نشانه‌های شوهر بی وفا (با مرد بی وفا و خیانت‌کار چه کنم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه‌های شوهر بی وفا (با مرد بی وفا و خیانت‌کار چه کنم؟)

وفاداری و تعهد در زندگی مشترک یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید حتما رعایت شود. اگر وفاداری از بین برود، به دنبال آن اعتماد و صمیمیت و عشق نیز از بین می‌رود و می‌تواند یک رابطه را به طلاق عاطفی یا حتی طلاق بکشاند. به علاوه مشکلات زیادی را بین زن و شوهر ایجاد می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم ابتدا نشانه‌های مرد باوفا را توضیح بدهیم و سپس نشانه‌های مرد بی وفا را معرفی کنیم و راهنمایی کنیم که اگر شوهرتان دارای این ویژگی است، چگونه باید با او رفتار کنید.

نشانه‌های مرد وفادار


او در هر زمینه‌ای با شما صادق است

یکی از نشانه‌های مرد وفادار این است که او درباره همه چیز با شما صادق است و پنهان کاری و دروغ در رابطه‌تان وجود ندارد. فردی که همیشه با شما صادق بوده است، مسلما می‌تواند مرد وفاداری باشد.

او تعهدش را نشان می‌دهد

اگر در موقعیت‌هایی قرار گرفته باشید که جنس مخالف‌های دیگری هم در جمع‌تان باشند، مردتان نشان می‌دهد که به شما وفادار است و نه چشم چرانی می کند و نه از حد و مرزهای ارتباط اجتماعی فراتر می‌رود و… همچنین اگر او وفادار باشد هرگز به شما خیانت نخواهد کرد.

برای رابطه‌تان تلاش می‌کند

مردی که وفادار باشد برای رابطه‌تان تلاش می‌کند و نشان می‌دهد که شما و رابطه‌تان برایش مهم هستید. این افراد از طریق کلام و رفتارشان این موضوع را ثابت کرده و نشان می‌دهند.

تماس فیزیکی خوبی با شما برقرار می‌کند

مرد وفادار از اینکه با همسرش تماس فیزیکی برقرار کند نمی‌ترسد و مشکلی با این موضوع ندارد. این افراد از همسرشان به هیچ عنوان دوری نمی‌کنند و به صورت مرتب رابطه جنسی و تماس صمیمانه فیزیکی با هم دارند.

غیرت و حساسیت افراطی در رابطه ندارند

افرادی که وفادار هستند، به خودشان و به همسرشان کاملا اعتماد دارند و در رابطه متعهدانه هستند، احساس ناامنی در رابطه ندارند، به همین دلیل هرگز به صورت افراطی غیرت و حسادت نشان نمی‌دهند. آنها خودشان را برای همسرشان کافی می‌دانند و ازرابطه‌شان کاملا رضایت دارند.

شما در بخش‌های مختلف زندگی‌اش حضور دارید

اگر از طرف محیط کاری جایی دعوت شود که بتواند شما را همراه خود ببرد حتما این کار را انجام می‌دهد، اگر قرار باشد با دوستانش بیرون برود یا سفر برود، در اکثر مواقع شما را هم به همراه خود می‌برد و… وقتی می‌بینید در زمینه‌های مختلفش حضور دارید و او شما را از برخی از افراد زندگی‌اش مخفی نمی‌کند، یعنی مردی وفادار است.

از شما مشورت می‌گیرد

اگر بخواهد کاری انجام بدهد یا تصمیمی بگیرد که به هر دوتان و زندگی‌تان مربوط است، حتما از شما مشورت می‌گیرد و نظرتان را می‌پرسد. درواقع نظر شما برایش اهمیت دارد. سر خود تصمیمات مهم را نمی‌گیرد.

اغلب به یادتان است

وقتی سر کار باشد، به تنهایی جایی رفته باشد یا به هر دلیلی از شما دور باشد، به یاد شما است و ممکن است گاهی به شما پیام بدهد یا تماس بگیرد و احوال‌تان را بپرسد. این افراد وفادار هستند.

  خیانت پدر به مادر (با خیانتکاری بابام چطور رفتار کنم)

اجازه می‌دهد با موبایلش کار کنید

وقتی مردی از خودش مطمئن باشد، به شما اجازه می‌دهد با موبایلش کار کنید. وقتی به موبایلش دست بزنید، نمی‌ترسد، اضطراب نمی‌گیرد یا خشمگین نمی‌شود. بلکه بسیار خونسردانه رفتار می‌کند. این رفتار نشان می‌دهد که او وفادار است و چیزی برای پنهان کردن ندارد.

رازی بین‌تان نیست

اگر همسرتان رازی را از شما پنهان نکرده است و اکثر چیزهایی را که باید بدانید، درباره او می‌دانید این نشانه خوبی است و نشان دهنده وفاداری او است.

با همکاران یا جنس مخالف‌های دیگر بیش از حد صمیمی نمی‌شود

همه ما در محیطی اجتماعی زندگی می‌کنیم و ناچار هستیم با جنس مخالف نیز در ارتباط باشیم. حتی گاهی خارج از محیط تحصیلی یا کاری به دلیل اینکه کاری با یکدیگر داریم مجبوریم با هم در ارتباط باشیم اما می‌توانیم حد و مرزهایی برای این ارتباطات قائل شویم یعنی بیش از حد صمیمی و نزدیک نشویم تا خیانت اتفاق نیفتد. اگر خودتان می‌بینید که همسرتان با جنس مخالف‌های دیگر ارتباط اجتماعی سالم و درستی برقرار می‌کند، یعنی او فردی وفادار است و از حد و مرزها بیشتر پیش نمی‌رود.

نشانه‌های مرد بی وفا


با شما ارتباط فیزیکی برقرار نمی‌کند

مدام بهانه می‌آورد و ابراز نارضایتی می‌کند و در عوض همکاری نمی‌کند که مشکل را حل کنید و رابطه زناشویی داشته باشید. ممکن است حتی بدون توضیح دادن هیچ دلیلی از شما فاصله بگیرد و نخواهد رابطه جنسی برقرار کند. این موضوع می‌تواند یک زنگ خطر باشد. البته این مورد به تنهایی نشانه خیانت نیست چون گاهی بی میلی نسبت به رابطه جنسی به دلیل مشکلات جنسی یا روانی نیز اتفاق می‌افتد. پس زود قضاوت نکنید و بدبین نشوید.

همه جا موبایل خود را با خود می‌برد

حتی اگر بخواهد دو دقیقه به سرویس بهداشتی برود، موبایلش را هم به همراه خود می‌برد تا مبادا پیامی بیاید یا زنگی بخورد و شما آن را ببینید.

درباره خانم‌های دیگر صحبت می‌کند

او درباره خانم‌های دیگر صحبت می‌کند، از آنها تعریف می‌کند و حتی ممکن است شما را با آنها مقایسه کند. این می‌تواند یک زنگ خطر باشد.

مدام به شما شک دارد

گاهی افرادی که زیاد و بی دلیل به همسرشان شک دارند، به دلیل این است که خودشان بی وفا هستند و می‌ترسند همسرشان هم این گونه باشد و همان رفتارها را داشته باشد. بنابراین مدام احساس شک و تردید و ناامنی می‌کنند.

مدام به شما هدیه می‌دهد

اگر همسرتان به صورت ناگهانی شروع کرده است مدام به شما هدیه دادن، ممکن است به این دلیل باشد که خودش را بیش از حد عاشق و مهربان نشان می‌دهد تا به او شک نکنید و متوجه بی وفایی‌اش نشوید! البته اگر او همیشه برایتان زیاد هدیه می‌خریده است، نشانه خیانت نیست اما اگر ناگهان او تغییر کرده است، می‌تواند یک زنگ خطر باشد.

زیاد به خودش رسیدگی می‌کند

اگر همسرتان این اواخر زیاد و به طرز عجیبی به خودش رسیدگی می‌کند و از خانه بیرون می‌رود، می‌تواند یک زنگ خطر باشد البته به شرطی که سایر نشانه‌های بی وفایی هم به همراه این نشانه وجود داشته باشد.

  از دوست شوهرم خوشم میاد (عاشق دوست همسرم شدم)

کم حرف شده است

این اواخر بدون اینکه بحث یا مشکل خاصی بین‌تان پیش بیاید او کم حرف شده است. وقتی از او سوالی می‌پرسید یا جواب نمی‌دهد و یا جواب‌های تک کلمه‌ای و کوتاه می‌دهد. ممکن است از زبان بدنش هم متوجه شوید که حوصله صحبت کردن ندارد و یا ممکن است همین را به زبان خودش به شما بگوید یا وقتی زیاد صحبت می‌کنید ممکن است پرخاش کند.

مدام به کسی پیام می‌دهد

مدام موبایل دستش است و با فردی چت می‌کند اما وقتی می‌پرسید با چه کسی چت می‌کند، می‌گوید:«هیچکس» یا «چیز خاصی نیست» و جواب نمی‌دهد.

مدام دعوا می‌گیرد

بی دلیل و به صورت مداوم سر کوچک‌ترین مسائل با شما دعوا می‌گیرد و بهانه گیری می‌کند.

در فضای مجازی افراد غریبه را فالو یا لایک کرده است

این هم می‌تواند یکی از زنگ خطرها باشد که همسرتان افراد غریبه را فالو یا لایک کرده است. وقتی از او می‌پرسید که این افراد چه کسانی هستند ممکن است جواب درستی به شما ندهد.

به کارهای خوبی که برایش می‌کنید پاسخی نمی‌دهد

مثلا اگر به او ابراز علاقه کنید یا لباس زیبایی برایش بپوشید و یا او را در آغوش بگیرید، واکنش خاصی نشان نمی‌دهد و شما را همراهی نمی‌کند و یا حتی ممکن است عصبانی شود و بگوید که دیگر این کار را نکنید و حوصله‌اش را ندارد.

دیر به خانه می‌آید

بدون اینکه جلسه کاری داشته باشد یا مشکل کاری برایش پیش آمده باشد، وقت زیادی را در محیط کار می‌گذراند و دیر به خانه می‌آید.

وقتی از او سوالی می‌پرسید زیاد توضیح می‌دهد

زیاد توضیح دادن نیز همانند توضیح ندادن و جواب ندادن به سوال‌هایتان می‌تواند نشانه بدی باشد. افرادی که زیاد توضیح می‌دهند معمولا قصد دارند کارشان را توجیه کنند و شما را در انبوهی از اطلاعات گیر بیندازند که نتوانید پی ببرید که یک جای کار می‌لنگد. درواقع با انبوهی از اطلاعات قصد دارد بی وفایی‌اش را بپوشاند و مخفی نگه دارد.

اگر این نشانه‌ها در شوهرم وجود دارد، چه کار کنم؟

اگر تعدادی از این نشانه‌ها را در زندگی‌تان می بینید قبل از اینکه واکنشی نشان بدهید و کاری بکنید حتما با مشاوران همیار عشق صحبت کنید تا مشکل بررسی شود، ریشه یابی شود و راهنمایی کنند که چگونه می‌توانید به درستی این مشکل را حل کنید. چرا که اگر در این شرایط با عصبانیت نسبت به شوهرتان و بی وفایی‌اش واکنش نشان بدهید، اوضاع بدتر می‌شود. پس بدون کمک تخصصی مشاور، دست به تشخیص خیانت و یا اقدام برای رفع آن نزنید.

سوالات متداول


 1. چطور وفاداری شوهرم را امتحان کنم؟

امتحان کردن و چک کردن شوهر اشتباه است و مشکلی را حل نمی‌کند. بهتر است به دنبال ریشه و علت بی اعتمادی‌تان باشید و سپس راه حلی منطقی برای رفع آن بیابید.

 1. برای محک زدن وفاداری شوهرم چه سوالاتی می‌توانم از او بپرسم؟

می‌توانید این سوالات را از او بپرسید و اگر با نظرات شما یکسان است و یا شباهت دارد به این معنا است که او فردی وفادار است درباره این موضوع با شما تفاهم دارد:

 • به نظرت خیانت کردن یعنی چی و چه چیزی رو خیانت میدونی؟
 • نظرت درباره معاشقه یا رابطه عاطفی و جنسی خارج از ارتباط زناشویی چیه؟ به نظرت این کار خیانت محسوب میشه؟
 • چت کردن هم به نظرت خیانته؟ فالو کردن و لایک کردن افراد غریبه چطور؟
 • به نظرت چطور میتونیم اعتماد رو در زندگی‌مون بیشتر کنیم؟
 • تا حالا در زندگیت شده کسی رو فریب بدی؟ چند بار این اتفاق افتاده؟
 1. چه افرادی بیشتر احتمال دارد خیانت کنند؟

 1. افراد بی وفا چه ویژگی‌های شخصیتی دارند؟

 • در کنترل تکانه‌ها و هیجانات مشکل دارند
 • خودشیفته هستند
 • به دیگران وابسته هستند
 1. چگونه تشخیص بدهم که شوهرم به من دروغ می‌گوید یا خیر؟

 • ارتباط چشمی با شما برقرار نمی‌کند
 • جزئیات زیاد یا کمی را در اختیار شما قرار می‌دهد
 • زبان بدنش با زبان بدن همیشگی‌اش متفاوت است
 • مدام از خودش دفاع می‌کند
 1. وقتی مطمئن شدم شوهرم خیانت می‌کند چه کار کنم؟

 • به خودتان زمان بدهید.
 • با همسرتان با خونسردی و منطقی صحبت کنید.
 • به حرف‌های همسرتان گوش بدهید.
 • از او بخواهید حقیقت را بگوید حتی اگر حقیقت بسیار دردناک باشد.
 • اگر چیزی را به خوبی متوجه نشدید از او سوال کنید و بپرسید.
 1. افراد دروغگو معمولا از چه کلماتی استفاده می‌کنند؟

 • صادقانه بگم…
 • راستش رو بگم…
 • باور کن
 • اجازه بده واقعیت رو بگم…
 • واقعیت اینه که…
 1. انواع بی وفایی کدام‌اند؟

 • خیانت در فضای مجازی
 • خیانت عاطفی
 • خیانت فکری
 • خیانت جنسی
 1. بی وفایی چقدر طول می‌کشد؟

گاهی سال‌ها و گاهی ماه‌ها و حتی گاهی فقط چند ساعت طول می‌کشد. این موضوع بستگی به آن مرد و زن دارد اما در کل بی وفایی نمی‌تواند زیاد بلند مدت باشد.

 1. علت‌های بی وفایی کدام‌اند؟

 • اختلالات شخصیتی
 • طرحواره‌های شدید
 • نبود عشق در زندگی
 • برآورده نشدن نیازها در زندگی مشترک که نیازهای جنسی نیز جزء این موارد هستند
 • مشکلات زندگی مثل مشکلات شغلی و اجتماعی
 • اعتیاد
 • و….
  4 راه جلوگیری از خیانت

سخن پایانی

وفاداری در رابطه یکی از موارد مهمی است که زوجین باید داشته باشند و آن را رعایت کنند. در این مقاله توضیح دادیم که نشانه‌های مرد وفادار و بی وفا چیست. تاکید کردیم که اگر این نشانه‌ها را دیدید هرگز زود قضاوت نکنید و دست به تشخیص نزنید. وجود یک نشانه، لزوما به معنای خیانت نیست. اگر در این شرایط قرار دارید قبل از نشان دادن هر گونه واکنشی ابتدا با مشاور صحبت کنید تا مشاور شما را راهنمایی کند.در این زمینه می‌توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط