راه کشف خیانت شوهر

راه کشف خیانت شوهر (تشخیص خیانت مرد متاهل خیانتکار)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

راه کشف خیانت شوهر (تشخیص خیانت مرد متاهل خیانتکار)

به تازگی شوهرتان رفتار مشکوکی پیدا کرده است. شم زنانه‌تان گواهی می‌دهد او دارد چیزی را از شما پنهان می‌کند و نشانه‌های متعددی گویای این است که پای زن دیگری در میان است و یا مثل بعضی خانمها به دنبال استخاره خیانت گرفتن هستید!. شاید شما اشتباه می‌کنید و موضوع صرفا یک سوءتفاهم باشد. اما شک به خیانتکار بودن مرد موضوعی نیست که به راحتی بتوان آن را نادیده گرفت، در حالی که اثبات آن نیز آسان نیست. اگر به دنبال راهی برای تشخیص و کشف خیانت شوهر هستید و می‌خواهید اطمینان پیدا کنید شوهرتان به شما خیانت می‌کند یا نه، با همیار عشق همراه باشید و طبق این 5مرحله اقدام کنید:

مرحله اول : مرد خیانتکار را آزاد بگذارید


برای بیرون کردن نگرانی‌های آزاردهنده از سرتان فقط دو راه پیش رو دارید. اول این که دربارهی نگرانی‌هایتان با شوهرتان صحبت کنید و جواب قانع کنندهای از او بگیرید. دوم این که مخفیانه مراقبش باشید و سعی کنید سندی را برای اثبات خیانتش پیدا کنید.اگر در رابطه‌تان احساس ناامنی می‌کنید، حتماً درباره احساساتتان با همسرتان صحبت کنید. این حس ناخوشایند گاهی اوقات فقط ناشی از یک سوءتفاهم احمقانه است. یک گفتگوی شفاف و صادقانه به روشن شدن قضایا و حل مشکلات کمک میکند، حتی اگر یکی از شما بر روی لبه پرتگاه خیانت ایستاده باشد. اما اگر شک و بدبینیتان بعد از گفتگو برطرف نشد، تنها راه برای رسیدن به جواب واقعی این است که برای کشف خیانت به کارآگاه بازی رو بیاورید و وقتی همسرتان سرش گرم است، دنبال نشانه‌های خیانت باشید.گفتگو درباره خیانت با شوهری که خیانت عادتش شده است و بارها دست به خیانت زده است، هیچ فایدهای ندارد، چون هر چقدر هم که شما گریه کنید و به او یادآوری کنید که چقدر دوستش دارید، او خودخواهانه باز هم فقط به خودش فکر میکند. بنابراین به جای آن که هر شب از عشقتان به خاطر خیانتش گله کنید، او را آزاد بگذارید تا فکر کند که همه چیز را فراموش کرده‌اید.در هر حال نمی‌توانید مچ شوهر خیانتکارتان را وقتی حواسش جمع است و در لاک دفاعی فرورفته است، بگیرید. فقط وانمود کنید که همه چیز عادی است و رفتار شوهرتان را ظرف چند هفته آتی تحت نظر بگیرید. وقتی شوهرتان مطمئن شد که دیگر به او مشکوک نیستید، مراحل بعدی را برای گرفتن مچ شوهرتان در حال خیانت در پیش بگیرید.

مرحله دوم: نشانه های خیانت را دنبال کنید


چطور بفهمم شوهرم خیانت میکنه

فردی که به همسرش خیانت می‌کند نشانه‌های رفتاری و ظاهری زیادی خواهد داشت که می‌تواند به کشف خیانت کمک کند. اما توجه داشته باشید که وجود یک یا چند تا از این نشانه‌ها در شوهر شما به تنهایی برای متهم نمودن او به خیانت کافی نیست.

تغییرات عجیب در رفتار و ظاهر

آیا به تازگی متوجه تغییری غیرعادی در رفتار همسرتان شده‌اید؟ آیا همسرتان ناگهان باشگاه رفتن را شروع کرده، به سر و وضعش می‌رسد یا عطر جدیدی میزند که هوش از سرتان می‌برد؟ هیچ دلیل خاصی برای این تغییرات وجود ندارد و تقریباً همیشه بسیار ناگهانی و بی‌مقدمه رخ می‌دهد.همسرتان اصرار بیشتری برای تنها بودن دارد؟ البته همه ما هر از گاه نیاز داریم که قدری تنها باشیم. اما آیا همسرتان بیش از حد روی حریم شخصی‌اش حساس شده و با پرخاشگری از آن محافظت می‌کند؟ آیا او از جواب دادن به سوالاتتان درباره این که کجا بوده و چکار می‌کرده، طفره می‍‌‌رود؟ اگر پاسختان مثبت است، باید بدانید که با نشانه‌های هشدار خیانت روبرو هستید.

  اضطراب جنسی چیست و چطور درمان می‌شود؟

برنامه کاری غیرمعمول و دورهمی‌های مشکوک

همسرتان ناگهان شب‌ها تا دیروقت سر کار می‌ماند یا مرتب به دورهمی‌هایی میرود که تا به حال سابقه نداشته است. اگر همسرتان هیچ وقت از شما دعوت نکرده است که با او به این دورهمی‌های دوستان بروید، یا علی‌رغم آن که ادعا میکند، سرش خیلی شلوغ است، همیشه شاد و سرحال به خانه برمی‌گردد، هوشیار باشید که خیانتی در راه است.

ترک کردن پی در پی خانه

آیا همسرتان هر چند وقت یک بار دزدکی از خانه خارج می‌شود یا احمقانه‌ترین بهانه‌ها را برای ترک خانه می‌آورد؟ این روزها جملاتی مانند”میرم از فروشگاه یه چیزی بخرم”، “دوستام همین دور و برن، میرم یه سر ببینمشون” یا “حوصله‌ام سر رفته، میرم یه چرخی بزنم” را زیاد می‌شنوید؟هیچ اشکالی ندارد. اما وقتی پیشنهاد می‌دهید که شما هم همراهش بیرون بروید تا کمی هوا بخورید، چه میگوید؟ آیا بهانه می‌آورد که باید تنها برود. مشکوک است، اینطور فکر نمی‌کنید؟

مرحله سوم: ارتباطات او را زیر نظر بگیرید


 

زیر نظر گرفتن ارتباطات همسر

بدون شک شوهر خیانتکار به دنبال راهی برای برقراری ارتباط با معشوقه اش خواهد بود و شما از همین طریق می‌توانید اطمینان پیدا کنید شکتان به خیانت شوهر درست است یا نه.

مکالمات پنهانی با فردی ناشناس

آیا شوهرتان هر جا که میرود، حتی سرویس بهداشتی، تلفنشم را هم با خودش میبرد؟ اگر شوهرتان و تلفنش تبدیل به دو یار جدانشدنی شده‌اند، احتمالاً شوهرتان سرش جایی گرم است. پاک کردن سوابق تماس، رمز گذاشتن روی تلفن، تماس‌های متعدد با شماره ناشناس یا نبودن اطلاعات تماس روی قبض تلفن همه و همه نشانه‌های  آشکاری است که نشان می‌دهد شوهرتان چیزی را از شما پنهان  می‌کند.

شماره‌های ناشناس، صحبت‌های رمزی

شوهرتان ناگهان می‌خواهد که هنگام حرف زدن با تلفن تنها باشد. در حضور شما موقع صحبت کردن معذب است یا این که هنگام تماس با چند شماره ‌خاص از شما فاصله میگیرد و به اتاق دیگری میرود. حتی شاید پیامکهای مشکوکی را از شماره‌های ناشناس روی تلفن همسرتان دیده باشید. به خاطر داشته باشید که افراد خیانتکار همواره شماره معشوقشان را با نام دیگری ذخیره می‌کنند و با کلمات رمزی به یکدیگر ابراز عشق و علاقه می‌کنند.

محدود کردن ناگهانی شما برای دسترسی به وسایل ارتباطی

همسرتان بیشتر رمزهایی را که شما میدانسته‌اید، عوض کرده است و وقتی از او می‌خواهید که رمز جدید را به شما هم بگوید، بهانه‌ای می‌آورد و رمز را همچنان مخفی نگه میدارد. همچنین متوجه شده‌اید که رایانه‌اش را به شکلی نگه میدارد که نتوانید صفحه‌اش را ببینید، کاری که قبلاً هیچ وقت انجام نمیداد.این موارد میتواند نشانه‌هایی برای خیانت چتی شوهر(لینک به مقاله خیانت چتی شوهر) باشد

  شوهر ولخرج(همسرم اهل پس‌انداز نیست و ولخرجی میکنه)

مرحله چهارم : او را امتحان کنید


اگر نشانه‌ها و علائم ذکر شده درمورد شوهر شما صدق می‌کند، احتمالا شکتان مبنی بر خیانت او تشدید خواهد شد. شاید در این مرحله بهترین راه برای کشف خیانت شوهر این باشد که او را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم امتحان کنید.

سرزده به ملاقاتش بروید

هر چند وقت یکبار سرزده به محل کارش بروید یا زود به خانه برگردید. مراقب باشید که متوجه نشود هدفتان از این کارها جاسوسی کردن است و می‌خواهید مچش را بگیرید. همیشه یک بهانه عالی برای این حضور بی‌موقع داشته باشید. اگر همسرتان در حال خیانت کردن به شما باشد، اولین کاری که به جای خوشامدگویی و لبخند زدن انجام میدهد، این است که چیزی را پنهان میکند یا متعجب و حتی عصبانی میشود.همچنین میتوانید وقتی همسرتان اصلاً انتظارش را ندارد، به ویژه وقتی مدتی است تنها و ساکت بوده، ناگهان بالای سرش ظاهر شوید. آیا همسرتان وقتی نزدیکش میروید، به خصوص وقتی در حال کار کردن با تلفن یا رایانه بوده، از جا میپرد و عصبی میشود؟ اگر او از دیدنتان جا میخورد، احتمالاً در حال انجام دادن کاری بوده که نمی‌خواسته شما از آن خبر داشته باشید.

برای رابطه زناشویی پیش قدم شوید

اگر همسرتان بدون اطلاع قبلی دیروقت به خانه برگشت، برای رابطه جنسی با او پیش‌قدم  بشوید. اگر او عصبانی شد، شما را از خودش راند و سعی کرد به هر طریقی از برقراری رابطه خودداری کند، به احتمال زیاد به خاطر خیانت کردن خسته شده و دیگر توانی برایش باقی نمانده است.

زمانی که فکر می‌کند خواب هستید او را زیر نظر بگیرید

اگر همسرتان در حال خیانت کردن به شما باشد، احتمالاً عادت‌های خوابش ناگهان تغییر کرده است. او شب‌ها به بهانه این که کار دارد، تا دیروقت بیدار می‌ماند یا این که نصفه شب از خواب بلند می‌شود و در خانه راه می‌افتد. وانمود کنید به محض این که سرتان روی بالش رسیده، خوابتان برده است و ببینید که همسرتان چه کار میکند. آیا او از تختخواب خارج میشود و پس از مدتی طولانی نزدتان برمیگردد؟ البته تحت نظر گرفتن رفتار شبانه او کافی نیست. بعضی مردان متاهل خیانتکار، به ویژه آن‌هایی که متوجه مشکوک شدن همسرشان شدهاند، صبح زود از خواب بیدار می‌شوند تا با معشوقشان تماس بگیرند.

سطل زباله مجازی و حقیقی او را چک کنید

سطل زباله مکانی فوقالعاده برای معدوم کردن اسناد خیانت است، بنابراین میتواند محل مناسبی برای کشف خیانت هم باشد. اگر همسرتان دائماً پای کامپیوتر است، سطل زباله کامپیوترش را چک کنید. احتمال دارد عکسی از زن دیگر یا خرده اطلاعاتی را کشف کنید که به تشخیص خیانت کمک کند.

  شوهر زبان نفهم و بی منطق

مرحله پنجم: خیانت را اثبات کنید


تنها اگر همه مراحل بالا را گذراندید و تقریبا اطمینان دارید که شوهرتان خیانتکار است به دنبال مچ‌گیری و اثبات خیانت باشید. چرا که اگر حدس شما مبنی بر خیانت شوهرتان سوءتفاهم باشد و در این مورد اشتباه کرده باشید مطمئنا همسر شما به شدت آزرده خواهد شد. آنگاه این شما هستید که اعتماد او را زیر سوال برده اید و رابطه‌تان را در خطر فروپاشی قرار داده اید. پس فقط و فقط در صورت اطمینان نسبی از خیانت روش زیر را بکار بگیرید:

یکی از دفعاتی که او به طور مشکوکی از خانه خارج می‌شود یا بهانه غیرمعمولی برای ترک منزل می آورد او را به طور مخفیانه تعقیب کنید و حرکاتش را زیر نظر بگیرید. اگر او فرد خیانتکاری باشد مسلما موضوع روشن خواهد شد.اکثر همسران خیانتکار عامدانه و آگاهانه قصد دارند که آتش دعوا را روشن کنند، در را پشت سرشان بکوبند و بروند؛ در واقع این مشاجره زناشویی بهانه خوبی برای ترک کردن خانه و حاضر شدن سر قرار ملاقات با معشوق جدید است. اگر همسرتان به تازگی بهانه‌گیر شده است، دائماً دعوا راه می‌اندازد و بعد از جر و بحث خانه را ترک میکند، سعی کنید او را تعقیب کنید و اگر متوجه حضورتان شد، بهانه بیاورید که میخواسته‌اید از او عذرخواهی کنید.


اگر شک کرده اید شوهرتان به شما خیانت میکند و نمی‌توانید فکر آن را از سرتان بیرون کنید، قبل از هرچیز درمورد احساستان با او صحبت کنید و درمورد رفتارش از او توجیه منطقی بخواهید. اما در صورتی که او نمی‌تواند شما را قانع کند و نگرانیتان را از بین ببرد، از بحث در این مورد دست بر دارید و او را آزاد بگذارید. در مرحله بعد نشانه‌های خیانت را دنبال کنید. تغییرات عجیب در رفتار و ظاهر، برنامه کاری غیرمعمول و دورهمی‌های مشکوک و ترک کردن پی در پی خانه بدون دلیل موجه از جمله نشانه‌هایی است که می‎تواند به علت خیانت باشد. اگر این نشانه‌ها در همسر شما وجود دارد در مرحله بعد ارتباطات او را زیر نظر بگیرید تا اطمینان یابید او خیانتکار است یا خیر. مکالمات پنهانی با فردی ناشناس و صحبت‌‌های رمزی با او و محدود کردن ناگهانی شما برای دسترسی به وسایل ارتباطی مشترک و شخصی نشان میدهد او احتمالا ارتباط پنهانی دارد. در مرحله بعد میتوانید او را به صورت غیرمستقیم امتحان کنید که آیا مرد خیانتکاری است یا خیر. مثلا وقتی توقع حضور شما را ندارد سرزده به ملاقاتش بروید، زمانی که فکر میکند خواب هستید او را زیر نظر بگیرید یا باساختن یک پروفایل جعلی در صفحات مجاز یاو را امتحان کنید. در آخر اگر تقریبا مطمئن هستید که او به شما خیانت میکند میتوانید با تعقیب او وقتی به صورت مشکوک از خانه خارج میشود یا دیر به منزل می آید خیانتش را اثبات کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام
  از اینستاگرام از فردی چندین عکس از همسرم دریافت کردم که نشون میداد ایشون عکسهای برهنه ( البته نه کاملا برهنه) از خود در پیج اینستاگرام دیگری با اسم فیک از خود منتشر میکند و تبلیغ ماساژ میکند
  من واقعا گیج شدم ، و متاسفانه به همسرم موضوع را گفتم و ایشان کاملا تکذیب کرد و اصلا دفاعی نداشت و گفت که کسی دیگر اینکارو کرده و وقتی دید من متقاعد نشدم در لاک دفاعی خود فرو رفت و گفت من چیزی دیگه نمیتونم بگم که قانع بشی و تو به من شک داری !!!
  و متاسفانه دیگه اصلا حرفی نمیزنه و حتی با یک پیج فیک آن پیج مورد نظر را فالو کردم ولی فالوبک نمیکنه ، چون پیج مذکور یه صورت خصوصی هست و نمیتونم عکسهایی که منتشر شده را ببینم و فقط بر آن مدرکی که یک شخص ناآشنا برای من ارسال کرده استناد کردم
  در واقع نحوه استوری گذاشتن یا فونتی که انتخاب کرده همه و همه گویای اینه که همسرم هست و واقعا از این موضوع خیلی ناراحتم
  لطفا کمکم کنید که چطوری بفهمم که پیج فیک برای همسرم هست یا خیر ؟
  ناگفته نماند گوشیش همیشه یا سایلنت هست یا فلایت مود !
  ممنونم

  • سلام دوست گرامی
   شک شما به همسرتان نیاز به بررسی بیشتری دارد؛ چراکه اگر قرار باشد بر مبنای بی‌اعتمادی پیش بروید؛ زندگی شما خوب پیش نخواهد رفت.
   به جای پیگیری صفحه اینستاگرام و …. در شرایط شما، بهترین اقدام مراجعه به زوج درمانگر است.

 • دیروز توی خونه یه کلیپس زنونه که مال خودم نبود رو پیدا کردم حدود یک ماهه که هیچ زنی جز خودم تو خونه نبوده و چند بار خونه رو تمیز کردم از اخرین مهمونی که داشتیم یعنی یه سوتفاهم عادی نیست حدود سه ساله ازدواج کردم این اولین باریه که چیز مشکوک ازش میبینم و هضمش خیلی سخته برام اگه ممکنه راهنماییم کنین میترسم ازش بپرسم یکی از اینکه قباحت مسئله از بین بره دوم از اینکه جوابش مثبت باشه چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   بهتر هست در حال حاضر از بیان این موضوع خودداری کنید و اجازه ندید این باعث باز شدن مسئله بشه
   صبر کنید و در صورت وجود رفتار مشابه، در انصورت با همسرتان غیر مستقیم مطرح کنید

 • سلام همسرم بعداز هفت سال زندگی مشترک یه مدت طولانی تقریبا یه ساله ک از رابطه جنسی فرار میکنه با مردان خیانت کار دوست هستش مدام خونه نیست ب طاهرم توجه نمی کنه
  اصلا متوجه من و ظاهر و حالات درونی کلا وجود من نیست آیا خیانت میکنه ب من

  • سلام دوست گرامی
   قبل از هرگونه اقدامی بهتر است با همسرتان صحبت کنید و در مورد تغییرات رفتاری از ایشان سوال کنید
   سپس مشکلات موجود را پیدا کنید و سعی در رفع ان ها داشته باشید
   مراجعه به همراه همسرتان به مشاور لازم هست
   در عین حال باید با محبت و رفتارهای زنانه ایشان را جذب کنید تا به مرور از دوستانشان دور شوند

مقالات مرتبط

اشتباهات مردان برای جذب

برای جذب دختر مورد علاقه چه کار نکنم؟ به طور کلاسیک، این آقایون هستند که بهتره برای برای شروع آشنایی پیش قدم بشن و برای همین بهتره که بدونن تو

مطالعه»