جذب خواستگار مناسب، خوب و دلخواه

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

جذب خواستگار مناسب، خوب و دلخواه

شاید دختر دم‌بختی باشید که قصد و آمادگی ازدواج دارد، اما خواستگار خوب و مناسبی ندارد. یا اینکه به دنبال ویژگی‌های خاصی برای همسر آینده‌تان هستید اما هیچ کدام از خواستگارانتان دلخواه شما نیستند. خبر خوب این است جذب خواستگار دلخواه و ایده‌آل به هیچ وجه کار سختی نیست، البته در صورتی که مهارت لازم را برای آن کسب کرده باشید. در واقع اگر راه و روش جذب خواستگار را بلد باشید، امکان ندارد که جهان هستی آرزویتان بی‌پاسخ بگذارد و آنچه را که قلبا می‌خواهید از شما دریغ کند. در این مقاله روش مرحله به مرحله برای جذب خواستگاران خوب و مناسب را برای شما بیان می‌کنیم.

روش جذب خواستگار خوب و مناسب


اگر می‌خواهید خواستگار ایده‌آلتان را پیدا کنید، راهنمای گام به گام ما را دنبال کنید.

خودتان را ارزیابی کنید

قبل از آن که برای یافتن نیمه گمشده‌تان آماده شوید، باید تکلیفتان را با خودتان روشن کنید و بدانید که کجای این دنیا ایستاده‌اید. خودکاوی کنید تا اول خودتان را بشناسید. چقدر در زندگی پیشرفت کرده‌اید؟ آیا از وضعیت فعلیتان راضی هستید؟ احساس خوشبختی می‌کنید یا ناراحت هستید؟چرا دنبال خواستگار مناسب می‌گردید و می‌خواهید زندگی مشترک را شروع کنید؟ احساس تنهایی می‌کنید؟ خواهان استقلال مالی هستید؟ به حمایت عاطفی نیاز دارید؟ هیچ دلیلی اشتباه نیست، اگر خودتان را بشناسید و موقعیت فعلیتان را بدانید، درک بهتری از نیازهایتان خواهید داشت و عاقلانه‌تر می‌توانید برای آینده‌تان تصمیم بگیرید.

روابط گذشته‌تان را ارزیابی کنید

قبل از آن که وارد رابطه جدیدی شوید، باید روابط قبلیتان را بررسی کنید. از اشتباه‌های گذشته درس عبرت بگیرید. موفقیت‌هایتان را نیز چراغ راه آینده قرار بدهید. کدام خصوصیات خواستگارها و دوست پسرهای قبلیتان را دوست داشتید؟ از کدام خصوصیات آن‌ها متنفر بودید؟ آیا برای یک رابطه جدید و تمام ماجراهای آن آماده هستید؟

نیازهایتان را مشخص کنید

اگر نیازهایتان مبهم باشد و ندانید که چه خواسته‌ای از زندگی دارید، چطور انتظار دارید به چیزی که می‌خواهید برسید؟ برای مثال فرض کنید که می‌خواهید از همسایه‌تان خواهش کنید که یک پیراهن آبی برایتان از فروشگاه بخرد. اگر سایزتان، جنس پیراهن یا حتی سایه رنگ آبی مورد نظرتان را به همسایه نگویید، بعید است که پیراهن خریداری شده را دوست داشته باشید. شاید همسایه تاپ چهارخانه سرمه‌ای و سفید پلی استری را بریتان بخرد که هیچ شباهتی با پیراهن ابریشمی آبی کمرنگ مطلوبتان نداشته باشد. در عین حال به هیچ وجه حق شکایت ندارید و نمی‌توانید همسایه‌تان را بابت این سوءتفاهم سرزنش کنید، چون این شما بوده‌اید که منظورتان را به درستی توضیح نداده‌اید.چنین مشکلی در جذب خواستگار نیز می‌تواند پیش بیاید. اگر تصمیم خودتان را درباره ویژگی‌های خواستگار مناسبتان نگیرید، باید خودتان را برای تنهایی آماده کنید تا سرانجام منظورتان از پس پرده مه مشخص شود یا بدتر از این، به یک بازنده واقعی تبدیل شوید. درست است هر رابطه‌ای تجربه‌ای آموزنده است که می‌توانید از آن درس بگیرید، اما لازم نیست که زندگی خود را به کلاس درس عبرت تبدیل کنید و دائماً ندانسته و ناآگاهانه خودتان را به دردسر بیاندازید.

متوجه باشید که نمی‌توانید خواسته و اراده خواستگارتان را زیر پا بگذارید

خواستگارتان نیز مانند شما حق دارد که آزادانه برای زندگی آینده‌اش تصمیم بگیرید، بنابراین خودتان را به هیچ مردی تحمیل نکنید. به عبارت دیگر برای وصلت با مرد خاصی که فکر می‌کنید، نیمه گمشده‌تان است، پافشاری بی‌جا نکنید. طرف مقابل نیز باید به انازه شما برای شروع زندگی مشترک راغب و آماده باشد تا رابطه‌تان جان بگیرد و به خوشبختی منتهی شود. به جای این که دنبال یک “شخص ایده‌آل” بگردید، تمرکزتان را روی پیدا کردن “شخصیت ایده‌آل” بگذارید.

