شرط سکس برای ادامه رابطه (میگه اگه سکس نداشته باشیم ولت می‌کنم)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شرط سکس برای ادامه رابطه (میگه اگه سکس نداشته باشیم ولت می‌کنم)

متاسفانه گاهی افراد برای نگه داشتن رابطه و حفظ طرف مقابل حاضر می‌شوند دست به هر کاری بزنند. یکی از این نوع باج دادن‌های عاطفی برقراری رابطه جنسی است زیرا طرف مقابل در این شرایط شرط می‌گذارد که اگر رابطه جنسی نباشد تو را رها خواهم کرد! در این مقاله این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی می‌کنیم تا بتوانید در مقابل چنین  خواسته‌ای یک عکس العمل منطقی و درست از خود نشان دهید.

شرط و شروط برای رابطه


یک رابطه سالم دلایل منطقی برای ادامه دادن دارد و هر گونه تحمیل عقاید و شرط و شروط برای ادامه رابطه، رابطه را از حالت سالم و منطقی خارج می‌کند و در اغلب اوقات تبدیل به باج دادن عاطفی می‌شود که در ادامه مقاله آن را توضیح می‌دهیم. برخی افراد تصور می‌کنند رابطه یک معامله است و اگر قدمی برای طرف مقابل بر می‌دارند طرف مقابل نیز باید آن را جبران کند. قطعا سرمایه‌گذاری عاطفی در رابطه مهم است و باید توسط هر دو طرف انجام گیرد اما اگر کل رابطه شبیه به چرتکه انداختن و توقع داشتن از یکدیگر شود به تدریج رابطه از حالت صمیمیت خارج خواهد شد. در ادامه برخی از بهانه‌هایی که منجر به درخواست جنسی به عنوان یک شرط برای ادامه رابطه می‌شود را بررسی می‌کنیم.

من نیاز جنسی دارم

 یکی از مهم‌ترین بهانه‌هایی که افراد برای برقراری رابطه جنسی می‌آورند داشتن میل جنسی است. بله درست است میل جنسی یک غریزه بسیار مهم در انسان است که لازم است ارضا شود اما به غیر از نیاز جنسی ما غرایز دیگری مانند گرسنگی و تشنگی نیز داریم. تصور کنید در راه خانه هستید و احساس گرسنگی می‌کنید، ناگهان روبروی یک رستوران قرار می‌گیرید و بوی غذا مدهوش‌تان می‌کند اما کیف پول‌تان همراه‌تان نیست، چه می‌کنید؟ غذا را می‌دزدید؟! یا به جنگ با صاحب رستوران می‌روید؟ قطعا هر کدام از کارهای بالا عواقبی برایتان دارد. غریزه جنسی نیز به همین شکل است، وقتی سراغ‌تان می‌آید نباید از روش‌هایی استفاده کنید که برای شما عواقبی به همراه دارد. اگر فردی به علت نیاز جنسی خواهان رابطه داشتن با شماست در حال ارضای نیاز خودش به روش‌های نامعقول است. چرا شما باید عواقب ارضای نیاز جنسی فرد دیگری را به دوش بکشید؟ اگر فردی یا حتی عزیزی از شما درخواست کند باهم به دزدی بروید این کار را می‌کنید؟ نیاز جنسی و رفع آن بسیار واجب است اما نه به قیمت تحت آسیب عاطفی قرار گرفتن شما.

چون دوست دارم می‌خوام باهات رابطه داشته باشم

 یکی دیگر از بهانه‌های درخواست نیاز جنسی و شرط قرار دادن آن این موضوع است که چون دوستت دارم می‌خواهم با تو رابطه داشته باشم! قطعا رابطه جنسی داشتن با فردی که او را دوست داریم یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربیات عاطفی هر فردی در زندگی است اما موضوع این است که آیا واقعا چنین علاقه‌ای وجود دارد؟ با توجه به فرهنگ ما دختران هنوز امنیت کامل جنسی ندارند، درست است که نسبت به گذشته عقاید و سنت‌ها تغییراتی داشته اند اما هنوز دختران از نظر جنسی مورد قضاوت قرار می‌گیرند. اگر دختری را دوست داریم تمام عواقب و جوانب رابطه جنسی با او را باید در نظر بگیریم. شما که این مقاله را می‌خوانید اگر خانم هستید با خودتان صادق باشید، اگر این رابطه به ازدواج ختم نشود شما احساس بدی نخواهید داشت؟ شما چند سال‌تان است؟ طرف مقابل چطور؟ آیا یک پسر 20 یا 22 ساله که تحصیلاتش را تمام نکرده است، سربازی نرفته است و کاری نیز ندارد و احتمالا 5 سال دیگر آماده ازدواج می‌شود فرد امنی برای برقراری رابطه جنسی است؟ هیچ چیز به جز امنیت شما در یک رابطه مهم نیست حتی اگر طرف مقابل عاشقتان باشد. این موضوع را همیشه مد نظر قرار دهید.

  دلایل میل جنسی بالا در مردان(شهوت و گرم مزاجی زیاد مرد)

بهم ثابت کن دوسم داری

 یکی دیگر از بهانه‌هایی که افراد برای برقراری رابطه جنسی می‌آورند این است که اگر دوستم داری باید رابطه جنسی داشته باشیم و اگر نمی‌خواهی با من رابطه جنسی داشته باشی حتما دوستم نداری! ما برای ثابت کردن علاقه‌مان به دیگران لازم نیست تمام زندگی‌مان ایثار کنیم. رابطه سالم یک جاده دو طرفه است و نیاز به سرمایه‌گذاری دو طرفه دارد، هر دو نفر به یکدیگر علاقه دارند و برای آینده رابطه‌شان اهداف مشترکی دارند که برای آن تلاش می‌کنند. لازم نیست ما برای اثبات دوست داشتن‌مان به طرف مقابل کارهایی انجام دهیم که به آن مطمئن نیستیم.

امل نباش

 خیلی از افراد برای انجام کارهای خارج از عرف از جمله “امل نباش” استفاده می‌کنند. هر فردی ممکن است عقاید و خط قرمزهای خودش را داشته باشد پایندی به اصول و عقاید منطقی و صحیح امل بودن نیست! اگر اصول شما و خط قرمزهایتان برخواسته از علم، عرف، شرع و منطق است راهتان درست است و نباید به خاطر افکار نادرست از آن عقب نشینی کنید. منظور ما این نیست که فرد متعصب و غیر منعطفی باشید اما تا زمانی که راهتان درست است و مطمئنید که مسیرتان غیر اصولی نیست لزومی ندارد به دیگران چیزی را ثابت کنید یا همرنگ جماعت باشید.

مگه نمی‌خوایم ازدواج کنیم؟

برخی از افراد به این بهانه که قرار است ازدواج کنیم پس رابطه داشته باشیم شما را در تنگنا قرار می‌دهند که راضی به برقراری رابطه جنسی شوید. اما دقیقا به همین دلیل لزومی ندارد عجله کنید! اگر قصد شما ازدواج است می‌توانید روی مسائل مهم دیگر مانند شناخت خلق و خو، شیوه حل مسئله و تعارض، اهداف آینده و برنامه‌ریزی‌تان برای روزهای زندگی متمرکز شوید. برخی معتقدند باید قبل از ازدواج از یکدیگر شناخت جنسی داشته باشند این موضوع را در ادامه مقاله توضیح می‌دهیم تا مشخص شود برای شناخت جنسی صرفا نیازی به برقراری رابطه جنسی نیست.

فقط که برای من نیست خودت هم لذت می‌بری

 برخی با این بهانه که هر دو طرف از رابطه جنسی لذت می‌برند و فقط برای من نیست طرف مقابل‌شان را ترغیب به برقراری رابطه جنسی می‌کنند. بله درست است رابطه جنسی یک رابطه دوطرفه است که هر دو طرف باید در آن امنیت داشته باشند و از آن لذت ببرند. هیچ یک از طرفین نباید در اثر تحمیل عقاید و نیازهایشان دیگری را وادار به رابطه جنسی کند. یک رابطه جنسی سالم زمانی شکل می‌گیرد که هر دو طرف آماده برقراری آن باشند و با رضایت کامل آن را انجام دهند نه به خاطر شرط و شروط.

باید قبل از ازدواج از هم شناخت پیدا کنیم

یکی از مهم‌ترین دلایل برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج این بهانه است که ما باید یکدیگر را بشناسیم و ممکن است بعد از ازدواج متوجه شویم از نظر جنسی با یکدیگر تفاهم نداریم. بله درست است این نکته آنقدر مهم است که در مشاوره پیش از ازدواج با جزئیات بررسی می‌شود. برای آشنا شدن با نیازهای جنسی یکدیگر می‌توانید با گفتگو و با استفاده از تست‌های علمی مشاوره پیش از ازدواج که برای این کار ساخته شده‌اند به راحتی و بدون برقراری رابطه جنسی در این زمینه اطلاعات مهمی به دست آورید.

  تعداد نرمال سکس در هفته(چند بار رابطه جنسی و نزدیکی در هفته؟)

باج دهی عاطفی را جدی بگیرید

فردی که حاضر است هرطور شده و به هر قیمتی که شده طرف مقابلش را در رابطه نگه دارد در واقع در حال باج دهی عاطفی است. افراد مهرطلب و افرادی که درگیر طرح‌واره‌های رهاشدگیبی اعتمادی، محرومیت هیجانی و ایثار و … هستند حاضرند برای رها نشدن در یک رابطه دست به هر کاری بزنند. اگر حس می کنید چنین فردی هستید و این الگوی تکراری در همه روابط شما وجود دارد حتما با یک روانشناس صحبت کنید تا ریشه این تله را در شما بیابد و برطرف کند.

چه باید کرد؟

اگر فردی که با او در رابطه هستید از شما خواسته یا با او رابطه جنسی برقرار کنید یا رهایتان می‌کند موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • او شما را می‌خواهد؟ آیا او واقعا شما را می‌خواهد یا فقط برای برقراری رابطه جنسی با شماست؟ آیا غیر از این خواسته دیگری از شما ندارد؟ حتی اگر فرض کنیم شما را دوست دارد، آیا فردی که تمام فکر و ذکرش برقراری رابطه جنسی با شماست و اگر به خواسته‌اش تن ندهید رهایتان می‌کند فرد امنی برای رابطه داشتن است؟
 • چه مدت از رابطه شما گذشته است؟ برقراری رابطه صمیمی از جمله رابطه جنسی یک روند است که نیاز به زمان دارد. اگر شما تنها چند هفته است با فردی آشنا شدید که برای شما شرط رابطه جنسی گذاشته است واضح است که بدون شناخت و علاقه به شما تنها قصد برقراری رابطه جنسی دارد.
 • رابطه جنسی نداشتن قبل از ازدواج جزء خط قرمزهایتان است؟ اگر چنین خط قرمزی دارید باید بدانید پا گذاشتن روی باورها و ارزش‌هایتان نه تنها در زمینه جنسی بلکه در هر زمینه دیگری موجب استرس و تنش در شما خواهد شد. نام این اضطراب و استرس در روانشناسی اضطراب اخلاقی است و تبعات روحی و روانی زیادی برای شما دارد.

سوالات متداول


 1. داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج برای همه اشتباهه؟

ما روانشناسان هرچقدر هم که به صورت علمی توضیح بدهیم و بگوییم که انجام دادن این کار پیامدهایی دارد اما حقایق و واقعیت‌های جامعه نشان می‌دهد که افراد با وجود این اطلاعات، همچنان قبل از ازدواج رابطه برقرار می‌کنند. برخی از افراد معتقدند که با وجود این با هم ازدواج کردند و بسیار خوشبخت هستند و بسیاری از افراد دچار پیامدهای سنگینی شده‌اند. بنابراین ما می‌گوییم که به دلایل علمی انجام دادن این کار اشتباه است. ما کاری به استثناها نداریم. این کار پیامدهای زیادی به دنبال دارد. اما این انتخاب فرد است که بخواهد به حرف علم گوش بدهد یا به حرف دلش!

 1. مردان بعد از سکس چه احساسی دارند؟

تقریبا نیمی از مردان بعد از رابطه جنسی حالت خستگی، غمگینی و فاصله از شریک عاطفی‌شان دارند. این به علت فیزیولوژیک بدنی‌شان است و کاملا طبیعی است. اما زنان برعکس مردان هستند.

 1. می‌ترسم از دستش بدم و میخوام رابطه برقرار کنم. آیا تصمیمم درسته؟

مسلما تصمیم از روی احساسات و ترس‌ها، تصمیم درستی نیست و پیامدهای زیادی دارد. حقیقات تلخ این است که شما اگر انتخاب اشتباهی کرده باشید و رابطه‌تان ناسالم باشد، چه با او رابطه داشته باشید و چه نداشته باشید، او را دیر یا زود از دست خواهید داد! پس بهتر است روی ترس‌هایتان کار کنید و نه اینکه دست به کار اشتباهی بزنید.

 1. همه مردان رابطه جنسی می‌خواهند؟

خیر هرگز یک چیز را به همه آدم‌ها نسبت ندهید چون این یک قضاوت اشتباه است! یک تحریف شناختی است که باعث می‌شود شما یک ویژگی را به همه عمومیت بدهید. مردانی هستند که واقعا قصدشان از رابطه جدی است، صبور هستند و نیاز جنسی‌شان را بعد از ازدواج به شکل سالم برآورده می‌کنند و در طول رابطه آشنایی شما را تحت فشار قرار نمی‌دهند.

 1. منم به عنوان یک دختر نیاز جنسی دارم و میخوام برآورده بشه. چیکار کنم؟

قبل از ازدواج روش سالم و درست برآورده کردن نیاز جنسی این نیست که با شریک عاطفی‌تان رابطه برقرار کنید. چه دختر باشید و چه پسر مسلما میل جنسی خواهید داشت اما باید آن را با روش‌های علمی کنترل کنید.

 1. پیامدهای برقراری رابطه پیش از ازدواج چیست؟

 1. من نگران اینم که مشکل جنسی داشته باشیم. آیا مشاور میتونه این موارد رو شناسایی کنه؟

بله مسلما مشاور یک فرد حرفه‌ای و معتمد است که می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که مشکل جنسی دارید یا خیر.پس به جای برقرار کردن رابطه جنسی، به مشاور مراجعه کنید تا از لحاظ جنسی از یکدیگر شناخت پیدا کنید.

 1. آیا برقرار کردن رابطه قبل از ازدواج، آبرویمان را می‌برد؟

اگر در فرهنگ و خانواده‌ای زندگی می‌کنید که برقراری رابطه جنسی قبل از عقد و ازدواج اشتباه است و خط قرمز محسوب می‌شود، پس مسلما اگر رابطه‌تان آشکار شود و به گوش دیگران برسد، ممکن است اتفاق خوبی برایتان نیفتد و مشکل ایجاد شود.

 1. امروزه همه رابطه دارن. چرا من نداشته باشم؟

بعضی جاها باید همرنگ جماعت نباشیم! چون در غیر این صورت آسیب می‌بینیم. قرار نیست کاری که دیگران می‌کنند را ما هم بدون فکر انجام بدهیم. خداوند به ما عقل و آگاهی داده است که قبل از انجام دادن کاری فکر کنیم. فکر کردن کار بسیار خوبی است! به عقل و منطق دیگران اعتماد نکنید. شما تصمیم خودتان را بگیرید.

 1. آیا او باید به خط قرمزهای من احترام بگذاره؟

مسلما بله. اگر او واقعا به شما علاقه دارد و شما را می‌خواهد باید به خط قرمزهای شما احترام بگذارد. احترام یکی از مولفه‌های مهم در رابطه است.

  اضطراب جنسی چیست و چطور درمان می‌شود؟

سخن پایانی

متاسفانه برخی از افراد با دلایل و بهانه‌های مختلف از طرف مقابل‌شان باجگیری می‌کنند که اگر رابطه جنسی برقرار نکنی، ترک می‌کنم! این جمله را شاید شنیده باشید و قطعا در این شرایط در دوراهی سختی قرار گرفته‌اید. از یک طرف از دست دادن عشق‌تان و از طرف دیگر زیر پا گذاشتن ارزش‌هایتان و برقراری رابطه جنسی زمانی که هنوز ازدواج نکردید! اگر در چنین شرایطی هستید بهتر است مقاله را مجدد بخوانید تا بتوانید تصمیم درست را بگیرید چرا که برقرار کردن رابطه جنسی صرفا به خاطر وابستگی و ترس‌ها، شما را از چاله در چاه می‌اندازد و مشکل را حل نمی‌کند. بهتر است روی خودتان کار کنید تا بتوانید با عزت نفس، تصمیم‌گیری منطقی کنید. در این موقعیت می‌توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید تا دست به اقدام اشتباه و آسیب‌زننده نزنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط