عشقم بهم خیانت کرده، چیکار کنم؟ (قبل از بخشیدن خیانت به این سوالات جواب بدید)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عشقم بهم خیانت کرده، چیکار کنم؟ (قبل از بخشیدن خیانت به این سوالات جواب بدید)

قبل از بخشیدن خیانت به این سوالات جواب بدید


آیا واقعا میتونین ببخشینش؟

گفتن اینکه شما اون شخص رو بخشیدین خیلی ساده هست اما در واقعیت بخشش خیلی  سخت‌تر از این حرف‌هاست! خیلی‌ها میگن شریک عاطفی‌شونو بخشیدن اما نمیتونن مثل قبل رابطه رو خوب ادامه بدن، مدام در مورد خیانت اون شخص کابوس میبینن، هنوز هم بهش شک دارن و…. اینها نشون میده که هنوز از صمیم قلب نبخشیدن. البته فرایند بخشش خیانت نیاز به کمک حرفه‌ای و تخصصی داره. توصیه می‌کنیم در این زمینه از مشاوران همیار عشق کمک بگیرین.

از خیانتش پشیمونه و معذرت‌خواهی کرده؟

اگه قبلا سابقه خیانت‌های متعدد نداشته و حالا عذرخواهی میکنه، پشیمونه و میخواد جبران کنه، شاید ارزشش رو داشته باشه که ببخشینش و رابطه رو ادامه بدین، اما اگه طوری رفتار میکنه که انگار اصلا هیچ اتفاقی نیفتاده یا میگه که به خاطر کمبودهای شماست که خیانت کرده و یا اصلا معذرت‌خواهی نمیکنه و انکار میکنه، در این صورت ممکنه بخشیدن کار اشتباهی باشه.

آیا قبلا به شما یا دیگران خیانت کرده؟

اگه قبلا هم سابقه خیانت به شما یا شریک عاطفی قبلی‌اش رو داشته، باید خیلی بیشتر فکر کنین که دوباره ببخشینش یا نه، چون کسی که سابقه خیانت‌های متعدد داره، احتمال داره که دوباره این کار رو انجام بده.

از این به بعد میتونین بهش اعتماد کنین؟

اعتماد کردن بعد از خیانت خیلی سخته و خیلی از افراد نمیتونن اونطور که باید، به طرف مقابل مثل قبل اعتماد کنن. مدام نگران و گوش به زنگ هستن که نکنه دوباره داره خیانت میکنه! اگه میتونین بهش اعتماد کنین، اشکالی نداره اگه ببخشینش و رابطه رو ادامه بدین.

  وقتی عشقت رو با یکی دیگه میبینی... (اگه یهو با یکی دیدمش چه کار کنم؟)

چقدر آسیب دیدین؟

مسلما وقتی عشق‌تون به شما خیانت کنه، اعتماد به نفس‌تون کم میشه و روح و روان‌تون خیلی آسیب میبینه. اگه بخواین با وجود این آسیب‌ها رابطه رو ادامه بدین یا رابطه دیگه‌ای رو در آینده شروع کنین، به احتمال زیاد دچار مشکل میشین. لازمه بررسی کنین که با این آسیب‌هایی که بهتون وارد شده، بازم میخواین رابطه رو ادامه بدین یا نه؟

آیا ارزشش رو داره؟

احساسات رو کنار بذارین و منطقی فکر کنین که آیا اون شخص و رابطه‌تون واقعا ارزش بخشیدن و ادامه دادن رو داره؟ آیا میشه بعد از این اتفاق تلخ، یه رابطه بهتر رو ساخت؟ چقدر احتمال داره که دیگه خیانت نکنه؟ به همه این موارد به صورت منطقی فکر کنین و تصمیم بگیرین که آیا واقعا ارزش ادامه دادن رو داره یا نه؟

بعد از خیانتش کات کردیم، اما میخوام برگرده. چیکار کنم؟

اگه بعد از خیانتش رابطه رو تموم کردین اما هنوز دوستش دارین و مطمئنین که اگه برگرده، میشه رابطه‌تونو از نو شروع کنین و بهش یه فرصت دیگه بدین، توصیه می‌کنیم اول یک جلسه مشاوره غیرحضوری با مشاوران همیار عشق داشته باشین و بعد با صلاحدید مشاور، میتونین برای بازگرداندن اون شخص با توجه به برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدتی که مشاور بهتون میده، تلاش کنین.

کات کردیم. میخوام فراموشش کنم

بعد از جدایی، طبیعیه که مدتی حال‌تون بد باشه، اما لازمه که یک سری راهکارهایی رو انجام بدین تا بتونین از دوران سوگواری بعد از جدایی، راحت‌تر عبور کنین و بتونین آسیب‌هایی که در رابطه دیدین رو جبران کنین تا حال‌تون خوب بشه. توصیه می‌کنیم در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنین.

  به فردی که قبلا به دیگری خیانت کرده می توان اعتماد کرد؟

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط