دعای برگشتن زن از طلاق (منصرف شدن زن از طلاق یا جدایی)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دعای برگشتن زن از طلاق (منصرف شدن زن از طلاق یا جدایی)

برخی از افراد بسیار زیاد اعتقاد دارند که برای درست کردن هر شرایطی، می‌توانند به دعا و جادو و ورد پناه بیاورند و فکر می‌کنند اگر واقعا شرایط طبق این دعاها تغییر کرده است، واقعا به خاطر آن بوده. در صورتی که اگر با دقت‌تر و عمیق‌تر به موضوعات نگاه کنید، متوجه می‌شوید که دنیا و زندگی فراتر از این است که همه چیز با یک دعا درست شود، بلکه حتما دلایل علمی پشت درست شدن شرایط وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد دعاها صحبت کنیم که چقدر اثربخش هستند و آیا می‌توان با دعا، خانم را از طلاق منصرف کرد یا خیر؟ اگر جواب منفی است و دعا نمی‌تواند کمک کند، چه کاری باید انجام دهیم اگر واقعا نمی‌خواهیم همسرمان را طلاق دهیم؟

آیا واقعا دعاها و یا ورد و جادو می‌تواند مشکلات‌مان را حل کند؟

خیر دعا و یا ورد به تنهایی نمی‌تواند مشکلات‌مان را حل کند. ما برای حل مشکلات‌مان نیاز به سه مورد داریم:

  • از لحاظ معنوی آمادگی حل شدن مشکل‌مان را داشته باشیم یعنی امید داشته باشیم که خدا به ما کمک می‌کند تا مشکلی که داریم حل شود اما این مورد به تنهایی کافی نیست. خدا به ما کمک می‌کند فقط زمانی که خودمان هم تلاش کنیم و نه اینکه دست رو دست بگذاریم و انتظار داشته باشیم معجزه شود!
  • از لحاظ روانی هم باید آمادگی داشته باشیم یعنی ذهن مثبت و امیدوار داشته باشیم و همچنین سلامت روانی نسبی را داشته باشیم تا بتوانیم با انجام دادن اقدامات و راهکارهای درست، مشکلات‌مان را حل کنیم. در این مورد ما می‌توانیم از مشاوران و روانشناسانی که در آن حوزه تخصص دارند هم کمک بگیریم تا راهکارهای درست به ذهن‌مان برسد و آمادگی روانی برای حل مشکل‌مان را بدست بیاوریم. مثلا در زمینه منصرف کردن خانم از طلاق، زوج درمانگران می‌توانند به شما کمک کنند. می‌توانید در این زمینه از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید و راهکارهای لازم را دریافت کنید.
  • تلاش و اقدام، سومین و آخرین کاری است که باید انجام دهید. اگر آمادگی معنوی و ذهنی را داشته باشید، می‌توانید طبق راهکار درست و منطقی که به ذهن‌تان رسیده است، تلاش و اقدام کنید تا مشکل حل شود.

دیدگاه دین اسلام در مورد سحر و جادو چیست؟

از زمان قدیم تا اکنون بارها شنیده‌ایم که برخی از افراد تعلیم دیده این قدرت را دارند که جادو کنند اما این قدرت از سوی شیطان است و پسندیده نیست. بنابراین نباید به این روش‌های شیطانی ایمان داشته باشیم و به آن اقدام کنیم تا زمانی که روش‌های بهتر دیگری وجود دارد که خدا آن را می‌پسندد. در تعالیم دینی هم نوشته شده که قدرت ماورایی وجود دارد اما نه برای هر فردی. فقط کسانی می‌توانند این قدرت را داشته باشند که از سمت خدا آمده باشند، مثل پیامبران اما افراد عادی چنین قدرتی را ندارند.

پس طبق این دو بخش از مقاله متوجه شدیم که دعا برای حل مشکلات‌مان قدمی برنمی‌دارد و وقتی راهکارهای بهتر و علمی‌تری وجود دارد، چرا باید به سمت افرادی برویم که با قدرت شیطانی بخواهند مشکل‌مان را حل کنند. افرادی که دعا و ورد می‌نویسند، افراد قابل اعتمادی نیستند. آنها فقط یک انسان هستند و خدا نیستند که قدرت خاصی داشته باشند. اکثر افرادی هم که پیش دعانویس می‌روند و مشکل‌شان حل نمی‌شود، متوجه می‌شوند که این افراد فقط برای اینکه پولی را بدست بیاورند مشغول این کار هستند وگرنه قدرت خاصی ندارند و دعاهایشان هیچ نتیجه‌ای ندارد. پس به جای اینکه پول زیادی را در این راه اشتباه خرج کنید و به نتیجه نرسید، سعی کنید به راهکارهایی که در ادامه توضیح می‌دهیم عمل کنید و حتما از زوج درمانگر هم کمک بگیرید تا راهکارهای تخصصی برای منصرف کردن همسرتان از طلاق، دریافت کنید.

  خطر شکست عشقی (پیشبینی رابطه ای که شکست عشقی در انتظارش است)

چه کار کنم زنم از طلاق گرفتن منصرف شود؟


در این قسمت از مقاله قصد داریم روش‌ها و راهکارهای علمی را توضیح بدهیم تا بتوانید همسرتان را بازگردانید و او را از طلاق گرفتن منصرف کنید.

ابتدا باید دلیل اینکه او تصمیم به طلاق گرفته است را بدانید

ابتدا سراغ دلایل طلاق گرفتن زنان می‌رویم تا بتوانید شناسایی کنید که به نظر شما کدام مورد در زندگی مشترک شما صدق می‌کند تا بتوانید با توجه به دلیل و ریشه مشکل، راه حلی را انتخاب کنید.

احساس مورد کم توجهی قرار گرفتن از سمت مرد و احساس دوست داشته نشدن

زنان و مردان، هر دو نیاز دارند در زندگی مشترک توسط همسرشان دیده و دوست داشته شوند. حتی اگر یک زن یا مرد در محل کار خود به شدت فرد موفقی باشد و دیده شود اما در زندگی مشترک مورد کم توجهی و یا تحقیر از سمت همسرش قرار بگیرد، حس بسیار بدی پیدا می‌کند و به خودش و خوب بودنش ممکن است شک کند. بنابراین همه افراد در زندگی مشترک نیاز به تایید گرفتن و دیده شدن دارند، حتی اگر مستقل‌ترین و موفق‌ترین فرد روی زمین باشند. اگر این نیازها به مدت طولانی برآورده نشود، می‌تواند باعث شود که خانم به فکر طلاق گرفتن از مرد بیفتد.

زود ازدواج کرده است

یکی از پیامدهای زود ازدواج کردن این است که بعد از مدتی فرد احساس می‌کند که پشیمان شده است از اینکه زود ازدواج کرده است و انگار استقلالش کم شده است و دیگر نمی‌تواند مثل یک نوجوان یا جوان کم سن و سال از زندگی‌اش لذت ببرد، یا به تازگی متوجه می‌شود که انتخاب اشتباهی کرده است و فقط عشق برای یک ازدواج موفق کافی نیست. به همین دلیل تصمیم به طلاق می‌گیرد.

نداشتن سکس لذت‌بخش و خوب با یکدیگر

رابطه زناشویی تاثیر مستقیم بر روی میزان رضایت زوجین از زندگی مشترک و رابطه عاطفی‌شان می‌گذارد. اگر رابطه زناشویی برقرار نشود یا کیفیت مطلوب خود را نداشته باشد، زوجین کم کم از هم دور می‌شوند و طلاق عاطفی رخ می‌دهد. به دنبال طلاق عاطفی، ممکن است مرد یا زن تصمیم بگیرند که کلا به زندگی مشترک‌شان پایان دهند چون دیگر فایده‌ای ندارد.

خیانت کردن

وقتی نیازهای زوجین در زندگی مشترک برآورده نمی‌شود، ممکن است زن یا مرد به جای حل مشکل و کمک گرفتن از مشاور، به همسرشان خیانت کنند. اگر زن یا مرد خیانت کنند، ممکن است تصمیم به طلاق گرفتن کنند چون دیگر ادامه دادن فایده‌ای ندارد، با توجه به اینکه اعتماد بین‌شان هم از دست رفته است و دیگر نمی‌توانند یکدیگر را ببخشند و فراموش کنند.

سوءاستفاده احساسی و فیزیکی در زندگی مشترک

افرادی که در زندگی مشترک‌شان مورد سوءاستفاده احساسی و فیزیکی قرار می‌گیرند و آسیب‌های زیادی می‌بینند، کم کم تصمیم به طلاق می‌گیرند چون می‌دانند که ادامه دادن این ارتباط به ضررشان است و باعث می‌شود از لحاظ روانی و جسمانی آسیب شدیدی ببینند.

  عشقم برگرد (چکارکنم عشقم برگرده سمتم)

شوهر اعتیاد به مواد مخدر یا الکل دارد

اگر خانم با فرد معتاد ازدواج کرده باشد، کم کم متوجه می‌شود که اعتیاد چیز جدی است و هر کاری هم که بکند نمی‌تواند با زور و اجبار شوهرش را ترک بدهد. خانم متوجه می‌شود که مرد در این شرایط نمی‌تواند وظایف مردانه‌اش را به درستی انجام دهد و بنابراین بسیاری از مسئولیت‌های زندگی مشترک برعهده زن خواهد بود. در این صورت زن کم کم خسته شده و تصمیم به طلاق می‌گیرد.

وضع مالی بد شوهر

اگر مرد وضع مالی بدی داشته باشد، مشکلاتی که به دنبال آن در زندگی مشترک ایجاد می‌شود، می‌تواند باعث درخواست طلاق و جدایی زن شود.

عدم داشتن تفاهم

نداشتن تفاهم در زندگی مشترک، باعث بحث و دعواهای زیاد می‌شود و اگر زوجین نتوانند این اختلافات و تفاوت‌ها را به درستی مدیریت کنند، ممکن است زندگی مشترک کم کم به سمت طلاق برود.

حالا که دلایل درخواست طلاق دادن زنان را بررسی کردیم، سراغ راهکارها می‌رویم.

با او صحبت کنید

البته منظورمان از صحبت کردن، دعوا کردن نیست. اگر قصد بازگشت همسرتان از طلاق را دارید، باید گوش شنوای خوبی داشته باشید و برای یک بار هم که شده، بدون اینکه گارد بگیرید و از خودتان دفاع کنید، بنشینید و صحبت‌های همسرتان را گوش بدهید. او حتما دلیل منطقی و سرسختی برای طلاق گرفتن دارد که این تصمیم را گرفته است. حالا وقت آن است که صحبت‌ها و دلایلش را بشنوید. تا زمانی که گارد بگیرید و شجاعت شنیدن حرف‌هایش را نداشته باشید، نمی‌توانید مشکلی را حل کنید. بعد از اینکه دلیلش را توضیح داد، از او بخواهید که توضیح دهد که چگونه می‌توانید این مشکلات را حل کنید و چه نیازهایی دارد که در زندگی مشترک‌تان برآورده نشده است؟ وقتی پاسخ‌ها را دریافت کردید، دیگر راه نجات زندگی‌تان در دستان شما است و می‌توانید با اجرا کردن مواردی که همسرتان را به سمت طلاق برده است، زندگی‌تان را نجات بدهید. مثلا ممکن است همسرتان بگوید که او می‌خواهد طلاق بگیرد چون شما به دلیل مشغله‌های کاری و فکری این روزها بیش از حد از زندگی مشترک و عشق‌تان فاصله گرفته‌اید و دیگر به او توجهی ندارید. با یک تغییر در رفتارهایتان می‌توانید این مشکل را حل کنید. یعنی باید یاد بگیرید بین شغل و زندگی مشترک‌تان تعادل برقرار کنید تا بتوانید به عشق‌تان هم رسیدگی کنید.

نقاط قوت همسرتان را به او یادآوری کنید و از او تعریف و تمجید کنید

تعریف و تمجید کردن از همسرتان باعث می‌شود او متوجه شود که شما می‌دانید که او برای شما خوبی‌های زیادی دارد و شما قدردان آنها هستید. درواقع احساس دوست داشته شدن و دیده شدن در او ایجاد می‌شود و بیشتر شما را دوست خواهد داشت.

مواظب ظاهر خودتان باشید

در کنار همسرتان ظاهر خوبی داشته باشید تا او بیشتر به شما جذب شود. بسیاری از افراد این اشتباه را می‌کنند که فکر می‌کنند فقط زمانی باید ظاهر خوب و آراسته داشته باشند که در حال بیرون رفتن یا قرار گذاشتن با همکاران‌شان هستند. در حالی که همه ما باید ظاهر خوب، تمیز و آراسته را در خانه هم داشته باشیم.

  ترمیم رابطه سرد یا خراب شده میان زن و شوهر

به روشی همسرتان را دوست داشته باشید که او دوست دارد به همان روش به او ابراز علاقه کنید

همه افراد ممکن است زبان‌های عشق متفاوتی داشته باشند. در مورد زبان‌های عشق اطلاعات بیشتری دریافت کنید و زبان عشق خودتان و همسرتان را شناسایی کنید. برای شناسایی زبان عشق او، می‌توانید از او بپرسید که از بین این روش‌هایی که مطالعه کردید، او به چه روشی دوست دارد دوست داشته شود و بعد سعی کنید بیشتر اوقات به همان روش عمل کنید تا او بیشتر عشق را احساس و درک کند.

با هم کارهای مشترک انجام دهید

یک سری کارهای مفیدی که هر دوتان دوست دارید را با هم انجام دهید. مثل ورزش، آشپزی، کتاب خواندن، بازی کردن، فیلم دیدن و… این کارها به شما کمک می‌کند که صمیمیت و عشق بین‌تان افزایش پیدا کند و بتوانید زندگی مشترک‌تان را بهبود ببخشید و ترمیم کنید.

گاهی دور از هم وقت بگذرانید

در زندگی مشترک نیز زوجین باید به دنبال زمان‌هایی برای خلوت کردن با خود یا انجام دادن فعالیت‌های سالم و لذت‌بخش با دوستان و خانواده‌شان باشند. گاهی در طول هفته به یکدیگر این فرصت را بدهید که به تنهایی با دوستان و خانواده‌تان وقت بگذرانید یا به تنهایی برای خودتان بیرون بروید و گردش کنید. این یعنی شما به رشد شخصیت مستقل همسرتان احترام می‌گذارید و وابسته یا کنترل‌گر نیستید که بخواهید تمام وقت در کنار یکدیگر باشید.

به دنبال حل مشکلات‌تان باشید

برای حل مشکلات‌تان گاهی نیاز است از زوج درمانگر کمک بگیرید. چرا؟ چون گاهی مشکلات آن قدر حل نشده باقی ماندند و کهنه و ریشه‌دار شدند که دیگر زوجین هر موقع در مورد آنها با هم صحبت می‌کنند به جای حل مشکل، دعوایشان می‌شود و بین‌شان فاصله می‌افتد. این نشان میدهد که فقط گفتگو کردن در مورد آن مشکل کافی نیست و راه حل تخصصی‌تری لازم است. این راه حل‌ها را می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق در هر زمینه‌ای دریافت کنید و مشکلات‌تان را حل کنید.

عذرخواهی کنید و بپرسید که چگونه می‌توانید اشتباهات‌تان را جبران کنید

افراد بالغ و بزرگسال می‌دانند که باید بابت اشتباهات کوچک و بزرگ‌شان به موقع عذرخواهی کنند. اگر به موقع این کار را نکردید، حالا هم دیر نشده، برای نجات دادن زندگی‌تان باید مسئولیت‌های اشتباهات‌تان را بپذیرید و عذرخواهی کنید و سپس بپرسید که چگونه می‌توانید این مشکلات را جبران کنید؟ به روشی که همسرتان می‌گوید سعی کنید این موارد را جبران کنید و سعی کنید در آینده هم دوباره این اشتباهات را تکرار نکنید.

سخن پایانی

برخی از افراد برای حل مشکلات‌شان سراغ ورد، جادو و یا دعا می‌روند اما این موارد راه حل مشکلات نیست، بلکه راه حل این است که با توکل به خدا، داشتن آمادگی ذهنی و ذهن مثبت و انجام دادن راهکارهای درست، مشکلات‌تان را حل کنید. در این مقاله سعی کردیم راهکارهای علمی را به شما بدهیم تا بتوانید همسرتان را از طلاق گرفتن منصرف کنید اما اگر نیاز بود، حتما با زوج درمانگران همیار عشق مشورت کنید و راهکارهای تخصصی‌تری را دریافت کنید. برای حل مشکلات‌تان، مهارت حل مسئله را در خودتان تقویت کنید و به دنبال موارد شیطانی و جادویی نروید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط