حریم شخصی و موبایل در روابط عاطفی

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

حریم شخصی و موبایل در روابط عاطفی

آیا این مکالمه براتون آشناست؟

دختر: یه لحظه موبایلتو می‌دی زنگ بزنم به دوستم؟

پسر: چرا با گوشی خودت زنگ نمی‌زنی؟

دختر: آخه شارژ نداره!

پسر: بیا اینم شارژر.

دختر: تو چرا نمی‌خوای گوشیتو به من بدی؟ چی داری تو گوشیت که ….

 

حریم شخصی تا کجاست؟

خیلی وقت‌ها تو روابط پیش میاد که یکی از طرفین (یا هر دو طرف) نخواد گوشیشو به فرد مقابلش بده و همین شروعی میشه برای بحث و دعواهای بعدی. بیاین اول ببینیم که چرا ممکنه یکی نخواد گوشیش را در اختیار شما قرار بده!

 

نمی‌خوام گوشیم را ببینی چون، … . 

شاید شما این جمله را شنیده باشید که گوشی مثل مسواک می‌مونه و شخصیه! اما چرا کسی این حرف رو می‌زنه؟ یکی از موارد ممکنه بحث پنهان‌کاری باشه، یعنی طرف مقابل نخواد شما از محتویات گوشی یا چت‌هاش خبردار بشید چون … . اما لزوما این همه ماجرا نیست.

نوع و عمق رابطه خیلی تو این مساله اهمیت داره. تو رابطه‌ای که ستون‌هاش خوب چیده شده باشن، این مساله خود به خود قابل حله. برعکس، وقتی تو یه رابطه، ستون‌های اصلی (صمیمیت و اعتماد) درست چیده نشده باشن، اون رابطه با هر مشکلی سریع می‌لرزه؛ حالا یکیش هم میشه موبایل!

 

چرا من گوشیشو می‌خوام ببینم؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد، بهتره قبل از جر و بحث راه انداختن، از خودتون بپرسید چرا گوشیشو به من نمی‌ده؟ چرا اصلا من می‌خوام گوشیش را ببینم؟ چون بهش شک دارید؟ یا فقط دوست دارید انقدری با هم صمیمی باشید که چیز مخفی‌ای از هم نباشه بینتون؟

  از کجا عشق زندگیم رو پیدا کنم؟

 

بهش شک دارم.

خیلی از مواقع ممکنه این سوال را می‌شنوید که: «بهش شک دارم؛ داره یه چیزی را از من مخفی می‌کنه». اگه شما هم جز این دسته افرادید، به این سوالات فکر کنید: چی باعث میشه در مورد شک و احساس نا‌امنیتون با هم صحبت نکنید؟ آیا این روش جواب می‌ده؟ یعنی شما اینطوری می‌تونید کنترلش کنید؟

 

می‌خوام باهاش راحت باشم.

گاهی افراد نه از سر شک و چک کردن، فقط خیلی عادی دلشون می‌خواد انقدری با هم صمیمی باشن که راحت به گوشی همدیگه دسترسی داشته باشن. اینجا باید از خودتون سوال کنید نوع و عمق رابطتون چطوریه؟ آیا همون‌قدر که شما احساس صمیمیت و اعتماد می‌کنید، فرد مقابلتون هم همین احساس را داره؟

 

چی کار کنیم؟

حالا که کمی دلایل را بررسی کردیم، می‌خوایم به این سوال جواب بدیم که حالا باید چی کار کنیم. پیشنهاد می‌کنم اول دلیل خودتون رو برای چک کردن بررسی کنید؛ آیا از سر شکه یا صمیمیت؟ حالا بهتره در این مورد با فرد مقابلتون صحبت کنید. اما چطور؟

 

عزیزم، می‌خوام راجع به … باهات صحبت کنم.

همونطور که گفتیم، قدم اول اینه که در مورد دلیلتون با فرد مقابل صحبت کنید. بهش بگید که می‌خواید راجع به مساله موبایل حرف بزنید. مثلا بگید: «من فکر می‌کنم تو چیزی رو از من مخفی می‌کنی و این منو دلخور می‌کنه» یا «دوست دارم انقدری با هم صمیمی باشیم که …».

 

نظراتش را بشنوید.

حالا شما دلایل و احساستون را از این مساله بیان کردید. حالا منتظر پاسخ‌های فرد مقابلتون باشید. آیا طفره می‌ره از جواب دادن، عصبانی میشه یا با آرامش باهاتون صحبت می‌کنه و مساله را با هم حل می‌کنید. هر کدوم از این واکنش‌ها، به شما کمک می‌کنه که برای ادامه رابطتون بهتر تصمیم بگیرید.

  ملاک انتخاب همسر خوب برای ازدواج دختر و پسر

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط