همیار عشق

5 ویژگی روابطی که آرامش دارند (چطور آرامش را در رابطه عاطفی برقرار کنیم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

5 ویژگی روابطی که آرامش دارند (چطور آرامش را در رابطه عاطفی برقرار کنیم؟)

5 ویژگی روابطی که آرامش دارند


آرامش رابطه ساخته میشه

آرامش در رابطه چیزی نیست که از ابتدا تا انتها، بدون تلاش دو طرف وجود داشته باشه. آرامش رابطه ساختنیه، دو طرف باید در ساختنش شریک باشن و در این پست 5 ویژگی مهم روابطی که آرامش دارن رو به شما یادآوری می‌کنیم.

مشکلات گذشته رو مدام توی سر هم نمی‌زنن

در برخی روابط، طرفین دائم به خاطر اشتباهات و خطاهای گذشته به همدیگه سرکوفت می‌زنن و در هر بحثی پای موضوعات قدیمی رو هم وسط می‌کشن. مشکلات و خطاها نیاز به یادآوری ندارن، به حل شدن نیاز دارن. تا زمانی که اونها رو حل نکنین، یادآوری‌شون هیچ کمکی به رابطه نمیکنه. و وقتی حل شد باید اون رو کنار بذارین و دائم برای پیروز شدن در بحث، اون رو پیش نکشین.

دو نفره تلاش می‌کنن

رابطه سالم، نتیجه یک تلاش دو نفره هست. نمیشه فقط یک نفر ببخشه، یک نفر تلاش کنه، یک نفر برنامه‌ریزی کنه و یک نفر رابطه رو به دوش بکشه. هر دو طرف رابطه باید برای اون سرمایه‌گذاری عاطفی داشته باشن. در روابطی که آرامش دارن؛ هر دو نفر با هم رابطه رو پیش می‌برن و هیچ یک احساس یک طرفه‌ای به رابطه ندارن.

همدیگه رو می‌بخشن

رابطه اتفاقات خوب و بد داره. قرار نیست همیشه همه چیز خوب و عالی باشه. شما باید بتونین از کنار اتفاقات بد رابطه‌تون بگذرین و رو به جلو حرکت کنین. اگه لازمه چیزی حل بشه، حل کنین و اگه لازمه ببخشین، ببخشین و حرکت کنین. نبخشیدن، رابطه رو راکد و بدون پیشرفت میذاره. کینه‌ای که از نبخشیدن در رابطه به وجود میاد مثل یک باتلاق رابطه رو می‌بلعه.

  ازدواج با مرد یا زن خارجی (مزایا، مشکلات و راهکارها)

تفاوت‌های همدیگه رو درک می‌کنن

حتی دو خواهر و برادر، که پدر و مادر یکسان دارن و در یک محیط مشابه بزرگ شدن، عقایدشون متفاوت از همه، چه برسه شما و شریک عاطفی‌تون که به کل تربیت مجزایی داشتین. قرار نیست اگه طرف مقابل نظرش با ما یکی نیست، تصور کنیم اشتباه میگه. نباید همه تلاش‌مون رو بکنیم که او رو متقاعد کنیم شبیه به چیزی باشه که ما می‌خوایم. برعکس باید برای تفاوت‌هاش احترام قائل باشیم و اونها رو به رسمیت بشناسیم.

خوبی‌ها رو پر رنگ می‌کنن

برعکس روابط ضعیف، که مدام دو طرف از هم ایراد می‌گیرن و همدیگه رو مقصر تمام مشکلات میدونن، در روابطی که آرامش وجود داره، طرفین خوبی‌های هم رو پر رنگ می‌کنن، مدام از هم قدردانی می‌کنن و سعی می‌کنن نقاط قوت همدیگه رو تقویت کنن. همین کار باعث تشویق طرف مقابل به انجام کارهای مثبت بیشتر میشه.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره مسائل عشق و عاشقی ( روان‌شناسی عشق)

مشاوره عشقی، رابطه عاشقانه و دوستی

انسان‌­ها در تعریف عشق با هم متفاوت هستند. اگر دیالوگ­‌های فیلم­‌ها، گفتگوهای روزمره، تعریف داستان و قصه­‌ها را مرور کنید متوجه می­‌شوید که عشق موضوع بسیار مهمی بوده است. همیشه

مطالعه»