تو قرار آشنایی مضطرب می‌شم

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

تو قرار آشنایی مضطرب می‌شم

برای قرارهای آشنایی مضطرب میشید؟

هر روز پیام‌های زیادی برای همیار عشق ارسال می‌شه که می‌گن انقدر برای قرارهای آشنایی مضطرب می‌شن که نمی‌تونن جلسه خوبی با فرد مقابل داشته باشن و برای همین همیشه قرارهاشون به بدترین شکل ممکن پیش می‌ره؛ مثلا انقدر تو جلسه انقدر اضطراب دارن که نمی‌تونن تو چشم فرد مقابل نگاه کنن یا انقدر کوتاه و بریده بریده حرف می‌زنن که کلا صحبت‌هاشون نامفهومه.

چی کار کنم؟

برای غلبه بر اضطراب چند تکنیک وجود داره. ممکنه بعد از خوندن این تکنیک‌ها با خودتون فکر کنید اینقدر سادست که قطعا تاثیری نداره یا شایدم برعکس، انقدر سخته که نمی‌تونید از پسش بربیاید؛ اما جالبه بدونید که اگه همین تکنیک‌ها رو تمرین کنید، قطعا می‌تونید قرار فوق‌العاده‌ای برای خودتون ترتیب بدید.

قبل از قرار، چند بار با هم صحبت کنید

اضطراب، ترس از ناشناخته‌هاست. به عبارت دیگه، شما از اینکه فرد مقابل رو نمی‌شناسید یا نمی‌دونید که باید چی بگید و چی کار کنید، دچار اضطراب می‌شید. بنابراین، اگه قبل از جلسه حضوری، چند بار با همدیگه صحبت کرده باشید، این اضطرابتون قطعا کمتر خواهد شد. پیام دادن در این موقعیت، بهترین راهکاره، چون شما فرصت فکر کردن به پیامی که ارسال می‌کنید را دارید.

چه پیامی بدم؟

ممکنه با خودتون فکر کنید که خیلی نمی‌دونید چه پیامی ارسال کنید و شاید این منجر به بدتر شدن اوضاع بشه. اما نگران نباشید، اگه جز دخترهایی هستید که نمی‌دونید چه پیامی بهتره، می‌تونید از دوره “جذب مرد با موبایل” همیار عشق استفاده کنید.

 از چی مضطرب می‌شید؟

یکی دیگه از راه‌های غلبه بر اضطراب، آگاهیه. به عبارت دیگه این که متوجه بشید چی باعث مضطرب شدن شما می‌شه. یک کاغذ بردارید و هر چیزی که به ذهنتون می‌رسه رو یادداشت کنید؛ به عنوان مثال، “می‌ترسم که از من خوشش نیاد”، “می‌ترسم حرفی بزنم که از نظرش مسخره باشه” و … .

  ویتامین عشق(پیشنهاد عاشقانه)

چقدر واقعیت داره؟

به لیستتون نگاه کنید، چقدر آیتم‌هایی که در اون نوشتید منطبق بر واقعیته؟ اصلا فرض را بر این بگذارید که فرد مقابل از شما خوشش نیاد، آیا دنیا به آخر می‌رسه؟ اصلا مگه یک انسان می‌تونه مورد تایید همه باشه؟ یادتون باشه، همه انسان‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند که ممکنه از نظر برخی خوب یا بد ارزیابی بشه و لزوما اینکه از شما خوشش نیاد، به منزله مشکلی در شما نیست.

نفس عمیق بکشید

یکی از بهترین تکنیک‌های روان‌شناختی برای مدیریت اضطراب، نفس عمیق کشیدنه؛ اما روش صحیحش چیه؟ دستتون رو بگذارید روی شکمتون و سعی کنید هوا رو از دهان وارد شکمتون کنید، اون رو باد کنید و بعد از بینی خود خارج کنید. بهترین کار اینه که با چهار شماره هوا رو به داخل و هشت شماره هوا رو از بینی خارج کنید.

من چه ویژگی‌هایی مثبتی دارم؟

دوباره یک کاغذ جدید بردارید و در بالای صفحه بنویسید که: “من چه ویژگی‌های مثبتی دارم؟”؛ بعد در زیر هر ویژگی‌ای که به خاطرش به خودتون افتخار می‌کنید رو یادداشت کنید. از کوچک‌ترین‌هاش هم نگذرید. اگه با انصاف به خودتون نگاه کنید می‌بینید کلی ویژگی‌های مثبتی دارید که به خاطرش باید قدر خودتون رو بدونید.

اون هم آدمه!

یادتون باشه شما قراره با یک انسان دیگه قرار آشنایی داشته باشید. یک انسان با تمام ویژگی‌های انسانیش؛ یعنی اون هم نقاط قوت و ضعف‌هایی در زندگیش داره که با وجود همه اون‌ها ارزشمنده. پس، نگران نباشید، شما هر دو با هم برابرید، فقط باید ببینید از هم خوشتون میاد یا نه!

  روانشناسی بهبود روابط (چگونه رابطه عاطفی خود را بهبود ببخشیم؟)

قرار خوبی داشته باشید …

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط