فراموش کردن عشق یک طرفه (کنار آمدن با حس علاقه یکطرفه)

با چه مردانی ازدواج نکنیم
با چه مردانی ازدواج نکنیم (پسر نامناسب برای ازدواج)
آذر ۶, ۱۳۹۷
شوهر میخوام چکار کنم؟
شوهر میخوام چکار کنم؟ (چطور شوهر خوب پیدا کنیم)
آذر ۱۲, ۱۳۹۷
فراموش کردن عشق یک طرفه
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

داشتن حس علاقه و دوست داشتن پسری که متعاقبا حس مشابهی به شما ندارد، می‌تواند بسیار سخت باشد. چرا که نادیده گرفتن عشق و علاقه زیاد به یک فرد آسان نیست و گاهی نمی‌توان به راحتی کنترل احساسات را به دست گرفت. به خصوص اگر دختری به صورت یکطرفه عاشق پسری شود کنار آمدن با این مسئله دشوارتر خواهد بود. زیرا دختر معمولا نمی‌تواند به راحتی برای شروع آشنایی پیش قدم شده و نظر طرف مقابل را جویا شود. عشق یک طرفه به پسر ممکن است برای دختر حس اضطراب، افسردگی و خشم ایجاد کند و اعتماد به نفس او را تحت تاثیر قرار دهد. اگر درگیر عشق یک طرفه به پسری شده باشید نمی‌دانید دقیقا باید در این شرایط چه راهی را در پیش بگیرید. آیا باید منتظر بمانید تا شاید پسر خودش اقدامی در این مورد کند؟ یا اینکه باید به او ابراز علاقه کنید و مستقیم با غیرمستقیم بگویید دوستش دارید؟ حتی ممکن است اکنون در شرایطی باشید که اطمینان دارید پسر مورد نظرتان حس مشترکی نسبت به شما ندارد و به دنبال راهکاری برای فراموش کردن و رهایی از عشق یکطرفه هستید.

کنار آمدن با عشق یک طرفه به پسر


برای کنار آمدن با علاقه و عشق یک طرفه، این راه را در پیش بگیرید:

با واقعیت روبرو شوید و آن را بپذیرید

یکی از دلایلی که پسر مورد علاقه‌تان نمی‌تواند هرگز آن شاهزاده سوار بر اسب سفید باشد، متعهد بودن او نسبت به یک دختر دیگر است. اگر او در حال حاضر یک رابطه جدی با دختر دیگری دارد، واقعاً باید هر چه زودتر از این منطقه عشق خیالی بیرون بیایید و خودتان را از این رابطه یک طرفه نجات بدهید. بهترین روش برای رهایی از عشق یک طرفه این است که با واقعیت مواجه شوید و آن را بپذیرید. هر چقدر هم که حقیقت برایتان تلخ و آزاردهنده باشد، سعی کنید خودتان را مجبور کنید که این دو کبوتر عاشق را در کنار هم ببینید تا حقیقت برایتان مشخص شود و از بدون فرجام بودن عشق یک طرفه مطمئن شوید. عکس‌های عاشقانه‌ای را که در شبکه‌های مجازی مختلف منتشر کرده‌اند، نگاه کنید و این واقعیت را ملکه ذهنتان کنید که یک حرکت اشتباه کافی است تا آشیانه عشق و خوشبختی دیگری را نابود کند. وقتی چیزی هرگز مال شما نبوده و قرار نیست که باشد، طبعاً نمی‌توانید آن را از دست بدهید یا به دست بیاورید، بنابراین دست از تلاش‌های بیهوده بردارید و شانستان را جای دیگری امتحان کنید.

از شر حدس و گمان خلاص شوید

حدس و گمان پایه یک عشق متزلزل یک طرفه را تشکیل می‌دهد. بسیاری از دخترها از ترس رد شدن هرگز احساسات خود را برملا نمی‌کنند. نخستین کاری که باید انجام دهید، این است که صادقانه درباره احساسات خود با پسر مورد علاقه‌تان صحبت کنید. اگر او احساس متقابلی به شما نداشت و این عشق یک طرفه بود، باید او را فراموش کنید. بعد از این که مطمئن شدید، در قلب عشقتان جایی ندارید، باید بپذیرید که با این مرد نمیتوانید آینده‌ای داشته باشید و پر کردن قلبتان از عشق به او هیچ فایده‌ای ندارد. به امید این که سرانجام یک روز همه چیز عوض میشود، سال‌های با ارزش عمرتان را در انتظار تغییر نظر او هدر ندهید. درست است که در این دنیا همه چیز ممکن است، اما اگر این اتفاق نیفتد، چه کار می‌خواهید بکنید؟پس ریسک کنید، خودتان را از بلاتکلیفی نجات دهید و شانستان را برای تبدیل عشق یک طرفه به دوطرفه امتحان کنید.

اعتماد به نفستان را حفظ کنید

وقتی نسبت به پسری احساسی دارید ولی او احساس مشابهی نسبت به شما ندارد، ممکن است اولین فکری که به ذهنتان خطور کند این باشد که “مگر من چه مشکلی دارم که او مرا دوست ندارد؟”. اما دو طرفه نبودن عشق ابدا به این معنی نیست که شما مشکل خاصی دارید. پس خودتان را در این مورد سرزنش نکنید و به دنبال عیب و ایراد در شخصیت یا ظاهرتان نباشید.

به خاطر احساسی که دارید خودتان را سرزنش نکنید

احساسات مقوله عجیب و غریبی است، گاهی حتی نمی‌دانیم بعضی احساس‌ها از کجا به قلب ما راه پیدا کرده‌اند و اکثر اوقات توان کنترل کردن احساساتمان را نداریم. بنابراین خودتان را به خاطر چیزی که کنترلی بر آن نداشته‌اید، سرزنش نکنید. آن چیزی که تحت کنترلتان است، این است که با این احساسات چطور کنار بیایید.اگر این پسر بی‌احساس باعث شده که احساس بدی درباره خودتان پیدا کنید، مطمئناً حالتان بعد از رها کردن او و فکر و خیالش بهتر خواهد شد. هر فردی که احساسات و عواطفتان را به سخره می‌گیرد، ارزش این را ندارد که در زندگیتان جای داشته باشد.

خودتان را جای طرف مقابل بگذارید

خودتان را جای طرف مقابلتان بگذارید و موقعیت او را نیز درک کنید. آیا تا به حال برای شما پیش نیامده که کسی به شما علاقه‌مند باشد اما شما او را دوست نداشته باشید؟ در این صورت آیا الزاما شخص مورد نظر ایرادی دارد؟ یا شما فرد بی رحمی هستید؟ مسلما خیر. برای هرکسی ممکن است این موقعیت ایجاد شود که احساس مشابه طرف مقابلش را نسبت به او نداشته باشد.این حقیقت تلخ را بپذیرید که او احساسی را که شما به او دارید، نسبت به شما ندارد. تمام مردم مانند هم نیستند و آنچه برای یک نفر جذاب است، توجه دیگری را اصلاً جلب نمی‌کند. بنابراین از تلاش برای تغییر دادن خود به امید جلب توجه او دست بردارید و قبول کنید در موقعیتی هستید که کاری برای تغییر دادن آن نمی‌توانید انجام دهید.

توقعتان را از طرف مقابل کاهش دهید

درست است، افرادی هستند که با عشق یک طرفه ازدواج کردهاند و بدون توقع دریافت عشق از شریک زندگیشان هم احساس شادی و خوشبختی می‌کنند؛ اما این موقعیتی نیست که ما آن را به شما توصیه کنیم. این افراد بیتوقع عشقشان را از صمیم قلب و بدون هیچ چشم‌داشتی دوست دارند. آنها منتظر دریافت عشق نیستند و همین که بتوانند در کنار عشقشان زندگی کنند، رضایت دارند. عشق بیقید و شرط به این معنا است که خوشبختی را از صمیم قلب برای عشقتان آرزو کنید، حتی اگر خودتان سهمی از این خوشبختی نداشته باشید. این واقعیت را بپذیرید که نمی‌توانید عشق به او را در دلتان بکشید، اما در عین حال بپذیرید که نمی‌توانید از زندگی کردن هم دست بکشید. برخی از این عاشقان دلخسته حتی با فرد دیگری ازدواج می‌کنند و تشکیل خانواده می‌دهند. در نهایت خودتان هستید که باید برای آینده زندگیتان تصمیم بگیرید. اگر عاشق مردی هستید، اما او شما را دوست ندارد، لزوماً مجبور نیستید که با او زندگی کنید. در هر حال اگر توقع دریافت عشق متقابل ندارید، می‌توانید به دوست داشتن او ادامه دهید.

از او فاصله بگیرید

بهترین روش برای فراموش کردن عشق یک طرفه این است که از او فاصله بگیرید. اگر او دوستتان است، سعی کنید حتی‌الامکان، به ویژه زمانی که با هم تنها هستید، با او گفتگو نکنید. اگر همچنان به این گفتگوها و دیدارهای دونفره ادامه بدهید، این عشق نافرجام قوی‌تر می‌شود. اگر او همین الان هم دوست خوبی برایتان نیست، تمام راه‌های ارتباطی ممکن را قطع کنید تا از این که به نظر او ناامید و درمانده برسید، خودداری کرده باشید. اگر عکس کراش مخفیانه‌تان دائماً مقابل چشمانتان باشد، چطور انتظار دارید که بتوانید او را فراموش کنید؟ فاصله گاهی اوقات آتش عشق را خاموش می‌کند و یاد یار را از قلبتان پاک می‌کند. حتماً شنیده‌اید که از دل برود، هر آن که از دیده برفت.

برجنبه‌های دیگر زندگیتان تمرکز کنید

زندگی هرگز فقط حول یک نفر نمی‌چرخد، حتی اگر در شرایط فعلی فکر کنید که عشقتان هست ونیستتان است، به تدریج متوجه میشوید که مسائل مهم دیگری نیز در زندگیتان وجود دارد. اهداف مهم دیگری را که در زندگیتان وجود دارد، تعیین کنید و وقتتان را صرف یادگیری و موضوعی سازنده بکنید. این موضوع می‌تواند هر چیزی یا کسی، مانند شغل، مشغولیت، خانواده و دوستان باشد که عشق را به شما برمی‌گرداند. اگر خودتان را در فعالیت مورد علاقه و مفید دیگری غرق نکنید، گذشته هیچ‌گاه از تعقیبتان دست برنخواهد داشت. خودتان را سرگرم و مشغول نگه دارید تا یادش از ذهنتان پاک شود.

ببخشید و فراموش کنید

بعضی پسرها می‌دانند که شما آن‌ها را دوست دارید، اما با وجود این که علاقه‌ای به شما ندارند، در باغ سبز  به شما نشان می‌دهند. دلایل بسیاری برای ابراز این نشانه‌های عشق دروغین وجود دارد. شاید پسر مورد علاقه‌تان فکر میکند که بی‌توجهی به احساسات یک دختر عاشق بی‌انصافی یا بی‌ادبی است یا این که واقعاً نمی‌داند چطور باید با شما برخورد کند. واقعیت این است که افراد انگشت‌شماری هستند که عامدانه به احساسات دیگران لطمه بزنند و آنها را به بازی بگیرند. بنابراین به جای این که ناراحت شوید، سعی کنید اتفاقاتی را که افتاده فراموش کنید. تنها زمانی میتوانید خطایی را فراموش کنید، که آن را بخشیده باشید، بنابراین پسری را که زمانی دوستش داشتید، ببخشید تا رها شوید. احتمالاً خودتان را بعضی اوقات به خاطر برداشت اشتباه از احساسات طرف مقابل به باد نفرین و ناسزا میگیرید و فکر میکنید که اگر آن زمان در فکر و خیال عاشقانه غرق نمی‌شدید، امروز مجبور نبودید که در گرداب غم و اندوه دست و پا بزنید. خودتان را ببخشید و به زندگیتان ادامه بدهید. مطمئن باشید که هیچ انسانی در دنیا وجود ندارد که بدون او قادر به زندگی کردن نباشید.

بر روابط مبتنی بر عشق دوطرفه تمرکز کنید

عشق یک طرفه می‌تواند آسیب شدیدی به احساساتتان بزند و حتی باعث شود، فراموش کنید که عشق به شکل‌های مختلف نمودار میشود. احتمالاً همین الان افراد بسیاری، مانند والدین، خواهر و برادر، مادربزرگ و پدربزرگ و دوستان قدیمی در زندگیتان وجود دارند که عشقتان را بدون پاسخ نمی‌گذارند. اشخاص بسیاری در زندگیتان وجود دارند که عشق آنها به شما اگر بیشتر از عشقتان به آنها نباشد، کمتر هم نیست. بنابراین در دوران غم و اندوه بعد از عشق یک طرفه به این عاشق‌های همیشگی فکر کنید.البته فقط از آدم‌ها نیست که می‌توانید عشق بگیرید. کارها و چیزهایی را کشف کنید که از انجام دادن آن‌ها لذت می‌برید و از خودتان بپرسید که آیا حین انجام دادن این کار عشق را حس میکنید. برای مثال اگر یوگا دوست داشته باشید، یوگا باعث می‌شود که سالمتر، شادتر و خلاقتر شوید. بنابراین می‌توان گفت که جاده عشق بین شما و یوگا دوطرفه است.عادات و رفتارهایی نیز هستند که گاهی ممکن است تصور کنید آن ها را دوست دارید اما لازم است توجه داشته باشید که عادات ناسالمی مانند مصرف الکل یا سیگار در بلند مدت به شما آسیب خواهد زد. پس نمی‌توان گفت آن ها نیز شما را دوست دارند!موسیقی، آشپزی، مذهب و هنر عادات و رفتارهای دوست داشتنی و سالمی هستند، این عادت‌های لذت‌بخش را پیدا کنید و وقتتان را با آن‌ها پر کنید. به سرعت دوباره خودتان را پیدا می‌کنید و متوجه می‌شوید که چقدر دوست داشتنی هستید.

زندگیتان را متوقف نکنید

برای این که دائماً به عشق بی‌حاصلتان فکر نکنید، بیشتر با دوستانتان معاشرت کنید. فیلم نگاه کنید، سفر بروید و کارهای جدید یاد بگیرید، هر کاری که سرگرم و خوشحالتان می‌کند، انجام بدهید. خودتان را مشغول چیزها و آدم‌هایی کنید که دوستشان دارید. به این ترتیب می‌توانید روی جنبه‌های مثبت زندگی تمرکز کنید. وقتی با خانواده و دوستانتان هستید، از صحبت کردن درباره گذشته دست بردارید، چون هر چه بیشتر در این باره حرف بزنید، اهمیت بیشتری پیدا میکند. هر آنچه که یاد گذشته‌ها و عشق یک طرفه را در ذهنتان زنده میکند، نادیده بگیرید. در نهایت عادت میکنید که دیگر به او فکر نکنید. اگر مرد جدیدی به شما پیشنهاد آشنایی داد یا از شما خواستگاری کرد، به این درخواست فکر کنید. به زندگی ادامه بدهید و بگذارید ریشه‌های یک زندگی شاد و رضایت‌بخش در زمان حال رشد کند.

در یک کلام...

برای کنار آمدن با عشق یک طرفه به پسر قبل از هرچیز شرایط را خوب بسنجید و تحقیق کنید که آیا دختر دیگری در زندگی پسر موردنظرتان وجود دارد یا خیر. اگر نامزد یا دوست دختر دارد بهتر است بر فراموش کردن طرف مقابل تمرکز کنید اما اگر دختری در زندگی او نیست و نمی‌دانید چه حسی درمورد شما دارد، بهتر است نظر او را جویا شوید و تکلیفتان را روشن کنید. در هر حال لازم است اعتماد به نفستان را خفظ کنید و به خاطر احساسی که دارید خودتان را سرزنش نکنید.طرف مقابل را نیز سرزنش نکنید، خودتان را جای او بگذارید و سعی کنید درکش کنید. اگر عاشق واقعی باشید می‌توانید یک عشق بدون قید و شرط داشته باشید و احساستان را بپذیرید و آن را سرکوب نکنید. برای رها شدن از عشق یکطرفه و اینکه آسیب کمتری به شما وارد شود سعی کنید از پسر مورد نظر فاصله بگیرید و تا حد امکان با او تعامل نکنید. برجنبه های دیگر زندگی و روابط مبتنی بر عشق دوطرفه تمرکز کنید و زندگیتان ر به خاطر عشق یک طرفه متوقف نکنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X