  شخصیت مهر طلب در رابطه (رهایی از مهرطلبی)

خصوصیات خواستگار ایده‌آلتان را بنویسید

فهرستی از حداقل 25 خصوصیت خواستگار ایده‌آلتان تهیه کنید؛ آن چیزی که روی کاغذ سندیت پیدا می‌کند، می‌تواند واقعیت پیدا کند. درست است که بعضی از این ویژگی‌ها جای بحث دارد و می‌توانید آن‌ها را تعدیل کنید، اما بعضی از آن‌ها باید اصولی و غیرقابل صرف نظر کردن باشد. این خصوصیات همان ویژگی‌هایی است که درباره آنها مطمئن هستید و وجود یا عدم وجود آنها می‌تواند در زندگی مشترکتان مشکل‌ساز شود. برای مثال اگر مطمئن هستید که می‌خواهید بچه‌دار شوید، طبعاً عاقلانه نیست، مردی را به عنوان شریک زندگیتان انتخاب کنید، که مصمم است بچه‌دار نشود. بعد از آن که فهرستتان کامل شد، وانمود کنید که می‌خواهید آن را برای یک دلال ازدواج بفرستید. یک نسخه از این فهرست را روی آئینه بگذارید تا هر روز آن را ببینید. یک نسخه دیگر را در پاکت نامه بگذارید، در پاکت را ببندید و آن را در صندوقچه یادگاری‌هایتان بگذارید تا محفوظ بماند.

استوری برد خودتان را تهیه کنید

از فهرستتان به عنوان یک راهنما استفاده کنید و به خواستگار مورد نظرتان جان بدهید. تمام ویژگی‌های خواستگار ایده‌آلتان را از ظاهر گرفته تا جاهایی که دوست دارید، با هم بروید، حرف‌های که می‌خواهید با هم بزنید، لباس‌هایی که دوست دارید با هم بپوشید و ست کنید و غذاهایی که می‌خواهید با هم بخورید، بنویسید. اما تهیه این استوری برد برای پیوستن به نیمه گمشده‎تان کافی نیست، باید هر روز 15 دقیقه به این استوری برد نگاه کنید و زندگی دلخواهتان را مجسم کنید. به این ترتیب تجسم‌هایتان واقعیت پیدا میکند و در نهایت خواستگار دلخواهتان را میبینید که با دسته گل مقابلتان ایستاده است.

خواسته‌تان را به جهان اعلام کنید

بگذارید فهرستتان بپزد و جا بیفتد. جهان اکنون خواسته‌تان را دریافت کرده است. ایمان داشته باشید که همه چیز به بهترین وجه پیش خواهد رفت. اگر شک داشته باشید، جهان پیام متناقضی را دریافت میکند که شما هنوز برای رسیدن به خواستههایتان آماده نیستید. مردد بودن فقط مسیر رسیدن به همسر ایدهآلتان را سختتر میکند و موانعی غیرضروری را پیش پایتان قرار میدهد.

جذابیت خود را افزایش دهید

جذب خواستگار دلخواه

مهمترین نکته برای جذب خواستگار مناسب این است که به آدمی تبدیل شوید که همیشه میخواسته‌اید باشید. همگی ما در تخیلاتمان تصویر واضحی از یک رابطه زناشویی ایده‌آل داریم، همه در رویاهایمان رفتاری را که می‌خواهیم با همسرمان داشته باشیم و رفتاری را که از همسرمان می‌پسندیم، تجسم کرده‌ایم. البته این تخیلات در مشاهدات ما از روابط دیگران ریشه دارد، همگی دوست داریم، آن رفتارهایی را که برای آنها ارزش قائل هستیم و به آنها احترام میگذاریم، تجربه کنیم.تمام خصوصیاتی را که از شوهر آینده‌تان انتظار دارید، مانند مهربانی، دست و دلبازی، ثروت، صداقت یا شوخ‌طبعی، در نظر بگیرید. آیا شما هم این خصوصیات را دارید؟ از قدیم گفته‌اند کبوتر با کبوتر، باز با باز. جذابیت خود را افزایش دهید تا به همان فردی تبدیل شوید که در سودای جلبش هستید. برای مثال اگر به دنبال خواستگاری خوش اندام و متناسب هستید، باید روی تناسب اندام خودتان کار کنید. اگر درصدد جذب خواستگار پولدار  هستید، خودتان هم باید زرنگ باشید و پول دربیاورید.اگر خصوصیات کلیدی مورد نظرتان در خودتان وجود نداشته باشد، چطور توقع دارید که خواستگاری را با این ویژگی‌ها جذب کنید. تمام تمرکزتان را روی خصوصیات خواستگاری که می‌خواهید جذبش کنید، نگذارید. اگر خواستگار مطلوبتان را پیدا کنید، شما چه ویژگی‌هایی دارید که او را به ازدواج با شما ترغیب کند؟ نهایت سعیتان را بکنید تا به بهترین نسخه از خودتان تبدیل شوید. استعدادها و توانایی‌هایتان را کشف کنید. فرصت رشد، تغییر و بالغ شدن را برای خودتان فراهم کنید. عمر باارزش خود را در انتظار تغییر کردن زندگی هدر ندهید، خودتان دست به کار شوید و زندگیتان را تغییر دهید. مسائل انگشت‌شماری در زندگی وجود دارد که برای مدیریت آنها نیاز به کمک دیگران داشته باشید، هر فردی معمار زندگی خودش است.

  ازدواج با دختری که از لحاظ مالی ضعیف‌تر است

برای شروع زندگی شاد منتظر نمانید

بسیاری از مردم به اشتباه بر این باورند که وقتی نیمه گمشده‌شان را پیدا کنند، به خوشبختی خواهند رسید. اما واقعیت این است که هیچ کس به جز خودتان مسئول شادی و خوشبختی زندگی شما نیست. اگر خوشبختیتان وابسته به وجود دیگران باشد، هرگز واقعاً راضی و خوشبخت نخواهید شد.انسان‌های شاد و خوشبخت جذابیت غیرقابل مقاومتی دارند. تمام مردان متفق‌القول هستند که زنان شاد جذابند. تا به حال با افرادی آشنا شده‌اید که وجودشان به فضا روح می‌دهد و چشم و چراغ هر محفلی هستند؟ این افراد همه را مانند آهن‌ربا به خود جذب می‌کنند. اگر آدم معاشرتی و خونگرمی نیستید، اشکالی ندارد. مهم این است که شادی و نشاط از وجود شما ساطع شود و خوش‌اخلاقیتان راه را برای نزدیک شدن به شما باز کند. یک لبخند جذاب و مسحورکننده در باغ سبز را به مردی که جذبتان شده است، نشان میدهد تا او جرات کند و برای آشنایی با شما پیش‌قدم شود.

قدرشناس باشید

یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای افزایش شادی و جذب خواستگار خوب این است که قدردان و شکرگزار نعمت‌هایی باشید که در اختیار دارید. در هر موقعیتی نیمه پر لیوان را ببینید. جنبه مثبت شکست خوردن در روابط عاشقانه قبلی این است که به کمک این شکست‌ها متوجه شده‌اید که چه انتظاری از خواستگارتان دارید و خواستگار ایده‌آلتان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، خدا را شکر کنید که فرصت دوباره‌ای را برای آشنا شدن با آدم‌های جدید به شما بخشیده است. به قول معروف شکر نعمت، نعمتت افزون کند. همچنین می‌توانید فهرستی از کارهایی را تهیه کنید که انجام دادن آنها از سوی همسر آینده‌تان باعث خوشحالیتان می‌شود. برای مثال بنویسید که “چقدر خوب است که همسرم متوجه میشود، لباس جدیدی پوشیده‌ام و از من تعریف می‌کند.” یا “چقدر خوشبختم که همسرم برای من گل می‌فرستد.”

به سلامت و زیبایی اهمیت دهید

یاد بگیرید که خودتان وبدنتان را دوست داشته باشید. خودتان را لوس کنید و ناز خودتان را بکشید تا به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید. برای خودتان هزینه کنید، مبلغی را برای رفتن به کلینیک‌های زیبایی، ماساژ گرفتن و خرید شامپوها و صابون‌های گران و حوله‌های زیبا کنار بگذارید و محیطی آرام و دوست داشتنی را برای خودتان خلق کنید. ورزش کنید و عزمتان را برای تناسب اندام و حفظ سلامتی جزم کنید.خوب لباس بپوشید و به سر و وضعتان اهمیت بدهید. این نکته بسیار مهم است، چون ظاهر خوب و زیبا باعث می‌شود که حس بهتری درباره خودتان داشته باشید. ورزش کردن اعتماد به نفس  و عزت نفستان را ارتقاء می‌دهد.

  افسردگی پنهان در رابطه عاطفی

دست به کار شوید

به غریزه و حس ششم خود اعتماد کنید و آن را دنبال کنید. بسیار مهم است که به ندای قلبتان گوش بدهید. فکر نکنید که اگر هر روز فقط جلوی تلویزیون و رایانه بنشینید، جهان خواستگار ایده‌آلتان را جلوی در خانه‌تان سبز خواهد کرد. البته شاید این اتفاق بیفتد و شانس در خانه‌تان را بزند، اما فعال بودن باعث جذب سریعتر خواستگار مناسب میشود.اگر دیده نشوید، پسندیده نمی‌شوید. از خانه بیرون بروید و شانستان را در مکان‌های جدید امتحان کنید. فهرستی از 25 مکانی که دوست دارید بروید، تهیه کنید. رفتن به گردهمایی، مسابقات ورزشی، رستوران جدید یا تئاتر میتواند ایده خوبی باشد. حتی می‌توانید مهمانی برگزار کنید. کاری را خارج از منطقه امنتان انجام دهید. به این ترتیب شانستان برای آشنایی و جذب خواستگار خوب بیشتر می‌شود. اگر دائماً در همان پاتوق‌های همیشگی تردد کنید و همان کارهای قدیمی را انجام دهید، چطور انتظار دارید که نتیجه بگیرید؟ چنانچه برنامه روزمره‌تان را تغییر دهید، احتمال این که با خواستگار مورد نظرتان آشنا شوید، بیشتر می‌شود.

مراقب باشید که چه آرزوهایی می‌کنید

فهرست خصوصیات مرد آرزوهایتان را به دقت تهیه کنید، چون آن چیزی را که آرزو می‌کنید، جذب می‌کنید. با نوشتن این که یک خواستگار پولدار  می‌خواهید، اشتباه نکنید، چون ممکن است یک خواستگار خسیس پولدار  جذب کنید. در عوض بنویسید که دوست دارید خواستگاری را با وضعیت مالی پایدار جذب کنید که قلب بخشنده‌ای هم داشته باشد.


برای جذب خواستگار خوب و مناسب، ابتدا لازم است یک ارزیابی شخصی و درونی از خودتان داشته باشید. در چه مرحله‌ای از زندگی قرار دارید و چرا به دنبال ازدواج هستید. همچنین روابط عاطفی گذشته تان را مرور کنید و دلایل نافرجام ماندن آن‌ها را بررسی کنید. به طور شفاف روشن کنید به دنبال چه فردی برای ازدواج هستید و در این مورد واقع گرا باشید. سعی نکنید فرد خاصی را برای ازدواج جذب کنید، بلکه به دنبال ویژگی‌های شخصیتی خاص باشید. ویژگی‌های خواستگار ایده‌آلتان را به صورت مکتوب یادداشت کنید و از جهان هستی آن را طلب کنید. هرکس افراد همتا و همانند خودش را جذب می‌کند، پس برای جذب خواستگار با ویژگی‌های ایده‌آل، لازم است خودتان هم آن ویژگی‌ها را داشته باشید. اگر می‌خواهید خواستگاران مناسب را جذب کنید، برای شروع زندگی شاد منتظر نمانید و خوشبختی را به بعد از ازدواج موکول نکنید. برای آنچه که دارید سپاسگزار باشید و به سلامتی و زیباییتان اهمیت دهید. برای پیدا شدن خواستگار مناسب به جای انتظار، خودتان دست به کار شوید و اقدام کنید. و در آخر مراقب آنچه که آرزو می‌کنید باشید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • با سلام ،چه زمانی تو آشنایی ازدواج رابطه قبلی که عقدی که چندماهه بوده بدلیل مسایلی جدا شدم رو مطرح کنم؟منظورم جلسه چندم با طرف صحبت کنم و چطوری بگم

  • سلام دوست گرامی
   در جلسات اولیه ( جلسه سوم، چهارم) به صورت حضوری این مساله را مطرح کنید.
   نیاز به شرح جزییات نیست.

 • سلام
  من دچار مشکلات خانوادگی هستم و یکی از برادرانم دچار بیماری مادر زادی است و پدر و مادر هم افرادی پیری هستند و البته از نظر مالی نیز در سطح متوسطی قرار داریم و خودم فرد تحصیل کرده هستم. هر فردی که خواستگار من است به محض فهمیدن مشکلات من سریع رابطه را قطع می کند.
  چند تا از خواستگارهای من تا مشکلاتم را فهمیدن سریع ارتباط را قطع کردند.
  و یکی دیگر از خواستگارانم که حدود پنج سال خواستگارم بود و من در این مدت پنج سال به او جواب منفی داده بودم و او خیلی تلاش کرد تا من را راضی کند هر روز زنگ می زد افراد زیادی را واسطه کرد، میگفت هر چقدر که بخوام برام مهر میندازه میگفت هر شرطی که بذارم قبول میکنه و بعد از پنج سال که من راضی شدم و به او شرایط خودم را گرفتم به یک روز نکشید که رابطه مون را قطع کرد و حتی دیگر نه جواب تلفنم را میداد و اگر اتفاقی مسیرمان یکی بود سریع مسیرش را تغییر می داد که همدیگر را نبینیم.

  و یکی دیگه از خواستگارهایم نیز که مادرش حدود شش ماه زنگ می زد خانه ما تا جواب مثبت بگیرد وقتی مشکلات من را فهمید سریع موضوع را پایان داد.
  و البته چندین مورد دیگر…

  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید که من باید چیکار کنم؟ (کلا قید ازدواج را بزنم و تحت هیچ شرایطی به کسی مشکلاتم را نگویم و به فکر ازدواج با کسی نباشم؟؟ یا راه دیگری هم وجود دارد؟؟؟)

  • سلام دوست گرامی
   غیر از مشکل برادرتان که مادرزادی است، سایر مسائلی که مطرح کردید مانعی جدی برای ازدواج نیستند. حتی مساله برادرتان نیز به شرایط شما مربوط نیست و احتمالا به دلیل اینکه خواستگاران شما فکر سلامتی فرزندان در آینده هستند، پا پس می‌کشند.
   شما می‌توانید ازدواج خوبی داشته باشید و این مساله ربطی به شرایط شما و مشکلات ندارد.
   نیاز دارید تا عزت نفس خود را پس از اینکه این تعداد مورد ازدواج را از دست دادید، مجددا بازسازی کنید.
   برای یادگیری مسیر صحیح برای جذب عشق و ازدواج می‌توانید از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام خسته نباشید
  ۷ سال با کسی که دوسش دارم بودم.ایشون ازم ۴ سال بزرگترن.قرار بود که پاپیش بذارن ولی خب خانواده ها مخالفت کردن.همین موضوع باعث شد سرد بشن و ازهم جداشدیم.نزدیک به یک ساله که باهم نیسیم.شمارهٔ همو هنوز سیو داریم و تو شبکه های اجتماعی هم همو داریم.هنوز امکانش هس که بخواد برگرده و اگه برگشت چطور با خانواده هامون کنار بیایم؟همو واقعا دوس داریم ولی ترس از برخوردهاشون نمیذاره پاپیش بذاریم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام
   موضوع مخالفت خانواده‌ها یک موضوع جدیه بنابراین ممکنه باز هم براتون مشکل به وجود بیاره. البته خیلی مهمه که شما قبلا از چه راهکارهایی برای جلب رضایت خانواده‌ها استفاده کرده باشین ولی اگر ایشون بدون تلاش زیادی تصمیم به قطع رابطه گرفته به نظر نمیرسه در ادامه هم تلاش جدی بکنه مگر اینکه انگیزه زیادی داشته باشه. بنابراین درصورت برگشت ایشون، اول باید در این باره صحبت کنید که آیا برنامه‌ای برای جلب موافقت خانواده‌ها دارید یا اینکه شرایطی تغییری کرده؟ اگر شرایط مثل قبل باشه احتمالا اینبار هم رابطه‌تون دوامی نداشته باشه

 • حدود یک سال هست که استادم رو میشناسم. اما این چند ماه اخیر احساس کردم که بهم علاقه دارن و این رو از روی حرکات و رفتار ها و برخورد هاشون متوجه شدم. مثلا یکبار که من سرکلاس خون دماغ کردم بشدت توجه اش سمت من بود و نگران من. و همش حالم رو میپرسید و میگفت اگر حالت خوب نیست بروخونه. حتی اخر ساعت من خیلی غمگین بودم جلوی بچه ها بهم گفت خیلی غمگینی، برام یه لبخند بزن و…  حتی یکی از دوستانم هم متوجه شد که استادم نسبت به من توجه داره … و اینکه راستش منم به ایشون علاقه دارم. مدت هاس با خودم کنجار میرم. دوتا مشغله ذهنی برام ایجاد شده. اول اینکه آیا برداشتم ازینکه استادم واقعا به من علاقه داره درسته یانه؟ طوری نباشه بعدا من سرخورده بشم… و دوم و مهم ترینش اینکه … من یه هنرمندم. و تقریبا شناخته شده. خونه دارم ماشین دارم. کارمندم. تحصیلات دارم. چیزایی که خیلیا براشون مهمه. اما ناراحتیم اینجاست که تو زندگیم چند تا پرتقال خراب دارم…😔 درسته که همه ازم تعریف میکنن و تو کارم و حرفه ام ادم موفقی ام. اما زندگی خانوادگیم نه… من فرزند طلاق ام. با مادرم زندگی میکنم و پدرم ازدواج مجدد کرده و با خانم و بچه اش زندگی میکنه… از طرفی طلاق پدر مادرم روی زندگی ما بچه ها خیلی تاثیرگذاشت و برادربزرگم مشکلاتش زیاد شد و از خانمش جدا شد… برادر دومم از تنهایی و افسردگی گرفتار دوست ناباب شد و اعتیاد به مواد صنعتی پیدا کرد. وسریعا بردیمش کمپ . اما خوب رو ذهنش تاثیر گذاشت و الان حالش خوب نیست اصلا😔 … میدونین… واقعا نمیدونم باید چیکار کنم که نه تنها این اقا کلا با هرکسی که خواستم واردرابطه بشم. من رو برای خودم بخواد. چون خیلیا اومدن و تا متوجه مشکلاتم شدن رفتن. حتی به دو روزم نکشیده. 😔 اسم استادم مسعوده.. راستش خیلی دوسش دارم. و قلبمم میگه اونم به من علاقه داره. نمیدونم چیکار کنم بدست بیارم؟؟ نمیدونم چیکار کنم تا مشکلاتم فهمید مثل بقیه پشیمون نشه و نره 😔 ممنون ازینکه وقت میذاریدو کمکم میکنید… ❤

  • دوست عزیز با سلام
   ابتدا واقعیت را در نظر بگیرید شاید ایشان به عنوان استاد به شما توجه میکنند و صحبت می کنند یا شاید در مرحله بررسی و شناخت شما هستند.پس عجله نکنید و صبور باشید.میتوانید از طریق دوستی و غیر مستقیم شما پیشنهاد داده شوید و از طرفی علائم و نشانه‌هایی مبنی بر اینکه مایل هستید رابطه به جلو پیش برود در اختیار او بگذارید.برای اینکه مطمئن شوید اصلا قصد جدی دارند یانه می‌توانید از کسی که به او نزدیک است کمک بگیرید.در مورد مشکلاتی هم که مطرح کرده اید اگر در زمان مناسب و با گفتار درست بیان شوذ و شریک عاطفی شما ابتدا به شناخت شما و ویژگی های شما پرداخته باشد میتواند مساله بزرگی نباشد

 • خواستگاری دارم که از نظر تحصیلات، شغل، خانواده مورد مناسبی است و در یک جلسه ای که با هم صحبت کردیم متوجه شدم ظاهرا از نظر اخلاقی هم تقریبا نزدیک هستیم. ولی مشکلی که وجود دارد این است که چهره ایشان زشت است و اصلا به دل من ننشست. که حتی پدرم که خیلی به ظاهر افراد توجهی ندارند از قیافه ایشان خوششان نیامد ولی از بقیه لحاظ تاییدشان نمودند. حالا من نمی دانم چه کار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   در مورد ازدواج دو بخش باید بررسی بشه
   یک مورد تفاهم اخلاقی و رفتاری و بخش دیگه ظاهر و بعد جسمی افراد هست.
   شما در یک جلسه ای که با ایشان صحبت کردید، مطمئنا باید با توجه به صحبت ها و رفتارهایی که ایشان دارند نتیجه گیری کنید و به انتخاب درست برسید
   ممکن هست رفتارها، افکار و…ایشان برروی دید ظاهری اثر گذار باشد و شما با شناخت درست و ویژگی های مثبت به درخواست ایشان جواب مثبت بدبد.
   اما اگر در جلسات بعدی هم هنوز با ظاهر ایشان حتی با وجود خوبی ها ایشان کنار نیامده اید و مرتب به دنبال نظر مردم هستید که در مورد ظاهر چه صحبتی میکنند و از حضور و بودن در کنار ایشان احساس خجالت کردید بهتر است در انتخاب تجدید نظر کنید
   بهرحال باید ظاهر و باطن ایشان را با هم و در کنار هم پذیرا باشید تا در اینده دچار سرخوردگی نشوید

  • دوست گرامی سلام
   در مورد ازدواج دو بخش باید بررسی بشه
   یک مورد تفاهم اخلاقی و رفتاری و بخش دیگه ظاهر و بعد جسمی افراد هست.
   شما در یک جلسه ای که با ایشان صحبت کردید، مطمئنا باید با توجه به صحبت ها و رفتارهایی که ایشان دارند نتیجه گیری کنید و به انتخاب درست برسید
   ممکن هست رفتارها، افکار و…ایشان برروی دید ظاهری اثر گذار باشد و شما با شناخت درست و ویژگی های مثبت به درخواست ایشان جواب مثبت بدبد.
   اما اگر در جلسات بعدی هم هنوز با ظاهر ایشان حتی با وجود خوبی ها ایشان کنار نیامده اید و مرتب به دنبال نظر مردم هستید که در مورد ظاهر چه صحبتی میکنند و از حضور و بودن در کنار ایشان احساس خجالت کردید بهتر است در انتخاب تجدید نظر کنید
   بهرحال باید ظاهر و باطن ایشان را با هم و در کنار هم پذیرا باشید تا در اینده دچار سرخوردگی نشوید

 • سلام وقتتون بخیر…
  ممنون از راهنمایی های عالی پیجتون …
  یه مدت حدود یکسال و ۳ ماهه با یه خانومی ک بهم علاقه مندیم در ارتباطم و دختر خوبیم هست و خیلیم دوسش دارم ایشونم همینطور…
  من ۲۲ سالمه وایشونم ۱۹ و هر دو دانشجوییم..
  بعضی وقتا مشکلاتی پیش میاد مثلا تو عقاید مذهبی پوشش و غیره من کلیتش رو قبول دارم و هر چی با منطق و مماشات و مسامحه صحبت میکنم ایشون بی منطق جواب میدن مثلا میگم به این مسله اساسی فکر کن نظرتو بهم بگو کاملا بی منطق میگه نه نمیتونم فک کنم…
  مثلا در مورد چگونگی پوشش یا اینی ک من یخورده بیشتر از ایشون مذهبیم(نه افراطی ها به هم نزدیکیم تو کلیات مشکلی نیست جزئیات مورد بحثه)و بهشم همیشه میگم فکراتو بکن فردا روزی نگی که تو محدودم کردی و اینا ولی اصلا اهمیت نمیده..
  میخواستم ببینم در مقابل ادم بی منطق چیکار کنم؟
  چطور راضی شه تا ب مسائل مهم فکر کنه؟
  منم قصد دارم ب خانوادم بگم ولی میخوام اول ب تفاهم برسم بعد اطلاع بدم ممنون میشم کمکم کنین

  • برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد و باید قبل از اینکه بصورت رسمی و جدی وارد ازدواج بشوید ابتدا به یک مشاور مراجعه کنید در مراحل بعدی بهتر است :
   ۱-روش درخواست خود را عوض کنید و بصورت دیگری از ایشان درخواست کنید تا روی مسائل مهم فکر کنند و هنگامی که بحث شدید و جدی هست شما با ارامش رفتار کنید که درخواست فکر کردن از جانب شما، بصورت تهدید نباشد.
   ۲-مورد بعدی قاطعیت در درخواست داشته باشید.
   ۳-دلایل درخواست فکر کردن به مسائل را برای ایشان کنید تا بتوانند بدون جبهه گیری مسائل را بررسی کنند.
   حتی میتواند از مثال های اجتماعی برای نشان دادن اهمیت این موضوعات استفاده کنید.

 • لطفا کمک کنید درمورد خواستگارم
  منو خواستگارم باهم هیچ مشکلی نداریم
  ما حدود یک‌سال هست که باهم دوست هستیم تو این یک سال اگه جروبحث هم بودم خودمون مشکل رو رفع کردیم
  ولی خانواده هامون تفاوت دارن اونا خانواده اعتقادی و مذهبی ولی ما خانواده نسبتا ازاد هستیم تو ارتباط برقرار کردن
  و بخاطر همین به مشکل خوردیم بازم نه منو خواستگارم ؛خانواده ها به مشکل خوردن
  خانواده من مشکلی به اعتقادشون نداره ولی خانواده پسره داره

  • دوست گرامی سلام
   یکی از مهم ترین عواملی که باعث اختلاف در یک زندگی مشترک می شود عدم تفاهم اعتقادی خانواده ها می باشد. و اینکه این‌که اختلاف زن و شوهر به زندگی زناشویی آنها لطمه بزند یا نه، به ‌این بستگی دارد که با آن اختلاف چطور برخورد کنند؟
   شما و خواستگارتان حدود یکسال است که در ارتباط هستید و مطمئنا این ارتباط که با احساسات همراه است مانع تصمیم درست و داشتن دید باز نسبت به تفاوت ها می شود.
   خواستگار شما در خانواده ای با تفاوت اعتقادی متفاوت از شما رشد کرده و حتی اگر خودش منکر این موضوع شود میزانی از این اعتقادات در او وجود دارد حتی بصورت پنهان
   به این موضوع توجه کنید که هماهنگی اعتقادی و ارزشی قطعاً تأثیر به‌سزایی در رضایت و سازگاری زوجین دارد و این عدم رضایت خانواده خواستگارتان به علت تفاوت اعتقادی می تواند در اینده زندگی شما تاثیر گذار باشد.
   توصیه میکنم با همراهی یک مشاور نسبت به شناخت عقاید خواستگارتان و خانواده ایشان اقدام کنید و خواستگارتان نیز با دیدی درست تفاوت اعتقادی شما و خانواده خود را بسنجد. شما پس از ازدواج عضوی از خانواده خواستگارتان هستید و در صورتی که اکنون به توافق اعتقادی درست نرسید ممکن است این تفاوت ها هم برای شما و هم برای خواستگار و خانواده ایشان نامطلوب باشد که مطمئنا به آرامش ارتباطی شما و همسرتان نیز آسیب خواهد زد.و این تفاوت اعتقادی بعدها در تربیت فرزندان شما نیز اثر خواهد داشت.
   دختر و پسری که با اختلاف در نوع اعتقادات ازدواج می کنند، حتی اگر قبل از ازدواج به این توافق رسیده باشند که به مسائل مربوط به مذهب کاری ندارند، در زمینه های مختلف اختلاف نظر و احتمالا ناسازگاری خواهند داشت. در چنین خانواده ای پای یک کودک نیز به میان بیاید. تربیت و پرورش کودک یکی از زمینه های مهم برای ناسازگاری های دائم زن و شوهر خواهد بود.

 • یه نفر که درخواست دوستی و رابطه داشت اما من نپذیرفتم بهم گفت شما رو همه جوره قبول دارم اعتماد کامل دارم بیا با هم دوس بشیم گفتم چرا پیشنهاد ازدواج نمیدین گفت موقعیت ازدواج ندارم در حالی که استاد دانشگاه هستن بعد چتدبار درخواست و نپدیرفتن من معذرت خواستن و رفتن متاسفانه این مدت من به ایشان احساس پیدا کردم و نمیتونم فراموشش کنم بنظرتون چکار کنم؟؟؟؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   اینکه شخصی با دلیل و بهانه که الان شرایطش رو ندارم از اقدام رسمی سرباز میزند در واقع فردی مسئولیت پذیر نیست .و فقط در پی لحظه ای و دورانی شاد بودن و خوش بودن هست.
   پس بهتره بجای توجه و فکر کردن به این شخص، زمان خود را برای شناخت و اشنایی با فرد مناسبی قرار دهید

 • سلام ببخشيدمن تقريبا يه سالي با يه اقايي دوستم ميگه كه قصدش ازدواجه ولي فعلا شرايطشونداره داره درس ميخونه و هنوز سربازي نرفته من چكار كنم كه ازقصدش مطمئن شم و باهاش بمونم يا نه

  • سلام دوست گرامی
   اینکه شخصی با دلیل و بهانه که الان دارم درس میخونم و شرایط ازدواج را ندارم از اقدام رسمی سرباز میزند در واقع فردی مسئولیت پذیر نیست .در صورتی که قصد ادامه تحصیل داشتن باعث نمیشود کسی نتواند ازدواج کند اما بین مردی که شما را برای ازدواج انتخاب میکند و فردی که فقط دوستی در نظرش هست تفاوت ها زیر وجود دارد:
   1-قرارهایش فقط به صرف خوش گذرانی نیست و با هدف با شما دیدار می کند
   2-دوست پسر درباره افراد و مسائل خنده دار با شما صحبت می کند،و وارد فاز عمیق شناخت نمی شود
   3-دوست پسر اعلام میکند که اصلا قصد ازدواج ندراد و شما هم نمیتونید تصمیم ایاشن را تغییر بدهید
   4-شخصی که قصد ازدواج دارد شرایط را کنترل و مدیریت می کند و در مواقع سختی شما را همراهی میکند
   5-مردی که به دنبال ازدواج هست در مواقع حساس و بحث ها،با شما منطقی رفتار میکند
   6-فردی که قصد ازدواج دراد شما را با خانواده و دوستانش آشنا می کند
   7-مردی که قصد ازدواج دارد، به شما احساسا امنیت و ارامش خاطر می دهد

 • با سلام ممنون از مطالب خوبتون.
  من به یه پسری علاقه دارم که از آشنا و فامیل های ما هستن ولی خیلی دورن تا حالا ندیده بودمشون از وقتی به دنیا اومدم.به این شدت همدیگه رو نمیبینیم….
  فکرامو کردم.دختری هستم که بیشتر از اینکه احساسی فکر کنم و تصمیم بگیرم عاقلانه فکرمیکنم.
  اون پسر معیار هایی رو داره که من میپسندم…
  اما چون هم اون شخص باحیاییه هم من …این باعث میشه نتونم پیش قدم بشم….
  نمیدونم باید چکار کنم….
  که بشه…؟؟!!!!
  ممنون میشم از جواب و راهنماییتون…

  • سلام دوست گرامی
   با توجه به اینکه مطرح کردید که خیلی در تماس نبودید چطور مطمئن هستید که با معیارهای شما هماهنگی دارند؟
   با این حال اگر واقعا به شناخت ایشان رسیده اید و دنبال شروع رابطه ای هستید میتوانید از شبکه های اجتماعی و اینستاگرام باب صحبت را باز کنید و کم کم به سمت موضوعات مورد نظر بروید

 • سلام وقتتون بخیر
  من 24 هستم و الان به مدت 6 ماهه که سرکار میرم و مدرکم کارشناسی هستش
  به مدت 1 سال هست که با یک دختر که پزشکی هم میخونه آشنا هستم و هر دو طرف هم بسیار دوست داریم همدیگه رو و جدیدا حرف از ازدواج شده و هر دو طرف به ازدواج تمایل داریم و خیلی دوستداریم این اتفاق بیفته
  تنها مشکل من در حال حاظر بحث مالی هستش و این که من فعلا دارم ماهیانه 1500000 تومان دریافت میکنم و از همین بابت خیلی نگرانم و استرس دارم
  خواستم نظر شما رو بدونم که این قضیه رو چطور باید مدیریت کنه که به ترس و استرسم غلبه کنم

  • سلام دوست گرامی
   مهارت مدیریت مسائل مالی در زندگی مشترک بسیار مهم هست و هر دو نفر باید با در نظر گرفتن توان مالی، برای زندگی برنامه ریزی کنید

 • سلام براي حفظ رابطه ام بعد از يكسال بايد چه كار كنم؟
  آيا بايد هنوز هم سخت بدست بيام؟

  • سلام دوست گرامی
   اینکه بعد از یکسال از رابطه، چگونه رفتار کنید خیلی بستگی به رفتار شما در طی یکسال گذشته دارد
   باید همانگونه که هستید باشید و نقش بازی نکنید
   برای چگونگی ادامه رابطه، با هم صحبت کنید و تصمیم بگیرید و طبق حد و مرزهای خود پیش بروید

 • چطور میتونم طرفمو مجذوب خودم کنم؟؟؟؟ جوری که برام بمیره از دوست داشتن زیاد
  چطور بفهمم دوستم داره؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   برای جذب مردها باید مهارت و سیاست های خاص داشته باشید که بخشی از ان در هنگام اشنایی و بخش عمده ان مربوط به دوران شناخت و ارتباط هست اما مهم تر از انکه کاری کنید که ایشان از علاقه به شما بمیرند این هست که یک علاقه منطقی و درست به وحود بیاوردبد که هر چیزی در سرجای خود باشد
   1-به ویژگی های شخصیتی و اخلاقی مثبت مردان توجه کنید و در موردش صحبت کنید.
   2-در مورد مردها مطالعه کنید و به شناخت در مورد ویژگی ها و اخلاق آنها بپردازید
   3-برای مردها مهم هست که خودتان باشید و نقش بازی نکنید
   4-مستقل باشید و این حس رو به فرد مقابل انتقال بدید که فردی متسقل و با اعتماد به نفس هستید
   5-دوست داشتن و علاقمندی برای جذب بسیار مهم هست
   6-فردی شاد و سرزنده باشید
   7-انها را تحسین کنید
   8-حس همراهی و درک به شریک عاطفیتان انتفال بدهید
   9-برنامه های مشترک بلند مدت داشته باشید
   10-فردی مهربان و اجتماعی باشید
   11-نشان ندهید که تما فکر و حواس شما درگیر او هست
   12-منطقی باشید و دور از هیجانات مسائل را بررسی کنید
   13-در سایت همیار عشق، مبحث جذب عشق از راه پیام به شما کمک میکند

 • من‌همیشه دوست دارم با یک‌پزشک‌ازدواج کنم چه تصوراتی باید داشته باشم‌من خودم یک‌پیراپزشک هستم

  • سلام دوست گرامی
   برای اینکه با فرد مورد نظر خود ازدواج کنید باید در شرایط و موقعیتی قرار بگیرید که این فرد وجود دارد.مثلا اگر تمایل به ازدواج با پزشک دارید در جمعی حضور داشته باشید که این گروه حضور دارند یا با افرادی در ارتباط باشید که در این قشر هستند

  • سلام دوست گرامی
   اینکه بعد ار ۹ سال رابطه، الان باید چگونه عمل کنید بسیار زیاد به شما و شریک عاطفی شما و انچه در این مدت دوستی گذشته است دارد اما چیزی که مهم هست باید زودتر تکلیف این رابطه بلند مدت را مشخص کنید.

 • عاشق پسری شدم ۱۰ ماه از من کوچیکتر
  با رابطه دوستی شروع شد.
  ایشون به من گفته به ازدواج فکر نکن خانوادت قبولم نمیکنند
  من واقعا اون مناسب دیدم

  الان رابطمون به خیلی کم رسیده

  ولی من دلم میخوا اون برا خواستگاری من اقدام کنه
  چیگار کنم

  • سلام دوست گرامی
   یکی از بهانه های رایج پسران در دوران دوستی بخاطر عدم اقدام رسمی و جدی این هست که اعلام میکنند تو حیف هستی و من مناسب تو نیستم .در واقع این افراد به این صورت خود را از تعهد رسمی و جدی دور میکنند .ایشان کاملا دارند بهانه گیری میکنند و اصلا حرف منطقی نیست.برای اینکه ایشان برای خواستگاری اقدام کنند باید دلایل و بهانه های ایشان را بشنوید و سعی در رفع منطقی آنها باشید.از طرفی منطقی باشید و برای انتخاب ایشان دچار هیجانات زودگذر نشوید

 • سلام دختر ۲۳ساله ایی هستم از لحاظ چهره و اندام متوسط رو به بالام..زبون دارم و مهربونم همه دوستم دارن اما خواستگار ندارم

  • سلام دوست گرامی
   اینکه هنوز در موقعیت و شرایط مناسب ازدواج قرار نگرفتید نگران نباشید.به جای تمرکز بر روی ازدواج سعی کنید برای اینده خود برنامه داشته باشید، در جمع هایی قرار بگیرید که افراد مناسب وجود دارند.به ظاهر و پوشش خود اهمیت بدهید.در جمع هایی قرار بگیرید که افراد مناسب جهت ازدواج حضور دارند

 • با سلام. من دخترم. 20 ساله و دانشجو در تهران. بنده خواستگاری دارم که به همدیگه علاقه داریم. اونم از بچه های دانشگاه هست. اما یه چیز مهم اینه که حدود 17_18 ساله که بود عاشق دخترعموش شد. خیییییلی بهش علاقه داشت. کلا زندگیش شده بود. نمیدونم چی شد که دختره یه دفه همه چیو زیر پاش گذاشت و بهش گفت علاقه ای بهش نداره دیگه و…. هرچی هم که می‌خواست به این آقا پسر گفت. اون پسر هم تا یه چند ماه از دوری اون دختر سیگاری شد البته الان دیگه نیست. البته بگم اون آقا پسر تقریبا مذهبی هستن یعنی درحدی که روابط شرعی رو با اون دختر رعایت میکردن. تا یه چن ماه همش التماس اون دختر می‌کرد که برگرده با وجود اینکه اون خانم جلوی چشماش دوست پسر گرفته بود. کلا جوری شده که حتی اگه به همدیگه برسن، نه رابطه شون طلاقه که البته هیچ وقت امکان نداره به هم برسن. هنوز کمی کمی تو شوک رفتن اون دختر بود که عاشق من شد. نمیدونم باید چیکار کنم. روم نمیشه ازش بپرسم هنوز بهش حسی داری یا نه چون ممکنه دروغ بگه…. اینم بگم من تا حالا دوس پسر نداشتم چون میدونستم عاقبت خوبی نداره و دلمم نمیخواد همسرمم درگیر این رابطه ها بوده باشه. اما خب فامیلش بوده دیگه. در آینده هم اونو میبینه….

  • سلام دوست گرامی
   شریک عاطفی شما خواهی نخواهی درگیر یک رابطه احساسی بوده و نمیتوان کتمان کرد و بهرحال برای ایشان مورد مهمی بوده است که مدتی سیکار کشیدن.اما انچه الان مهم هست وضعیت فعلی و شرایط روحی و روانی ایشان برای انتخاب شماستً
   مدت زمان شناخت همدیگر را افزایش بدید و با برنامه جهت اشنایی هم پیش برید.یکسری از موضوعات باید توسط مشاور بررسی شود و لازم هست هردو به مشاور مراجعه کنید

مقالات مرتبط