نقش مسائلی مالی در ازدواج (به خواستگار بی پول بله بگم؟)

چرا-خواستگار-ندارم
چرا خواستگار ندارم (دوست دارم ازدواج کنم چیکار کنم)
مرداد ۳۰, ۱۳۹۷
ازدواج-مجدد-با-همسر-سابق
ازدواج مجدد با همسر سابق :راه های جلوگیری از شکست دوباره
شهریور ۴, ۱۳۹۷
نقش-مسائل-مالی-در-ازدواج
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در شرایط موجود بدون شک و بدون تعارف در نظر نگرفتن مسائل مالی در انتخاب همسر اشتباه بزرگی است. اگرچه پول شرط کافی برای ازدواج نیست اما شرط لازم است. داشتن پشتوانه مالی در ازدواج در کنار سایر فاکتورهای مهم مانند عشق و علاقه، سلامت جسم و روح و خانواده با آبرو تا حد زیادی استحکام ازدواج را تضمین می‌کنند. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که بیشتر از پول، توانایی پول درآوردن از راه سالم است که نقش اصلی را بازی‌ می‌کند.

اگر خواستگاری دارید که از لحاظ مالی در شرایط خوبی نیست قبل از اینکه به او جواب مثبت و یا منفی بدهید به این نکات توجه کنید:

 1. آیا او پشتکار دارد و در دشواری‌ها سخت کوش است؟
 2. شرایط مالی خانواده او چطور است؟
 3. اختلاف سطح مالی دو خانواده چقدر است؟
 4. با توجه به شغل و درامد فعلی و میزان تلاش او به آینده او می‌توان امیدوار بود؟
 5. خودتان چقدر تحمل چالش‌های مالی را دارید؟
 6. انتظارات‌تان از زندگی آینده چیست؟
 7. برای پیشرفت در زمینه مالی در زندگی مشترک چقدر روی خودتان می‌تواند حساب کنید؟

ارتباط با ما

اگر برای جواب دادن به خواستگارتان که شرایط مالی خوبی ندارد دچار تردید هستید می‌توانید در صورت تمایل با ما از طریق مشاوره آنلاین و اپلیکیشن میم تماس بگیرید.

خواستگار بی‌پول یا بی‌عرضه


بی‌پولی و بی‌عرضگی دو معقوله کاملا جدا در ازریابی خواستگار هستند که تحت هیچ شرایطی نباید با هم جابجا شوند. جوانی که با پشتکار و تلاش سعی در ساختن آینده خود دارد مطمئنا تکیه‌گاه محکمی در آینده نیز خواهد بود. خرج کردن پول پدر و مادر برای کسی مایه افتخار نیست و مطمئنا این حمایت خانواده روزی قطع خواهد شد اگر فرد از خود تلاش و پشتکار نداشته باشد، آینده روشن و درخشانی نخواهد داشت. از آنجایی که پدر و مادرها تجربه بیشتری دارند و درگیر احساسات نیستند در این مورد از آنها مشورت بگیرید.

چالش‌های ازدواج با خواستگاری که بی‌پول است


خرج و مخارج جشن عروسی

 یکی از چالش‌های ازدواج، جشن عروسی و هزینه‌های کمر شکن مربوط به آن است. این هزینه‌ها معادل چند سال زحمت و پس انداز یک جوان است اما در حین حال یک جشن عروسی مجلل نیز آرزوی خیلی از دخترها است. اگر خواستگار شما شرایط مالی مساعدی ندارد قبل از جواب مثبت دادن به او از خودتان مطمئن شوید که به یک جشن کوچک قانع هستید یا خیر؟

مقایسه زندگی خود با دوستان و فامیل

مشکلات مالی می‌توانند آنقدر زیاد و بزرگ باشند که حتی فرصت تفریح‌های ساده را نیز از شما بگیرند. گاهی از اینکه عکس‌های مسافرت‌های داخلی و خارجی گاه و بی گاه دوستانتان را در شبکه‌های مجازی ببینید ممکن است از انتخاب خود پشیمان شوید. از اینکه خانه و ماشین آنها به مراتب از داشته‌های شما بهتر و شیک‌تر است غبطه بخورید. از اینکه قبل از خرید کردن به فکر حساب کتاب‌هایتان باشید کلافه شوید. آیا برای این چالش‌ها آماده هستید؟ آیا راهی برای مدیریت آنها بلدید؟

قانع بودن

 اگر از دختر خانم‌ها بپرسید چه هدیه‌ای خوشحالتان می‌کند خیلی از آنها به طلا یا چیزی شبیه به این فکر می‌کنند. اما در زندگی مشترک با کسی که شرایط مالی خیلی خوبی ندارد هدیه‌هایی به این شکل برای هر مناسبتی مقدور نمی‌باشد و نه تنها در این مورد بلکه در بسیاری از جنبه‌های زندگی باید قانع بود. آیا آدم قانعی هستید؟

خانه استیجاری

به جرات می‌توان گفت یکی از غول‌های زندگی، خرید خانه است. خیلی از زوج‌ها در ابتدای زندگی و گاه تا سالیان طولانی مجبور هستند در خانه استیجاری زندگی کنند. هر سال استرس اسباب کشی و بالا رفتن اجاره‌ها یکی از دغدغه‌های اساسی برای زوج‌های جوان به‌حساب می‌آید. آیا وقتی همسرتان اعصاب آرامی ندارد و ذهنش درگیر اجاره خانه است می‌توانید جو خانه را برای او آرام کنید و به او آرامش دهید؟

زمانیکه به خواستگار که شرایط مالی خوبی ندارد یا به اصطلاح بی‌پول است فکر می‌کنید تمام موارد بالا را در نظر بگیرید و برای تمام سوالاتی که مطرح شد به دنبال جواب بگردید. اگر از جمع بندی جواب‌هایتان به این نتیجه رسیدید که نمی‌توانید این شرایط را تحمل بکنید قبل از اینکه بخواهید به خواستگارتان جواب منفی بدهید به سوال‌های زیر فکر کنید:

 1. آیا در دوران مجردی تمام توقعات و نیازهایتان برآورده شده است؟
 2. نقش شما در مورد تامین مسائل مالی بعد از ازدواج چیست؟
 3. آیا اگر منتظر بمانید خواستگار پولدار برایتان پیدا می‌شود؟
 4. آیا شما از انتظارات خواستگار پولدارتان را می‌توانید برآورده کنید؟

اگر در این زمینه تصمیم گیری برایتان سخت شد و نسبت به تصمیمتان دو دل هستید می‌توانید روی کمک مشاورین ما در گروه میم حساب کنید.

راهکارهای مدیریت کردن مسائل مالی بعد از ازدواج


بدنبال شغل مناسب برای خودتان باشید

همه ما جمله یک دست صدا ندارد را شنیده‌ایم در شرایط فعلی جامعه ما نیز، با کار کردن یک نفر مخارج زندگی تامین نمی‌شود. شما به‌عنوان یکی از ستون‌های زندگی باید به‌دنبال کار مناسب و تامین بخشی از هزینه‌های زندگی باشید. با کمک خرج بودن در امورات زندگی می‌توانید بخش عظیمی از تنش‌ها و فشارهای زندگی را کاهش دهید. حتی اگر همسرتان با کار کردن شما در بیرون از خانه مخالف باشد می‌توانید با انجام کار در منزل در هزینه‌ها کمک کنید.

مهارت درست خرج کردن را بیاموزید

سعی کنید راه‌های درست خرج کردن را بیاموزید مثلا قبل از اینکه برای منزل خرید کنید از نیازهای ضروری لیست تهیه کنید و هنگام خرید طبق لیست عمل کنید و از خریدهای اضافی بپرهیزید. مناطق خرید مناسب را پیدا کنید برای وام گرفتن و خریدهای قسطی افراط نکنید. با رعایت نکاتی از این دست می‌توانید به پیشبرد زندگی بسیار کمک کنید.

انرژی دادن به همسر

انرژی و روحیه بالا مانند بنزین برای ماشین است مردی که بعد از یک روز کاری سخت به خانه بازمی‌گردد اگر از لحاظ روحی تغذیه شود و همسرش به او آرامش دهد، انگیزه و تلاش او چند برابر خواهد شد در مقابل اگر وقتی که وارد خانه می‌شود و گله شکایت و ناراحتی رو به رو شود نه تنها در کار و شغل او تاثیر منفی خواهد گذاشت بلکه دیگر به خانه و خانواده خود به عنوان یک فضای امن نگاه نخواهد کرد و از خانه فراری خواهد بود.


بسیاری از شرایط سخت زندگی موقت است و با گذشت زمان حل می‌شوند. همواره به خودتان یادآوری کنید که این دوره موقت است پس غصه نخورید و در عوض به فکر این باشید که چطور می‌توانید به بهبود این شرایط کمک کنید. برخی از این راهکارها عبارتند از :

 • پیدا کردن شغل مناسب
 • یاد گرفتن مهارت‌های گرداندن بخش اقتصادی خانه
 • روحیه دادن به همسر
در یک کلام...
کسی که در تلاش پشتکار دارد حتما یک روزی موفق خواهد شد و قدر کسی را که در این راه همراه، پشتیبان و همراهش بوده را خواهد دانست. اما باید آگاه بود همه داستان‌ها به خوبی و خوشی تمام نمی‌شوند اگر شما فقط صرفا بدلیل علاقه و دلبستگی تن به ازدواج با کسی داده باشید که توانایی اداره کردن و پیش بردن زندگی را ندارد. در صورتی که برای این تصمیم مهم نیاز به کمک داشتید مشاوران ما در گروه میم بصورت آنلاین و یا از طریق اپلیکیشن آماده ارائه راهکار هستند.
به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X