ازدواج-مجدد-با-همسر-سابق
ازدواج مجدد با همسر سابق :راه های جلوگیری از شکست دوباره
شهریور ۴, ۱۳۹۷
ازدواج-با-مرد-مطلقه
مشاوره ازدواج با مرد مطلقه (دختر مجرد با مرد زن طلاق داده)
شهریور ۴, ۱۳۹۷
عشق-در-یک-نگاه
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عشق در یک نگاه جزو مسائلی است که ممکن است به آن اعتقاد داشته باشید یا نه، به هیچ عنوان نتوانید آن را باور کنید. در واقع این اتفاق بیشتر شبیه به داستان‌های خیالی است و وجود آن در دنیای واقعی بسیار دور از ذهن است. تاریخ پر است از عاشق‌هایی که ادعا می‌کنند با اولین نگاه عاشق شده‌اند. حتی ممکن است برای خود شما هم پیش آمده باشد که فرد ناشناس اسرارآمیز و جذابی را در جایی ببینید و نتوانید در مقابل احساس شیفتگی و کششی که نسبت به آن فرد پیدا کرده‌اید مقاومت کنید. حتی ممکن است مجبور شوید گفت‌وگویی را با او آغاز کنید که تمام شب ادامه داشته باشد و وقتی که صبح شد مطمئن شوید که معشوق خود را یافته‌اید.

حتما تا به حال شنیده‌اید که وقتی از برخی زوج‌ها میپرسیم که ماجرای ازدواجشان را بگویند این جمله را به زبان می‌آورند “در همان نگاه اول فهمیدم که نیمه‌ی گمشده‌ی خود را پیدا کردم” یا با “همان نگاه اول عاشقش شدم .”عشق در یک نگاه” حالتی که بعضی از ما آن را در زندگی تجربه کرده‌ایم، با دیدن شخصی نوعی حس علاقه نسبت به آن شخص پیدا کردیم که گویی سال‌ها او را می‌شناسیم و تمام تصوراتی که ما از فرد ایده‌آل خود داشتیم را، این شخص کاملا دارد ولی آیا این یک حس دوست داشتن گذراست و یا می‌توان با گذشت زمان آن را به عشقی ماندگار و ایده‌آل تبدیل کرد؟ گاهی ساعت‌ها و روزها مشغول فکر کردن به فرد مورد نظر می‌شویم بی آنکه بدانیم چگونه به او نزدیک شویم و یا اصلا شخص مورد نظر ارزش نزدیک شدن دارد یا نه. برای اینکه بفهمیم با این حس که گاهی به دغدغه‌ی ذهنی تبدیل می‌شود باید چه کنیم، می‌توانیم از مشاور کمک بگیریم و پاسخی برای سوالاتی که ذهن مارا درگیر کرده بیابیم. سوالاتی نظیر:

  • این حس برای افرادی که آن را تجربه می‌کنند چه معنایی دارد؟ و چه احساسی در فرد ایجاد می‌کند؟
  • تعداد زیادی از مردم اعتقاد دارند که عشق در یک نگاه وجود ندارد، اما افرادی که آن را باور دارند درباره آن چه می‌گوبند؟
  • عشق در نگاه اول عموما با چه نشانه ‌هایی همراه است؟
  • آیا تنها همین که از شخصی غریبه خوشمان آمد نشانه‌ی عاشقی در یک نگاه است؟

نشانه‌های عاشق شدن در یک نگاه


تشخیص عشق در یک نگاه از هوس می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. اما اگر کنجکاو هستید بدانید که عشق در نگاه اول چه حسی را در فرد ایجاد می‌کند، نشانه‌های زیر را به خاطر داشته باشید. فراموش کردن این نشانه‌ها تقریبا غیرممکن است.

بودن در کنار معشوق حس خوشبختی و سعادت در شما ایجاد می‌کند

عشق باعث بالا رفتن میزان ترشح هورمون‌ها از مغز می‌شود و احساس رضایت را در فرد عاشق افزایش می‌دهد. وقتی که این نوع عشق را تجربه می‌کنید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا فقط از نظر فیزیکی مجذوب آن شخص شده‌اید یا خیر. برعکس عشق‌ها و صمیمیت‌های واقعی که شما باید برای به وجود آمدن و حفظ آن زمان بگذارید، تغییرات فیزیکی و شیمیایی از ویژگی‌های اصلی عشق در یک نگاه است. ممکن است رابطه جنسی بسیار خوبی هم با یکدیگر داشته باشید به طوری که حتی دلتان نخواهد کار دیگری انجام دهید. همه این‌ها خوب است، اما فقط تا زمانی که نسبت به اتفاقی که در سرتان در حال رخ دادن است اگاه باشید، اگرچه هورمون‌های زیادی وجود دارند که ترشح آن‌ها از کنترل شما خارج است.

توصیه

روابط خود را مدیریت کنید و مطمئن شوید که احساسات متعادلی نسبت به معشوق خود دارید. عشق در یک نگاه حرارتی را در رابطه ایجاد می‌کند که ممکن است بخواهید برای گرم نگه داشتن خود به آن ادامه دهید.

نبودن در کنار معشوق حس عقب‌نشینی در شما ایجاد می‌کند

این حس شبیه به احساس ناراحتی بعد از رابطه جنسی است، زیرا وقتی اوج لذت و هیجان را با معشوق خود تجربه می‌کنید، حسی که پس از آن در شما به وجود می‌آید بیشتر از اینکه شبیه به فرود آمدن باشد، شبیه به سقوط خواهد بود. وقتی که در یک نگاه عاشق می‌شوید، ممکن است بخواهید همیشه با معشوق خود باشید. اما باید نسبت به این احساس آگاهانه‌تر رفتار کنید.

