مرد از زن چی میخواد؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

مرد از زن چی میخواد؟

مرد چی میخواد از زن؟


فقط نیاز فیزیکی نیست

خیلی از خانم‌ها فکر میکنن که آقایون فقط میخوان که نیازها فیزیکی و غریزی‌شون برآورده بشه و دیگه به هیچ چیز دیگه‌ای نیاز ندارن. متاسفانه این باور اشتباه، خیلی رایجه. در رابطه هدفمند و سالم، آقایون به غیر از نیازهای فیزیکی‌شون، نیازهای دیگه‌ای هم دارن که باید برآورده بشه. در این پست میخوایم بگیم که آقایون در رابطه‌شون چی میخوان.

احترام

احترام برای آقایون از عشق هم واجب‌تره. احترام گذاشتن یعنی اینکه، شما باید به شغل‌شون، هدف‌ها و آرزوهاشون، سبک زندگی‌شون، خانواده و خودشون احترام بذارین. درواقع آقایون دوست دارن همون‌طور که هستن، دوست‌شون داشته باشین و نخواین تغییرشون بدین. قصد تغییر دادن و مقایسه کردنش با آقایون دیگه، کار اشتباهیه و اگر زیاد تکرار بشه، میتونه رابطه رو خراب کنه. مخصوصا در جمع، آقایون ازتون انتظار دارن که باهاشون خیلی محترمانه رفتار کنین تا شان و مقام‌شون در جمع حفظ بشه.

قدردانی

آقایون دوست دارن که شریک عاطفی‌شون قدردان زحماتش باشه. اگر از عشق‌تون متشکر باشین و ازش برای کوچک‌ترین کارهایی که براتون انجام میده، قدردانی کنین، رابطه خیلی خوبی باهاش خواهید داشت. آقایون دوست دارن که عشق‌شون، ازشون انتظارات واقع‌بینانه داشته باشه تا بتونن با عمل کردن به انتظارات و خواسته‌های عشق‌شون، قهرمان زندگیش بشن. قهرمان و قدرتمند بودن، یکی از خصوصیاتیه که آقایون دوست دارن در رابطه‌شون داشته باشن. پس به جز ابراز علاقه، از شریک عاطفی‌تون قدردانی کنین و بگین که به وجودش افتخار میکنین! این بهش احساس قدرت میده.

نیاز به دوست داشته شدن دارن

آقایون هم مثل خانم‌ها دوست دارن که شریک عاطفی‌شون، عاشق‌شون باشه و بهشون اهمیت بده! آقایون دوست دارن که شما تفاوت‌هاشونو با خودتون، در نظر بگیرین و با وجود تفاوت‌ها هم دوست‌شون داشته باشین. برای همین، آگاهی از تفاوت‌ها بین زن و مرد، خیلی مهمه چون بهتون یاد میده که چطور باید با آقایون در شرایط مختلف رفتار کنین تا مشکلات کمتری در رابطه‌تون به وجود بیاد.

  شوخی‌های زناشویی که باید ترک کنید (شوخی‌های نابجای همسر)

فضای امن میخوان

آقایون از دوران کودکی، اینطوری تربیت میشن که نباید نگرانی‌ها، ترس‌ها و ضعف‌هاشونو بروز بدن چون اینطوری غرورشون میشکنه و قدرت‌شون کم میشه، پس همیشه باید قوی باشن یا تظاهر به قوی بودن بکنن، حتی اگر خیلی خسته و فرسوده باشن! پس اگر بتونین به عنوان شریک عاطفی، فضای امنی رو براش ایجاد کنین تا اون بتونه باهاتون درد و دل کنه و نگرانی‌هاشو باهاتون در میان بذاره، عشقش نسبت به شما صد برابر میشه. فضای امن، یعنی قضاوتش نکنین، عصبانی نشین، احساساتش رو مسخره نکنین و… فقط بهش گوش بدین و ازش حمایت کنین.

مراقبش باشین

آقایون دوست دارن وقتی از سر کار خسته به خونه برمی‌گردن، ازشون استقبال گرمی بشه. اگر با هم ازدواج کردین، در خونه‌تون ازش استقبال گرمی بکنین، ازش پذیرایی کنین و اجازه بدین حدودا یک ساعت با خودش تنها باشه تا بتونه افکارش رو منظم کنه و بعد بهتون توجه کنه. اگر هم هنوز ازدواج نکردین، وقتی عشق‌تون بعد از رسیدن به خونه بهتون پیام میده، بهش خسته نباشید صمیمانه‌ای بگین و کاری بکنین که خستگیش دربره. اون قطعا قدردان، احترام و توجه‌تون میشه.

به فاصله نیاز دارن

آقایون گاهی، برای منظم کردن افکارشون یا حل کردن مشکلات‌شون، نیاز به فاصله، سکوت و تنهایی دارن. این رفتار، نشونه کم اهمیت بودن یا دوست نداشتن شما یا خیانت کردن نیست. این رفتار، یک رفتار غریزی و طبیعی هست که در همه مردان دیده میشه. زمانی میتونین از این رفتارشون، برداشت بدی بکنین که نشونه‌های دیگه‌ای از خیانت و دوست نداشتن هم در رابطه‌تون باشه. اگر بهش کمی فضا بدین، حتما قدردان شما میشه و کمتر در «غار تنهاییش» میمونه.

  چطور در دام عاشق نماها نیفتیم؟ (بازیچه ابراز علاقه‌های دروغین نشوید!)

نکته آخر

اگر میخواین عشق‌تونو خوشحال کنین و همیشه براش جذاب باشین، اگر میخواین که چشمش جز شما، کس دیگه‌ای رو نبینه، رعایت کردن نکاتی که گفته شد، خیلی ضروریه. احترام، اعتماد و عشق، سه مورد مهمیه که باید در رابطه‌تون به صورت دو طرفه باشه. در این صورت، رابطه‌تون موفق و ماندگار میشه.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • فاتحه خوندی با اون عکس مسخره ات کجا مردا این شکلین ‘ مرد از زنش چیزی بخواد قیافه اش اینجوریه ؟
    درستتون میکنیم . سر سفره عقد کمربند کشیدیم با سگک زدیم تو سرتون یاد میگیرید مردا رو چطوری ترسیم کنید.

مقالات مرتبط