همیار عشق

8 دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

8 دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج

8 دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج


استقلال

اول باید مستقل بشین و بعد برای ازدواج کردن قدم بردارین. اگر هنوز از لحاظ عاطفی و احساسی، مالی، تصمیم‌گیری و… وابسته‌ی خانواده‌تون هستین، اصلا نباید به فکر ازدواج باشین. ازدواج یعنی تشکیل خانواده‌ی جدید. درسته که پدر و مادرها هم کمک‌هایی میکنن اما نباید همه چیز رو اونها کنترل کنن و برای همین شما باید مستقل باشین.

فشار خانواده (1)

حتما این حرف‌ها رو شنیدین که میگن دیگه بزرگ شدی و وقتش داره میگذره، چرا ازدواج نکردی؟ باید بدونین که اصلا نباید برای ازدواج کردن عجله کنین و نباید برای فشار خانواده و حرف‌های اطرافیان‌تون تن به ازدواج اجباری بدین. زمان مناسب برای ازدواج وقتیه که پخته و آماده باشین.

فشار خانواده (2)

درسته که سن در ازدواج به دلایلی میتونه مهم باشه اما مهم تر اینه که شما شریک عاطفی مناسبی رو برای خودتون انتخاب کنین که از لحاظ احساسی، فرهنگی، اخلاقی و رفتاری و… باهاتون هم‌خوانی داشته باشه. پس عجله نکنین تا ازدواج موفقی داشته باشین.

نیاز جنسی

درسته که نیاز جنسی رو باید از طریق ازدواج رفع کنین اما این نباید تنها دلیل‌تون برای ازدواج باشه. رابطه جنسی هم بخشی از زندگی مشترکه اما همش نیست.

تنهایی

قبل از اینکه ازدواج کنین لازمه که یاد بگیرین چطوری میتونین از تنهایی‌تون لذت ببرین یعنی باید یاد بگیرین که چطور میتونین خودتونو خوشحال کنین یا به خودتون آرامش بدین. وقتی روش‌هایی برای اینها یاد گرفتین، میتونین برای ازدواج قدم بردارین.

  تو فکر عشقم چی میگذره؟؟

پول و ظاهر

ممکنه خیلی‌ها برای این دلایل ازدواج کنن. پول و ظاهر مهمه اما همه چیز نیست و برای ازدواج موفق اصلا کافی نیست. اولین چیزی که خیلی مهمه اخلاق و رفتار مناسبه و بعد ظاهر و پول. خیلی‌ها فکر میکنن که همه‌ی آدم‌های پولدار، خوش اخلاق هستن اما ممکنه اینطور نباشه. پس بیشتر بر معیارهای مهم توجه کنین و نه معیارهای ظاهری.

خلاهای عاطفی و روحی

خیلی‌ها گمان میکنن که اگر ازدواج کنن عوض میشن و شخصیت‌شون بهتر میشه. درحالی که غلطه. تا وقتی خودتون نخواین هیچ کس نمیتونه شما رو تغییر بده. شما هستین که باید خودتونو اصلاح کنین. ازدواج نمیتونه باعث تغییر اخلاق و رفتار شما بشه، حتی ممکنه شخصیت‌تون بدتر هم بشه و همسرتونو اذیت کنه.

ترحم و احساس گناه

ممکنه با کسی در رابطه باشین اما احساس کنین هر چی زمان میگذره و بیشتر میشناسینش، براتون مناسب نیست و نمیتونین در کنارش خوشحال و خوشبخت باشین. در این صورت ممکنه بر اساس حس ترحم یا گناه فکر کنین که اگر باهاش ازدواج نکنین اون بدبخت و داغون میشه. این غلطه. نباید خودتونو فدا کنین برای کس دیگه.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

نکات طلایی جذب خواستگار خوب

فهرست مطالب1 نکات طلایی جذب خواستگار خوب1.1 چه معیارهایی در نظر دارین؟1.2 معیارهاتونو اولویت‌بندی کنین1.3 ازدواج با شما، چه مزایایی داره؟ (1)1.4 ازدواج با شما، چه مزایایی داره؟ (2)1.5 از

مطالعه»

نشانه‌های خیانت در خانم‌ها

فهرست مطالب1 نشانه‌های خیانت در خانم‌ها1.1 نگران شما نمیشه1.2 در ظاهرش تغییراتی ایجاد کرده1.3 متعهد نمیشه1.4 خیلی سرش شلوغه1.5 حریم خصوصیش گسترده‌تر شده1.6 از جواب دادن به شما، طفره میره1.7

مطالعه»