همیار عشق

نشانه‌های بازی با احساسات دختر (چرا پسران با احساسات دختران بازی می‌کنند؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه‌های بازی با احساسات دختر (چرا پسران با احساسات دختران بازی می‌کنند؟)

برخی از افراد در رابطه‌های ناسالمی قرار می‌گیرند که از آنها سوءاستفاده می‌شود از لحاظ احساسی، مالی، جسمانی و روانی. به اصلاح گفته می‌شود که در این نوع روابط، با احساسات دختر بازی می‌شود و دختر آسیب می‌بیند. معمولا روابط ناسالم، پایان خوشی ندارند و زمانی که در رابطه هم از دختر سوءاستفاده شود و بعد رابطه پایان یابد، شخص ممکن است دچار افسردگی، بی‌اعتمادی نسبت به جنس مخالف و مشکلات دیگر شود. پس آگاهی از نشانه‌های بازی شدن با احساسات دختر در رابطه بسیار مهم است تا دختر بتواند تشخیص دهد که در رابطه سالم و خوبی قرار گرفته است یا خیر. در ادامه این مقاله، ابتدا به نشانه‌های بازی با احساسات دختر را توضیح می‌دهیم و سپس به راهکارهایی می‌رسیم که به شما کمک می‌کند درست‌ترین تصمیم را برای چنین رابطه‌ای بگیرید.

فهرست مطالب

نشانه‌های بازی با احساسات دختر


او مدام اشتباهاتش را تکرار می‌کند و برایش مهم نیست

اگر در رابطه‌ای هستید که در آن طرف مقابل‌تان مدام اشتباهاتش را تکرار می‌کند و با شما رفتار نامناسبی دارد و با اینکه بارها و بارها به او گفته‌اید که رفتارش اشتباه است و دوست ندارید اما هنوز هم آن را تکرار می‌کند، یعنی احتمالا او با احساسات‌تان بازی می‌کند و شما در رابطه خوبی نیستید. درواقع اگر در رابطه‌ای هستید که او به حرف‌ها، خط قرمزها و آن چیزی که دوست دارید و دوست ندارید علاقه‌مند نیست و برایش اهمیتی ندارد، این رابطه درست نیست.

برای قرار ملاقات حضوری اشتیاق ندارد

کسی که فقط رابطه را از طریق پیام و در فضای مجازی حفظ می‌کند و اشتیاقی به دیدار شما و داشتن قرار ملاقات حضوری ندارد، احتمال اینکه فقط به دنبال وقت‌گذرانی و بازی با احساسات شما باشد، زیاد است. هرگز به مدت طولانی، در رابطه پیامی و مجازی نمانید چون احتمال کسب شناخت کافی در فضای مجازی و از طریق پیام و تماس، کم است و نمی‌شود طرف مقابل را به خوبی شناخت.

وقتی در کنار شما است با خانم‌های دیگر هم ارتباط صمیمی برقرار می‌کند

اگر پسر موردعلاقه‌تان هنگامی که با شما است هم با خانم‌های دیگر به سرعت ارتباط صمیمی برقرار می‌کند و طوری با آنها صحبت و رفتار می‌کند که درست نیست، می‌تواند یکی از نشانه‌ها و زنگ خطرهای مهم باشد.

فکر می‌کنید شما برای او کافی نیستید

اگر او شما را تحقیر و سرزنش می‌کند، با شما طوری حرف می‌زند یا برخورد می‌کند که به شما احساس بی‌ارزشی دست می‌دهد و احساس می‌کنید که برای او به اندازه کافی خوب نیستید، این یک زنگ خطر است. شخصی که واقعا شما را دوست داشته باشد و قصدش از برقراری ارتباط با شما جدی باشد، رفتار مودبانه و محترمانه با شما خواهد داشت و هرگز به شما احساس کافی یا دوست‌داشتنی نبودن را نخواهد داد بلکه اتفاقا به شما در حد توانش کمک خواهد کرد که رشد و پیشرفت کنید و اعتماد به نفس داشته باشید.

  ازدواج با ترنس (آیا میتونم با ترنس ازدواج کنم؟)

زمانی با شما خوب رفتار می‌کند که از شما خواسته‌ای دارد

این افراد از شما باجگیری عاطفی می‌کنند یعنی شما را در شرایطی قرار می‌دهند که بتوانند از احساسات‌تان سوءاستفاده کنند تا شما دل‌رحم و دلسوز شوید و خواسته‌اش را برآورده کنید. این افراد به شما یاد می‌دهند که اگر می‌خواهید از آنها عشق و توجه دریافت کنید، باید به خواسته‌هایشان جواب مثبت دهید و نیازهایشان را تامین کنید، وگرنه او با شما سرد خواهد بود و یا حتی ممکن است تهدید به تمام کرد رابطه کند.

همیشه باید به خواسته‌هایش جواب مثبت بدهید

با شما طوری رفتار می‌کند و در شرایطی شما را قرار می‌دهند که مجبور شوید به خواسته‌هایش جواب مثبت دهید تا با شما خوب رفتار کند و یا در کنار شما بماند.

گاهی اوقات از رفتارها یا حرف‌هایش احساس می‌کنید که نسبت به شما بی‌علاقه است

اگر گاهی اوقات از حرف‌ها و رفتارهایش متوجه می‌شوید که به شما علاقه ندارد و آنقدر که شما او را دوست دارید و به او وابسته هستید، او چنین احساسی به شما ندارد، نشان می‌دهد که رابطه‌تان یک طرفه است و اگر او در کنار شما مانده است، می‌تواند برای بازی کردن با احساسات‌تان باشد.

یک روز با شما خوب است و یک روز بد و سرد

او سیگنال‌های پیچیده‌ای برای شما می‌فرستد یعنی آنقدر پیچیده رفتار می‌کند که شما تا به حال به صورت دقیق و مطمئن متوجه نشدید که او واقعا شما را دوست دارد یا در حال نقش بازی کردن است. یک روز با شما بسیار خوب و صمیمی است و بسیار رمانتیک رفتار می‌کند اما یک روز با شما بسیار بد و سرد برخورد می‌کند و یا اصلا جواب پیام و تماس‌تان را هم نمی‌دهد.

به شما دروغ می‌گوید یا پنهان‌کاری می‌کند

اگر او بیشتر مواقع به شما دروغ می‌گوید یا یک سری از اتفاقات و حرف‌های مهم را به شما نمی‌گوید و پنهان‌کاری می‌کند، نشانه خوبی نیست.

در رابطه شما بیشتر تلاش می‌کنید

اگر در رابطه این شما هستید که مدام در حال تلاش کردن هستید که خودتان را ثابت کنید، طرف مقابل را خوشحال کنید یا کاری کنید که شما را دوست داشته باشد، نشان‌دهنده این است که ممکن است پسر موردعلاقه‌تان احساسات شما را به بازی گرفته باشد.

در رابطه مدام در حال رفت و آمد است

یکی از نشانه‌های دیگر این است که او مدام در رابطه در حال رفت و آمد است، یعنی هر موقع که بخواهد پیگیر شما می‌شود و به یاد شما می‌افتد، اما هر موقع که نخواهد به راحتی رابطه را تمام می‌کند و به دنبال زندگی خود می‌رود.

نمی‌دانید رابطه‌تان به کجا می‌رود

اگر مدت زیادی است که با او در رابطه هستید اما هنوز نمی‌دانید که نقش شما در زندگی او چیست و رابطه‌تان به کجا می‌رود و هدف‌تان چیست، یعنی احتمالا احساسات‌تان به بازی گرفته شده است.

او خودش را برتر از شما می‌داند

اگر او یک شخص خودشیفته و خودبزرگ‌بین است و خودش را از شما برتر می‌داند، و احساسی به شما می‌دهد که انگار شما باید به داشتن او افتخار کنید اما او همچین احساسی به شما ندارد و برایش مهم نیست که در زندگی‌اش باشید یا خیر، نشانه خوبی نیست. در نظر داشته باشید که در رابطه باید همه چیز بیشتر اوقات دو طرفه باشد و نه یک طرفه. اگر طرف مقابل‌تان خودش را از شما برتر بداند، کم کم احساس پوچی و بی‌ارزشی شما در رابطه بیشتر می‌شود و حتی ممکن است دچار افسردگی شوید و در کنار او، احساس امنیت نکنید.

  چگونه یک پسر را دیوانه خود کنیم؟ (10 تکنیک روانشناسی)

از شما حمایت نمی‌کند

کسی که احساسات شما را به بازی گرفته باشد، از شما حمایت نمی‌کند و زمانی که شما نیاز داشته باشید که در کنارتان باشد، از شما دور می‌شود یا به شما اهمیتی نمی‌دهد که در چه شرایطی هستید و به چه چیزی نیاز دارید.

حرف‌های او با رفتارهایش فرق می‌کند

اگر حرف‌ها و رفتارهای طرف مقابل نسبت به شما با هم هم‌خوانی و مطابقت نداشته باشد، یک زنگ خطر است. به عنوان مثال اگر او به شما ابراز علاقه کلامی می‌کند و یا حتی قول ازدواج داده است اما در مدتی که با او در رابطه هستید، در رفتارش هیچ شور و اشتیاق و محبتی نمی‌بینید و او حتی به قولش هم عمل نکرده است و مدام خواستگاری را پشت گوش می‌اندازد، یعنی حرف‌های او احتمالا دروغ است و او فقط با احساسات شما بازی کرده است. همیشه بیشتر به رفتار افراد توجه کنید و نه به حرف‌هایشان چون حرف و قول می‌تواند دروغ باشد، اما رفتار و زبان بدن دروغ نیست و همه چیز را نمایان می‌کند.

سعی می‌کند حسادت شما را برانگیزاند

اگر او با صمیمی شدن با دختران دیگر و یا دنبال کردن آنها در فضای مجازی سعی می‌کند شما را عصبانی کند و حسادت‌تان را فعال کند، نشانه خوبی نیست.

سعی نمی‌کند شما را بشناسد

اگر او فقط به دنبال رابطه کوتاه‌مدت باشد و فقط احساسات شما را به بازی گرفته باشد، دیگر نیازی ندارد که درباره شما اطلاعات زیادی کسب کند و شما را عمیقا بشناسد. بنابراین شما می‌بینید که از شما سوالات زیادی نمی‌پرسد و معمولا گفتگوهایتان حول مسائل جنسی و احساسی است و نه موضوعات عمیق و مهم.

چرا با احساساتم بازی می‌کند؟


برای رفع نیازهایشان

یکی از دلایل اینکه یک پسر ممکن است با احساسات شما بازی کند، این است که می‌خواهد از طریق شما، نیازهایش را رفع کند، مثل نیاز جنسی، نیاز به دیده شدن و دریافت محبت و توجه فراوان، نیاز به داشتن دوست در کنار خود، نیاز به داشتن کسی که زخم‌هایش را درمان کند، نیاز به کسی که به او اعتماد به نفس بدهد و کمکش کند که رشد کند و نیاز به کسی که فقط برایش گوش شنوا باشد. البته که این نیازها طبیعی هستند و در هر انسانی، چه مرد و چه زن دیده می‌شوند اما مشکل اینجا است که شخص بخواهد از یک شخصی سوءاستفاده کند و او را در کنار خود بدون هدف نگه دارد تا این نیازهایش برطرف شوند. این کار نوعی خودخواهی نیز محسوب می‌شود چون شخص به خاطر رفع نیازهای خود، عمر، زمان و احساسات دیگری را به بازی می‌گیرد و بعد از رفع نیازهایش، او را رها   می‌کند.

قابت کردن جذابیت و قدرت خود

برخی از افراد هستند که برای اینکه شایستگی یا جذاب بودن خود را به خودشان یا دوستان‌شان ثابت کنند، وارد رابطه با دختران مختلف می‌شوند و با احساسات‌شان بازی می‌کنند. همین که یک دختر از آنها خوشش بیاید یا به آنها عشق بورزد و وابسته شود، برایشان کافی است و نشانه جذاب و قدرتمند بودن است. این مشکل، از اعتماد به نفس و عزت نفس ضعیف نشات می‌گیرد، زیرا افرادی که احساس ارزشمندی ندارند، سعی می‌کنند با انجام رفتارها و کارهای اشتباه، خودشان را قابت کنند و احساس ارزشمندی‌شان را تقویت کنند، البته با انجام این کارهای اشتباه، اعتماد به نفس‌شان بالا نمی‌رود چون مسیری که برای تقویت اعتماد به نفس انتخاب کرده‌اند، کاملا اشتباه است. این افراد آگاهی ندارند که احساس ضعف‌شان کاملا درونی است و به در رابطه بودن و عاشق کردن دیگران ربطی ندارد. این افراد آگاهی ندارند که با این کارها، احساسی که نسبت به خودشان دارند تغییری نمی‌کند، بلکه باید از مشاور برای رسیدن به رشد شخصیتی و اعتماد به نفس لازم کمک بگیرند. به عبارت دیگر این گونه افراد با کارهای اشتباه، ابراز قدرت می‌کنند.

  میخوای بدونی با عشقت خوشبخت میشی یا نه؟ این موارد رو بررسی کن

برای اینکه احساس شما را نسبت به خودشان بدانند

گاهی افراد از شما سوءاستفاده می‌کنند و مدتی با شما وارد رابطه می‌شوند تا فقط احساسات‌تان را نسبت به آنها بدانند و شما را بشناسند اما قصدشان جدی نیست.

راهکار چیست؟


دلیل جذب شدن‌تان به افراد اشتباه را بدانید

درباره روابط ناسالم و دلیل جذب شدن‌تان به افراد اشتباه و سوءاستفاده‌گر اطلاعات و آگاهی معتبر کسب کنید. به عنوان مثال، یکی از دلایل رایج که باعث می‌شود جذب افراد اشتباه شوید و در روابط ناسالم وابسته شوید و بمانید، طرحواره‌های شما هستند. برای اینکه بتوانید در جوانب مختلف زندگی به موفقیت برسید و در امر رابطه عاطفی هم انتخاب درستی داشته باشید تا احساسات‌تان به بازی گرفته نشود، لازم است تله‌های روانی‌تان درمان شوند. توصیه می‌کنیم برای بررسی طرحواره‌های برجسته در شما و درمان آنها، از طرحواره درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

در روابط اشتباه نمانید

درست است که زمانی که وارد رابطه می‌شوید، احساساتی مثل عشق، دلبستگی و وابستگی در شما ایجاد می‌شوند اما شاید این عشقی که نسبت به طرف مقابل‌تان دارید، عشق واقعی نباشد، بلکه عشق یک طرفه و یا از روی وابستگی ناسالم باشد. هر احساسی، عشق واقعی نیست. بنابراین زمانی که تشخیص می‌دهید که رابطه‌تان اشتباه است و به شما آسیب‌های زیادی وارد شده است، لازم است این چرخه اشتباه و آسیب‌زننده را متوقف کنید و به دنبال راه حل درست باشید. به جای اینکه امید به تغییر طرف مقابل داشته باشید یا تمام انرژی‌تان را صرف این کار بکنید و در آخر موفق نشوید، سعی کنید بر روی تغییر دادن طرز فکر و ضعف‌های شخصیتی خودتان تمرکز کنید و روی خودتان کار کنید چون تنها چیزی که می‌توانید تغییر دهید و روی آن کنترل کامل دارید، طرز فکر و ذهن شما است و نه ذهن دیگری.

نگران سختی‌های پس از جدایی نباشید

نگران این نباشید که بعد از جدایی چگونه باید احساسات‌تان کنترل و مدیریت کنید یا چگونه باید بدون آن شخص، زندگی‌تان را ادامه دهید چون برای این موضوع راه حل بسیار موثری را برای شما داریم که کاملا علمی و کاربردی است. اگر در شرف جدایی هستید و یا به تازگی جدا شدید اما حال‌تان خوب نیست، توصیه می‌کنیم در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنید. این دوره، با آموزش‌هایی که به شما می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا خودتان را از نو بسازید، آسیب‌هایی که دیدید را جبران کنید و به سمت زندگی پیروزمندانه و با شکوه خود بروید.

سخن پایانی

گاهی دختران و پسران وارد روابط اشتباهی می‌شوند که در آنها احساسات‌شان به بازی گرفته می‌شود و آسیب‌های زیادی می‌بینند. در این مقاله ابتدا درباره نشانه‌های به بازی گرفته شدن احساسات دختران توضیح دادیم تا اگر این نشانه‌ها را در رابطه‌تان دیدید، تشخیص دهید که در رابطه اشتباه قرار گرفته‌اید. سپس به دلایل این موضوع پرداختیم که چرا برخی از پسران از احساسات شما سوءاستفاده می‌کنند. در انتهای مقاله، راهکارهایی را به شما ارائه دادیم که اگر تشخیص دادید که در رابطه اشتباه هستید، چه کاری انجام دهید و چه تصمیمی گرفتید. موضوعی که در راهکارها بسیار مهم است، این است که زمانی که تشخیص می‌دهید رابطه‌تان اشتباه است، به سراغ راه حل علمی و موثر بگردید و نه اینکه به رابطه ادامه دهید و بیشتر به خودتان ضربه بزنید. به شما توصیه می‌کنیم که اگر تصمیم گرفتید از رابطه‌تان خارج شوید و یا قبلا جدا شدید و در دوران سوگواری قرار دارید، برای اینکه بتوانید سختی‌های بعد از جدایی را مدیریت کنید و به حال خوب‌تان بازگردید، در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنید، اما اگر فکر می‌کنید که رابطه‌تان قابلیت ترمیم و بهبود پیدا کردن را دارد و می‌تواند بهتر شود، توصیه می‌کنیم از مشاوران همیار عشق برای بررسی شدن رابطه‌تان، راهنمایی بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط