ویژگی‌های پسر خوب برای ازدواج (بهترین پسر برای ازدواج چه خصوصیاتی دارد؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

ویژگی‌های پسر خوب برای ازدواج (بهترین پسر برای ازدواج چه خصوصیاتی دارد؟)

«همیشه پسران بد و نامناسب رو جذب میکنم»، «همیشه وارد رابطه‌های اشتباه و سمی میشم.» «چطور باید پسر خوبی رو پیدا و جذب کنم؟» این حرف‌ها برایتان آشنا نیست؟ برای داشتن ازدواج موفق، باید شخص مناسبی را جذب کنید و انتخاب درستی داشته باشید. قدم اول این است که ابتدا بدانید یک پسر خوب و مناسب برای ازدواج، چه ویژگی‌هایی دارد. قدم دوم این است که مهارت‌هایی را آموزش ببینید تا بتوانید پسری با این ویژگی‌ها پیدا و جذب کنید. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که یک پسر خوب برای ازدواج چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارد و چگونه باید پسری با این  ویژگی‌ها را جذب کنید.

ویژگی‌های پسر خوب برای ازدواج


اگر به دنبال پسر مناسب و خوب برای ازدواج هستید تا بتوانید در کنارش، احساس آرامش و امنیت داشته باشید و خوش‌بخت باشید، باید ابتدا بدانید که یک پسر خوب برای ازدواج باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

مسئولیت‌پذیر بودن

مسئولیت‌پذیر بودن بسیار مهم است. یک پسر خوب باید مسئولیت‌هایی که در رابطه‌اش دارد را به خوبی انجام دهد تا بتواند در آینده در زندگی مشترک نیز مسئولت‌هایش را به خوبی انجام دهد. پسرانی که مسئولیت‌پذیر هستند و همه کارها را به گردن شریک عاطفی‌شان نمی‌اندازند، پسران بالغی هستند که یکی از ویژگی‌های مهم مرد زندگی بودن را دارند.

صادق بودن

این ویژگی هم بسیار مهم است. اگر دو طرف رابطه با هم صادق نباشند، اعتماد بین‌شان از بین خواهد رفت. رابطه‌ای که در آن اعتماد متقابل نباشد، نمی‌تواند رابطه سالم و بادوامی باشد. بنابراین صادق بودن، یکی از ویژگی‌های مهم و اصلی یک پسر خوب است.

صبور بودن

صبور بودن یکی از ویژگی‌های مهمی است که باید یک پسر خوب برای ازدواج داشته باشد. اگر پسر صبور باشد، به شما اجازه می‌دهد در رابطه همانطور باشید که خود واقعی‌تان است و او در مقابل بعضی از رفتارها یا حرف‌‌های شما که با شخصیتش هم‌خوانی ندارد، فورا از کوره در نمی‌رود. بلکه با صبر و حوصله و گفتگو مشکل را حل می‌کند.

اجازه می‌دهد رشد کنید

یک پسر خوب و مناسب برای ازدواج باید به شما کمک کند و پشتیبان‌تان باشد تا شخصیت و زندگی‌تان در جهت مثبت رشد کند. یک پسر خوب نباید مانع شما برای رسیدن به خواسته‌ها و اهداف‌تان باشد.

خودش هم زندگی مستقلی دارد

یک پسر خوب علاوه بر اینکه پشتیبان شماست تا در زندگی شخصی و مستقل خود رشد کنید، خودش نیز زندگی مستقل و شخصی خود را دارد. یعنی فعالیت‌های خاص و مورد علاقه خود را انجام می‌دهد، شاغل است و….. درواقع همه زندگی‌اش رابطه شما نیست، بلکه رابطه‌تان بخشی از زندگی اوست.

به خانواده‌تان احترام می‌گذارد

یک پسر خوب برای ازدواج هرگز به شما یا خانواده‌تان توهین و بی احترامی نمی‌کند. او همیشه باادب است و محترمانه رفتار می‌کند.

برای آینده رابطه‌تان برنامه‌ریزی می‌کند

او شما را به خانواده‌اش معرفی می‌کند و بعد از چند ماه آشنایی، مقدمات آینده رابطه‌تان را می‌چیند و کم کم برای آینده رابطه‌تان برنامه‌ریزی می‌کند. یک پسر خوب برای ازدواج، دوران آشنایی را بیش از حد طولانی نمی‌کند و رابطه را مخفیانه ادامه نمی‌دهد.

  5 اشتباه در روز ولنتاین

از سلامت روحی و روانی برخوردار است

درست است که هیچ کس کامل نیست و هر کسی ممکن است ویژگی‌های بدی هم داشته باشد اما یک پسر خوب برای ازدواج، یک سری از ویژگی‌های منفی و یک سری از اختلالات روانی را ندارد و از سلامت روانی نسبی برخوردار است. به عنوان مثال یک پسر خوب و مناسب برای ازدواج، اختلال شخصیت ضداجتماعی، افسردگی شدید، دست بزن و…. ندارد.

مهربان بودن

دختران به دنبال پسری هستند که مهربان باشد تا بتواند به آنها احساس دوست داشته شدن و اطمینان بدهد.

دلسوز بودن

اگر یک پسر دلسوز باشد، می‌تواند دنیای متفاوت خود و شریک عاطفی‌اش را هم از زاویه دید خودش و هم از زاویه دید شریک عاطفی‌اش ببیند. به عبارت دیگر، یک پسر دلسوز، طرز فکر و طرز نگرش طرف مقابلش را درک می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود که یک رابطه خوب ساخته شود.

متعهد بودن

این ویژگی، همان ویژگی است که اکثر یا همه زنان می‌خواهند. آنها می‌خواهند شریک عاطفی‌شان به رابطه و عشق‌شان متعهد باشد! اگر پسری وفادار و متعهد باشد و فقط با شریک عاطفی‌اش در ارتباط باشد، می‌تواند زمان زیاد و باکیفیتی را با شریک عاطفی‌اش بگذراند و به او توجه کند، در نتیجه آن رابطه عمر و دوام بیشتری خواهد داشت.

از خود گذشته بودن

از خود گذشتگی نیز یکی از ویژگی‌های مهم است که در یک پسر خوب برای ازدواج وجود دارد. معنی از خود گذشتگی این نیست که  او باید تمام وقت به شما توجه کند و باید خود و نیازهایش را فراموش کند. از خود گذشتگی یعنی در رابطه عاطفی بتواند تعادل برقرار کند. به موقع هم به نیازها و     خواسته‌های شما توجه کند و هم به نیازهای خود!

رمانتیک بودن

قطعا یکی از ویژگی‌های مهم در یک پسر خوب برای ازدواج، عاشقانه و رمانتیک بودن اوست. بسیاری از دختران از شریک عاطفی خود انتظار دارند که با روش‌های مورد علاقه‌شان گاهی رمانتیک باشند و عاشقانه رفتار کنند. در این زمینه، هر کسی سلایق و علایق خاص خود را دارد.

دوستانه رفتار کردن

در یک رابطه عاطفی سالم و موفق و همچنین در زندگی مشترک، عشق و دوستی وجود دارد. یعنی دختر و پسر نیاز دارند که بتوانند با گفتگوی سازنده و صمیمی، رابطه‌شان را قوی‌تر کنند. بنابراین یک پسر خوب در کنار اینکه می‌تواند عاشقانه و رمانتیک باشد، می‌تواند دوستانه نیز رفتار کند.

شوخ‌طبع بودن

یک پسر خوب برای ازدواج، این توانایی را دارد که در موقعیت‌های مناسب، با شوخی‌های مناسب شریک عاطفی خود را بخنداند و او را خوشحال کند.

مفید بودن

یک پسر خوب برای ازدواج، توانایی‌ها و مهارت‌های خاصی دارد که برای شریک عاطفی‌اش مفید واقع می‌شود. ممکن است پسر، توانایی تعمیر کامپیوتر را داشته باشد یا توانایی تعمیر ماشین و…. همه این موارد باعث می‌شود از نظر دختر جذاب‌تر به نظر برسد و برای دختر مفید واقع شود. زمانی که دختر احساس کند زندگی‌اش با حضور شریک عاطفی‌اش راحت‌تر شده، بیشتر مجذوب و عاشق خواهد شد.

  عاشقی واسه من جاده یک طرفست

شور و هیجان داشتن

یکی از ویژگی‌هایی که در یک پسر خوب برای ازدواج باید باشد، پرشور و هیجان بودن اوست. رابطه بدون هیجان و نشاط، به مرور زمان خسته‌کننده می‌شود. اگر پسر هم بتواند در رابطه شور و هیجان ایجاد کند، باعث تقویت ارتباط و افزایش صمیمیت می‌شود.

در دسترس بودن

پسرانی که نشان می‌دهند در دسترس هستند و به رابطه‌شان اهمیت می‌دهند، برای دختران بسیار جذاب هستند. این افراد، بعد از ازدواج هم می‌توانند به خوبی زندگی مشترک‌شان را اداره کرده و به اندازه کافی به همسر خود توجه کنند. اما مردانی که بعد از گذشت ماه‌های اول رابطه، دیگر به رابطه اهمیت نمی‌دهند و خودشان را درگیر کار و زندگی خودشان می‌کنند، جذاب نیستند و برای ازدواج هم مناسب نیستند.

سخاوتمند بودن

سخاوتمند و دست و دلباز بودن پسر فقط به این معنی نیست که او همیشه برای شما خرج کند، هدیه بخرد و…. بلکه به این معناست که او در ابراز علاقه کردن و نشان دادن علاقه‌اش خساست به خرج ندهد و دست و دلباز باشد.

با ادب بودن

پسری که می‌داند با شما، خانواده‌اش و دیگران چگونه باید رفتار کند، همیشه به دیگران و به شما احترام می‌گذارد و بی ادبی نمی‌کند، پسر خوبی است که برای ازدواج مناسب است.

از شما رابطه جنسی نمی‌خواهد

علی رغم اینکه نیاز جنسی طبیعی است و هم در زنان وجود دارد و هم در مردان، یک پسر خوب برای ازدواج هرگز در دوران آشنایی و نامزدی از شما رابطه جنسی نمی‌خواهد و روی این موضوع اصرار نمی‌کند. او برای شما ارزش قائل می‌شود و صبر می‌کند تا بعد از ازدواج با شما رابطه زناشویی برقرار کند. یک پسر خوب، می‌داند که صمیمیت واقعی در رابطه در دوران آشنایی، از طریق رابطه جنسی به وجود نمی‌آید.

پرتوقع نیست

یک پسر خوب برای ازدواج می‌داند که رابطه جای داد و ستد نیست. یعنی اگر او به شما عشق می‌ورزد  یا هدیه‌ای برایتان می‌خرد، انتظار ندارد که شما هم حتما برایش هدیه بخرید یا حتما به همان اندازه به او عشق بورزید. او توقع ندارد که همه کارهایش را جبران کنید.

آدم منطقی است

یک پسر خوب بیشتر از اینکه آدم احساسی باشد، آدم منطقی است مخصوصا زمانی که می‌خواهید درباره مشکلی که در رابطه‌تان پیش آمده با هم صحبت کنید و آن را حل کنید. او می‌تواند بین احساس و منطق تعادل برقرار کند. یک پسر خوب حتی زمانی که احساسی عمل می‌کند، می‌تواند احساساتش را کنترل کند.

می‌تواند به موقع معذرت خواهی کند

یک پسر خوب، می‌تواند به موقع و در صورت نیاز معذرت خواهی کند و سهم اشتباهاتی را که انجام داده است را قبول کند. چنین پسری غرور بیش از حد ندارد.

حالا که در بخش قبلی با ویژگی‌های پسر خوب آشنا شدید، شاید برایتان سوال باشد که چطور باید پسر خوب برای ازدواج را جذب کنید؟ چه کارهایی باید انجام بدهید تا پسر خوب مجذوب شما بشود و نه پسری که قصد ازدواج ندارد و فقط به دنبال پر کردن اوقات تنهایی‌اش است؟ جذب پسر خوب برای ازدواج، نیازمند افزایش آگاهی در این زمینه، کسب مهارت‌های خاص و ایجاد تغییرات مثبتی در زندگی شماست. برای اینکه بتوانید انتخاب درست و عاقلانه‌ای داشته باشید، وارد رابطه عاطفی سالم، موفق و هدفمند شوید و ازدواج موفقی داشته باشید، می‌توانید در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج شرکت کنید.

