چطور با یک پسر دوست شویم؟

چطور با یک پسر آشنا شویم و ازدواج کنیم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور با یک پسر آشنا شویم و ازدواج کنیم؟

برقراری ارتباط با جنس مخالف نیاز به مهارت‌های خاصی دارد و شاید دخترانی نیز باشند که قصد آشنایی با پسری به قصد ازدواج را دارند اما نمی‌دانند که چطور باید این کار را انجام بدهند. نکته اینجاست که آشنا شدن با یک پسر کار چندان سختی نیست و با فراگیری یکسری مهارت‌ها می‌توانید به راحتی با پسری که مناسب شما باشد ارتباط برقرار کنید. یادتان باشد که ارتباط با یک پسر مانند ارتباط گرفتن با یک دختر نیست و ریزه کاری‌هایی دارد که باید حتما قبل از اقدام به برقراری رابطه به آن‌ها توجه کنید. در این مقاله شما با این نکات و تکنیک‌ها آشنا خواهید شد.

در این مقاله منظور ما از دوست شدن با یک پسر به معنای پیدا کردن شخص مناسب برای ازدواج است. مخاطب این مقاله دخترانی هستند که به نیّت ازدواج و آشنایی اولیه قصد برقراری ارتباط با پسری دارند.

 

روش‌های آشنایی با یک پسر به قصد ازدواج


خودتان باشید 

زمانیکه قصد برقراری ارتباط با پسری را دارید بهتر است که خودتان باشید. رسیدگی و اهمیت دادن به ظاهر به هیچ عنوان چیز بدی نیست اما به شرطی‌که باعث نشود شما از خود واقعیتان فاصله بگیرید. متاسفانه امروزه این تفکرغالبی در جامعه وجود دارد که زنان زیبا کسانی هستند که تغییرات زیادی را در ظاهر و چهره خود ایجاد کرده باشند. همین موضوع باعث می‌شود تا دختران فکر کنند که برای پیدا کردن پسر مناسب برای ازدواج باید در ظاهر خود بیش از اندازه دستکاری کنند. اما حقیقت چیزی دیگری است. بهتر است بدانید شخصی که بخواهد برای دوست داشتن شما صرفا از روی ظاهرتان تصمیم‌گیری کند احتمالا شخص قابل اعتمادی نیست و شما بهتر است قبل از شروع رابطه خود واقعیتان را به او نشان دهید اما هیچ گاه از آراستگی ظاهری غافل نشوید.

نقش بازی نکنید 

بسیاری از دخترها تصور میکنند که برای جذب و برقراری ارتباط با پسرها باید نقش بازی کنند و کسی باشند که نیستند. برای مثال ممکن است ارزش‌ها و اولویت‌های خود را در زندگی تغییر دهند یا آن‌ها را زیر پا بگذارند تنها به این خاطر که با پسری آشنا شوند. یادتان باشد که هدف اساسی هر رابطه در درجه اول رشد و تعالی دو طرف رابطه است و شما با این کار از همان ابتدا ستون‌های رابطه را سست بنا می‌کنید. پس سعی کنید تا از نظر شخصیتی نیز خودتان باشید و از این بابت احساس ترس یا خجالت نکنید. تنها در صورتی باید در این زمینه تجدید نظر کنید که هم خودتان و هم اطرافیانتان به این نتیجه رسیده‌ باشید که برخی از صفات شخصیتی شما ناپسند است و نیاز به تغییر دارد. در این صورت ما به شما مراجعه به یک روانشناس متخصص را به شدت پیشنهاد می‌کنیم.

