پیشنهاد دوستی یا ازدواج دختر به پسر(ابراز علاقه برای آشنایی)

بلاتکلیفی دختر در رابطه دوستی (دوست پسرم تکلیف منو روشن نمیکنه)
آبان ۱۳, ۱۳۹۷
راه های عاشق کردن پسر
راه‌های جذب دوست پسر (وابسته و دیوانه کردن مرد)
آبان ۱۳, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شاید شما هم از آن دسته دخترهایی باشید که بجای اینکه منتظر بمانند پسرمورد علاقه‌شان به آنها درخواست ازدواج، رابطه دوستی با آشنایی دهد، ترجیح می‌دهند خودشان برای این کار پیش قدم شوند. روش‌های متعددی وجود دارد که از طریق آن یک دختر می‌تواند به پسر مورد نظرش پیشنهاد شروع آشنایی دهد. در  این نوشتار به سوالاتی که ممکن است درمورد نحوه پیشنهاد آشنایی از طرف دختر به پسر برای شما ایجاد شده باشد، پاسخ خواهیم داد.

انواع روش‌های شروع آشنایی و پیشنهاد دوستی


دو روش برای آغاز یک رابطه‌ی عاشقانه وجود دارد: یک راه پیشنهاد کلامی مستقیم و راه دیگر نشانه‌های غیرکلامی واضحی است که علاقه و پذیرش یک طرف را نشان می‌دهد و فرد بعد از این ابراز علاقه منتظر دریافت پاسخ می‌ماند. از روش اول با اصطلاح “پیشنهاد و درخواست مستقیم” یاد می‌شود و رفتارهای غیرکلامی “جذب غیرمستقیم” نامیده می‌شود.

البته یک روش سوم هم برای شروع رابطه وجود دارد که می‌تواند از طریق واسطه صورت پذیرد.

در هر حال در هر موقعیتی که قرار دارید، نیازی نیست در زندگی عاشقانه‌ی خود منفعلانه عمل کنید. زن بودن به این معنا نیست که باید منتظر بنشینید تا شاهزاده‌ی سوار بر اسب سپید به خواستگاری‌تان بیاید. اگر احساس می‌کنید محکوم به مجرد ماندن هستید، باید بدانید که هر فردی رقم زننده‌ی سرنوشت خودش است. چنانچه می‌خواهید تغییری در زندگی‌تان ایجاد کنید و عشق را به زندگی‌تان وارد کنید، می‌توانید از راهنمای مختصری که برایتان تهیه کرده‌ایم، استفاده کنید. حتی اگر این راهکارها را امتحان کردید و نتیجه نگرفتید، حداقل می‌توانید به خودتان تبریک بگویید که شجاعانه به استقبال خطر رفته‌اید.

پیشنهاد ازدواج و آشنایی دختر به پسر به روش مستقیم

پیشنهاد آشنایی که به صورت مستقیم مطرح می‌شود، یعنی صریح و بی‌حاشیه است و ریسک زیادی برای درخواست کننده وجود دارد. زیرا جواب چنین پیشنهادی نیز واضح و صریح خواهد بود: یعنی یا “بله” یا “خیر”. در این روش جواب چه مثبت باشد چه منفی تکلیف دو نفر کاملا مشخص است و ابهام خاصی برای افراد باقی نمی‌ماند.

اما از طرفی ریسک این نوع پیشنهاد دادن مخصوصا برای دختر بسیار زیاد است. زیرا در صورت منفی بودن جواب پیشنهاد، ممکن شخص درخواست کننده احساس شرمندگی کند. ضمن اینکه حتی درصورت اینکه جواب پسر برای آشنایی مثبت باشد، دختر جایگاه و شأن مناسبی در رابطه پیدا نمی‌کند و کنترل رابطه کاملا در دست پسر قرار خواهد گرفت. به طور کلی ابراز علاقه و پیشنهاد آشنایی و دوستی از طرف دختر به پسر به روش مستقیم توصیه نمی‌شود. زیرا تجربه ثابت کرده است در این روش معمولا دختر جذابیتش را برای پسر از دست می‌دهد.

پیشنهاد ازدواج دختر به پسر به روش غیرمستقیم

در مقابل چنانچه دختر “جذب غیرمستقیم” را برای پیشنهاد به پسر انتخاب کند، این احتمال وجود دارد که پسر این نشانه‌ها را به معانی مختلفی تعبیر کند. ابهام بالقوه‌ای که در روش جذب غیرمستقیم وجود دارد، خطر جواب رد شنیدن مستقیم را برای دختر کاهش می‌دهد، چون این قبیل نشانه‌های غیرکلامی غیرمستقیم را می‌توان پیشنهاد شروع یک رابطه‌ی عاشقانه تلقی کرد یا صرفاً رفتاری بسیار دوستانه در نظر گرفت. رفتارهای جذب غیرمستقیم تنوع بسیار بالایی دارد که از لبخند زدن، نگاه‌های دزدانه، بالا بردن ابروها، بازی کردن با موها و … متغیر است. روانشناسان دریافته‌اند که استفاده از رفتارهای جذب غیرمستقیم معمولاً جنس مخالف را بیشتر جذب می‌کند. در هر حال این رفتارها زمانی بیشترین تاثیر را دارد که از سوی زنان انجام شود.

آشنایی دختر و پسر از طریق واسطه

در این روش شما از یک دوست مشترک یا فرد مورد اعتماد که ترجیحا آشنایی نسبی با هردوی شما دارد می‌خواهید که برای آشنایی بیشتر شما را به پسر مورد نظرتان معرفی کند. فرد واسطه باید مورد اعتماد باشد و بتواند به درستی شما را به طرف مقابل معرفی کند. ضمن اینکه می‌توانید از او بخواهید با طرح چند سوال اطلاعات لازم را درمورد طرف مقابل برای شما بدست آورد. مثلا اینکه آیا به طور کلی در حال حاضر او مایل به برقراری رابطه عاطفی هست؟ دوست دختر یا نامزد دیگری دارد؟ و نظر او درمورد شما به طور کلی چیست؟

اما موضوع مهم و قابل توجه این است که در اکثر مواقع واسطه‌ای که کاملا مورد اعتماد باشد، شناخت کافی از طرفین داشته باشد و مهارت ارتباطی لازم برای معرفی درست را داشته باشد، وجود ندارد.

چطور به یک پسر به صورت غیرمستقیم پیشنهاد دوستی-آشنایی و ازدواج دهید؟


ابراز علاقه به یک مرد برای شروع آشنایی می‌تواند کار بسیار سخت و اضطراب‌آوری باشد. اما شما در صورت داشتن مهارت ارتباطی کافی می‌توانید به صورت غیرمستقیم تمایل و علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهید.

در ادامه با راهنمای پیشنهاد دختر به پسر آشنا می‌شوید که از چند مرحله ساده و کاربردی تشکیل می‌شود؛ با استفاده از این راهنما می‌توانید یخ پسر مورد علاقه‌تان را بشکنید و به قلب او راه پیدا کنید. می‌توانید تمام این روش‌ها یا بعضی از آنها را امتحان کنید یا حتی هیچ کدام را امتحان نکنید، توصیه‌ی کلی ما به شما این است که هر کاری احساس می‌کنید شما را از منطقه‌ی امن‌تان خارج می‌کند و به پسر محبوبتان نزدیکتر می‌کند، انجام دهید.

سلام کنید و باب گفتگو را باز کنید

وقتی از کنار پسر مورد علاقه‌تان رد می‌شوید، به جای آن که وانمود کنید، او را ندیده‌اید، سلام کنید. شاید این توصیه‌ به نظر بسیاری از شما پیش پا افتاده و بدیهی به نظر برسد، اما برای افرادی که عادت دارند وانمود کنند، مرد جذابی را که از کنارشان رد شده ندیده‌اند، همین سلام کردن ساده گام بسیار بزرگی است.

از پسر جذابی که به دلتان نشسته است، سوال بپرسید یا از او تعریف کنید تا یخ بین‌تان بشکند، شما باب گفتگو را باز کنید و چند قدم به طرف او بردارید و بعد ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. سپس نظرش را درباره‌ی رابطه‌ی دوستانه بپرسید تا حداقل به موضوع شروع قرار عاشقانه نزدیک شوید تا ایده‌ای کلی درباره‌ی آینده‌تان با این پسر جذاب پیدا کنید.

او را به یک دورهمی گروهی دعوت کنید

اگر پسر محبوبتان را به اندازه‌ی کافی می‌شناسید، می‌توانید مستقیم مرحله‌ی دوم را شروع کنید. از او بپرسید که دوست دارد آخر هفته با شما و دوستانتان در یک برنامه‌ی کوهنوردی یا فعالیت‌هایی از این قبیل شرکت کند. البته اگر هنوز فقط به هم لبخند می‌زنید و با هم دوست نشده‌اید، اول لازم است که دوستی‌تان شکل بگیرد.

دعوت کردن پسری که دوستش دارید، به یک قرار گروهی یک حرکت دوستانه و دلپذیر است و به هیچ وجه شما را ناامید و درمانده نشان نمی‌دهد. بعد از آن که هر دو نفر شناخت بیشتری از هم پیدا کردید، می‌توانید با رعایت توصیه‌های زیر به گونه‌ای با دوست پسرتان قرار بگذارید که او حتی متوجه نشود که شما پیشنهاد را مطرح کرده‌اید.

قرار گروهی راه کم‌خطری برای بررسی کردن موقعیت است، در این قرارهای جمعی می‌توانید متوجه شوید که آیا علاقه‌ای بین شما وجود دارد یا خیر. اگر دو نفری با یک گروه بیرون بروید، این دورهمی کمتر حالت قرار، پیدا می‌کند و بیشتر شبیه یک گردش دسته‌جمعی می‌شود. فقط به پسر محبوبتان بگویید که می‌خواهید با چند نفر از دوستانتان به کوه، سینما، رستوران یا هر جای دیگری بروید و فکر کردید که شاید او هم دوست داشته باشد با شما بیاید.

این قرار گروهی باعث می‌شود که او متوجه شود، شما علاقه دارید در کنارش باشید، اما هیچ کدام فشار یک قرار دونفره را حس نخواهید کرد. اگر قرار گروهی‌تان به خوبی پیش رفت، می‌توانید امیدوار باشید که به تدریج بتوانید با هم قرار عاشقانه بگذارید.

راه‌های تماس برقرار کردن را باز کنید

می‌توانید برای پسر مورد علاقه‌تان در فیبسوک یا اینستاگرام درخواست دوستی بفرستید یا نظرات و پست‌هایش را لایک کنید.

 به هرحال لازم است از هر طریق راه‌های ارتباطی حضوری و مجازی خود را با او افزایش دهید تا بتوانید اصطلاحا به مرور پسری را تور کنید!

از او بخواهید که به شما کمک کند

ساده‌ترین راه برای این که به یک پسر پیشنهاد آشنایی بدهید، بدون این که درمانده به نظر برسید، این است که روشی را برای کمک گرفتن از او پیدا کنید. برای مثال از او بخواهید که نرم افزار جدیدی را روی لپ تاپتان نصب کند. کمک گرفتن بهانه‌ی خوبی است که پسر محبوبتان را بیشتر ببینید و از این فرصت‌ها برای تاثیر گذاشتن روی او و جذب کردنش استفاده کنید.

بگذارید متوجه شود که به او علاقه دارید

مجبور نیستید که مستقیم و شفاف به پسر مورد علاقه‌تان بگویید که روی او کراش دارید، اما باید نشانه‌های عشقتان را سر راهش بگذارید. برای مثال وقتی دارید به پایان گفتگویتان نزدیک می‌شوید، بگویید “چه پسر خوبی هستی، لطفاً همیشه همین‌طور بمان.” اما مراقب باشید که چنین حرف‌هایی نزنید: “آنقدر پسر خوبی هستی که هر دختری با تو باشد، خوشبخت‌ترین دختر روی زمین می‌شود.” چنین جمله‌ای نشان می‌دهد که امیدی به ادامه‌ی رابطه با او ندارید.

اعتماد به نفس داشته باشید، قدری برایش ناز کنید و توپ را داخل زمین او بیاندازید تا ببینید که چه عکس‌العملی به دلبری‌های شما نشان می‌دهد. شاید به این ترتیب او در تنگنا قرار بگیرد، اما نگران نباشید. می‌توانید همواره از او تعریف کنید، بعد بگویید که باید بروید و خداحافظی کنید، مانند این که هیچ منظور خاصی از این تعریف نداشته‌اید. شنیدن این تعریف‌ها باعث خوشحالی او می‌شود و فکر می‌کند که شاید واقعاً او را دوست دارید.

چطور مستقیما به یک پسر ابراز علاقه کنید؟


اعتماد به نفس داشته باشید

ابراز علاقه به یک مرد برای شروع آشنایی می‌تواند کار بسیار سختی باشد. گرچه پیشنهاد مستقیم دوستی به یک پسر توصیه نمی‌شود. اما اگر می‌خواهید ریسک کنید و پیشنهاد آشنایی و دوستی را مستقیما با پسر مطرح کنید، باید اعتماد به نفس بسیار بالایی داشته باشید و اینکار را قاطعانه و شجاعانه انجام دهید.

ابتدا زمینه سازی کنید و شرایط را بسنجید

بهتر است قبل از آن که به پسر مورد علاقه‌تان پیشنهاد دوستی بدهید و با او قرار بگذارید، با او حرف بزنید و شرایط را بسنجید. قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که او برایتان مناسب است و شخصیت‌هایتان با هم همخوانی دارد. بعد جوانب را بسنجید تا بفهمید که آیا او علاقه‌ای به شما دارد یا خیر، به این ترتیب در آینده با شنیدن جواب منفی شرمنده نخواهید شد. هر دختری باید قبل از پیشنهاد دوستی دادن به پسر مورد علاقه‌شان بداند که او چه جوابی به این درخواست خواهد داد. بعد از آن که گفتگو را شروع کردید، متوجه می‌شوید که آیا این علاقه دوطرفه است یا خیر. هر دو نفر باید در این گفتگو شرکت داشته باشید؛ اگر درباره چیزی از او سوال کردید و او نیز به ادامه گفتگو علاقه داشت، احتمالاً وقتی دست دوستی به طرفش دراز کنید، دستتان را رد نخواهد کرد. اما اگر او در این گفتگوی دونفره فقط شنونده است، بهتر است خودتان را به دردسر نیاندازید.

عادی برخورد کنید

حتی اگر قلبتان هزار بار در دقیقه می‌زند، وقتی شروع به حرف زدن کردید، بهتر است خونسردی‌تان را حفظ کنید و عادی برخورد کنید. گفتگو را با مطرح کردن یک موضوع کم‌خطر شروع کنید. لازم نیست پیشنهاد دوستی‌تان خاص و شاعرانه باشد. به خاطر داشته باشید که قرار نیست از او خواستگاری کنید، بنابراین لازم نیست عصبی باشید یا متقابلاً او را عصبی کنید. هرچه خونسردتر و آرام‌تر باشید، عادی‌تر به نظر می‌رسید و احتمال این که او نیز جذب پیشنهاد دوستی‌تان بشود، بیشتر می‌شود.

از شوخ طبعی کمک بگیرید

به کمک شوخ طبعی می‌توانید جو را از حالت سنگینی در بیاورید و راحت‌تر پیشنهادتان را مطرح کنید. ضمن اینکه اگر کمی مکالمه شما بانمک و همراه با شوخی باشد، جذابیت شما درنظر طرف مقابل بیشتر خواهد شد. همچنین او احساس راحتی بیشتری می‌کند تا بتواند نظرش را درمورد پیشنهاد شما بیان کند.

یک پیشنهاد ویژه برای اولین ملاقات مطرح کنید

اگر می‌خواهید با او قرار بگذارید، باید به وضوح مشخص کنید که چه کاری را می‌خواهید با هم انجام دهید. اول از خودتان بپرسید که: من دوست دارم چه کاری انجام بدهم؟ بعد به این فکر کنید که او چه کاری دوست دارد، انجام بدهد. برای مثال اگر هر دو هنردوست هستید، از او بخواهید که با هم به یک گالری هنری بروید.

آمادگی شنیدن جواب منفی را داشته باشید

اگر تصمیم خودتان را برای پیشنهاد دوستی دادن به پسر محبوبتان گرفته‌اید، باید خودتان را از نظر روحی تقویت کنید و آمادگی شنیدن جواب منفی آنی را داشته باشید. اگر جواب منفی شنیدید، نباید خرد شوید و درهم بشکنید. البته ممکن است “نه” مستقیم و واضح نشنوید و با جواب‌هایی مانند “متأسفم”، “نمی‌دانم چه بگویم” یا “علاقه‌ای ندارم” مواجه شوید.

باید به خودتان بگویید که اگر به پسری که روی او کراش دارید، درخواست دوستی دادید و او رد کرد، آسمان به زمین نمی‌آید. زیرا جواب منفی او به معنای این نیست که شما به اندازه کافی خوب نیستید یا مشکلی دارید. این جواب منفی فقط به معنای این است که او علائق متفاوتی دارد و این اختلاف سلیقه و نظر هیچ اشکالی ندارد.

وقتی به پسری پیشنهاد دوستی می‌دهید، بیشتر از آن که جواب او مهم باشد، احساسی که بعد از شنیدن جواب او به شما دست می‌دهد، اهمیت دارد. به خاطر داشته باشید که سلامت قلب و روانتان از همه چیز مهم‌تر است.

در یک کلام...

پیشنهاد از طرف دختر به پسر می‌تواند به روش مستقیم یا غیرمستقیم مطرح شود. در روش غیرمستقیم، دختر نشانه‌هایی در اختیار پسر قرار می‌دهد که او را به آشنایی بیشتر ترغیب می‌کند. در این روش ریسک کمتری متوجه دختر خواهد بود و در صورت عدم تمایل پسر به رابطه ضرر عاطفی متوجه او نمی‌شود. برای پیشنهاد غیرمستقیم به پسر لازم است با او مکالمه‌ای را شروع کنید و ارتباطتان را به صورت حضوری و مجازی بیشتر کنید. شما می‌توانید برای اینکه بیشتر بتوانید به او نزدیک شوید، پسر را به یک ملاقات گروهی دعوت کنید یا از او برای انجام کاری کمک بخواهید. در ملاقات‌ها و معاشرت‌ها به صورت غیرمستقیم نشان دهید که به او علاقه‌مند هستید و تمایل دارید بیشتر آشنا شوید.

در روش مستقیم شما صراحتا اعلام می‌کنید مایل به آشنایی و دوستی با او هستید و یک جواب واضح و صریح نیز دریافت خواهید کرد. در این روش لازم است اعتماد به نفس کافی داشته باشید، سناریوهای مختلف را در نظر بگیرید و احتمال شنیدن جواب منفی را هم بدهید. برای مطرح کردن پیشنهاد بهتر است عادی برخورد کنید، نگران عکس العمل طرف مقابل نباشید و از شوخ طبعی کمک بگیرید و نهایتا یک پیشنهاد ویژه برای ملاقات اول در نظر داشته باشید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X