توصیه

اجازه ندهید که این حس عقب‌نشینی کنترل رفتار شما را به دست بگیرد. لازم است که زمان‌هایی را دور از معشوق خود سپری کنید. از این فاصله برای رسیدگی به کارها و دوستانتان استفاده کنید. با این کار شما فشار زیادی به رابطه تان وارد نمی‌کنید و تمام خوشبختی و امیدتان را به یک رابطه گره نمی‌زنید. عشق در یک نگاه قطعا یک رابطه عاشقانه پرخطر خواهد بود.

تمام کارهای او از نظرتان درست و بی‌نقص است

وقتی که با یک نگاه عاشق کسی می‌شوید، آن شخص از نظر شما کاملا بی‌عیب و نقص به نظر می‌رسد. حتی عیب و ایرادهای او به نظرتان یک اخلاق ویژه قابل ستایش است. تا زمانی که نسبت به این توهم عشق آگاه باشید می‌توانید رابطه خوبی داشته باشید.

توصیه

فراموش نکنید که معشوق شما نیز یک انسان است، و اگر زمانی شما را ناامید کرد شوکه نشوید. عشق در یک نگاه معشوق را در جایگاه والایی قرار می‌دهد. پس مراقب باشید که اگر روزی از این جایگاه سقوط کرد، چهره او در نظر شما کاملا مخدوش نشود و تصوراتتان درباره او به کلی به هم نریزد.

می‌دانید که او نیز چه حسی نسبت به شما دارد

عشق یک طرفه نیز یکی از انواع عشق است، اما بیشتر از آنکه علاقه و محبت نسبت به فرد دیگری باشد، وسیله‌ای است برای پاسخ به نیازی درونی. وقتی که با یک نگاه عاشق شخصی می‌شوید، می‌خواهید با او باشید، اما نه به این دلیل که این عشق همه‌چیز را به شما خواهد آموخت، بلکه فقط به این دلیل که دوست دارید نزدیک او باشید. بودن در کنار او زندگی شما را روشن‌تر می‌کند. با بودن در کنار هم، زندگی هردوی شما را زیباتر و درخشان‌تر خواهد کرد.

توصیه

عشق در یک نگاه هیچ‌گاه نمی‌تواند دلیل موجهی باشد برای اینکه شما پیگیر کسی باشید که هیچ علاقه‌ای به شما ندارد و نمی‌خواهد با شما باشد. این عشق نیست، بلکه یک شیفتگی بیش از حد و افراطی است. اما معمولا وقتی که با اولین نگاه به درستی عاشق شوید، این احساس دوطرفه خواهد بود. ممکن است معشوقتان در اولین برخورد واکنشی شبیه به شما نداشته باشد، اما قطعا احساساتی نسبت به شما در دلش ایجاد شده است.

بلافاصله خودتان را در کنار او تصور می‌کنید

اگر عشقی که در اولین برخورد دچارش شده‌اید عشق واقعی باشد، به احتمال زیاد خوتان را در کنار او تصور خواهید کرد. در بیشتر مواقع قبل از اینکه احساسی نسبت به طرف مقابل پیدا کنید، مدتی طول می‌کشد تا او را بشناسید. در این صورت می‌توانید رابطه طولانی و واقعی با او داشته باشید. اما زمانی که در اولین برخورد عاشق می‌شوید، بلافاصله درباره اولین ملاقات، دوست شدن، خریدن خانه، و حتی تشکیل خانوده با او رویاپردازی خواهید کرد.

به شدت تمایل دارید که با او صحبت کنید

نه تنها فکر می‌کنید شخصی را که در یک نگاه عاشقش شده‌اید می‌شناسید، بلکه به شدت دلتان می‌خواهد با او صحبت کنید. به خصوص وقتی فرد خجالتی و آرامی باشید و تا کنون هیچ‌گاه با فرد غریبه‌ای وارد رابطه نشده و خود را به کسی معرفی نکرده‌ باشید، این موضوع بسیار قابل توجه خواهد بود. اگر دچار عشق در یک نگاه شده باشید، احساس می‌کنید به طور ناخودآگاه به سمت او کشیده می‌شوید.

بسیار مضطرب می‌شوید

اضطراب معمولا ناشی از یک اتفاق بزرگ، سخنرانی، یا یک خبر است. با فکر کردن به کاری که می‌خواهید انجام دهید دلشوره می‌گیرید، عرق می‌کنید و می‌لرزید. وقتی که عشق در یک نگاه را تجربه می‌کنید، ممکن است بدون هیچ دلیلی مضطرب شوید و با دیدن معشوقتان خیس عرق شوید و از شدت استرس به لکنت زبان بیفتید. این‌ یک نشانه بزرگ عشق در یک نگاه است.

در یک کلام...
اگر با خواندن این مقاله متوجه شده‌اید که این نشانه‌ها را نسبت به شخص خاصی دارید، پس بی شک شما در نگاه اول عاشق طرف مقابلتان شده‌اید! ولی سوالی که در ذهن مطرح می‌شود این است که آیا حس عاشقی نسبت به طرف مقابل تنها با یک برخورد یا به تعبیر درست تر “عشق در نگاه اول” حسی جدی و قابل تامل است یا فقط احساسی زود گذر است که نباید آن را جدی گرفت. نکته‌ی مهم درباره‌ی این نوع رابطه که بر مبنای ویژگی‌های ظاهری و بدون درک عمیق‌تر از طرف مقابل شکل می‌گیرد، نداشتن شناخت کافی نسبت به طرف مقابل است در حالیکه احساسات درگیر فرد مورد نظرشده است. تشخیص درستی و تصمیم به پایه ریزی رابطه بر اساس این نوع از عشق کار آسانی نیست.

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X