  خواستگار خوب ندارم (چطوری خواستگار خوب پیدا کنم؟)

چطور پسر خوب برای ازدواج را جذب کنم؟


همان شخصی باید باشید که می‌خواهید جذب کنید

اگر شما به دنبال پسر ورزشکار هستید، باید خودتان نیز ورزشکار باشید و سبک زندگی‌تان را به سبک زندگی یک ورزشکار نزدیک کنید. اگر می‌خواهید پسر متفکر و اهل مطالعه‌ای را جذب کنید، خودتان هم باید اهل مطالعه باشید و به کتابخانه بروید تا پسرانی که اهل مطالعه هستند را در مکان مناسب ملاقات کنید. زندگی‌تان را به زندگی کسی که می‌خواهید او را جذب کنید، نزدیک‌تر کنید.

چیزهایی که باعث تحریک گذشته شما می‌شوند را شناسایی کنید

اگر قبلا وارد رابطه‌ای شده باشید که شکست خورده و تمام شده، ممکن است هنوز روی مواردی بسیار حساس باشید. فرض کنید شریک عاطفی قبلی‌تان از یکی از لباس‌هایتان خوشش نمی‌آمد. حالا اگر شریک عاطفی فعلی‌تان یا پسری که تازه با او آشنا شدید هم بگوید که از همان لباس خوشش نمی‌آید به شما به شدت بر می‌خورد و گمان می‌کنید که او هم مثل شریک عاطفی قبلی‌تان است. در حالی که ممکن است این گونه نباشد چون همه افراد ویژگی‌های متفاوتی دارند و کاملا شبیه به هم نیستند. بنابراین حساسیت‌های خود را شناسایی و حل کنید تا آسیبی به رابطه یا زندگی فعلی‌تان وارد نشود. ممکن است برای این کار، به کمک مشاور نیاز داشته باشید.

روی شخصیت و اعتماد به نفس خود کار کنید

قبل از اینکه بتوانید پسر مناسب و خوبی را جذب کنید، باید روی شخصیت و اعتماد به نفس‌تان کار کنید. باید توانایی دوست داشتن و احترام گذاشتن به خود را کسب کنید تا دیگران هم شما را دوست داشته باشند و برایتان احترام قائل باشند. شما کسی را لازم ندارید که شما را کامل کند، بلکه باید خودتان یک شخص کامل و خوب برای خودتان باشید. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفس‌تان را تقویت کنید، می توانید از مشاور کمک بگیرید. این نکته را به یاد داشته باشید که پسران خوب به دنبال دختران با اعتماد به نفس و مستقل هستند و مجذوب دختران وابسته و نیازمند نمی‌شوند.

باور داشته باشید که شما لایق عشق، احترام و محبت هستید

بعضی از افراد خود را لایق عشق، محبت و احترام نمی‌دانند چون خودشان را باارزش نمی‌دانند. اگر شما باور داشته باشید که لایق بهترین‌ها هستید، بهترین‌ها برایتان اتفاق خواهد افتاد.

زندگی شخصی و مستقل در کنار رابطه خود داشته باشید

اگر در کنار رابطه‌تان، ارتباط‌‌تان با خانواده و دوستان‌تان را حفظ کنید، فعالیت‌های مورد علاقه و خاص خود را داشته باشید و در کل زندگی مستقلی را داشته باشید، از نظر پسران جذاب‌تر دیده خواهید شد.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

ممکنه ترک‌تون کنه اگر…

ممکنه ترک‌تون کنه اگر… بیش از حد وابسته باشین همه دوست دارن که شریک عاطفی‌شون، یک شخص مستقل، قوی (از لحاظ شخصیتی) و با اعتماد به نفس باشه. وابستگی افراطی،

مطالعه»