همیار عشق

تبدیل-رابطه-دوستی-به-ازدواج

10 راه تبدیل دوستی به ازدواج (چگونه آشنایی را به ازدواج ختم کنیم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

10 راه تبدیل دوستی به ازدواج (چگونه آشنایی را به ازدواج ختم کنیم؟)

هنگام آشنایی دختر و پسر و ادامه رابطه دوستی آنها دو حالت ایجاد می‌شود: یا مدت دوستی آنها کوتاه است و رابطه دوامی ندارد یا رابطه طولانی می‌شود که در این حالت طرفین بخصوص دختران بیشتر نگران آینده می‌شوند و درصدد تبدیل رابطه دوستی یا آشنایی به ازدواج برمی‌آیند. زیرا دختران علاوه بر محدودیات‌های جامعه، با عبور از یک محدوده سنی ممکن است شانس کمتری برای ازدواج پیدا کنند. پسرها هم دلایل خود را برای تن ندادن به ازدواج دارند، دلایلی چون نبود کار ثابت، شرایط اقتصادی و گاها ترس از پذیرفتن مسئولیت. ولی آیا باید از ازدواج به خاطر این دلایل دست کشید و یا با به کار بستن راهکارهایی ساده و آن را به ازدواج منجر کنیم.

راه های متعددی برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج وجود دارد. با توجه به اینکه بیشتر ارتباط شما با او از راه دور و از طریق موبایل و از طریق نرم افزارهای پیام رسان است پس فرصت مناسبی برای تقویت این رابطه و تبدیل به یک رابطه متعهدانه وجود دارد، استفاده از موبایل برای تقویت رابطه و پیشبرد درست رابطه در جهت ازدواج یک مهارت است که نیاز به آموزش علمی و روانشناسی دارد و به همین منظور ما برای شما دوره‌ای طراحی کردیم به نام دوره جذب عشق با موبایل. در این دوره یادمیگیرد که چطور دوستی خود را به ازدواج تبدیل کنید و اون را شیفته خود نگه دارید و رابطتان را به یک رابطه متعهدانه ختم کنید. برای شرکت در این دوره اینجا کلیک کنید.

[/vc_column_text]

در این مقاله چند راهکار ساده برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج مطرح شده است. علی رغم اینکه این راهکارها می‌تواند در فرآیند تبدیل دوستی به ازدواج مفید باشند، اما نکته اینجاست که شرایط فردی و اجتماعی افراد از جنبه‌های گوناگون باهم فرق می‌کند و باید درصدد راهکارهایی متناسب با شرایط رابطه بود.

 

10راه تبدیل رابطه دوستی به ازدواج


در این مقاله با 10 راه تبدیل دوستی به ازدواج و تغییرات ساده‌ای آشنا می‌شوید که با ایجاد آنها می‌توانید عشق‌تان را به عشقی پایدار تبدیل کنید.

اول به خودتان اهمیت دهید

پیش از هر چیز باید بدانید که جذابیت در هر رابطه‌ای مهم و حیاتی است.  متعهد بودن به رابطه باید اولویت نخستتان باشد، اما اجازه ندهید که این تعهد به بهای بی‌توجهی به خودتان تمام شود. شاید سطحی‌نگرانه به نظرتان برسد، اما واقعیت این است که باید جذابیت خودتان را حفظ کنید تا رابطه‌تان دوام داشته باشد. ورزش کنید، خوب غذا بخورید، برای دیدن دوستان و خانواده‌تان وقت بگذارید و کارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید تا از زندگی لذت ببرید. ذهن‌تان را فعال نگه دارید، از تلاش برای رسیدن به اهداف شغلی و تحصیلی‌تان دست برندارید، از خودتان مراقبت کنید و در کنار حفظ رابطه‌تان، به رشد ذهنی و عاطفی‌تان نیز اهمیت بدهید. اگر در بهترین حال و وضعیت ظاهریتان نباشید، معشوق‌تان متوجه این بدحالی و بی‌توجهی می‌شود و آرزو می‌کند که ای کاش دوباره همان زن جذاب و زیبای قبلی می‌شدید. بنابراین خودتان را نادیده نگیرید و برای خودتان اولویت قائل شوید.

  راههای جذب و عاشق کردن کسی که ما را دوست ندارد

جر و بحث به راه نیاندازید

شکی نیست که در روزهای با هم بودن‌تان بارها با هم جرو بحث خواهید کرد، روزهای سختی را پشت سر خواهید گذاشت و اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده‌ای را در کنار هم تجربه خواهید کرد. معشوق‌تان شریکی فهمیده و همدل می‌خواهد که در روزهای سخت زندگی مشترک یار و همراهش باشد. بنابراین قبل از آن که او را زیر باد ناسزا بگیرید و بر سرش فریاد بزنید، یک نفس عمیق بکشید و خودتان را آرام کنید. اگر احساسات خود را با آرامش توضیح بدهید، فرصت و فضای لازم را برای بهبود رابطه‌تان خواهید داشت. اگر در موردی مقصر بودید، مسئولیت اشتباهتان را بپذیرید و بابت آن عذرخواهی کنید، به این ترتیب به او یاد می‌دهید که در مقابلتان به همین نحو عمل کند. در نتیجه رابطه‌تان محکم‌تر می‌شود و به هم نزدیک‌تر می‌شوید.

نشان دهید که به او اعتماد دارید

اگر می‌دانید که او عاشقتان است، باید به او اعتماد کنید. گاهی اوقات سخت است که بر دلواپسی‌ها و اضطراب خود غلبه کنید و به دیگری اعتماد کنید. اگر می‌خواهید رابطه دوستی‌تان به ازدواج ختم شود و آینده‌تان را با او شریک شوید، باید به محبوبتان نشان دهید که به او اعتماد دارید. به قول‌هایتان عمل کنید و به عهدتان وفادار بمانید تا او نیز همین طور عمل کند. اگر او خوش‌قول و وفادار نبود و به اعتمادتان خیانت کرد، مطمئن باشید که او مرد زندگی‌تان نیست.

خودت باش

همسرتان شما را صبح‌ها بدون آرایش و با فراغ بال خواهد دید. بنابراین خودتان باشید. مطمئن باشید که معشوق‌تان دلواپسی‌ها و بی‌اعتمادی به خودتان را از یک کیلومتری حس خواهد کرد و هیچ مردی نمی‌خواهد با زنی باشد که دائماً در شک و تردید است و مدام خودش را نقد می‌کند. طبیعی باشید، خودتان را دوست داشته باشید، شادی‌تان را نشان دهید و بگویید چقدر خوش‌شانس بوده‌اید که او وارد زندگی‌تان شده است. شما فوق‌العاده‌اید و اگر قبول کنید که همسرش باشید، مرد خوشبختی خواهد شد.

تشکر یادت نره

مسلم است که قدردانی و تشکر خود را برای لطف‌های مهمی، مانند هدیه گرفتن ابراز می‌کنید، اما مراقب باشید که لطف‌های کوچک را نادیده نگیرید. اگر عشق‌تان دائماً چیزهای مورد علاقه‌تان را برای شما می‌خرد، از او تشکر کنید. اگر در را برایتان باز نگه می‌دارد، به رویش لبخند بزنید. هر مردی در جستجوی زنی است که این مهربانی‌ها و ژست‌های عاشقانه را ببیند و قدر بداند. به او نشان دهید که بابت تمام کارهای کوچکی که برایتان انجام می‌دهد، سپاسگزارش هستید تا او نیز همین کار را انجام دهد.

  رازهایی در مورد مردان!

هنگام عصبانیتش، آروم باش

عشق‌تان دارد روزهای سختی را می‌گذراند و به شریکی نیاز دارد که او را سر عقل بیاورد و جلوی رفتارهای غیرمنطقی‌اش را بگیرد. هیچ مردی در جستجوی همسری نیست که او را عصبی و مضطرب کند و اگر چنین زنی ببیند، با تمام قوا پا به فرار می‌گذارد. بنابراین در سختی‌ها عاقلانه با عشق و آرامش در کنارش باشید. او متوجه این نیروی مثبت می‌شود و می‌خواهد همواره در کنارش باشید تا از او انسان بهتری بسازید.

