پشیمانی-بعد-از-طلاق
دلایل پشیمانی بعد از طلاق (جدایی)در زنان و مردان
مرداد ۱۷, ۱۳۹۷
گفتن-گذشته-خود-به-همسر
گفتن گذشته خود به همسر یا خواستگار: ازدواج یا رابطه قبلی را بگوییم؟
مرداد ۲۹, ۱۳۹۷
تبدیل-رابطه-دوستی-به-ازدواج
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هنگام آشنایی دختر و پسر و ادامه رابطه دوستی آنها دو حالت ایجاد می‌شود: یا مدت دوستی آنها کوتاه است و رابطه دوامی ندارد یا رابطه طولانی می‌شود که در این حالت طرفین بخصوص دختران بیشتر نگران آینده می‌شوند و درصدد تبدیل رابطه دوستی به ازدواج برمی‌آیند. زیرا دختران علاوه بر محدودیات‌های جامعه، با عبور از یک محدوده سنی ممکن است شانس کمتری برای ازدواج پیدا کنند. پسرها هم دلایل خود را برای تن ندادن به ازدواج دارند، دلایلی چون نبود کار ثابت، شرایط اقتصادی و گاها ترس از پذیرفتن مسئولیت. ولی آیا باید از ازدواج به خاطر این دلایل دست کشید و یا با به کار بستن راهکارهایی ساده و آن را به ازدواج تبدیل کنیم.

 

 

در این مقاله چند راهکار ساده برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج مطرح شده است. علی رغم اینکه این راهکارها می‌تواند در فرآیند تبدیل دوستی به ازدواج مفید باشند، اما نکته اینجاست که شرایط فردی و اجتماعی افراد از جنبه‌های گوناگون باهم فرق می‌کند و باید درصدد راهکارهایی متناسب با شرایط رابطه بود.

 

۱۰راه تبدیل رابطه دوستی به ازدواج


10 راه تبدیل رابطه دوستی به ازدواج

در این مقاله با ۱۰ راه تبدیل دوستی به ازدواج و تغییرات ساده‌ای آشنا می‌شوید که با ایجاد آنها می‌توانید عشق‌تان را به عشقی پایدار تبدیل کنید.

اول به خودتان اهمیت دهید

تبدیل رابطه دوستی به ازدواج

پیش از هر چیز باید بدانید که جذابیت در هر رابطه‌ای مهم و حیاتی است.  متعهد بودن به رابطه باید اولویت نخستتان باشد، اما اجازه ندهید که این تعهد به بهای بی‌توجهی به خودتان تمام شود. شاید سطحی‌نگرانه به نظرتان برسد، اما واقعیت این است که باید جذابیت خودتان را حفظ کنید تا رابطه‌تان دوام داشته باشد. ورزش کنید، خوب غذا بخورید، برای دیدن دوستان و خانواده‌تان وقت بگذارید و کارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید تا از زندگی لذت ببرید. ذهن‌تان را فعال نگه دارید، از تلاش برای رسیدن به اهداف شغلی و تحصیلی‌تان دست برندارید، از خودتان مراقبت کنید و در کنار حفظ رابطه‌تان، به رشد ذهنی و عاطفی‌تان نیز اهمیت بدهید. اگر در بهترین حال و وضعیت ظاهریتان نباشید، معشوق‌تان متوجه این بدحالی و بی‌توجهی می‌شود و آرزو می‌کند که ای کاش دوباره همان زن جذاب و زیبای قبلی می‌شدید . بنابراین خودتان را نادیده نگیرید و برای خودتان اولویت قائل شوید.

جر و بحث به راه نیاندازید

برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج جر و بحث راه نیاندازید

شکی نیست که در روزهای با هم بودن‌تان بارها با هم جرو بحث خواهید کرد، روزهای سختی را پشت سر خواهید گذاشت و اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده‌ای را در کنار هم تجربه خواهید کرد. معشوق‌تان شریکی فهمیده و همدل می‌خواهد که در روزهای سخت زندگی مشترک یار و همراهش باشد. بنابراین قبل از آن که او را زیر باد ناسزا بگیرید و بر سرش فریاد بزنید، یک نفس عمیق بکشید و خودتان را آرام کنید. اگر احساسات خود را با آرامش توضیح بدهید، فرصت و فضای لازم را برای بهبود رابطه‌تان خواهید داشت. اگر در موردی مقصر بودید، مسئولیت اشتباهتان را بپذیرید و بابت آن عذرخواهی کنید، به این ترتیب به او یاد می‌دهید که در مقابلتان به همین نحو عمل کند. در نتیجه رابطه‌تان محکم‌تر می‌شود و به هم نزدیک‌تر می‌شوید.

نشان دهید که به او اعتماد دارید

برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج نشان دهید که به او اعتماد دارید

اگر می‌دانید که او عاشقتان است، باید به او اعتماد کنید. گاهی اوقات سخت است که بر دلواپسی‌ها و اضطراب خود غلبه کنید و به دیگری اعتماد کنید. اگر می‌خواهید رابطه دوستی‌تان به ازدواج ختم شود و آینده‌تان را با او شریک شوید، باید به محبوبتان نشان دهید که به او اعتماد دارید. به قول‌هایتان عمل کنید و به عهدتان وفادار بمانید تا او نیز همین طور عمل کند. اگر او خوش‌قول و وفادار نبود و به اعتمادتان خیانت کرد، مطمئن باشید که او مرد زندگی‌تان نیست.

خودت باش

همسرتان شما را صبح‌ها بدون آرایش و با فراغ بال خواهد دید. بنابراین خودتان باشید. مطمئن باشید که معشوق‌تان دلواپسی‌ها و بی‌اعتمادی به خودتان را از یک کیلومتری حس خواهد کرد و هیچ مردی نمی‌خواهد با زنی باشد که دائماً در شک و تردید است و مدام خودش را نقد می‌کند. طبیعی باشید، خودتان را دوست داشته باشید، شادی‌تان را نشان دهید و بگویید چقدر خوش‌شانس بوده‌اید که او وارد زندگی‌تان شده است. شما فوق‌العاده‌اید و اگر قبول کنید که همسرش باشید، مرد خوشبختی خواهد شد.

تشکر یادت نره

مسلم است که قدردانی و تشکر خود را برای لطف‌های مهمی، مانند هدیه گرفتن ابراز می‌کنید، اما مراقب باشید که لطف‌های کوچک را نادیده نگیرید. اگر عشق‌تان دائماً چیزهای مورد علاقه‌تان را برای شما می‌خرد، از او تشکر کنید. اگر در را برایتان باز نگه می‌دارد، به رویش لبخند بزنید. هر مردی در جستجوی زنی است که این مهربانی‌ها و ژست‌های عاشقانه را ببیند و قدر بداند. به او نشان دهید که بابت تمام کارهای کوچکی که برایتان انجام می‌دهد، سپاسگزارش هستید تا او نیز همین کار را انجام دهد.

هنگام عصبانیتش، آروم باش

برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج هنگام عصبانیتش آروم باش

عشق‌تان دارد روزهای سختی را می‌گذراند و به شریکی نیاز دارد که او را سر عقل بیاورد و جلوی رفتارهای غیرمنطقی‌اش را بگیرد. هیچ مردی در جستجوی همسری نیست که او را عصبی و مضطرب کند و اگر چنین زنی ببیند، با تمام قوا پا به فرار می‌گذارد. بنابراین در سختی‌ها عاقلانه با عشق و آرامش در کنارش باشید. او متوجه این نیروی مثبت می‌شود و می‌خواهد همواره در کنارش باشید تا از او انسان بهتری بسازید.

وفاداریتو ثابت کن

برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج وفاداریتو ثابت کن

اگر می‌خواهید که عشق‌تان به رابطه‌تان متعهد باشد، شما نیز باید نسبت به او متعهد و وفادار باشید. برای رابطه‌تان اولویت قائل شوید، البته منظورمان این نیست که تمام زندگی خود را فدای این رابطه کنید، اما لازم است که وفاداری‌تان را به او نشان دهید. وفاداری لازمه‌ی زندگی زناشویی است، بنابراین اثبات وفاداری یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ختم شدن رابطه دوستی به ازدواج است، باید به همسر آینده‌تان نشان دهید که ارزش آن را دارید که تا پایان عمر در کنارتان بماند. این تغییرات را پیاده کنید تا پیوندتان را به پیوندی جاودانه تبدیل کنید.

با دوستان متاهل رفت و آمد کنید

برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج با دوستان متاهل رفت و آمد کنید

رمز این که دوست پسرتان با علم در راه بودن یک ازدواج قریب‌الوقوع در کنارتان احساس آرامش کند، این است که او را تشویق کنید که با خانواده و دوستان متاهل خود معاشرت کند. رفت و آمد با این زوج‌های خوشبخت او را به ازدواج کردن ترغیب می‌کند. دوستان متاهل به عشق‌تان نشان می‌دهند که ازدواج کردن فراز و نشیب‌های خاص خود را دارد، اما آن چیزی که در پایان روز بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد، وفادار بودن به یکدیگر و دلگرم بودن به هم است. این شگرد به ویژه برای مردانی موثر است که فرزند طلاق بوده‌اند. برخی مردانی که طلاق را در خانواده خود تجربه کرده‌اند، بعد از دیدن جرو بحث‌ها و دل‌شکستگی‌های والدین خود درباره ازدواج محتاط‌تر عمل می‌کنند. کاری که شما باید انجام دهید، این است که این تصورات منفی را با ترسیم کردن یک خانواده شاد و خوشبخت از بین ببرید. بنابراین سعی کنید که با زوج‌های خوشبختی وقت بگذرانید که می‌توانند الگوی مناسبی برای عشق‌تان باشند. به این ترتیب ذهنیت او درباره زندان تاریک زندگی زناشویی رنگ می‌بازد.

قانع باش

تردید بسیاری از آقایان برای ازدواج کردن از ترس آنها از مخارج هنگفت ازدواج و خرید حلقه نشأت می‌گیرد. هزینه‌های سرسام‌آور ازدواج مردان را می‌ترساند، در اینجا باید به او نشان دهید که زن ولخرجی نیستید. اگر منتظرید که عشقتان از شما درخواست ازدواج کند و در عین حال می‌دانید که او نگران مخارج است، به او بفهمانید که اگر حلقه نامزدی کوچکتری را به شما بدهد که زیاد هم گران نیست، خوشحال‌تر خواهید شد. همچنین می‌توانید یک حلقه ارزان‌تر و چیزهای مورد علاقه‌تان را به او نشان بدهید. اگر دوست پسرتان بداند که مجبور نیست برای راضی کردن شما حساب بانکیش را خالی کند، ترغیب می‌شود که با خرید یک حلقه‌ با قیمت مناسب از شما درخواست ازدواج کند. به علاوه در سال‌های بعدی وقتی وضع مالی‌تان بهتر شد، می‌توانید حلقه‌ی بهتری بخرید.

بیشتر با دوستاتون وقت بگذرونید

برای تبدیل رابطه دوستی به ازدواج بیشتر با دوستانتان وقت بگذرانید

قبل از آن که رابطه‌تان را شروع کنید، یک زندگی اجتماعی بسیار فعال داشتید و آن‌قدر دوست داشتید که تعداشان از دستتان دررفته بود. اما به محض جدی شدن رابطه‌تان تمام برنامه‌هایتان را کنسل کردید و قرارهای هفتگی با بهترین دوستانتان را فراموش کردید. به این ترتیب رفته رفته از یاد دوستانتان محو شدید و دیگر شما را به قرارهای خود دعوت نکردند و حالا تازه به خودتان آمده‌اید و متوجه شده‌اید که ماه‌ها است خبری از آنها ندارید. الان که در انتظار ازدواج هستید، باید بیشتر با دوستانتان وقت بگذرانید. این کار یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ختم کردن دوستی به ازدواج است. بگذارید عشقتان متوجه شود که به جز این رابطه، زندگی اجتماعی دیگری نیز دارید و به این ترتیب فرصت داشته باشد که شما را در شرایط متفاوتی ببیند. مردان دوست ندارند که تمام زندگی و هست و نیست همسرشان باشند و تمام موضوعات به آنها ختم شود. بنابراین سعی کنید با دوستان وفاداری که قبل از ورود عشقتان به زندگی در روزهای سخت در کنارتان بوده‌اند، دوباره ارتباط برقرار کنید. اگر آنها دوستان واقعی باشند، مطمئناً شما را به خاطر دوری این مدت خواهند بخشید. یادتان نرود که آنها را به جشن عروسی‌تان دعوت کنید، چون به محض آن که به حلقه‌ی دوستانتان برگردید، عشقتان نیز به فکر خریدن حلقه ازدواج خواهد افتاد.

علاقه‌مندی به شخصی و ایجاد رابطه عاشقانه یک چیز است و نتیجه بخش کردن رابطه و تبدیل آن به ازدواج چیز دیگر که البته هر دو مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است در این مقاله با پیش فرض اینکه شما با فرد ایده‌آل خود در رابطه دوستی و آشنایی هستید راهکارهایی برای هدفمندی رابطه و تبدیل آن به ازدواج ارائه شد ولی همانطور که می‌دانید همیشه همه راه‌ها روی همه افراد یک نتیجه نمی‌دهد.

به این پست امتیاز دهید.
۱۰ راه تبدیل رابطه دوستی به ازدواج
۵ از ۱ رای
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X