دوستت دارم اما قول ازدواج نمیدم (چگونه بفهمیم قصد پسر ازدواج است یا دوستی؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دوستت دارم اما قول ازدواج نمیدم (چگونه بفهمیم قصد پسر ازدواج است یا دوستی؟)

دوستت دارم اما قول ازدواج نمیدم


آیا ممکنه فردی رو دوست داشته باشیم اما نخوایم باهاش ازدواج کنیم؟

پاسخ این سوال، «بله» هست. عشق و تعهد، دو مورد مجزا هستن که هر فردی لزوما هر دو اینها رو با هم نداره. برخی از افراد اصلا علاقه‌ای به متعهد شدن و ازدواج کردن ندارن، بعضی‌ها از متعهد شدن می‌ترسن یا بعضی‌ها عشق‌شون اینقدر عمیق و با معنا نیست که بخوان متعهد بشن نسبت به ما. ما اگه به دنبال ازدواج با کسی هستیم، بهتره این هدف‌مون رو صادقانه بهش بگیم و اگه اون شخص چنین قصدی نداره، نباید به امید تغییر دادن نظرش در رابطه بمونیم.

چرا به من قول ازدواج نمیده؟ (1)

  • از متعهد شدن میترسه. افرادی که به هر دلیلی میترسن به فردی متعهد بشن، دوست ندارن رابطه بلندمدت داشته باشن و یا ازدواج کنن برای همین نه تنها قولی برای ازدواج نمیدن، بلکه از صحبت کردن در موردش هم ممکنه فرار کنن چون به شدت مضطرب میشن.
  • شرایط ازدواج کردن رو نداره و نمیخواد قول بده و بعدش مجبور بشه بزنه زیر قولش.

چرا به من قول ازدواج نمیده؟ (2)

  • نمیدونه کی میخواد ازدواج کنه و چون فعلا درگیر اهداف و کارهای شخصی‌اش هست، نمیخواد قول بده چون آینده‌اش هنوز معلوم نیست.
  • عشقش نسبت به شما اونقدر عمیق نیست که به ازدواج کردن فکر کنه.
  • میترسه که شاید خانواده‌اش مخالفت کنن برای ازدواجش با شما، برای همین ترجیح میده تا چیزی مشخص نشده، قول ازدواج نده.

چرا به من قول ازدواج نمیده؟ (3)

  • بعضی‌ها با نیت سوءاستفاده کردن و یا صرفا رفع نیازهاشون به صورت موقتی، و بدون هیچ چهارچوب و حد و مرزی وارد رابطه میشن و با این حرف که «بهت قول ازدواج نمیدم» برای خودشون مجوز تعیین میکنن که بدون حد و مرز در رابطه رفتار کنن که این نوع رابطه مسلما برای هر فردی آسیب‌زا هست.
  نحوه رفتار با مرد بی توجه!

به قول ازدواج‌های با عجله و بدون فکر اعتماد نکنین

برخی از افراد از همون اول رابطه، قبل از اینکه همدیگه رو بشناسن، به طرف مقابل‌شون قول ازدواج میدن و ابراز علاقه‌های شدیدی میکنن. ابراز علاقه‌ای که از روی شهوت، جذابیت ظاهری و عشق در یک نگاه باشه، خیلی ابراز علاقه محکم و قابل اعتمادی نیست چون زمانی فرد میتونه برای ازدواج مطمئن بشه و قول بده که طرف مقابل رو کامل بشناسه و مدتی از رابطه گذشته باشه که بدونه اصلا برای هم مناسب هستن یا خیر.

چه زمانی میشه روی قول ازدواج حساب کرد؟

پس زمانی باید به قول ازدواج طرف مقابل اطمینان کرد که مدتی از رابطه گذشته باشه، همدیگه رو چندین بار از نزدیک و حضوری ملاقات کرده باشید و همدیگه رو شناخته باشین و همچنین از لحاظ شرایط ازدواج و موافقت خانواده‌ها، مشکلی وجود نداشته باشه. تا وقتی شرایط رابطه کاملا مشخص نشده، قول دادن فایده‌ای نداره و نمیشه کامل بهش اعتماد کرد چون ازدواج چیز ساده‌ای نیست و نباید انتخاب‌تون فقط براساس عشق باشه!

بهم قول ازدواج نمیده، چیکار کنم؟

اگه طرف مقابل‌تون به شما قول ازدواج نمیده و شما نمیدونین درباره رابطه چه تصمیمی باید بگیرین، باید بررسی کنین که آیا در رابطه‌تون تلاش میکنه که به ازدواج برسین یا نه؟ مثلا اگه میگه دوست‌تون داره اما مدت زیادیه شما رو به خانواده‌اش معرفی نمیکنه، نمیره سراغ کار و… مشخصه که تلاشی برای ازدواج کردن نمیکنه. اگه اون شخص قصد ازدواج کردن نداره و برای شما هم سخت‌تونه که جدا بشین، بهتره به جای بلاتکلیف موندن در رابطه، به دنبال کاهش دادن وابستگی‌تون در رابطه باشین که بتونین از رابطه‌ای که مقصد مشخصی نداره، خارج بشین.

  صمیمت با همسر (چگونه با همسرم صمیمی باشم؟)

چطور رابطه‌مونو به سمت ازدواج ببرم؟

اگه میخواین رابطه‌تون به سمت ازدواج بره، اولا باید هر دوتون اینو بخواین و براش تلاش کنین و اگه طرف مقابل‌تون هدفش ازدواج نیست، درست نیست که به امید تغییر دادنش، این عشق و رابطه یک طرفه رو ادامه بدین چون در این صورت، فقط انرژی و زمان‌تون هدر میره و آسیب‌های جدی دیگه‌ای بهتون وارد میشه.

دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج در این زمینه میتونه به شما کمک کنه.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور در قلب یک خانم نفوذ کنم؟

چطور مخ دخترا رو بزنیم؟ ظاهر آقایون ظاهر برای تاثیرگذاری مخصوصا در قرار اول ملاقات خیلی مهمه چون اولین چیزی که طرف مقابل رو جذب میکنه، ظاهر هست. خانم‌ها دوست

مطالعه»