وفاداریتو ثابت کن

اگر می‌خواهید که عشق‌تان به رابطه‌تان متعهد باشد، شما نیز باید نسبت به او متعهد و وفادار باشید. برای رابطه‌تان اولویت قائل شوید، البته منظورمان این نیست که تمام زندگی خود را فدای این رابطه کنید، اما لازم است که وفاداری‌تان را به او نشان دهید. وفاداری لازمه‌ی زندگی زناشویی است، بنابراین اثبات وفاداری یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ختم شدن رابطه دوستی به ازدواج است، باید به همسر آینده‌تان نشان دهید که ارزش آن را دارید که تا پایان عمر در کنارتان بماند. این تغییرات را پیاده کنید تا پیوندتان را به پیوندی جاودانه تبدیل کنید.

با دوستان متاهل رفت و آمد کنید

رمز این که دوست پسرتان با علم در راه بودن یک ازدواج قریب‌الوقوع در کنارتان احساس آرامش کند، این است که او را تشویق کنید که با خانواده و دوستان متاهل خود معاشرت کند. رفت و آمد با این زوج‌های خوشبخت او را به ازدواج کردن ترغیب می‌کند. دوستان متاهل به عشق‌تان نشان می‌دهند که ازدواج کردن فراز و نشیب‌های خاص خود را دارد، اما آن چیزی که در پایان روز بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد، وفادار بودن به یکدیگر و دلگرم بودن به هم است. این شگرد به ویژه برای مردانی موثر است که فرزند طلاق بوده‌اند. برخی مردانی که طلاق را در خانواده خود تجربه کرده‌اند، بعد از دیدن جرو بحث‌ها و دل‌شکستگی‌های والدین خود درباره ازدواج محتاط‌تر عمل می‌کنند. کاری که شما باید انجام دهید، این است که این تصورات منفی را با ترسیم کردن یک خانواده شاد و خوشبخت از بین ببرید. بنابراین سعی کنید که با زوج‌های خوشبختی وقت بگذرانید که می‌توانند الگوی مناسبی برای عشق‌تان باشند. به این ترتیب ذهنیت او درباره زندان تاریک زندگی زناشویی رنگ می‌بازد.

  8 چیز که در رابطه از سکس مهم‌ترن!

قانع باش

تردید بسیاری از آقایان برای ازدواج کردن از ترس آنها از مخارج هنگفت ازدواج و خرید حلقه نشأت می‌گیرد. هزینه‌های سرسام‌آور ازدواج مردان را می‌ترساند، در اینجا باید به او نشان دهید که زن ولخرجی نیستید. اگر منتظرید که عشقتان از شما درخواست ازدواج کند و در عین حال می‌دانید که او نگران مخارج است، به او بفهمانید که اگر حلقه نامزدی کوچکتری را به شما بدهد که زیاد هم گران نیست، خوشحال‌تر خواهید شد. همچنین می‌توانید یک حلقه ارزان‌تر و چیزهای مورد علاقه‌تان را به او نشان بدهید. اگر دوست پسرتان بداند که مجبور نیست برای راضی کردن شما حساب بانکیش را خالی کند، ترغیب می‌شود که با خرید یک حلقه‌ با قیمت مناسب از شما درخواست ازدواج کند. به علاوه در سال‌های بعدی وقتی وضع مالی‌تان بهتر شد، می‌توانید حلقه‌ی بهتری بخرید.

بیشتر با دوستاتون وقت بگذرونید

قبل از آن که رابطه‌تان را شروع کنید، یک زندگی اجتماعی بسیار فعال داشتید و آن‌قدر دوست داشتید که تعدادشان از دستتان دررفته بود. اما به محض جدی شدن رابطه‌تان تمام برنامه‌هایتان را کنسل کردید و قرارهای هفتگی با بهترین دوستانتان را فراموش کردید. به این ترتیب رفته رفته از یاد دوستانتان محو شدید و دیگر شما را به قرارهای خود دعوت نکردند و حالا تازه به خودتان آمده‌اید و متوجه شده‌اید که ماه‌ها است خبری از آنها ندارید. الان که در انتظار ازدواج هستید، باید بیشتر با دوستانتان وقت بگذرانید. این کار یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ختم کردن دوستی به ازدواج است. بگذارید عشقتان متوجه شود که به جز این رابطه، زندگی اجتماعی دیگری نیز دارید و به این ترتیب فرصت داشته باشد که شما را در شرایط متفاوتی ببیند. مردان دوست ندارند که تمام زندگی و هست و نیست همسرشان باشند و تمام موضوعات به آنها ختم شود. بنابراین سعی کنید با دوستان وفاداری که قبل از ورود عشقتان به زندگی در روزهای سخت در کنارتان بوده‌اند، دوباره ارتباط برقرار کنید. اگر آنها دوستان واقعی باشند، مطمئناً شما را به خاطر دوری این مدت خواهند بخشید. یادتان نرود که آنها را به جشن عروسی‌تان دعوت کنید، چون به محض آن که به حلقه‌ی دوستانتان برگردید، عشقتان نیز به فکر خریدن حلقه ازدواج خواهد افتاد.

علاقه‌مندی به شخصی و ایجاد رابطه عاشقانه و آشنایی یک چیز است و نتیجه بخش کردن رابطه و تبدیل آن به ازدواج چیز دیگر که البته هر دو مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است در این مقاله با پیش فرض اینکه شما با فرد ایده‌آل خود در رابطه دوستی و آشنایی هستید راهکارهایی برای هدفمندی رابطه و تبدیل آن به ازدواج ارائه شد ولی همانطور که می‌دانید همیشه همه راه‌ها روی همه افراد یک نتیجه نمی‌دهد.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام من النازم عشق بچگیم یعنی من ۴ سالم بود اون ۱۶ سالش بود باهم دوست بودیم بد اون منو تو بچگیم ول کردو رفت تو بچگیم منو می دید فرار میکرد اما الان که بزرگ شده منو میبینه لبخند میزنه سر تکون میده بعد میبینه من باهاش حرف نمی زنم اخماشو می ریزه بعد یه روز تو چشام نگاه کرد بعد منم تو چشماش نگاه کردم بعدش که داشتم میرفتم خونمون یه برگشتم نگاش کردم اون لبخند زد فرداش دید که من باهاش حرف نزدم بهم چشم غره رفتم بعدش برای همیشه رفت بعد از اون طرف داداشش زیراب منو برای اون میزنند اما از وقتی رفته من وابستش شدم بعد تو دستش حلقه نامزدی نداره نمی دونم عشقش از روی هوسه یا ازدواج ولی خیلی دوست دارم باهاش ازدواج کنم

 • سلام
  دختری هستم ۲۸ ساله با پسری که ۵ ماه ازم بزرگتره حدود ۱۱ ماهه در ارتباطم از طریق فضای مجازی باهم اشنا شدیم و تلفنی و تصویری زیاد باهم حرف زدیم به نظرم مرد پخته ایه ولی موضوع اینه که هیچوقت از اول رابطه از ازدواج حرف نزد و وقتایی که من حرفشو میزدم میگفت قصدش ازدواج نیست یا قولی نمیده که اگه نشد من فرصتام رو از دست بدم ولی خیلی زیاد ابراز علاقه میکنه حرفای جنسی هم اصلا نمیزنه …
  از رابطه قبلیش برام گفت که سه سال باهم بودن و بعد دوسال که مطمئن شده براش تکراری نمیشه بهش پیشنهاد ازدواج داده ولی یک سال بعدش دختره خیانت میکنه و این اقا رابطه رو تموم میکنه اون اوایل هم بهم میگفت وفاداری براش حرف اول رو میزنه و بشدت رو ارتباط من با مردای دیگه حساسیت نشون میده
  من الان حس عمیقی بهش پیدا کردم دو بار شهر ما اومده(راه ۶ ساعته است) ولی من بشدت گرایش دارم بغلش کنم و اینکارم میکنم ولی خب بعدش هم عذاب وجدان میگیرم و بهش میگم کاش همو نمیدیدیم بهم میگه نمیخوام اینکارو بکنی که بعد دیگه نخوای بیای همو ببینیم
  هدفم از گفتن این موضوع اینه که واقعا دوباره هیچ حرکتی نزده و فقط من بودم که دوست داشتم بهش نزدیک شم و سمتش میرفتم نمیدونم تو این رابطه امیدی به ازدواج هست یا نه
  بین حرفاش وقتی همو دیدیم میگفت اینکه کنار یکی دیگه ببینمت برام غیرقابل تحمله
  میگه چقدر خوبه که دارمت و از ندیدنم بعد از گذشت یه زمان طولانی احساس دلتنگی میکنه ک
  املا متوجه میشم به علایقم اهمیت میده و سعی میکنه خوشحالم کنه…
  یعنی مردی واقعا میتونه به ازدواج با کسی که اینقدر ادعای دوست داشتنش رو داره فکر نکنه یا ابراز علاقش بازی و دروغه

  • سلام دوست گرامی
   طرف مقابل شما آسیب جدی از رابطه قبلی خورده و تا وقتی پرونده آن رابطه را نبندد، نمی‌تواند که به شما پیشنهاد ازدواج بدهد.
   این دوری کردن او نیز همین مساله را تایید می‌کند که نمی‌تواند به این راحتی مجدداً اطمینان کند.
   شما وظیفه‌ای ندارید که به او کمک کنید تا پرونده گذشته را ببندد چون این مساله را باید خودش دنبال کند.
   اما می‌توانید با دریافت مشاوره این مساله را یاد بگیرید که چگونه رابطه را به سمت ازدواج هدایت کنید.

 • سلام خسته نباشید من با آقاپسری دوست شدم ک نزدیک ۵ماه باهمیم وایشون ۲۰سالشونه ۲ماه ازمن کوچیک تره
  چندروزه دوست دختر قبلی ایشون مزاحمشون میشند و خیلی اصرار دارند ک برگردند به رابطه و دوس پسرم گفت ک بایه نفر تو رابطست و دیگه نمیخواد ک مزاحمش بشه
  این خانم امشبم رفته دم خونشون و اصلا درو باز نکرده روشون و سریع هم موضوع رو ب من گفت که به قول خودش رو راست باشه
  خودش میگه من تو انتخاب کردم و من باورش دارم
  فقط ترسم از این خانمه ک چند روزه آرامش اعصاب منو ازم گرفته
  حتی دوس پسرم اکانتشم داده دست من
  و من حتی بهش گفتم ک اعتماد دارم بهش ولی ایشون میگن که دوس دارم خودت ببینی طرف چه پیامایی میده
  حتی وقتی بلاکش میکنه باز ایشون مزاحم میشن
  و ایشون گفتن ک میخوان بیان خاستگاریم بعد یک سال
  فقط یه راهنمایی کنین ک بفهمم مردی ک من عاشقشم و اعتماد دارم بهش واقعا دوسم داره ک حقیقتو میگه و مخفی کاری نمی کنه و یه راه بزارین جلوم که به دوس پسرم بگم چیکارکنه که این خانم ول کن بشه

  • سلام دوست گرامی
   قبل از هرچیزی باید اشاره کنیم که سن شما و ایشان پایین است و ممکن است بسیاری از این اتفاقات به دلیل داشتن هیجان باشد.
   مدیریت و مرزبندی این رابطه برعهده طرف مقابل شماست. اگر واقعاً نمی‌خواهند که طرف قبلی دیگر به او پیامی ندهد، این مسأله را جور دیگری هم می‌شود مدیریت کرد، مثلاً خطش را تغییر دهد و یا او را تهدید به شکایت کند که دیگر مزاحمتی برایش نداشته باشد.
   چیزی که دست شماست و می‌توانید آن را کنترل کنید، چک کردن راست و دروغ حرف‌های ایشان نیست، بلکه دلیل اصرار طرف قبل را باید متوجه باشید، ممکن است که طرف‌مقابل شما به ایشان هم قول ازدواج داده باشند که حالا دیگر آن خانم دست بردار نیست.
   اشاره کردید که به شما قول خواستگاری برای سال آینده را دادند، آیا ایشان شرایط مناسبی برای ازدواج در سن 20 سالگی دارند؟
   باید تمامس این نکات را در نظر بگیرید و سپس برای این رابطه سرمایه‌گذاری بیشتری کنید.

 • سلام وقتتون بخیر من 23 ساله از مردی 63ساله خوشم میاد این اقا با من نسبت فامیلی دارن و 30 سال از عمرشون مادرید زندگی کردن و اصلا دنیا و اخلاقیاتشون شبیه هم سن های خودشون در ایران نیست و همین باعث جذب من شده واستایل و موسیقی و شیوه زندگی کاملا متفاوته و حوصله زیادی برای هر کاری داره و رابطه دوستانه باهم داریم و شنونده عالی هست ولی این مرد خیلی وقته تنها زندگی کرده و خودش میگه زندگی من مثل زیتون سیاه و اخرش هیچ و اوایل مهاجرتشون ازدواج کردن با یک دختر اسپانیایی که منجر به طلاق شده
  من از نظر احساسی نسبت بهش حس دارم و از نظر منطقی و عقل بنظرم راهی که من باید 10 سال با سختی طی کنم و به خواسته هام برسم میتونم با ازدواج با این اقا راحتر بدست بیارم و هیچ چشم داشتی به اموالشون ندارم اون چیزی که من میخوام داشتن اقامت اسپانیاست که با تحصیل در خارج از ایران میخواستم بدست بیارم و با مشکلات و سختی بیشتر .و اینکه مقاله ای در مورد اختلاف سن خوندم و نکات منفی که چک کردم خیلی در این مرد دیده نمیشد و خواستم از شما کمک بگیرم که بهشون بگم احساسمو یا بیشتر فکر کنم و مطالعه کنم ؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   اختلاف سنی 40 سال، برای ازدواج اصلاً مناسب نیست.
   هدف شما مهاجرت است و اینکه سریعتر به برنامه‌های زندگی‌تان برسید.
   بنابراین نیاز است که یک اولویت بندی برای اهداف آینده خودتان داشته باشید.

 • سلام من از تقریبا۹ ماه باهم دوستیم و ایشون اوایل خیلی اصرار میکرد ک درباره آینده باهام حرف بزنه بریم بیرون ولی هربار رفتن هیچ حرفی نمی زد و سکوت میکرد این سکوت من کلافه میکرد اویل بعد از دو ماه درباره ازدواج حرف میزد ولی ب مرور سرد شد چون خانوادش هی بهش دختر معرفی میکردن اویل دوستی ک ازم خوشش می اومد گفت من بهشون گفتم خودم انتخاب میکنم ولی الان بی توجه میکنه و سرد شده من چیکار کنم بهش علاقه دارم و دوست دارم به جای برسه نمی دونم چطور مطرح کنم و هدف رابطه مشخص بشه لطف راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   جزییاتی از رابطه شما نمی‌دانیم.
   سن شما دونفر، نحوه آشنایی، چند مدت است که ایشان سرد شده‌اند؟ علت خاصی پشت این سردی هست یا خیر؟ از کدام رفتار در شما گلایه داشتند؟
   علت جذابیت ایشان برای شما و بودن در این رابطه چیست؟
   این مسائل باید روشن شود تا بتوانیم راهنمای مفیدتری داشته باشیم. اما در کل باید بررسی کنید که آیا واقعاً ایشان رفتار سردی دارند یا شما به او وابسته شده‌اید؟ در واقع سطح توقعات به مرور بالا می‌رود و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که همیشه رابطه گرم بماند و طرف‌مقابل تمام نیازهای ما را برآورد کند.
   برای راهنمایی و بررسی رابطه‌تان می‌توانید از مشاوران رادیوعشق نوبت مشاوره بگیرید و یا در دوره آموزشی جذب عشق تا ازدواج شرکت کنید.

 • سلام
  من چند مدتیه که با یه پسره وارد رابطه شده ام اما احساس میکنم که هدفش از این رابطه برقراری یک رابطه جنسی. اما بعضی از رفتار هاش این احساس منو نفی می کنه چون من 17سالمه و امسال پشت کنکوری هستم خیلی سر درسام حساس وخیلی وقت ها ازم میخواد به جای حرف زدن با اون بشینم و درس بخونم یعنی در رابطه بادرس خیلی از نصیحت هاش مثلا نصیحت های خانواده ام هست که نصیحتم میکنند. و من باخیلی از رفیق هاشم در تلگرام در ارتباطم وحرف میزنم اصلا براش مهم نیست ولی اگه باپسرهای دیگه بغیر اونا حرف بزنم خیلی عصبانی میشه. خیلی از وقتا هم منو همسرم صدا میکنه میگه که تو دیگه همسر منی ممنون میشم اگه کمکم کنید بدونم واقعا هدفش چیه؟؟!!

  • سلام دوست گرامی
   با توجه به سن شما، اولویت‌هایی مانند کنکور و درس خواندن برایتان مهم است. به همین دلیل داشتن یک رابطه عاطفی ممکن است شما را از اولویت‌یتان در این سن دور کند. اینکه طرف مقابل شما را تشویق می‌کند تا درس بخوانید ویژگی خوبی است اما تمام ماجرا این نیست، یعنی قرار نیست چون شما را تشویق می‌کند پس الان زمان مناسبی برای داشتن رابطه باشد. از طرف دیگر بکار بردن واژه همسر به معنی جدی بودن رابطه نیست! بلکه باید ایشان و شما انواع بلوغ و مهارت‌های لازم برای ازدواج و همسر شدن را کسب کنید.

 • سلام و خسته نباشید
  یک سوال خدمتتون داشتم
  ممنون میشم پاسخ بدین…
  من ماه امسال روز اول دانشگاه یک خانمی را دیدم ک واقعا عاشقشون شدم و بعد سه ماه بهشون پیشنهاد دادم ولی ایشون گفت نه من نمیتونم ما باید درس بخونیم…دیگ گذشت تا بهمن ماه 98 ایشون دید ک من رو حرفم موندم اینستاو تلگرام خودشونو بهم دادن ولی ایشون میگفت ما فقط دوستیم و من الان شرایط شروع رابطه ای رو ندارم و هیچ احساسی در وجودم نیست ولی خوب من پافشاری زیادی کردم و هی پیشنهاد و خلاصه رفتار های بچه گونه تا اینکه بعد سه هفته گفت خفم کردی و با هم دعوامون شد و تلگرامش را حذف کرد و خلاصه بهش دسترسی نداشتم تا حدود ی ماه تا اینکه تلگرامشونو پیدا کردم و ی متن عذر خواهی نوشتم ایشون پاسخ دادن ک مشکلی نیست و گذشته ها گذشته خوب بعد یه هفته دوباره بهشون پیام دادم یکم سرسنگین بودن من یکم زده شدم و دیگ پیام ندادم تا اینکه خودشون بعد یه هفته پیام داد و ازم کمک خواست در مورد کلاس مجازی و از اون موقع با هم در ارتباط هستیم ولی نه من و نه ایشون نمیدونیم رابطمون چیه منم جرات نمیکنم پیشنهاد بدم بهشون میترسم دوباره این ارتباطم قطع بشه حالا من سوالم اینه من باید تا کی بهشون پیشنهاد ندم ؟
  تا کی باید صبر کنم ؟

  • سلام دوست گرامی
   شیوه شما برای ارائه درخواست درست نبوده است. وقتی شما از بروز احساسات متوالی جلوگیری کردید ایشان متوجه عدم حضور شما شدند. اگر ارزش سواد و درس خواندن برای ایشان مهم است، به آن احترام بگذارید و فعلاً ارتباط را در مورد مسائل دانشگاه نگه دارید. هیجانات دوره دانشجویی را نیز درنظر بگیرید. برای بررسی این درخواست می توانید از مشاوره همیار عشق استفاده کنید.

 • سلام
  من ۵ماهه که با پسری آشنا شدم که روز های اول من رو به خانوادش معرفی کرد و گفت قصدش ازدواج است
  در اوایل رابطه چون من روابط پشت هم داشتم سوگواری رابطه قبلی افتاد توی رابطه جدیدم ک بخشید من را
  بار دوم یک اشتباه دیگر کردم تا حد ۴بار که دیگر ب من گفت این رابطه ته ندارد ولی ب دلیل علاقه ای ک به من دارد باز هم ماند و گفت درستش میکنیم ولی شاید هم نشود من الان ک تغییر کردم باید چطور ب او ثابت کنم همانم ک میخواهد؟

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا لازم بود شما از بحران و سوگ روابط قبلی خارج می شدید و سپس رابطه جدیدی را شروع میکردید .با اینحال ان چیزی که نشان میده شما تغییر کردید زمان و رفتار شما هست .پس بهتر هست با رفتارتان ایشان را متوجه تغییرات کنید

 • سلام وقتتون بخیر خسته نباشید.
  ممنون میشم جواب سوال منو بدید.
  من مدتیه از معلم زبانم خوشم اومده، به نظر شما ابراز علاقه به از طرف خانم اشکالی نداره؟؟
  من خیلی خجالتی ام البته سعی کردم با نگاهم برسونم ولی نمیدونم موفق شدم یا نه، ایشون کاملا بی اعتنا هستند؟

  • دوست عزیز
   سلام

   اینکه شما از معلم زبانتون خوشتون اومده هیچ اشکالی نداره، ولی با توجه به چیزی که می‌گید، وقتی فرد مقابلتون بی‌اعتناست، فکر می‌کنید با پیشنهادتون چه جوابی می‌گیرید؟
   یادتون باشه، شما همیشه می‌تونید نظر خودتون را اعلام کنید ولی قبلش حتما به این موضوع هم فکر کنید که اگه جواب رد شنیدید چی؟ اون موقع چه احساسی دارید؟
   باز هم تکرار می‌کنم ابراز علاقه خانم به آقا هیچ اشکالی نداره، اما به شرطی که شما خودتون را برای شنیدن هر جوابی آماده کنید؛ به‌خصوص در فرهنگ ایرانی که این مساله مورد پذیرش همه نیست.

 • سلام خدمت شما سوالی که داشتم اینه که بیشتر پسرا هدفشون از وارد رابطه عاشقانه شدن مسائل جنسیه ولی من مخالف این قضیم و اولش طوری وانمود میکنن انگار براشون مهم نیس ولی بعدا بهانه گیری میکنن و سر مسائل جنسی کات میکنم میشه راهنماییم کنین از اول چه طوری بفهمم هدفش چیه؟

  • سلام دوست گرامی
   برای اینکه متوجه بشید که در یک رابطه پسر فقط به دنبال رابطه جنسی نیست و هدفی بالاتر دارد باید به موارد زیر توجه کنید:
   ۱-برای مدت اشنایی زمان تعیین میکند و بلاتکلیف نیست
   ۲-پس از حداقل شناخت در مدت یک تا دو ماه موصوع را به خانواده اطلاع میدهد
   ۳-درخواست های نامشروع و جنسی از شما ندارند
   ۴-به شما اعلام نمیکنند که خانواده شخص دیگری را برای او در نظر گرفته اند
   ۵-به دنبال بهانه های بیخود مانند سربازی،پس انداز و ..نیست
   ۶-به شما وعده و قول های واهی نمی دهد
   ۷-مسئولیت پذیر هست

   • سلام من ب مدت یک ماه و اندی هس ک با پسری در ارتباطم اما بعد از ی مدت ب سربازی رف ومن ازش خوشم میاد اون پسر خوبیه از هر نطر برای من مناسبه میخواستم بدونم کی باید از جدی بودنش مطمئن شم

    • سلام دوست گرامی
     الان رابطه شما بسیار تازه هست اما برای شناخت و فهمین اینکه ایشان به شما راغب هستند میتوانید ببینید چقدر موارد زیر در این صدق می کند:
     1–قرارهایش فقط به صرف خوش گذرانی نیست و با هدف با شما دیدار می کند
     2-دوست پسر درباره افراد و مسائل خنده دار با شما صحبت می کند،و وارد فاز عمیق شناخت نمی شود
     3-دوست پسر اعلام میکند که اصلا قصد ازدواج ندراد و شما هم نمیتونید تصمیم ایاشن را تغییر بدهید
     4-شخصی که قصد ازدواج دارد شرایط را کنترل و مدیریت می کند و در مواقع سختی شما را همراهی میکند
     5-مردی که به دنبال ازدواج هست در مواقع حساس و بحث ها،با شما منطقی رفتار میکند
     6-فردی که قصد ازدواج دراد شما را با خانواده و دوستانش آشنا می کند
     7-مردی که قصد ازدواج دارد، به شما احساسا امنیت و ارامش خاطر می دهد

مقالات مرتبط

حذف نفر سوم از رابطه

متاسفانه امروزه شاهد روابطی هستیم که چهارچوب‌هایشان از حالت سالم و نرمالی که پذیرفته شده باشد خارج شده است. بارها تاکید کرده‌ایم که تعهد، شیشه عمر یک رابطه امن و

مطالعه»