عوارض شکست عشقی (بعد از شکست عشقی چه مشکلاتی پیش میاد؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عوارض شکست عشقی (بعد از شکست عشقی چه مشکلاتی پیش میاد؟)

عوارض شکست عشقی


افسردگی

یکی از شایع‌ترین عوارض بعد از جدایی و شکست عشقی، افسردگی هست که باعث میشه شخص مدت زیادی غمگین باشه، بی‌حوصله و بی‌انگیزه باشه و سایر علائم افسردگی رو داشته باشه. ادامه‌دار بودن این علائم و تشدید شدن‌شون به مرور زمان، حتی میتونه باعث ایجاد شدن افکار خودکشی در شخص و اقدام به انجام اون بشه.

بدبینی و بی‌اعتمادی نسبت به جنس مخالف

برخی از افراد بعد از شکست عشقی، به شدت بدبین و بی‌اعتماد میشن و میگن که دیگه به هیچکس اعتماد نخواهند کرد و یا هرگز عاشق نخواهند شد. این بدبینی و بی‌اعتمادی، به دلیل ضربه و آسیبی هست که بهشون وارد شده اما اگه درمان نشه، باعث میشه شخص همیشه بدبین و بی‌اعتماد بمونه، وارد رابطه نشه یا اگه بشه، با شکاکی و حساس بودن زیاد، رابطه بعدیش رو هم خراب کنه.

مصرف سیگار، الکل یا مواد مخدر

افرادی که بعد از شکست عشقی، دچار هیجانات و احساسات شدید منفی میشن و نمیتونن این احساسات و هیجاناتی مثل غم و اندوه و دلتنگی رو مدیریت کنن، ممکنه رو بیارن به مصرف الکل، سیگار یا مواد مخدر تا آروم بشن. در حالی که این موارد، بیشتر بهشون آسیب میزنه و راه درست و سالمی برای آروم شدن و کنار اومدن با غم جدایی و دلتنگی نیست.

استفاده از داروهای آرامش‌بخش

یکی از روش‌هایی دیگه‌ای که بعضی از افراد ازش استفاده میکنن، استفاده از داروهای آرامش‌بخشه. این داروها کمک‌کننده هستن اما فقط یه مسکن کوتاه‌مدت هستن که فقط علائم جسمانی رو کاهش میده اما طرز تفکر، تله‌های روانی و ذهنیتی که باعث میشه شخص نتونه با جدایی کنار بیاد رو اصلاح نمیکنه. دارو زمانی مفیده که در کنار روان درمانی و مشاوره با تجویز روان پزشک مصرف بشه.

  معلق بودن در رابطه (رابطه بلاتکلیف را چه کنم؟)

حمله‌ور شدن افکار منفی و غیرمنطقی به سمت ذهن شما

یکی از عوارض دیگه شکست عشقی، حمله‌ور شدن انواع افکار منفی، ترس‌ها، احساس پوچی و بی‌ارزشی و افکار غیرمنطقی به سمت ذهن‌تونه که خودش باعث افسردگی و اضطراب زیادی میشه. افکاری مثل «نکنه دیگه نتونم عاشق بشم.» یا «تقصیر من بود که رابطه تموم شد.» و… همه و همه جزء عوارض شکست عشقی هستن که بسیار مخرب هستن.

برای جلوگیری یا درمان این عوارض، چیکار باید کرد؟

برای جلوگیری از عوارض شکست عشقی و یا درمان‌شون، لازمه از کمک حرفه‌ای (مشاوره و آموزش دیدن در زمینه جدایی و نحوه کنار اومدن با اون) استفاده کنین. خوددرمانی، خوندن کتاب و جملات انگیزشی و یا استفاده از دارو، مواد مخدر و… هیچ کدوم‌شون روش درمانی نیستن. در جلسات مشاوره، مشاور بهتون کمک میکنه، تله‌های روانی که اذیت‌تون میکنه درمان بشه و درباره جدایی و راهکارهای کنار اومدن با اون هم صحبت میشه و شما در کنار مشاورتون، میتونین از این عوارض جلوگیری یا کاملا درمان‌شون کنین.

این آموزش‌ها و مشاوره رو از کجا باید دریافت کنم؟

تیم مجرب همیار عشق، دوره‌ای رو برای کنار اومدن با غم جدایی و دلتنگی و ساختن زندگی باشکوه بعد از جدایی، برای شما آماده کرده، به نام دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی. این مشاوره و آموزش رو میتونین با شرکت در این دوره، دریافت کنین و از عوارض ناشی از شکست عشقی به دور باشین، زندگی‌تونو مجدد به خوبی شروع کنین و خودتونو از لحاظ شخصیتی قدرتمندتر از قبل کنین. این دوره، برای افرادی که در شرف جدایی هستن یا جدا شدن، مفیده.

  احساس پوچی و بی ارزشی می‌کنم (درمان خودکم‌بینی، ناامیدی و بدبختی)

هنوز دوستش دارم و میخوام برگرده

گاهی تمایل ما به بازگشت عشق‌مون، صرفا به خاطر عشق و وابستگی ناسالمی هست که نسبت بهش داریم. چنین بازگشتی، اشتباهه و باعث میشه که اگه هم موفق بشین، چون برای هم مناسب نیستین، رابطه‌تون دوباره با شکست مواجه بشه. اگه شما هم به هر دلیلی قصد بازگرداندن عشق‌تونو دارین، توصیه می‌کنیم اول یک جلسه مشاوره غیرحضوری با مشاوران همیار عشق داشته باشین و بعد مشاورتون برنامه‌هایی رو برای بازگرداندن عشق به شما میده.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط