همیار عشق

شوهرم منو نمیخواد (شوهرم از اول منو نمی‌خواست. چیکار کنم عاشقم بشه؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم منو نمیخواد (شوهرم از اول منو نمی‌خواست. چیکار کنم عاشقم بشه؟)

برخی از افراد که با اجبار خانواده و یا به هر دلیل اشتباه دیگری ازدواج می‌کنند، بعدا در زندگی مشترک به مشکلات زیادی برمی‌خورند. به علاوه، همین که افراد می‌دانند که با هم با عشق ازدواج نکردند بلکه یک اجباری در کار بوده، اجازه نمی‌دهد از بودن در کنار یکدیگر لذت کافی را ببرند. برخی از خانم‌ها می‌گویند:«شوهرم از اول منو نمیخواست. حالا با این رابطه و زندگی چیکار کنم؟ آیا میتونم کاری کنم که مشکلات‌مون حل بشه و شوهرم عاشقم بشه؟» در این مقاله می‌خواهیم در این خصوص صحبت کنیم.

فهرست مطالب

آیا می‌توان عشق و علاقه را بعد از ازدواج ایجاد کرد؟

پاسخ این سوال بستگی به زوجین دارد و نمی‌توان پاسخ قطعی داد. اگر زن و مرد برای یکدیگر مناسب باشند و تکنیک‌هایی را بلد باشند که بتوانند بعد از ازدواج عشق و علاقه را در ارتباط‌شان ایجاد کنند، می‌توانند در این کار موفق شوند اما در برخی از روابط چون واقعا زوجین به هم علاقه‌ای ندارند و هر چقدر یکدیگر را می‌شناسند متوجه می‌شوند که برای هم مناسب نیستند، بیشتر از هم دور می‌شوند و این علاقه هرگز بین‌شان ایجاد نمی‌شود.

چرا شوهرم منو نمیخواد؟


دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد که در ادامه مقاله در مورد آنها صحبت می‌کنیم.

ازدواج سنتی

در ازدواج‌های سنتی که عروس و داماد توسط خانواده‌ها به هم معرفی می‌شوند و انتخاب می‌شوند و هیچ شناخت قبلی به هم ندارند و عشقی نسبت به هم ندارند، ممکن است بعد از ازدواج، ازدواج‌شان با شکست مواجه شود چون خودشان یکدیگر را انتخاب نکردند. در ازدواج‌های سنتی بعد از مدت‌ها که زوجین یکدیگر را می‌شناسند و متوجه می‌شوند که با هم تفاهم ندارند یا علاقه‌ای به هم ندارند، نسبت به هم بی‌علاقه و دلزده می‌شوند.

  نشانه‌ها و تست طلاق عاطفی زن و شوهر

ازدواج با اجبار خانواده

برخی از خانواده به هر دلیلی به پسر یا دخترشان حق انتخاب نمی‌دهند و اجازه اظهار نظر نمی‌دهند، بلکه می‌گویند با همان فردی که می‌گوییم باید ازدواج کنی. این ازدواج اجباری، می‌تواند بعدا منجر به پشیمانی زوجین شود.

ازدواج کورکورانه بدون شناخت یکدیگر

اگر زوجین بدون اینکه یکدیگر را به اندازه کافی بشناسند، ازدواج کرده باشند، بعدا شاید متوجه شوند که برای هم مناسب نیستند و با هم در تفاهم نیستند. ازدواج بدون شناخت، می‌تواند منجر به پشیمانی شود.

ازدواج با خواست و اصرارهای دختر

برخی از دختران هستند که به علت وابستگی و عشق زیادی که نسبت به پسر دارند، با روش‌هایی او را مجبور می‌کنند که با هم ازدواج کنند. اگر پسر با این ازدواج کاملا راضی نباشد و تردید داشته باشد و بعدا هم متوجه شود که ازدواج اشتباه بوده است، علاقه‌اش را از دست می‌دهد. پس ازدواج با خواست دختر هم می‌تواند یکی از دلایلی باشد که زندگی مشترک به جایی می‌رسد که دختر می‌گوید:«شوهرم از اول هم منو نمی‌خواست.»

ازدواج به خاطر برقرار کردن رابطه جنسی در دوران دوستی

برخی از دختران و پسرانی که در دوران دوستی با هم رابطه جنسی برقرار می‌کنند و بکارت دختر از بین می‌روند، تصمیم می‌گیرند به خاطر ترس از فاش شدن این مسئله، سریع با هم ازدواج کنند بدون اینکه فکر کنند که آیا واقعا به یکدیگر علاقه دارند و آیا ازدواج‌شان صحیح است یا خیر. اگر در طول زندگی مشترک متوجه شوند که ازدواج‌شان صحیح نبوده است، پشیمان می‌شوند و قطعا مشکلات و اختلافات زیادی در زندگی مشترک پیش خواهد آمد. ازدواج کردن فقط به دلیل از بین رفتن بکارت دختر و به دلیل ترس از آبروریزی، قطعا صحیح و منطقی نیست.

وجود مشکلات و اختلافات زیاد در زندگی مشترک

ممکن است زندگی مشترک به دلیل وجود اختلافات و مشکلات زیاد، خراب شود و زن و مرد را از ازدواج کردن پشیمان کند.

چه کار کنم شوهرم مرا دوست داشته باشد؟


به ظاهر و جسم خودتان اهمیت بدهید

اهمیت دادن به ظاهر و جسم خود، یکی از مواردی است که باعث می‌شود مردتان به سوی شما جذب شود. در مردان، قوه بصری بسیار قوی‌تر است یعنی آنها در نگاه‌های اول به ظاهر شما بیش از هز چیزی توجه می‌کنند، بنابراین به ظاهر خودتان و سلامت جسمانی‌تان اهمیت بدهید تا بتوانید دوباره عشق را به زندگی مشترک خود بیاورید.

شوهرتان را با قرارهای ملاقات سورپرایز کنید

اینکه چگونه با هم وقت می‌گذرانید، بسیار مهم است و روی کیفیت ارتباط‌تان تاثیر مستقیم می‌گذارد. شما باید در اوقات تنهایی، بیشتر به لحظات دو نفره‌تان اهمیت بدهید و برایش برنامه‌ریزی داشته باشید. مثلا برنامه‌ریزی کنید گاهی وقتی او به خانه برمی‌گردد، برایش میز شام رمانتیک با غذاهای مورد علاقه‌اش آماده کرده باشید و البته به خودتان هم رسیدگی کرده باشید. با این کارها می‌توانید دوباره دل مردتان را بدست بیاورید.

برای سفر رفتن با یکدیگر، برنامه‌ریزی کنید

برای اینکه بیشتر اوقات خوشی با هم داشته باشید، برای سفر رفتن با یکدیگر برنامه‌ریزی کنید. سفرهای دو نفره می‌تواند شما را دوباره عاشق یکدیگر کند و مشکلات‌تان را حل کند.

  شوهرم با همه خوبه به جز من (شوهرم با من خوشحال نیست)

رابطه جنسی صمیمانه و پرشوری را داشته باشید

دقت کنید که رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین محرک‌هایی است که زندگی مشترک را به خوبی حفظ می‌کند و ارتباط‌تان را تحریک می‌کند تا همیشه موتورش روشن باشد و ارتباط شاد و پرشوری با هم داشته باشید. پس رابطه زناشویی روی میزان کیفیت رابطه عاطفی و زندگی مشترک شما تاثیر مستقیم می‌گذارد. بنابراین اهمیت دادن به آن و یادگیری روش‌هایی برای پرشورتر کردن آن، می‌تواند به بهبود ارتباط تان کمک کند. اگر همسرتان به دلیل کاهش عشق و علاقه‌اش نسبت به شما، میلی به برقراری رابطه جنسی ندارد، می‌توانید از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید و راهکارهای تخصصی برای حل این مشکل دریافت کنید.

کارهایی که او برایتان انجام می‌دهد را باارزش بدانید

باارزش دانستن کارهای یکدیگر و قدردانی کردن، جانی تازه به زندگی مشترک می‌بخشد. حتما قدردانی کردن از کارهایی که شوهرتان برایتان کرده است یا اکنون انجام می‌دهد را جزء روال روزانه زندگی‌تان قرار دهید. به اشتراک گذاشتن حس خوب با دیگران و ابراز آن، هم به شما حس خوبی می‌دهد و هم به دیگران و این حس خوب مثل یک انرژی در زندگی مشترک‌تان به گردش در می‌آید و آن را بهبود می‌بخشد.

حرف‌ها و رفتارهای عاشقانه فراموش نشود

فراموش نکنید که به همسرتان هر روز حرف‌های عاشقانه بزنید و رفتارهای عاشقانه انجام دهید، البته زمانی که او خسته، عصبانی یا مضطرب نیست تا بتواند واکنش مناسبی در برابر شما نشان بدهد. البته منظورمان ابراز علاقه به صورت افراطی نیست اما طبیعی آن است که هر روز زن و شوهر به هم ابراز علاقه بکنند. اگر او این کار را انجام نمی‌دهد، شما شروع‌کننده باشید تا او هم از شما یاد بگیرد.

با هم فعالیت‌های مشترکی انجام دهید که او هم دوست دارد

یکی از کارهایی که باید در زندگی مشترک انجام دهید، این است که با هم فعالیت‌های مشترکی انجام دهید. برای اینکه همسرتان هم با شما همکاری کند، فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که او هم دوست دارد انجام بدهد. مثلا اگر هر دو اهل کتاب خواندن هستید، این کار را با هم انجام دهید. انجام دادن کارهای مشترک، صمیمیت و عشق بین‌تان را افزایش می‌دهد.

او را تشویق کنید که رشد و پیشرفت کند

برای مردان شغل‌شان بسیار مهم است. اگر می‌خواهید شوهرتان بیشتر عاشق شما شود، باید از شغلش و توانایی‌هایی که دارد حمایت کنید. هرگز شغلش را مسخره نکنید و یا زیر سوال نبرید و مانع او در پیشرفت کردن نشوید.

تشویقش کنید با دوستان و خانواده‌اش وقت بگذراند

برای اینکه شوهرتان بیشتر عاشق شما شود، باید به فضای شخصی و نیازهای فردی او احترام بگذارید و کمکش کنید که بتوانید بهتر آنها را برآورده کند. تشویقش کنید با دوستان و خانواده‌اش بیشتر وقت بگذراند. وقتی او ببیند به او وابسته نیستید یا نمی‌خواهید او را کنترل و محدود کنید، بلکه به آزادی سالم او احترام می‌گذارید، بیشتر به شما دل می‌بندد.

  تغییر دادن همسر (زن و شوهر) بعد از ازدواج

مشکلات‌تان را با گفتگو حل کنید

اگر می‌خواهید رابطه‌تان را بهبود ببخشید و دوباره شوهرتان را به خودتان علاقه‌مند کنید، باید مشکلات‌تان را با گفتگو حل کنید و از دعوا، بحث و بی‌احترامی کردن خودداری کنید. اگر هم برای یک مشکلی نمی‌توانید راه حلی پیدا کنید یا هر چقدر هم که تلاش می‌کنید حل نمی‌شود، یا باید آن را بپذیرید و رهایش کنید و یا بهتر است با زوج درمانگر صحبت کنید و به دنبال راهکار تخصصی باشید. در این زمینه، زوج درمانگران همیار عشق می‌توانند شما را راهنمایی کنند و در بهبود ارتباط‌تان کمک کنند.

قدرت درک و همدلی‌تان را تقویت کنید

سعی کنید بیشتر همسرتان را درک کنید. به مسائل مختلف با زاویه دید او هم نگاه کنید و اصرار نکنید که همیشه با هم توافق داشته باشید. به تفاوت‌های فردی‌تان احترام بگذارید.

اشتباهاتی که انجام می‌دهید را بپذیرید و بابت آنها عذرخواهی کنید

مسئولیت اشتباهات‌تان را بر عهده بگیرید و بابت آنها عذرخواهی کنید. عذرخواهی کردن به معنای حقیر و کوچک شمرده شدن نیست، بلکه نشان‌دهنده درک و بزرگواری شما است. افراد سالم اشتباهات‌شان را قبول می‌کنند و از معذرت‌خواهی کردن هم نمی‌ترسند.

به شوهرتان هدیه بدهید

برای اینکه عشق بین‌تان افزایش پیدا کند، به شوهرتان هدیه بدهید. هدیه دادن او را بسیار خوشحال می‌کند و باعث می‌شود نسبت به شما حس خوب و حس قدردانی داشته باشد.

بین زندگی کاری و زندگی مشترک‌تان تعادل برقرار کنید

اگر دائما بر روی کارتان متمرکز باشید و به زندگی مشترک توجهی نداشته باشید، همسرتان احتمالا از شما گله‌مند می‌شود و مشکلاتی در زندگی مشترک‌تان ایجاد می‌شود اما اگر بتوانید بین کار و زندگی تعادل برقرار کنید، موفق می‌شوید در هر دو زمینه وظایف‌تان را به خوبی انجام دهید.

رو به روی دیگران از همسرتان تعریف و تمجید کنید

وقتی در جمع از همسرتان تعریف و تمجید کنید، او بسیار خوشحال خواهد شد و واقعا احساس خواهد کرد برایش ارزش قائل هستید و او را دوست دارید. هرگز در جمع‌ها همسرتان را تخریب نکنید.

از زوج درمانگر کمک بگیرید

اگر با این روش‌ها نتوانستید رابطه‌تان را بهبود ببخشید و هنوز هم حس می‌کنید شوهرتان شما را دوست ندارد، توصیه می‌کنیم برای انجام بررسی‌های لازم و حل این مشکل، از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

سخن پایانی

اگر این فکر و احساس به ذهن‌تان می‌رسد که:«شوهرم از اول منو نمی‌خواست»، می‌توانید در زندگی مشترک‌تان عشق و علاقه را ایجاد کنید و ارتباط خوبی با شوهرتان برقرار کنید. هنوز هم دیر نیست! در این مقاله راهکارهایی را ارائه دادیم که به شما کمک می‌کند، عشق و هیجان را دوباره به زندگی مشترک‌تان دعوت کنید و ارتباط‌تان بهبود ببخشید. اگر در زندگی‌تان مشکلاتی با همسرتان دارید که نمی‌توانید آنها را حل کنید، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

طعمه است یا ماندگاره؟

فهرست مطالب1 طعمه است یا ماندگاره؟1.1 عشقه یا هوس؟1.2 طرز صحبت کردنش1.3 شما رو مسخره میکنه یا نه؟1.4 سریع باهاتون تماس گرفته؟1.5 اگر دیر کنه بهتون خبر میده1.6 با اطرافیان‌تون

مطالعه»