به دنبال یک رابطه بامعنا باشید

شاید وسوسه شوید که با پسری فقط به خاطر محبوب یا جذاب بودنش آشنا شوید، اما باید بدانید که این ویژگی‌ها دلایل خوبی برای شروع نیست. آشنایی های معنادار و واقعی که منجر به رابطه‌هایی پایدار می‌شوند و شما را به فرد بهتری تبدیل می‌کنند، بر پایۀ ویژگی‌های عمیق‌تری مانند علائق و ارزش‌های مشترک، توانایی ارتباط برقرار کردن در سطحی معنادار و توانایی داشتن اوقاتی خوش در کنار یکدیگر شکل می‌گیرد.  بنابراین وقتی می‌خواهید با فردی از جنس مخالف یا هر فرد دیگری آشنا شوید، به خصوصیات فردیش هم توجه کنید و فقط روی جایگاه اجتماعیش متمرکز نشوید.

 هدف خود را از برقراری رابطه در نظر داشته باشید 

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که قبل از شروع یک رابطه هدف خود را از برقراری این ارتباط مشخص کنید. چرا می‌خواهید با این پسر آشنا شوید؟ آیا می‌خواهید این رابطه فقط یک رابطه معمولی باشد یا اینکه به دنبال یک رابطه بلند‌مدت هستید که در نهایت منجر به ازدواج شود؟ هدف شما هر چیزی که هست باید قبل از شروع رابطه برای شما مشخص باشد؛ زیرا این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید شخص مناسبی را برای برقراری ارتباط پیدا کنید.

  شخصیت خود را بشناسید (تیپ شخصیتی دیداری، شنیداری و لمسی)

آنگونه که با دوستان خود رفتار می‌کنید با یک پسر برخورد نکنید 

بسیاری از دختران به اشتباه فکر می‌کنند که باید رفتارشان با یک پسر شبیه به رفتاری باشد که در جمع‌های دخترانه با دوستانشان دارند. اما اینطور نیست و شما باید قبل از آشنایی با دنیای پسران بیشتر آشنا شوید. اگر برادر داشته باشید شاید کار شما کمی راحت‌تر باشد اما در غیر این صورت باید کمی در این زمینه مطالعه کنید و تفاوت‌های رفتاری دختران و پسران را در رابطه پیدا کنید تا در رابطه با همسر آینده‌تان مرتکب اشتباه نشوید.

برای دادن پیشنهاد پیشقدم نشوید 

درست است که شما قصد ایجاد ارتباط با پسری را دارید اما این لزوما به معنای مطرح کردن پیشنهاد از سمت شما نیست. دادن پیشنهاد به یک پسر می‌تواند در آینده آن رابطه پیامدهایی را به همراه داشته باشد. شاید آن پسر درخواست شما را بپذیرد ولی همیشه در هر بحث و اختلافی که بین شما ایجاد شود یادآوری می‌کند که این شما بودید که درخواست دادید. احتمال اینکه بتوانید از رفتارهای اشتباه او گله و انتقاد کنید بسیار کم می‌شود زیرا او احتمالا به شما می‌گوید که تو مرا با همین خصوصیاتم دیدی و پسندیدی پس نیازی به تغییر وجود ندارد. پس در نظر داشته باشید که با وجود اینگونه پیامدها مطرح شدن پیشنهاد از سمت شما کار درست و منطقی نیست. رفتار شما باید به گونه‌ای باشد که او خودش به مرور پیش قدم شود. این کار نیاز به فراگیری مهارت‌هایی دارد.

کارشناسان ما در همیار عشق آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما در مورد جذب مرد ایده‌آلتان هستند (دوره جذب). برای این منظور می‌توانید با شماره  02122024728 تماس بگیرید و یا در  تلگرام و واتساپ(09035714068) پیام دهید. 

 

از علائق او آگاه شوید 

احتمالا شما به عنوان یک دختر سرگرمی‌ها، تفریحات و علاقه‌مندی‌های متفاوتی از یک پسر دارید و این اصلا چیز عجیبی نیست؛ اما نیاز است که شما به عنوان کسی که قصد دوست شدن با یک پسر را دارید از علاقه‌مندی‌ها و دنیای پسرانه آن‌ها باخبر شوید. از چه تیم فوتبالی خوشش می‌آید؟ طرفدار کدام گروه موسیقی است؟ میانه او با بازی‌های کامپیوتری چگونه است؟ چقدر اهل سفر و مطالعه است؟ اطلاع داشتن از این موضوعات می‌تواند به شما کمک کند تا برای صحبت کردن با پسر مورد نظرتان آمادگی لازم و حرفی برای گفتن داشته باشید.

از زبان بدنتان به خوبی استفاده کنید 

یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که می‌تواند در برقراری ارتباط دوستی با یک پسر به شما کمک کند؛ استفاده درست از زبان بدن است. تماس چشمی، نحوه نشستن، راه رفتن و به طور کلی حالات اعضای بدن شما می‌تواند اطلاعات زیادی از شما در اختیار طرف مقابل قرار دهد و تاثیر زیادی روی او داشته باشد. برای مثال شما می‌توانید زمانیکه در یک جمع دوستانه هستید از طریق تماس چشمی و لبخندی ملایم تمایل خود را به گفتگو به فرد مورد نظرتان نشان دهید.

اعتماد به‌نفس داشته باشید

اگر به تازگی به پسری علاقه‌مند شده‌اید و می‌خواهید با او دوست شوید قبل از هر چیز اعتماد به نفس و خونسردی خود را حفظ کنید. ما کاملا درک می‌کنیم که شما درگیر احساسات و هیجانات عمیقی شده‌اید اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هرگونه عمل هیجانی و تکانشی شما را با شکست روبرو می‌کند. اعتماد به نفس یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که معمولا پسرها آن را عامل جذابیت در دختران می‌دانند. یک دختر مستقل و با اعتماد به‌نفس مطمئناً از یک دختر وابستۀ با اعتماد بنفس پایین جذاب‌تر است.

حتما بخوانید: چطور عزت نفس خود را بالا ببریم؟ 

 

او را شیفته و مفتون خودتان بکنید 

اگر می‌خواهید پسری را تحت تاثیر قرار بدهید، باید دختری مسحورکننده باشید. هرچند دلبری کردن و نشان دادن علاقه‌تان به او می‌تواند راه رسیدن به قلبش را برایتان هموار کند، اما او باید از صحبت کردن با شما لذت ببرد و متوجه شود که چه دختر جذابی هستید و گفتگو با شما چقدر می‌تواند مهیج و جالب باشد. برای رسیدن به این مقصود باید بتوانید گفتگو را گرم نگه دارید و موضوع گفتگو را از صحبت‌های پیش پاافتاده و معمولی به موضوعاتی جدی و عمیق بکشانید و در عین حال مراقب باشید که گفتگویتان بیش از حد سنگین و کلافه کننده نشود. اگر مطلب جالبی را به تازگی خوانده‌اید، از تعریف کردن آن خجالت نکشید، مطمئن باشید طرف مقابلتان از داشتن چنین همدم و هم‌صحبت روشنفکر و اهل مطالعه‌ای خوشحال خواهد شد.

  عشقم برگشته، بهش فرصت دوباره بدم؟

حتما بخوانید: با پسر درباره چی حرف بزنم؟ (موضوع برای صحبت با پسر) 

 

بدون فخرفروشی به او نشان بدهید که چه چیزی شما را خاص و منحصر به فرد میسازید 

لازم نیست به دروغ به او بگویید که ستارۀ تیم ورزش دانشگاهتان هستید، چون روزی دستتان برملا خواهد شد. فقط در عین فروتنی برایش تعریف کنید که چقدر ورزش کردن را دوست دارید یا این که در چه کارهایی مهارت دارید، تا او خودش متوجه شود که با یک ورزشکار فوق‌العاده یا دختری با قابلیت‌های منحصر به فرد آشنا شده است که ارزش آشنایی شدن را دارد. می‌توانید با تعریف کردن مطالب جالبی دربارۀ خودتان بدون لاف زدن و فخرفروشی به او بفهمانید که چه شخصیت ویژه و قابل ستایشی دارید. راهی را پیدا کنید تا او خودش متوجه قابلیت‌هایتان بشود.

سهل الوصول نباشید

چالش‌برانگیز بودن یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت در روابط عاشقانه و جذاب بودن است. ما انسان‌ها معتقدیم که برای به دست آوردن هر چیز باارزشی باید به سختی تلاش کنیم و وقتی چیزی را به راحتی به دست می‌آوریم، لاجرم قدر و ارزشش برایمان کمرنگ می‌شود یا فکر می‌کنیم که حتماً کاسه‌ای زیر نیم کاسه است، چون اگر باارزش بود به این راحتی گیرمان نمی‌آمد. دلیل اصلی توصیه به ناز کردن برای جذب طرف مقابل این بود که بسیاری می‌خواستند از طریق ناز کردن به دروغ ارزششان را بالا ببرند و وانمود کنند که سهل‌الوصل نیستند تا به این ترتیب جذابیت بیشتری پیدا کنند.

هرچند ناز کردن اثر مطلوبی ندارد، اما فکر اصلی پشت این ایده، مبنی بر این که چالش‌برانگیز بودن جذابیت را افزایش می‌دهد، درست است. بااین حال ناز کردن و سهل الوصول نبودن دو مقولۀ کاملاً متفاوت هستند.

سهل‌الوصول نبودن یعنی این که در برخورد با مردان برای سبک زندگی، علائق و افکار خود اولویت قائل شوید. در نتیجه به دست آوردن شما طبیعتاً برای طرف مقابل سخت‌تر می‌شود. برای مثال اگر دوستانتان را غالباً بر مردانی که تازه با آنها آشنا شده‌اید، مقدم بدارید، چون سرتان شلوغ است یا تلفنتان را خاموش کرده‌اید، در لحظه به پیام‌های طرف مقابل جواب ندهید و رابطه‌ را آهسته‌تر پیش ببرید، تمام این کارها باعث می‌شود که او به چشم یک دختر سهل‌الوصول به شما نگاه نکند.

به خودتان احترام بگذارید 

مردان با زنانی ازدواج می‌کنند که به آنها احترام بگذارند. اگر می‌خواهید یک مرد یا به طور کلی هر فرد دیگری به شما احترام بگذارد، باید ابتدا به خودتان احترام بگذارید.

خانمی که به خودش احترام می‌گذارد، می‌تواند توقع احترام را از دیگران داشته باشد و به سرعت افرادی را که احترامش را رعایت نمی‌کنند، از زندگیش کنار بگذارد. بنابراین او برای خود موقعیتی را به وجود می‌آورد که همه در اطرافش به او احترام می‌گذارند. چنانچه استانداردهایی برای خودتان داشته باشید که اهمیتشان را با عمل کردن به آنها اثبات کنید و با نشان دادن شخصیت خاصتان از او بخواهید که با احترام با شما رفتار کند، به طرف مقابلتان ثابت می‌کنید که برای خودتان احترام قائل هستید و به این ترتیب احترام طرف مقابل را نیز به دست می‌آورید.

علائقتان را دنبال کنید

اگر می‌خواهید پسری را مجذوب و شیفته خود کنید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، این است که علائقتان را دنبال کنید و تلاش کنید به انسان جذاب‌تر و کامل‌تری تبدیل شوید. شاید دوست داشته باشید که وقتتان را با تماشا کردن یک سریال وقت پرکن بگذرانید، اما بهتر است فعالیتی مانند یوگا، نقاشی یا نوشتن خلاقانه را دنبال کنید که برای ذهن و بدنتان سودمندتر باشد. اگر در مسیر دنبال کردن علائقتان به سختی برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید، هر پسری تحت تاثیر استعداد و سرسپردگیتان قرار می‌گیرد. به علاوه اگر علائق متعددی داشته باشید، فضای بیشتری برای رشد خود ایجاد می‌کنید و حرف‌های بیشتری برای در میان گذاشتن با عشقتان خواهید داشت. اگر مطمئن نیستید که واقعاً به چه زمینه‌هایی علاقه دارید، بدانید که هیچ وقت برای یافتن استعدادها و علائقتان دیر نیست. وقتی موضوعی را که از صمیم قلب برایتان مهم است، پیدا کنید، به انسان پویاتر و جالب‌تری تبدیل می‌شوید.

  4 مشکل رایج در رابطه+راه حل

دوستانه و خوش برخورد باشید 

درست است که عادت به معاشرت کردن با پسرها ندارید، اما مرتب به خودتان یادآوری کنید که پسرها هم دقیقاً انسان‌هایی مانند شما هستند. گفتگوهای کوتاه و احوالپرسی‌های عادی می‌تواند کمک موثری برای شروع آشنایی باشد. اگر همواره از پسرها جواب مثبتی نگرفتید، ناامید و دلسرد نشوید. پسرها در سن پایین رفتاری کلیشه‌ای دارند و به آنها یاد داده‌اند که مردانگی در داشتن رفتاری سرد و خشن است، بنابراین مدت بیشتری طول می‌کشد تا پسرها با دختری صمیمی شوند. به خاطر بسپارید که اگر پسرها در جواب رفتار دوستانه‌تان، با بی‌ادبی با شما برخورد کردند، این رفتار ناخوشایند بیشتر از آن که نشان دهندۀ جذاب نبودن شما باشد، علامت بی‌شخصیتی آنها است.

شوخطبع باشید

پسرها معمولاً رابطه شان را از طریق شوخی و خنده با هم محکم‌تر می‌کنند و حتی یکدیگر را دست هم می‌اندازند. اگر او شوخی بی‌ادبانه‌ای کرد و خط قرمزهایتان را زیر پا گذاشت، حتماً به او تذکر بدهید، در عین حال متوجه باشید که شوخی کردن به قیمت مسخره کردن دیگران یک عادت و خصوصیت رایج مردانه است. بنابراین اگر پسری که دوستش دارید، شما را دست انداخت، اما می‌دانستید که واقعاً با هم آشنا هستید، جوابش را هوشمندانه و با شوخ‌طبعی بدهید. برای مثال اگر یک پسر شما را به خاطر عملکرد ضعیفتان در کاری دست انداخت، می‌توانید همراه با او به خودتان بخندید تا متوجه شود که حساسیت بیش از اندازه ندارید. همچنین می‌توانید او را به خاطر یکی از نقاط ضعفش دست بیاندازید، البته مراقب باشید که شوخی‌هایتان بی‌ادبانه و برخورنده نشود.

اگر قصد برقراری رابطه‌ به قصد ازدواج را با پسری دارید بهتر است صبور باشید و به چند نکته و تکنیک بسیار مهم توجه کرده و روی آن‌ها کار کنید. قبل از هر چیز خودتان باشید و سعی نکنید ظاهر و شخصیتی خلاف آن چه که هستید به طرف مقابلتان نشان دهید. بدنبال رابطه‌ای بامعنا باشید و هدف خود را قبل از شروع رابطه مشخص کنید. دختران و پسران تفاوت‌های قابل توجهی با یکدیگر دارند، پس حواستان باشد آنگونه که با دوستان دختر خود رفتار می‌کنید با یک پسر رفتار نکنید. هیچگاه برای مطرح کردن پیشنهاد پیشقدم نشوید و فقط زمینه را برای این کار فراهم کنید. از دنیای پسرانه و مردانه آن‌ها باخبر شوید و از آن‌ها به عنوان موضوعی برای گفت و گو استفاده کنید. به زبان بدن خود توجه کنید. اعتماد به نفس داشته باشید و اجازه دهید او از مصاحبت با شما لذت ببرد. به او نشان دهید که دختر ارزشمند و باهدفی هستید. کمی چالش برانگیز باشید و سهل الوصول نباشید. به خودتان احترام بگذارید تا او نیز احترام گذاشتن به شما را بیاموزد. دامنه روابط اجتماعی خود را گسترش دهید و سعی کنید کمی روی حس شوخ طبعی خود کار کنید. با در نظر داشتن تمام این موارد شما به راحتی می‌توانید با پسر دلخواهتان وارد رابطه شوید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط