چرا عشقم نمیگه دوستت دارم؟ (چرا ابراز علاقه کلامی نمیکنه؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چرا عشقم نمیگه دوستت دارم؟ (چرا ابراز علاقه کلامی نمیکنه؟)

چرا عشقم ابراز علاقه کلامی نمیکنه؟


بسیاری از مردان ابراز علاقه عملی رو ترجیح میدن

یکی از تفاوت‌های زنان و مردان، تفاوت در نحوه ابراز علاقه‌هاشون هست. زنان معمولا اهل ابراز علاقه‌های کلامی هستن اما مردان اهل ابراز علاقه‌های عملی. مثلا یک خانم اگه بخواد عشقش رو به شما نشون بده، با جملاتی مثل «دوستت دارم» و… نشون میده اما یک مرد ممکنه برای ابراز عشقش به شما در بعضی از کارها کمک کنه یا راهنمایی‌تون کنه و کمتر ابراز علاقه کلامی داشته باشه.

خجالتی هست

اگه از رابطه‌تون زمان زیادی نمی‌گذره، شاید به خاطر خجالتی بودنش هست که نمیتونه ابراز علاقه کلامی بکنه. برای بعضی از دخترها و پسرها سخته که  رو در رو، در اوایل رابطه ابراز علاقه کلامی بکنن. این افراد معمولا در چت خیلی فعال هستن و هر نوع حرفی رو میتونن بزنن اما در ملاقات‌های حضوری، خجالتی هستن.

سخته که بیان کنه

بعضی از افراد ذاتا در بیان کردن احساسات و هیجانات‌شون مشکل دارن و براشون سخته که این کار رو بکنن. به چند دلیل: یا در خانواده‌اش هم ابراز علاقه‌های کلامی نبوده و او اصلا یاد نگرفته که چطور اون کار رو بکنه و یا به خاطر اینه که طرحواره بازداری هیجانی داره. این تله ذهنی که ریشه در کودکی داره، باعث میشه افراد هیجانات و احساسات‌شون رو سرکوب کنن و در دل خودشون نگه دارن. بیان کردن‌شون برای این افراد سخته چون می‌ترسن واکنش خوبی از طرف مقابل نبینن و خجالت‌زده یا پشیمون بشن.

مغروره

افرادی که بیش از حد مغرور هستن، به اشتباه فکر میکنن اگه بگن «دوستت دارم» تمام شخصیت و غرورشون له میشه. در حالی که ابراز علاقه کردن نه تنها نشانه ضعف نیست، بلکه اگه به جا و در زمان درست و در شکل درست باشه، خیلی هم عالیه و میتونه تاثیر خیلی خوبی روی رابطه بذاره.

  جذب مرد در برخورد اول (در اولین قرار ملاقات با پسر چگونه باشیم)

فکر میکنه شما رو پررو یا مغرور میکنه

بعضی از افراد هستن که به اشتباه فکر می‌کنن اگه به شریک عاطفی‌شون ابراز علاقه بکنن، اون شخص پررو یا مغرور میشه. زمانی این اتفاق میفته که زود ابراز علاقه کنین یا در رابطه اشتباه باشین اما اگه همه چیز خوبه و مطمئنین که انتخاب‌تون درسته، هرگز این اتفاق نمیفته اگه بتونین متعادل رفتار کنین یعنی نه خیلی زیاد ابراز علاقه کنین و نه خیلی کم.

نسبت به شما بی‌علاقه شده

اگه قبلا رفتارهای دیگه‌ای هم انجام می‌داد که نشون می‌داد شما رو دوست داره اما حالا حس می‌کنین کلا عوض شده، ابراز علاقه کلامی که قبلا داشت رو دیگه نداره و سرد شده، میتونه یکی از علت‌هاش این باشه که نسبت به شما و رابطه بی‌علاقه و سرد شده.

با خودش فکر میکنه که شما میدونین که دوست‌تون داره

شاید این جمله شنیده باشین «چند بار بگم دوستت دارم. دیگه خودت میدونی بعد از این همه مدت و من عشقم رو بهت ثابت کردم.» بعضی از افراد ابراز علاقه نمی‌کنن چون میدونن رابطه‌تون اونقدر محکمه که دیگه میدونین چقدر دوست‌تون داره و لازم نیست بگه.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط