگم، میگه دوست دارم مطمن باش آخرش به هم می‌رسیم فقط بم اعتماد کن فقط بزار رابطه باشه الان من نمیدونم چی کار کنم

  • سلام دوست گرامی
   به سن طرف مقابل، مدت زمان دقیق این ارتباط و شیوه آشنایی اشاره نکردید. پس این موارد جای بررسی بیشتری دارد.
   اما در مورد خواسته ایشان اگر منظور شما رابطه جنسی است، نیاز به وجود این رابطه در روابط عاطفی بوجود می‌آید، اما نحوه مدیریت شما بسیار مهم است. این یک انتخاب شخصی است. باید توجه داشته باشید، فردی که با قصد ازدواج به شما نزدیک می‌شود، برای بودن شما در زندگی‌اش، تمامی تلاشش را می‌کند تا در مسیر درست و همراه با خانواده برنامه‌ریزی کند. نکته مهم دیگر، پس از برقراری رابطه جنسی، وابستگی و ترشح هورمون‌های مختلف باعث می‌شود که هیجان دوطرف بالا برود و تصور کنند به طرف مقابل خود احساس نزدیکی بیشتری دارند؛ به همین دلیل زمانی که به هر دلیلی بحث جدایی و اتمام رابطه پیش می‌آید، برای افراد این جدایی بسیار دشوار می‌شود.
   پس با توجه به این نکات شما باید تصمیم بگیرید. اگر طرف مقابل شما را برای ازدواج بخواهد، از مسیر درست استفاده می‌کند و رفع نیاز جنسی را به بعد از دوره نامزدی موکول می‌کند.
   برای دریافت مشاوره از مشاوران رادیوعشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام و عرض ادب و خسته نباشید وقتتون بخیر
  من پسری رو واقعا دوست دارم و قسط ازدواج رو باایشون دارم و خب چون ایشون فرد باهوشی هستند باوجود اینکه من کاملا از خودم بروز ندادم و ابراز علاقه ای نکردم و همیشه سرسنگین و نودل و با احترام برخورد کردم اما بااین وجود ایشون از ابراز علاقه من به خودشون باخبر شدن و به من گفتن که ممکن میدونم شما فقط بامن اینقدر سرسنگین هستی و خیلی به من توجه میکنن و ریز ترین نکات رو توجه میکنن و به دنبال متوجه شدن شخصیت اخلاقی من هستند و به من گفتن که خیلی براشون مهم هستم و میخوان یک چیز خیلی مهمی رو به من بگن اما بعد از گفتن این موضوع مهم طفره رفتن و نتونستن بیان کنن نمی‌دونم چی میخواستم بگن بنظرتون قسط ازدواج با من رو دارن ؟ حتی از خود منم پرسیدن که بنظرت چه چیز مهمی می‌خوام بهت بگم ؟ از کجا باید فهمید که ایشون قسط ازدواج دارن ؟ایشون همچنین من رو خیلی خب درک میکنن آددم خیلی پاکی هستن و کاملا قابل اعتماد مدت زیادی هست شناخت منطقی دارم بااینکه به عنوان یک مرد کمی گاهی بچگونه فکر میکنن اما واقعا جدی و سربه زیر هستن همچنین به من گفتن که من میدونم این روزا چه حس و حالی داری نسبت به من نمی‌دونم از کجا فهمیدن اماکاملا میتونم درکش کنم اونم خیلی خوب منو می‌فهمه انگار نیمه گم شده من هستن آیا واقعا قسط ازدواج دارن چون به من گفتن فکر میکنم حالا شدیم مثل هم

 • سلام من تازه فهمیدم خواهر بزرگترم دوس پسر داره عمه ام به من گفت خواستگارش بعد از مدتی متوجه شدم داره مجبورش به کارای میکنه و بحث خانواده را کشید وسط و بعد من خواستم که مچشون رو بگیرم نتونستم و لو رفتم و الان پسره دو بار دلش رو شکست و الان ولش کرده و حتی خواهرم هم شماره اونم پاک کرده الان کله زندگی نامه پسره هم می نم و دنبال فرصتم تا پسر و شهید کنم چجوری مخ آبجیم رو بزنم که اجازه بده از خونه برم بیرون

  • سلام دوست گرامی
   نگرانی شما قابل درک است، اما خواهر شما خودش مسئول زندگی و اتفاقاتی است که برایش افتاده است. بهتر است به جای انتقام از آن پسر، به فکر حمایت از خواهرتان باشید تا بتواند این دوره تلخ بعد از جدایی‌اش را سپری کند. یکی از اقدامات مهمی که می‌توانید انجام بدهید، این است که از مرور خاطرات و یا بیان خشم خود درباره پسر پیش خواهرتان جلوگیری کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من حدود یک سالی هست که با پسری بودم اما فقط در حد پیامک بعد از مدتی به هم علاقه مند شدیم ولی خانواده من فهمید اونم میگفت که دوسم داره و قراره که خاستگاری کنه منو اینطور که خودش میگفت با مادرش و خالش هم صحبت کرده بوده . بعد از اینکه خانواده من فهمیدن من با پسری در ارتباطم دیگه به من اعتماد ندارن و من بخاطر این موضوع خیلی ناراحتم الان نمیدونم چیکار کنم یکم راهنماییم کنید لطفا..

 • سلام وقت بخیر من دختری هستم تحصیل کرد شاغل هستم 23سالمه من ادمه خوش اندام به روزیم به خودم میرسم خوش رو هستم من تا حالا تو بیرون کسی بهم شماره نداده دوستم میگه سنگین رد میشی شماره نمیدن ولی کلن بدم میاد سبک باشم حرفمم درباره شماره دادن نیست من قصده ازدواج دارم با دو سه نفری تو اینستا چت کردم به نظر ادمای هم رده خودم بودن متین صبحت میکردن من هم اول رابطه میگم که قصدم چیه ولی وقتی مثلا یه ماه از رابطه میگذره میگن باید باهم دست بدیم رو بوسی کنیم باید سوار ماشینمون بشی من دوست ندارم ومیترسم ولی میگن ما اینطور ادامه نمیدیم یه جوری بی احترامی که یه ذره اعتماد نداری خب اعتماد که به این زودیا نمیاد به نظرتون این افراد کیسه ازدواجن که این جور میگن یا بهانست؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   مطمئنا با این اطلاعات نمیشه گفت که مثلا کسی که می‌خواد سوار ماشینش بشین قصد ازدواج داره یا نه. چیزی که مهمه شما خط قرمزها و استاندارهای خودتون رو بشناسید و بهتره با یک مشاور هم درباره‌شون صحبت کنید چون ممکنه بعضیاشون منطقی نباشن. بعد از اون وقتی خواستین رابطه‌ای رو شروع کنید، این خط قرمزها رو برای طرف مقابل‌تون مشخص کنید.

 • سلام.من حدود دو ساله که با یه پسری دوستم و ما این مدت چون هیچکدوممون به فکر ازدواج نبودیم و خودمونو واقعا اماده ازدواج و قبول مسئولیت نمی دیدیم اصلا در این باره حرف نمیزدیم و اینکه تا الان رابطمون خیلی خوب بود بدون نیت بد و واقعا همو دوس داریم ایشون ۲۷ سالشونه و بیکارن و اصلا زندگی و شغل شون مشخص نیس ودرکل رو هواست و ازمن میخوان ک رابطه رو تموم کنیم میگن ک نگران من هستن و من نباید وقتمو باهاش تلف کنم چون معتقدن ک تا چن سال اینده امکان ازدواج رو ندارن و ممکنه در این زمان موقعیت های خوبی برا من پیش بیاد و همچنین میگن ک پای کسی هم در میان نیس . من واقعا نمیدونم چیکار کنم از طرفی دوسشون دارم و دلیل محکمی برای جدایی نمیتونم پیدا کنم و از طرفی هم نمیدونم قراره اینده چی بشه 😓 …لطفا راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی. رابطه عاطفی تا یک مقطعی میتواند بدون هدف پیش برود
   اما در جایی نیاز پیدا میکنید تا رابطه را به سمت بالاتر و مرحله بعدی پیش ببرید.
   اینکه طرف مقابل صراحتا گفته فعلا شایط ازدواج را ندارد، بهتر از انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که ایا می خواهید منتظر بمانید یا خیر.
   برای بررسی بیشتر حتما از مشاوره همیار عشق نوبت بگیرید

 • سلام ببخشید من یک سوال داشتم من بایکی یک ساله دوستم گفته برای اثبات دوستی یا باید پردمو بزنم یا اینکه به پدرم بگم بره سرکارش و بگه من دوسش دارم چیکار میتونم بکنم؟وقتی شرایط اینارو ندارم لطفا پاسخ بدید

  • سلام
   این دو موضعی که ایشون مطرح کردن به هیچ‌وجه منطقی پشتش نیست و شما اصلا نباید خودتون رو توی موقعیت انتخاب قرار بدید. مطمئنا ایشون از شما ضعف دیدن و بعد برای رسیدن به اهداف خودشون چنین بازی رو راه انداختن. شما نباید وارد این بازی بشید بلکه باید قاطعانه برخورد کنید و مرزهاتون رو کاملا مشخص کنید. هیچ‌کدوم از این کارها اثبات دوستی نیست بلکه باج‌گیریه. بنابراین محکم بایستید و باج ندید. برای دریافت راهنمایی بیشتر با سیستم مشاوره تلفنی صحبت کنید.

 • سلام ببخشید من یه سوال داشتم میشه راهنماییم کنید. من با اقایی دوستم که ایشون برای تولد من هدیه نخریدن چون اوایل رابطمون بود الان چند ماه از رابطمون گذشته و من نمیدونم باید برای تولدشون کادو بگیرم یا نه با توجه به نظر اطرافیان که چون اون نگرفته منم نباید بگیرم میشه راهنمایی کنید کار درست چیه

  • دوست عزیز
   سلام
   برای تصمیم‌گیری درباره این موضوع باید به نظر خودتون توجه کنید. اگر استاندارد شما اینه که دو نفر برای تولد هم یا مناسبت‌ها باید برای هم هدیه بگیرن، پس بهتر براساس اون عمل کنید. چون گفتید که اون موقع اوایل رابطه بوده و شاید به این دلیل ایشون هدیه نخریدن. ممکن هم هست استانداردهای ایشون با شما متفاوت باشه و هدیه گرفتن رو موضوع مهمی ندونن. اون وقت اگر شما براشون هدیه نگیرین بر اساس استاندارد ایشون عمل کردید نه خودتون و کم‌کم این میشه استاندارد رابطه‌تون درصورتیکه شما ازش ناراضی هستین. بنابراین بهتره براشون هدیه بگیرین و بهشون نشون بدین که این موضوع برای شما مهمه.

 • با سلام دختر 29 ساله هستم مدتیه یکی از همکارانم که بصورت محدود باهم ارتباط کاری داریم از طریق چت و یا ارتباط تلفنی به صورت غیر مستقیم بهم ابراز علاقه کرده ویژگی های اخلاقی و شخصیتی ام رو توصیف کرده کاملا دقیق و درست. و خلاصه دلبری هایی کرده که داره کم کم ازش خوشم میاد حدود چند ماهی هست که هر موقع تماس تلفنی میگیره یا حضوری میبینمش یا پیام میده آخرش پیشنهاد بیرون رفتن. شام دو نفره. قهوه و امثالهم بهم میده و خیلی مسر هست که این اتفاق بیفته ولی من هربار بهانه آوردم و نرفتم چون نمیدونم این آقا نیتش چیه و اتفاقا خودش گفته ازین سرسختی خوشش میاد میترسم باهاش بیرون برم و بهش علاقمند بشم و قصدش ازدواج نباشه و از لحاظ روحی درگیرش بشم واقعا نمیدونم چکار باید بکنم از کجا بفهمم چه قصدی داره خودم مستقیم بهش بگم یانه… از طرفی دوست دارم بیشتر باهاش آشنا بشم ولی نمیدونم راهش چیه.. خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید ممنون

  • سلام دوست گرامی
   بهتر هست غیر مستقیم از ایشان دلیل دعوت به بیرون رو بپرسید تا بیجهت وابسته ایشان نشید
   شاید فقط یک علاقه به همکار هست
   تا خود ایشان صحبت نکنند نمیشود دلیلی بیان کرد
   با سیاست قصد و متظورشان را متوجه شوید

  • سلام دوست گرامی
   بین مردی که شما را برای ازدواج انتخاب میکند و فردی که فقط دوستی در نظرش هست تفاوت ها زیر وجود دارد:
   1-قرارهایش فقط به صرف خوش گذرانی نیست و با هدف با شما دیدار می کند
   2-دوست پسر درباره افراد و مسائل خنده دار با شما صحبت می کند،و وارد فاز عمیق شناخت نمی شود
   3-دوست پسر اعلام میکند که اصلا قصد ازدواج ندراد و شما هم نمیتونید تصمیم ایشان را تغییر بدهید
   4-شخصی که قصد ازدواج دارد شرایط را کنترل و مدیریت می کند و در مواقع سختی شما را همراهی میکند
   5-مردی که به دنبال ازدواج هست در مواقع حساس و بحث ها،با شما منطقی رفتار میکند
   6-فردی که قصد ازدواج دارد شما را با خانواده و دوستانش آشنا می کند
   7-مردی که قصد ازدواج دارد، به شما احساسا امنیت و ارامش خاطر می دهد

 • سلام وقتتون بخیر ببخشید من حدودا یک ماه با پسری آشنا شدم گفتم ی دور نگاه از آینده رابطه بگو گفت ی مدت باهم باشیم ببینیم اخلاقامون به هم میخوره یا نه که ببینیم بعدش چی میشه.امروز میخواست ازم لب بگیره من دهنمو بستم اون منو بوسید خیلی هم بوسید اون سری گفت بریم کجا بیرون گفتم نمیدونم رفتیم باماشین دور زدیم و رفتیم بستنی خوردیم .چندبار فقط رفتیم دور زدیم دوست دارم برام ارزش قاعل شه بریم کافه ولی هنوز پیشنهاد نداده من قصدم تفریح و گناه نیست این دومین‌سریه باهاش حرف میزنم نمیدونم چیکار کنم الان این مطلبی که گذاشته بودین خوندم نوشته که اونایی دیر ابراز علاقه میکنن بهتره اینم هنوز ی گل به من نداده همش با من کلاس دارم با اون هفته ای یکبار همو میبینیم واقعا نمیدونم راهی هست که به هم برسیم یا نه

  • سلام دوست عزیزم برای اینکه ارزش شما حفظ شود ابتدا برای رابط هدف بذارید و شما ازشون بخوایند که طبق برنامه پیش برند.اگر دیدید که برنامه و قصد خاصی ندارند و فقط به فکر وقت گذرانی و تفریح هستند رابطه را کات کنید.شما وقتی میتوانید ایشان را وادار به احترام گذاشتن کنید که در درجه اول خودتان برای خودتان ارزش قائل شوید و اجازه ندهید از شما سواستفاده کنند.بهشون اعلام کنید که هدفشون را اعلام کنند . از طرفی برای خودتان برنامه و هدف داشته باشید و نشان بدهید که یک دختر مستقل و با برنامه هستید

مقالات مرتبط

8 اشتباه خانم‌ها برای جذب مرد

فهرست مطالب1 حمایت بیش از حد2 بازی روانی3  ساکت و منفعل بودن4 خیلی ساده‌لوح نشون دادن5 کوتاه نیومدن رو خواسته‌ها6 گریه کردن7 آرایش غلیظ و عطرهای تند و زیاد8 به

مطالعه»