همیار عشق

نشانه-های-کراش-داشتن-روی-کسی

نشانه های کراش داشتن روی کسی(روت کراش دارم)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه های کراش داشتن روی کسی(روت کراش دارم)

کراش در لغت‌نامه اینگونه تعریف شده است: “میل و اشتیاق آتشین برای بودن با فردی که به نظر بسیار جذاب و خاص می‌آید.” کراش شیفتگی موقتی نسبت به مطلوبی است که ما را به خود جذب می‌کند. کراش داشتن مستلزم این است که رفتار فرد در زمان بودن در حضور کراش کاملاً تغییر کند. اکثر کراش‌ها ناگهانی است و این شیفتگی دیوانه‌وار کنترل کردن رفتار را دشوار می‌کند. وقتی روی فردی کراش داریم، می‌خواهیم همواره نزدیک او باشیم، زمانی که او در اطرافمان است، سعی می‌کنیم به نحوی ابراز وجود کنیم تا کراش‌مان به ما توجه کند و از این خودنمایی‌ها خوشش بیاید. کراش زدن ما را گیج و سبکسر می‌کند و هر چه در توان داریم، به کار می‌بندیم تا جذاب و دلربا به نظر بیاییم. حتی سعی می‌کنیم خودمان را تغییر دهیم و این همه در حالی است که محبوب‌مان در اکثر موارد حتی روحش از این عشق آتشین خبر ندارد. کراش داشتن احساسات گیج‌کننده و متناقضی را در ما بیدار می‌کند، همزمان هم خجالت می‌کشیم و هم به نحوی سبکسرانه دست به رفتارهای غیرمنطقی می‌زنیم. شاید همواره نتوانیم انتخاب کنیم که روی چه کسی کراش داشته باشیم، اما مسلماً بعد از آن که فهمیدیم روی فردی کراش داریم، می‌توانیم واکنش‌ها و رفتارمان را کنترل کنیم.

کراش داشتن روی کسی و داشتن میل و اشتیاق برای ارتباط با کسی یک احساس طبیعی است که وقتی این میل دو طرفه باشد بسیار لذت بخش تر خواهد بود برای تبدیل اشتیاق به یک ارتباط واقعی و دو طرفه و سالم و متعهدانه راه های متععدی وجود دارد و یکی از بهترین راه ها ایجاد ارتباط خوب و جذب عشق از طریق موبایل است. بیشتر ارتباط شما با افراد از راه دور و از طریق موبایل و از طریق نرم افزارهای پیام رسان است. به همین منظور ما برای شما دوره‌ای طراحی کردیم به نام دوره جذب مرد با موبایل. در این دوره یادمیگیرد که چطور با فرد مورد علاقه ارتباط برقرار کرده اون را شیفته خود نگه دارید و رابطتتان را به یک رابطه متعهدانه ختم کنید. برای شرکت در این دوره اینجا کلیک کنید.

با گذشت زمان و آمدن تلفن همراه آشنایی‌های قبل از ازدواج متفاوت شد، با ایجاد مسائلی چون کراش یابی نوع جدیدی از ارتباطات در انتخاب زوج و زوجه شکل گرفت باید در نظر داشت که به طور کلی کراش داشتن حسی طبیعی است و تمامی انسان‌ها در مسیر زندگی خود از کسی خوششان آمده است که یا به رسیده اند و یا فقط علاقه ای گذرا بوده که بدون اطلاع معشوق پایان یافته ولی دغدغه ی اصلی بیشتر افراد دوطرفه کردن این حس است در این راه مشاوران مجرب با توجه به تنوع روحیات افراد به معرفی راهکار های مختلف برای برقرای رابطه سالم با توجه به روحیات مختلف افراد کمک می کنند. مشاوران همچنین به شما در یافتن پاسخ به سوالات زیر کمک می کنند:
• چگونه می توانم به کراش خود نزدیک شوم؟
• چگونه بفهمیم کراشمان ارزش فکر کردن دارد یا نه؟
• آیا روی کسی کراش داشتن و تماما به آن فکر کردن اختلال روحی محسوب می شود؟
• آیا کراش داشتن به کسی با حس عشق متفاوت است؟
• چگونه می توانم فکر کراشم را از سرم بیرون کنم؟
• چگونه بفهمیم کسی روی ما کراش دارد؟

  کی و چطور بهش ابراز علاقه کنم؟

انواع کراش(دوستش دارم ولی خودش خبر نداره)

واژه کراش این روزها زیاد به گوش می‌رسد و به بیان ساده به این معنا است که شما عشق آتشین اما زودگذری را نسبت به دیگری حس می‌کنید یا این که او را از صمیم قلب دوست دارید.

کراش دوستانه

به خاطر داشته باشید که هر احساس و محبت قوی لزوماً عاشقانه و رمانتیک نیست. اعتماد کردن به دیگری و نزدیک شدن به او بدون داشتن احساسات عاشقانه حسی خاص و ناب است. این که بخواهید همیشه در کنار فردی باشید، شاید فقط به این معنا است که او از مقام یک دوست معمولی به جایگاه بهترین دوستتان ارتقاء یافته است. داشتن کراش دوستانه کاملاً عادی است، این طبیعی است که بخواهید بیشترین وقت خود را در کنار بهترین دوستتان بگذرانید.

کراش از روی تحسین

زمانی که از دیگری، برای مثال یک فرد مشهور، معلم یا یک همکلاسی دوست داشتنی و باحال برای خودتان یک بت می‌سازید، احساسات پرشوری نسبت به او و کارهایش پیدا می‌کنید. این احساسات گاهی به دلیل پرشور و شوق بودن‌شان با احساسات عاشقانه اشتباه گرفته می‌شود. احساس ترس آمیخته به احترام در حضور فردی که کارهای خارق‌العاده‌ انجام داده یا درس‌های ارزشمندی به شما یاد داده، کاملاً طبیعی است. بهتر است قبل از آن که جدی درباره این احساسات فکر کنید، اجازه بدهید که اندکی زمان بگذرد. معمولاً اگر با کراشی که او را تحسین می‌کنید، مدت بیشتری وقت بگذرانید، درس‌ها و نکات زیادی از او یاد می‌گیرید و به تدریج حس می‌کنید که با او برابر هستید. آن شیدایی دیوانه‌واری که فکر می‌کردید، کراش است اندک اندک از جوش و خروش می‌افتد و آن شکوه تحسین‌برانگیز اولیه کم کم رنگ می‌بازد.

کراش موقت

جذب دیگران شدن خصلت ماهوی انسان است. حتی اگر درگیر رابطه‌ای فوق‌العاده باشید، باز هم ممکن است گاهی جذب فرد دیگری به جز معشوق‌تان بشوید. این جذب شدن همان چیزی است که ما به آن کراش موقت می‌گوییم. این فرد جدید جذابیت و هیجان تازه بودن را دارد، اما نباید هیجان‌زده برای ایجاد یک رابطه جدید و قطع رابطه قدیمی تصمیم بگیرید یا اگر مجرد هستید، به همه فرصت‌های خود پشت پا بزنید و آینده‌تان را به این کراش زودگذر گره بزنید. کراش موقتی اغلب اوقات به دلیل جذابیت، عموماً جذابیت ظاهری، اوج می‌گیرد و تب تند آن نیز به سرعت فروکش می‌کند.

کراش عاشقانه

کراش داشتن روی دیگری گاهی اوقات به این معنا است که او را واقعاً  از صمیم قلب و به روشی عاشقانه دوست دارید. کراش زدن عاشقانه به این معنا است که او برایتان بیشتر از یک دوست است و می‌خواهید به شریک عاشقانه‌ی روزهای زندگیتان تبدیل شود. اگر دائماً در رویای بوسه‌ی او، گرفتن دستش یا در آغوش گرفتنش فرو می‌روید، احتمالاً درگیر کراشی عاشقانه شده‌اید.

  این خانم، شما رو دوست نداره!

مهم ترین نوع کراش ، کراش عاشقانه است چرا که گاهی احساسمان ما را گیج می کند! و این سوال در ذهن بوجود می آورد که آیا کراش فقط یک رابطه ی تخیلی ذهنی است یا می توان آن را به حقیقتی شیرین در زندگی مبدل کرد گروه مشاوره به شما کمک می کند به درک درستی از مسئله ی کراش و تفاوت آن با عشق واقعی برسید و راه های مختلف رسیدن به آن و یا دست کشیدن از آن را به دلیل اینکه شاید حسی زود گذر باشد با شما بررسی خواهند کرد.

نشانه‌های کراش داشتن چیست؟


توجه بیشتر به خود

اگر به رفتارتان بیشتر توجه می‌کنید، یعنی این که واکنش‌های غریزی و غیرارادی خودتان در حضور معشوق برایتان مهم شده است. واکنش‌های افراد مختلف با هم متفاوت است و واکنش‌ها غالباً از نوع ناخودآگاه است. معمولاً وقتی روی دیگری کراش دارید، یا بسیار خجالتی می‌شوید و زبانتان بند می‌آید یا این که تبدیل به فردی معاشرتی و برون‌گرا می‌شوید.

خجالتی شدن!

آیا وقتی کراش‌تان حضور دارد، ناگهان حس می‌کنید که دلتان می‌خواهد آب شوید و به زمین فرو بروید؟ آیا گونه‌هایتان دائماً سرخ می‌شود و نمی‌توانید نگاهتان را از روی زمین بلند کنید؟ آیا به یکباره حس می‌کنید که هیچ موضوع جالب و بامزه‌ای برای گفتن ندارید؟ تمام این واکنش‌ها علامت کراش داشتن است.

مزه پروندن!

آیا وقتی کراش‌تان در کنار شما است، دائماً می‌خواهید سربه سرش بگذارید؟ و وقتی او را می‌بینید، می‌خواهید دائماً حرف بزنید تا توجه او را جلب کنید؟ همه این کارها علامت کراش زدن است. فقط مراقب باشید که با این مزه‌پرانی‌ها فرد مورد علاقه‌تان را ناراحت و آزرده خاطر نکنید، سعی کنید بیش از حد سر به سرش نگذارید، وگرنه ممکن است رغبتی برای با شما بودن نداشته باشد.

جلب توجه کردن

دلتان می‌خواهد که کراش‌تان متوجه لباس و مدل موهایتان بشود؟ دائماً می‌خواهید بخندید و بامزه بازی دربیاورید؟ شاید به یکباره دلتان می‌خواهد تا جایی که می‌شود به خودتان برسید تا شاید کراشتان گوشه چشمی هم به شما بیاندازد؟ پلک زدن محجوبانه، انداختن موها روی شانه و بازی کردن با موها همه نشانه‌ی کراش داشتن است.

غمگین شدن در هنگام دوری از کراش

به این موضوع توجه کنید که آیا کراش‌تان این روزها به تمام فکر و ذکرتان تبدیل شده است. اگر درباره فرد خاصی بیشتر از هر چیز دیگری در دنیا فکر می‌کنید، احتمالاً روی او کراش دارید.

 •  احتمالاً وقتی دارید با خانواده‌تان شام می‌خورید، هیچ توجهی به گفتگوها ندارید و فقط دلتان می‌خواهد بدانید که محبوب‌تان الان دارد چکار می‌کند.
 • وقتی با دوستانتان بیرون می‌روید، آروز می‌کنید کاش او در کنارتان بود.
 • وقتی شب‌ها می‌خواهید بخوابید، فکر می‌کنید که کاش می‌شد با بوسه و شب بخیر او به خواب می‌رفتید.

 توجه به علاقه مندی های کراش

 آیا عادت‌ها و رفتارهایی داشته‌اید که به امید جلب توجه کراش‌تان آنها را تغییر داده‌اید یا کنار گذاشته‌اید؟

 • آیا هر روز ده‌ها بار از کنار کمدش رد می‌شوید، با این امید که شاید او را ببینید؟
 • آیا مسیرتان را عوض کرده‌اید، چون می‌دانید که او از این راه نمی‌رود؟
 • به موضوع جدیدی، مانند عکاسی یا صخره نوردی علاقه‌مند شده‌اید که می‌دانید کراشتان هم به آن علاقه دارد؟
  سوء‌استفاده دختر از پسر (دوست دخترم ازم سوء‌استفاده میکنه)

رویا پردازی در رابطه با کراش

فکر کردن به یک نفر با رویاپردازی درباره او تفاوت دارد. فکر کردن به دیگری به این معنا است که دوست دارید بدانید او مشغول چکاری است یا این که حالش چطور است. اما منظور از رویاپردازی این است که درباره اتفاقاتی که دوست دارید، رخ بدهد، خیالپردازی می‌کنید. افرادی که روی دیگری کراش دارند، معمولاً روزشان را به رویاپردازی دوباره او می‌گذرانند.

 • اگر درباره فرد خاصی خیالپردازی می‌کنید و درباره ماجراهایی که می‌خواهید با هم داشته باشید، بوسه‌ها، دست در دست راه رفتن و هر کار عاشقانه دیگری به رویا فرومی‌روید، به احتمال زیاد روی او کراش دارید.

توجه به چیزهایی که یادآور کراشمان است

اگر هنگامی که در حال گوش دادن به یک ترانه، دیدن فیلم یا خواندن کتاب هستید، فرد خاصی به ذهن‌تان می‌آید، مسلماً روی او کراش دارید.

 • اگر هنگامی که دارید به یک آهنگ عاشقانه گوش می‌کنید، به خودتان می‌گویید که “این دقیقاً همان حسی است که من الان دارم.” کراش زده‌اید.
 • اگر هنگام تماشای فیلم‌هایی مانند تایتانیک، خودتان و فرد مورد علاقه‌تان را به جای جک و رز تصور می‌کنید، حتماً کراش دارید.
 • اگر دارید رومئو و ژولیت می‌خوانید و عشق صمیمانه و ناامیدانه‌ی شخصیت‌های اصلی آشنا به نظرتان می‌رسد، کراش دارید

شخصی که موقع خواندن این مقاله در فکرتان می آید

آیا هنگامی که داشتید این مقاله را می‌خواندید، فرد خاصی به ذهن‌تان آمد؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، روی آن فرد کراش دارید.

خلاصه:
آسان‌ترین راه برای تشخیص کراش داشتن روی دیگری این است که درباره احساساتی فکر کنید که در حضور او در شما بیدار می‌شود. آیا وقتی در حضور کراشتان هستید، شروع به پرحرفی می‌کنید تا او به شما توجه کند؟ آیا دیدن او آشفته‌تان می‌کند و قلبتان را به تپش می‌اندازد؟ آیا روزها در رویای او به سر می‌برید و دائماً به او فکر می‌کنید؟ آیا الان با خواندن این سوالات به یاد او افتاده‌اید؟ اگر این طور است، بدانید که روی این فرد خاص کراش دارید.
شما زمانی که به شخصی علاقه دارید در اصل با قلب خود تصمیم می گیرید تنها خوبی های طرف مقابلتان برای خود تصور می کنید درحالی که باید بدانید طرف مقابلتان یک انسان است و ممکن است همچون خودتان مشکلات و عیب هایی را داشته باشد . بعضی مواقع با توجه به شناخت هایی که از فرد و موقعیت او از جهات مختلف بدست می آوریم از کراش داشتن روی فرد مورد نظر منصرف شویم که بررسی درستی و نادرستی همه ی جوانب کار جز با مشورت با یک شخص سوم میسر نمی شود مشورت از این جهت اهمیت دارد که عواملی چون سن افراد،جنسیت، شرایط خانوادگی و اقتصادی و میزان تحصیلات در ایجاد یک رابطه مهم و کلیدی هستند و تمامی این شرایط افراد را از یک دیگر از نظر روانشناختی متمایز می کند. مشاوران روانشناختی شما را قدم به قدم در شناخت روحیات خود و کراشتان با بهره گیری از جلسات متعدد روانشناسی کمک می کند. و میزان موفقیت شما را در ایجاد یک رابطه صحیح با در نظر گرفتن کلیه عوامل با شما در میان می گذارد.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • عزیزم احساست قابل درکه و شما در این سن کم کم با این هیجان ها آشنا میشی. اما بهتره به دلیل اینکه لوغ عاطفی شما کامل نشده اقدامی نکنی. مثلا لزومی نداره اون شخص باخبر بشه از این احساست یا بخوای ا دیگران در موردش حرف بزنی. به مرور یاد میگیری چطور این احساسات رو مدیریت کنی و درباره اشون تصمیم بگیری

 • دختر عزیزم زهرا سلام. احساسات شما کاملا طبیعی و قابل درکه عزیزم. در سن شما برای بار اول احساسات و هیجانات به جنس مخالف شروع به پیدا شدن در درون شما می کنند. این احساسات معمولا فقط از روی هیجان هستند و کمتر با منطق جور در میان. بهت توصیه می کنم اقدامی انجام ندی عزیزم و فقط صبر کنی تا تجربه این احساسات در شما پخته تر و بالغانه تر بشه عزیزم.

 • دختر عزیزم سلام. احساسات شما کاملا طبیعی و قابل درکه عزیزم. در سن شما برای بار اول احساسات و هیجانات به جنس مخالف شروع به پیدا شدن در درون شما می کنند. این احساسات معمولا فقط از روی هیجان هستند و کمتر با منطق جور در میان. بهت توصیه می کنم اقدامی انجام ندی عزیزم و فقط صبر کنی تا تجربه این احساسات در شما پخته تر و بالغانه تر بشه عزیزم.

 • سلام دوست عزیز. اگه شما تصمیم ندارین ا ایشون وارد رابطه بشین لطفا رفتار و برنامه عادی خودتون رو داشته باشین و اگه مستقیم با شما در اینباره وارد صحبت شد مودبانه و مستقیم تصمیمتون رو بهشون بگین.

 • من 26 سالمه و دخترم
  نمیدونم چم شده نزدیک 5 ماهه روی دوست صمیمیم که دختره کراش زدم
  من حتی لزبین هم نیستم ولی نمیدونم انکار که بهش گرایش دارم
  به هر دختری نه فقط به اون
  اون خیلی شیرینه و به دلم میشینه
  همش بهش فکر میکنم دارم دیوونه میشم چیکار کنم؟

  • دوست عزیزم سلام. در روانشناسی ما چهار دسته گرایش جنسی دگرجنس‌گرا (Heterosexual) همجنس‌گرا (Homosexual) دوجنسگرا (Bisexual) و افراد سرد سرشت (Asexual) یا فاقد گرایش جنسی رو می‌شناسیم. گرایش جنسی نتیجه عواملی مثل عوامل محیطی، روانی، هورمونی و زیستی هست . یعنی دلایل زیادی می تونه تعیین کننده این گرایش در فرد باشه. علاوه بر این، عوامل تعیین کننده از یه فرد به فرد دیگه قطعا متفاوته. بیشتر افراد در نوجوانی به گرایش خودشون پی می برن و معمولا بعد از 18 سالگی هر کسی میدونه چه گرایش جنسی داره. شما به ما درباره میل و گرایشتون به مردها چیزی نگفتین اما با توجه به سنتون و صحبت خودتون که ادعا کردین به هیچ دختر دیگه‌ای به جزء این خانم گرایش ندارین، می تونیم حدس بزنیم گرایش به همجنس در شما وجود نداره (برای تشخیص قطعی نیازمند بررسی جزئیات بیشتری از روابط شما هستیم) و این علاقه میتونه به دلایل مختلف روحی و روانی در شما به وجود اومده باشه. گاهی افراد، به صورت مقطعی، به دلایل مختلفی مثل استرس و فشارهای روزانه، شکست در روابط قبلی،نداشتن رابطه خوب با جنس مخالف، بحران‌های روحی و حتی عدم برقراری هر نوع رابطه‌ای با جنس مخالف، ممکنه تصور کنند به همجنس‌های خودشون، که در این مواقع نقطه امنی برای برقراری رابطه صمیمی و عاطفی هم هستند، گرایش جنسی دارن. گاهی هم روابط والد فرزندی دوران کودکی، که ریشه اصلی روابط عاطفی دوران بزرگسالی هستند در مواقع خاصی باعث گرایش یک فرد بزرگسال به هم جنس‌های خودشون میشه. بنابراین به شما توصیه می کنم بررسی کنین در این 5 ماه به خصوص از زمانی که حس کردین چنین گرایشی دارین، چه مسائل عاطفی و روحی در زندگیتون وجود داشته، اگه مورد خاصی هست که باید حلش کنین حتما این کار رو انجام بدین و اگه به نتیجه ای نرسیدین حتما با یه روانشناس مشورت کنین که بتونه جزئیات بیشتری از شما رو بررسی کنه و بهتر کمکتون کنه.

 • سلام من 15 سالمه و الان 6 ساله که روی پسر خالم کراش دارم. خودش نمیدونه و خودم هیچوقت روم نشده که بهش بگم ولی چند ماه پیش فهمیدم که عاشق کسه دیگه ای هست. بعد از شنیدن این موضوع خیلی ناراحت شدم و الان چند ماهه که افسردگی شدیدی دارم. هر کار میکنم که فراموشش کنم ولی نمیشه ، لطفاً کمکم کنید چون نمی‌دونم چکار کنم

  • دوست عزیز سلام
   احساسات شما برای ما کاملا قابل درک هست و خیلی طبیعیه که الان هیجان های منفی مثل افسردگی رو تجربه کنی. بهت پیشنهاد می کنم مقاله عشقم رفته با یکی دیگه رو بخونی و اگه برات ممکنه با یه مشاور صحبت کنی.

 • سلام خانمی هستم ۴۲ ساله و پسر برادر شوهرم که ۱۹ ساله است از بچگی به من خیلی علاقه داشته و من هم متقابلا به او خیلی محبت دارم در تنهایی به من گفت که سه سال است رو من کراش دارد و به من فکر می کند.من یه احساس بدی نسبت به ایشون پیدا کردم و دیگه نمی تونم باشون صحبت کنم. رابطه ما دو خانواده هم نزدیک و صمیمانست و قصد گفتن این موضوع به مادرش را داشتم ولی نتونستم. چه کار باید بکنم؟

  • سلام محنای عزیز در درجه ی اول بهتر که خودتون با اون پسر صحبتی داشته باشید به شیوه ای بالغانه نه سرزنشگرانه بلکه طوری که موثر باشه با توجه به پیچیدگی موضوع نیاز هست با جزییات دقیق تری این مورد توسط مشاور بررسی بشه تا دقیقا بتونه مهارتی روبهت اموزش بده که بتونی بالغانه باهاش صحبت کنی و مرزهات رو مشخص کنی . در این صورتبا وجود سن پایینی که داره و ممکن تصمیمات هیجانی بگیره ،میتونیم از اتفاقات جلوگیری کنیم…..

 • سلام من18سالمه چند وقته از یکی فهمیدم که دختر خالم روم کراشه از رفتارشم میشه همین رو فهمید اون سه سال ازم کوچکتره منم یه حس کمی بهش دارم اما اون هنوز نیومده جلو می‌خوام بدونم من الان باید چکار کنم من باید برم جلو یا صبر کنم
  یا چی…

  • بی نام عزیز سلام
   ممکنه خیلی از افراد از ما خوششون بیاد، اما آیا لازمه به همه واکنش نشون بدیم؟ شما گفتی علاقه تون به این خانم کمه، پس هدفتون برای واکنش نشون دادن به این موضوع چیه بی نام عزیز؟ قبل از هر اقدامی باید این موضوع رو برای خودت مشخص کنی

 • سلام من دختری ۱۵ ساله هستم که از یک آقای ۳۸ ساله که نوازنده هست خیلی خوشم میاد. البته من چند وقت پیش روی افراد دیگری هم کراش میزدم، ولی بعد چند ماه دیگه روی اون ها کراش نداشتم. من خودم هم نوازنده ام و خیلی دوست دارم که مثل این آقا ساز بزنم. اگر هم ازدواج کنه، ناراحت نمیشم، ولی مدام فیلم های ساز زدنش و مصاحبه هاش رو تماشا میکنم و وقتی میفهمم شخص دیگه ای روش کراش داره، خوشم نمیاد. هر شب هم در موردش خیال پردازی میکنم.
  به نظر شما من باید چی کار کنم

  • دوست عزیزم سلام
   این هایی که گفتی کاملا طبیعیه عزیزم، هر انسانی ممکنه در طول زندگیش از افراد مختلفی خوشش بیاد، ولی تصمیمی که در رابطه با اون ها می گیره خیلی مهمه. به من گفتی اگه ازدواج کنه ناراحت نمیشی و دوست داری مثل اون ساز بزنی. بیشتر به نظر میاد این شخص برای شما یه الگوی هنری جذاب باشه تا فردی که بهش عاطفه داری. پس لازم نیست کار خاصی بکنی عزیزم و ذهنت رو درگیر این مساله نکن.

 • سلام من ۱۶ سالمه و رفته بودم دندانپزشکی که عاشق پزشکم شدم فکر کنم ۱۱ یا ۱۲ سال ازم بزرگتره، اولین باره یه نفر اینقدرررررر برام جذابه، هم حرف زدنش هم صداش خییلییی قشنگه دارم دیوونه میشم کمکم کنین.

  • بینام عزیز سلام
   طبیعیه که شما هم مثل هر انسان دیگه ای جذب جنس مخالف بشی و این احساسات رو تجربه کنی. چندتا چیز رو برای خودت بنویس.
   1: چه چیزهایی در این آقا وجود داره که اینقدر برات جذابه
   2:چقدر احتمال داره که این آقا هم همین احساس ها رو به تو داشته باشه
   3: از این علاقه چی میخوای؟ دنبال رابطه هستی؟ آیا امکان داشتن رابطه رو داری؟
   لیست بالا رو برامون بفرست تا بتونیم بهتر کمکت کنیم عزیزم

 • سلام
  من ۱۶ سالمه و رو کسی که ازم ۱۴ سال بزرگتره کراش دارم میشه گفت خیلی بهش علاقه دارم این که ببینم با دختری هست قلبم درد میگیره ….با دیدنش قلبم به تپش میوفته و کلی بگم نشانه های علاقه مند بودنم بهش رو میبینم…
  این تفکرات من نسبت بهش دست خودم و یه جورایی از خودم بدم میاد که به همچین کسی علاقه دارم ولی نمیتونم خودم و کنترل کنم….
  از لحاظ درس خواندن هم درسم خوبه و خیلی دوست دارم برای آینده ام تلاش کنم و درس بخونم ولی این فکر کردن بهش من و اذیت می‌کنه …
  ممنون میشم مشکل من و حل کنید.

  • سلام دوست گرامی
   تصوری که شما آن را علاقه می‌دانید، در واقع هیجان دوره سنی شماست. اختلاف سنی شما نیز مشهود است و باید روابط خانوادگی شما بررسی شود که دلیل این گرایش‌تان مشخص شود.

 • سلام من از ۸ سالگی عاشق داداش زنداییم شدم
  اون ۱۰ سال ازم بزرگتره ولی خب هروقت همو میبینم (از دور) تو چشای هم خیره میشیم ولی هیچ حسی تو چشای کراشم نیس ولی نگام میکنه اینم بگم ک کراشم خیلی مذهبی و خجالتبه میخام ببینم دوسم داره یانه؟

  • سلام دوست گرامی
   به نظر می‌رسد دچار مساله مهمی شدید؛ علاقه شما علاقه درستی نیست و بهتر است بدانید که باید از این علاقه صرف‌نظر کنید.

 • سلام
  لطفا اگه میشه بهم کمک کنید
  من چند سالی هست ک با دوست صمیمیم هستم وخیلی به هم وابسته هستیم وخیلی راحتیم با هم توی این چند سال با پسر عمه اش هم بازی میکردم پسر پاک و مومنی هست همیشه هم نماز میخوند بخاطر همین چیزاش بهش علاقه مند شدم و یک سال پیش به دوستم گفتم اون هم به پسر عمش ولی اصلا به روی خودش نیاورد که بعد دوستم گفت بهش گفتم بعد از اون دیگ کم کم فراموشش کردم ولی تو دلم یکم بودش
  چند روزیه که بادوستم و پسرعمش چت میکنم پریشب پسره تو گروه سه تاییمون گفت ک عاشق شدم ماهم گفتیم داری ایسگا میکنی و باور نکردیم همش میگفت قلبم درد گرفته بعدش اومد پیوی من ک ازم راهنمایی بگیره منم کلی راهنماییش کردم و ازش پرسیدم واسه دوستی اونو میخای یا ازدواج گفت واسه ازدواج میخامش بعدم گفتم پس برو بهش بگو دوست دارم ک گفت دختر پاکدامنیه خیلی میترسم بهش بگم اگه گفتم میترسم ولم کنه همین چتی هم ک باهاش میکنم از دست بدم من هم راضیش کردم ک بره بگه
  بعد چند لحظه دیدم پیام داد گفت دوست دارم
  من تو شُک شدید بودمو باورم نمیشد اولین بار بود ک میدونستم ی پسر واقعا دوسم داره چون اون اصلا تو صورتم نگاه نمیکرد قبلا خیلی سر ب زیر بود ولی خاطرات خوب داشتیم یهو دیدم کلی پیام داده بعد گفت که جواب میخام من هم نوشتم منم همین حس رو نسبت بهت دارم گفت ممنون و یه گل فرستاد من هم شب بخیر گفتم
  بعد از اون شب دیگ حرفی از دوست داشتن نزدو علامتی نداد میخام بدونم اون بخاطر پاکدامنیشه یا دیگه دوستم نداره؟

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   به خودتان و او فرصت دهید تا اگر قصدش برای ازدواج هست، همدیگر را بهتر بشناسید و از مسیر صحیح برای ازدواج اقدام کنید.

 • سلام من سال کنکور معلمم یه اقای جوان بود.روش خیلی زیاد کراش داشتم.ولی حدود12-13سال بزرگتره.خیلی وقت از اون موقع میگذره وفکر میکردم با تموم شدن دوره تحصیلی وندیدنش حسم تموم میشه ولی الان با اینکه حتی یک ساله هیچ خبری ازش ندارم وخیلی وقته ندیدمش همچنان بهش فکر میکنم و از ذهنم نمیره.چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   معمولاً در این سن، با دیدن یک فردی که از شما دانش بیشتری دارد مانند یک معلم یا استاد، احتمالاً گرایش بیشتری پیدا می‌کنید و او برای شما جذاب خواهد بود.
   اما طبق آمار، این روابط متاسفانه به سرانجام خوبی نمی‌رسند، چون نقش دونفر نسبت به یکدیگر، نقش معلم و شاگردی است، نه نقش دوفردی که به یکدیگر علاقه دارند.

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۲۳ سالمه. از یک دختری تو گروه دانشگاه خوشم اومد البته اصلا نمیشناسمش ولی دوست دارم باهاش آشنا بشم حس میکنم همون کسیه که دنبالشم.میخوام بدونم بهش پیام بدم و ازش بخوام باهم آشنا بشیم یا نه؟
  چندباری خواستم پیام بدم ولی جلوی خودمو گرفتم. البته تو اینستا فالوش کردم ولی اکسپت نکرد.
  من قبلن هم از یه نفر خوشم میومد ولی ازم بزرگتر بود و هیچوقت جرعت نکردم بهش بگم تا اینکه چند ماهه قبل ازدواج کرد و یه حسرت برام شد
  نمیخوام دوباره همچین انفاقی برام بیوفته
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   نیاز است برای عدم تکرار این ماجرا، ابتدا معیارهای خودتان را برای انتخاب یک فرد برای ازدواج در نظر بگیرید. سپس به مهارت‌های ارتباطی برای نزدیک شدن به طرف مقابل و گفتن خواسته‌تان نیاز دارید.
   در این مسیر مشاور به شما راهنمایی لازم را خواهد کرد.

 • سلام.‌من رو یکی کراش‌ زدم و فک میکنم این به حد عاشقی هم رسیده. ۱۶ سالمه و دو سال ازم بزرگتره و اینم بگم که تو فضای مجازی تنها کسی که دنبالش کرده منم. البته بعد از اینکه از خودم ویدیو گذاشتم.به نظرتون میتونم بهش برسم؟پسر خیلی صاف و ساده ای هست و واقن دوسش دارم و اون روزی که بهم بک داد ذوق مرگ شدم و ببخشید جا موند که همشهری هم هستیم😅

  • سلام دوست گرامی
   صرفاً با دنبال کردن در فضای مجازی نمی‌توان به این قطعیت نظر داد که او نیز به شما توجه دارد؛ چون جزییاتی از او نگفتید و همچنین در نظر داشته باشید که سن شما کم است. برای بررسی بیشتر بهتر است نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام ..راستش من بعد از کلی دیدن عکسا و کلیپ از یکی از دوستان اشنایانم به طرف حس عجیبی پیدا
  کردم…ولی خودم میدونم که به احتمال ۸۰ درصد نمیتونمم بهش برسم.. اون از من ۳ سال بزرگتره… خب راستش واقعا نمیدونم چیکار کنم..بعضی اوقات میخوام فراموشش کنم چون حس میکنم ادم واقعا نمیتونه با دیدن چارتا عکس و کلیپ رو کس کراش عاشقانه بزنه…ممنون میشم یه راهنمایی بدین👍 من نزدیک ۱۵ سالمه و اون تقریبا ۱۷ _۱۸ سالشه…

  • سلام دوست گرامی
   شما در سنی قرار دارید که به دلیل هیجانات خاص این دوران، تمایل به او پیدا کردید. حتی اینکه نمی‌دانید باید او را فراموش کنید یا ادامه دهید نیز، ناشی از حضور شما در این سن است.
   بنابراین در این زمان بهتر است به جای تمرکز اصلی زندگی‌تان روی این رابطه، به وظایف سنی خودتان بپردازید.

 • سلام من روی یکی از فامیل های دورمون کراش زدم یعنی از ۱۰سالگی تا الان که۱۶سالم هستش و ایشون هم ۱۷سالشه..دیر به دیر هم دیگه رو میبینیم و هر وقت میبینمش که زل زده بهم و ارتباط چشمی زیاد بهم داره
  .نمیدونم چیکار کنم
  میترسم بهش بگم از طریق تلفن اگه قبول نکنه چی اگه قبول نکنه و دیگه اون دیدگاه قبل رو بهم نداشته باشه چی کار کنم؟لطفا کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   ابراز علاقه شما به صورت مستقیم نسبت به ایشان، می‌تواند نگاه او را نسبت به شما تغییر دهد. بنابراین باید به شیوه‌های غیرمستقیم ابراز علاقه داشته باشید.
   به این نکته توجه کنید که سن هردوی شما پایین است و این علاقه می‌تواند به علت هیجانات دوره نوجوانی باشد. بنابراین در حال حاضر بهترین گزینه برای شما توجه و تمرکز به درس‌ و کسب موفقیت‌های فردی است.

 • سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
  من روی دختر خالم کراش داشتم اولش چون فکر میکردم علاقه یک طرفس و اون منو دوست نداره زیاد ولی یه بار ک تنها بودیم بهم گفت حرف دلمو بزنم من گفتم اول تو بگو و یه عالمه اصرار کردیم ک اون یکی اول بگه بالاخره من گفتم تو اول بگو اون شب چه خوابی دیدی چون بهم گفته بود یه خواب خوب دیدم ک هیچوقت یادم نمیره اون اول گفت ک خواب منو دیده منم بهش گفتم علاقه دارم بهت بعدشم اون به من ابراز علاقه کرد چند روز بعد ک دیدمش گفت من اون شب تا صبح خوابم نبرد منم گفتم دقیقا منم همون حالی داشتم
  بالاخره تا چند روز ندیدمش تا تو یه دعوتی خواهر کوچیکش ک ابتدایی هست اومد بهم یه برگه کاغذ داد و گفت اینو خواهرم داده منم دیدم شماره‌شو نوشته شب ک رفتم خونه سریع رفتم و به اون شماره سلام کردم بعد تا نصفه شب باهم چت کردیم خیلی خوب بود ولی جدیدا دیگه نمیتونم چت کنم باهاش
  هر بار میریم خونه مادربزرگم تا میخوایم باهم صحبت کنیم بقیه نوه های خانواده میان و میگن نباید باهم صحبت کنین چون اونا فهمیدن ماهمو دوست داریم و نمیزارن زیاد باهم باشیم حتی خواهر کوچیکمم دعوام میکنه با اینکه من ۱۴ سالمه من دقیق دقیق یک ماه از اون بزرگترم
  خواهر اون و خواهر من خیلی باهم دوستن همیشه بهمون میگن شما به آیندتون فکر کردین با این حال ک نمیزارن حتی من و اون به هم نزدیک بشیم

  به نظرتون این رابطه مناسبه و کلا چون شما مشاورین من الان باید چیکار کنم به نظرتون
  من خیلی به وضع خودم میرسم و کلا خوشگلم و سیکسپک دارم خوش تیپم و استایلم خوبه و اون هم چی بگم از منم خوشگل تره واقعا شیفتش شدم با همین سنم به هیچ دختری غیر اون فکر نمیکنم

  • سلام دوست گرامی
   14 سالگی سن مناسبی برای این ابراز علاقه نیست، چون در اوج سن نوجوانی است که شما انواع و اقسام هیجانات را تچربه می‌کنید.
   تلاش کنید که موفقیت‌های خودتان را افزایش دهید و در زمان مناسب‌تری این علاقه را از سر بگیرید.

 • سلام من روی مشاورم کراش زدم من 18 سال واون 22 سال دوسشون دارم واقعاو هردومون هدف ها اخلاق های مشترکی داریم وبه شدت مغرور هستیم یه وقتایی میگه خوشم میاد ازت بعد یبار که بحث عشق بود گفتم مگه میشه ندیده عاشق شد گفت میبینیم همو دهنم چفت شد یعنی دوسم داره؟؟؟؟؟ نمیدونم ارتباط مشاوره م رو قطع کنم تا بیاد سراغمو بگیره؟؟؟ نمیدونم بغیر حس دوست داشتن عادی از رو مهربونی حس دیگه ای داره؟؟

  • سلام دوست گرامی
   مشاور هیچ زمانی نمی‌تواند غیر از نقش مشاور بودن، نقش دیگری را با مراجع خود،داشته باشد و اگر شما اینطور برداشت کردید و یا او رفتارش اینگونه بوده، بهتر است که روی این موضوع پافشاری نداشته باشید.
   حتی اگر مشاور تحصیلی باشد.

 • سلام من می خوام به یک دختر ابراز علاقه کنم ولی اگه جواب منفی داد باید چکار کنم یا اگه رل داشت ؟

  • سلام دوست گرامی
   چقدر از زندگی ایشان مطلع هستید؟ آیا علاقه شما از راه دور است؟
   ابتدا مشخص کنید که به چه دلیل از ایشان خوشتان آمده است و چه ویژگی‌هایی شما را به سمت او می‌کشاند.
   سپس نحوه ابراز علاقه را یاد بگیرید تا احتمال جواب منفی را به حداقل برسانید.

 • سلام
  من حدود یک سالی میشه که با یک دختری توی یک کلاس زبان هم کلاسی هستم
  یک مدت خیلی روی مخم بود و با اینکه میدونستم که تَه دلم بهش علاقه دارم ولی خیلی به روی خودم نمی اوردم .
  اما حالا از یکی از دخترای دیگه کلاس متوجه شدم که اونم روی من کراش داره و گویا خیلی منو به خاطر رفتارم و شوخی هام و خودم دوست داره.
  فقط مشکلم اینه که به نظرتون درسته که پا پیش بزارم و منم حس و علاقم رو نسبت به اون بهش بگم؟

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید
   اگر منظورتان این است که می‌خواهید به کسی که علاقه دارید، ابراز علاقه کنید، باید شرایط را بسنجید و علت این علاقمندی را پیدا کنید.
   اما اگر در مورد کسی که روی شما کراش دارد و می‌خواهید به او ابراز علاقه کنید، امکان موفقیت شما بیشتر است.
   باید بررسی کنید که به کدام یکی از این دو علاقه بیشتری دارید و معیارهای خودتان را برای انتخاب به دقت در نظر بگیرید.

 • سلام مرسی که پاسخ دادید شما درست میگید من درباره او خیالپردازی خیلی زیاد میکنم اما با باشگاه رفتنم تونستم که دیگه درموردش فکر نکنم ولی بجاش خوابش رو میبینم که دستشو گرفتم ، شما فکر نمی کنید که ممکن این حس و حالی که من دارم عشق باشه 😔

 • سلام ببخشید من 4 سال پیش رو یکی کراش عاشقانه زدم ، و دقیقا من درمورد او خیلی خیالپردازی میکنم و تمام حس رو که توجه به علاقه مندی های کراش میشه رو هم دارم ولی شما گفتید که کراش یعنی عشق اتشین اما زودگذر الان ۴ سال گذشته ولی من هنوز فراموشش نکردم بعد من حس میکنم که عاشق شدم و من حتا براش گریه هم کردم افسرده شدم و اصلا هیچی نمیتونه شادم کنه😣 بعد من الان نمیدونم عاشق شدم یا کراش زدم گیج شدم کراش رو با عشق قاطی کردم ممنون میشم که جوابمو بدید مرسی 😔

  • سلام دوست گرامی
   گاهی کراش زدن روی کسی ممکن است ادامه دار شود، چون دائماً به او فکر می‌‎کنید و برای بودن در کنارش خیالپردازی می‌کنید.
   ار از این وضعیت خسته شدید، می‌توانید با کمک مشاور و روانشناس از این وضعیت رها شوید.

 • سلام خسته نباشید
  من دانش آموز بودم که برای رفت و آمدن از اتوبوس استفاده می‌کردم تو خط اتوبوس سه تا مدرسه دخترونه وجود داشت و معمولا تعداد بالایی دختر در اتوبوس بود. من دختری رو برای اولین بار تو اتوبوس دیدم که اونم دانش آموز بود و در نگاه اول عاشق شدم تو اون لحظه با خودم گفتم که دختر رویاهامو پیدا کردم چون با دختر رویاهام مو نمیزد. مدتی گذشت همین جوری با ارتباط چشمی گذشت با چشماش منو شکار کرد خیلی نگاه می کردم و بلعکس.برام سخت بود برم باهاش صحبت کنم چون قبلا با هیچ دختری وارد رابطه نشده بودم یجورایی نمیدونستم چی بگم.با پیدا کردن پیج اینستاگرامش بهش پیام دادم همون صحبت اولیه کار ساز نبود در آخر بهم گفت داداش.
  منم چون زیر بار نمی‌رفتم و در کنارش نمیدونستم که به چه شکلی باهاش حضوری صحبت کنم وادار به کمک دوستان شدم اونام به هر شکلی بود کمک کردن به طور خلاصه بهم انگیزه میدادن.
  یک روز دلو زدم به دریا همون ایستگاهی که پیاده میشد جلوشو گرفتم یجورایی مکالمه خوب پیش رفت از نظر من چون یه اعتماد به نفس قوی داشتم تو لحظه خلاصه که این مکالمه به نیم ساعت طول کشید و وقتی بهش گفتم که دوست دارم در جواب گفت من یکی دیگرو دوست دارم و به گفته خودش بنا به دلایلی کات کرده بودن منم چندتا جملات عاشقانه کتابی رو گفتم که شاید تاثیر بزاره شاید در اون لحظه گذاشت ولی کار ساز نبود و در آخر یه آب‌نبات چوبی تو جیبم بود بهش دادم اونم
  گرفت و خدافظی کردیم قرار بود جواب دو روز دیگه بده.دو روز بعد گفت من به حرفات خیلی فکر کردم ولی نمیتونم باهم باشیم من یکی دیگرو دوست دارم منم دیگه اسراری نکردم برای این که رابطم باهاش قطع نشه بهش پیشنهاد دادم که دوست معمولی باشیم اونم قبول کرد.
  اینم بگم زمانی که من باهاش تو اینستاگرام صحبت می‌کردم گوشی نداشت و از گوشی خواهرش استفاده میکرد.
  چند ماهی گذشت که داشتم پیچش رو دنبال میکردم استوری هاشو نگاه می کردم(جان به جانم کنم دلم پیش کسیست که نیست)و… بعد مدتی دیگه هیچ فعالیتی نداشت بعدا متوجه شدم که پیجشو عوض کرده منم اون پیجشو پیدا کردم ولی سریع منو بلاک کرد باز از پیجای دیگم استفاده کردم دوباره بلاک کرد.
  منم که پیگیر بودم به هر روشی بود شمارشو پیدا کردم بهش زنگ زدم خلاصه بگم مکالمه خوبی نبود به همین دلیل منم یکم بد باهاش صحبت کردم(اینم بگم که خودش پشت تلفن به من گفت که شماره منو هیچ کس نداره تو شماره منو از کجا پیدا کردی منم بهش نگفتم)
  بعد از گذشت این داستان من به یکی از رفیقام که بو اون در ارتباط بود یه دوست معمولی بهش گفتم که برام پا درمیونی کنه اونم این کارو کرد و اون به من پیام داد باز مثل قبلا مکالمه خوب پیش نرفت و بهم گفت که من یکی دیگرو دوست دارم و با یکی دیگه تو رابطم و هم دیگرو خلی دوست داریم قراره باهم ازدواج کنیم این حرفاش کاملا غیر واقعی بود چون میدونستم منو میخواد عذاب بده یجورایی که بیخیالش بشم.ولی برعکس زنگ زدنه اینبار من باهاش خوب صحبت کردم و اون به شکلی برخورد خیلی خیلی خیلی بدی داشت.
  از شروع این داستان نزدیک به سه ساله که میگذره و من با وجود این همه اتفاق هنوز عاشقشم به شکلی که شب به یاد اون میخوابم صبح به یاد اون از خواب پامیشم خیلی سخته چون همین چند روز پیش به طور اتفاقی پشت عابربانک دیدمش و مثل دفعه اول عاشقش شدم.
  دوست دارم برم باهش صحبت کنم باهاش منطقی صحبت کنم ولی قدرت این کارو ندارم
  در آخر بگم که خودم 19 سالمه و این دختر 18 سالشه.
  این دختر از یک خانواده فقیره با پدری با سن بالاحدود 65 سال(فکر کنم که دچار اعتیاد هست) در مجموع دختری نیست که در رفاه باشه یجورایی سختی کشیدس.
  فکرم هنوز با کسی در ارتباط عاطفی نیست چون با پیج همون رفیق مشترک پیجشو نگاه میکنم خیلی نا امیده طبق متن هایی که استوری میکنه سیگاری شده خستس دلش شکسته.
  ممون میشم که کمکم کنید چون خیلی دارم عذاب میکشم.

 • سلام.ببخشید که مزاحمتون شدم.من ۱۵ سالمه و حدود شیش ماهه که به دختری علاقمند هستم من با ایشون آشنایی دوری دارم ولی فقط توی فضای مجازی ایشون رو دنبال میکنم و حتی منو نمیشناسن .واقعا تو این شیش ماه هر روز به فکرشون بودم و از ته دل دوستشون دارم .و واقعا دیگه نمیتونم دوری ایشونو تحمل کنم.خواستم ازتون کمک بگیرم ببینم الان مناسبه که بهشون بگم و اگه خواستم بگم از چه راه هایی وارد شم.واقعا دیگه نمیتونم صبر کنم .
  مرسی از سایتتون

  • سلام دوست گرامی
   به سن طرف مقابل اشاره نکردید.
   به حالتی که شما دارید، عاشق شدن زودرس گفته می‌شود.
   سن شما اوج سن نوجوانی است و پراز هیجان‌های مختلف هستید. ممکن است با افزایش سن مسأله علاقه شما به ایشان کمرنگ شود.
   پس زمان و سن مناسبی برای ابراز علاقه نیست.
   ابتدا به این مسأله توجه کنید که دلیل علاقمندی شما به ایشان چه بوده است؟
   چه ویژگی‌هایی در ایشان برای شما جذاب بوده که به سمتش گرایش پیدا کردید؟
   جواب این سوالات به شما کمک می‌کند تا شناخت بهتری از خودتان و معیارهایی که دارید، پیدا کنید.

   • ایشون همسن و همشهری من هستن.بنظرم ایشون خصوصیات اخلاقی خوبی دارند و برخلاف دخترای همسنش اصلا مغرور نیست .من واقعا تو این شیش ماه هرروز به فکرشون بودم و
    به همین دلیل به درسم ضربه خورده .

 • سلام.
  من 22سالمه و وقتی 10سالم بود ی دختری رو دیدم، نمیدونستم کیه ولی از فامیل ها بود، و توی یک نگاه تمام دلم ریخت، ففط یک نگاه بود بعدش دیگ ندیدمش، و از اون سن همش ب فکرش بودم و همیشه نگاهش تو ذهنم بوده. بچه بودم نمیدونستم عشق چیه فقط ی حسی داشتم ک خیلی قشنگ بود، و چندین سال گذشت تا اینک ی دختری رو دیدم ک خیلی شبیهش بود و همون حس دروان کودکیم رو داشتم فقط خیلی شدیدتر، بدنم داغ شد عرق کردم قلبم داشت کنده میشد و نفس بزور میکشیدم، خلاصه فمیدم ک همون دختره، اینبار 17سالم بود ک این حسو تجربه کردم و اینبار میدونستم عشق چیه، فمیدم ک عاشق شدم انگار، چن بار سعی کردم از راه مجازی بهش بگم دوستش دارم و ینی گفتم، ولی برخورد خوبی نداشت،البته حق داشت و نباید از طریق مجازی باهاش چنین مسئله ای رو درمیون میذاشتم. خلاصه ازش گذشتم و دوسالی سعی کزدم فراموشش کنم، و تقریبا اینکارو کردم و بصورت اتفاقی و ناخواسته با دختری اشنا شدم و موفق شدم اون عشق قدیمی رو تا حدی فراموش کنم تا همین چن روز پیش ک ب شکل عجیبی خوابش رو دیدم و توی خواب ارزشمند ترین چیزی ک داشتم و از بچگی یجا گذاشته بودم رو بهش دادم و پیشنهاد دوستی دادم بهش، از اون روز دوباره شدم مث قدیم و همش فکرم درگیرشه، خیلی بیشتر از قبل و واقعا نمیدونم باید چیکار کنم الان😑،از طرفی من الان با ی دختر دیگ هستم، از این طرفم اون عشق قدیمی دوباره تو دلم زنده شده انگار و اروم و قرار گرفته ازم، (اینم بگم من فقط با همین ی دختر ک دوسال پیش اشنا شدم ارتباط داشتم و هیچوقت با دختری نبودم) الان نمیدونم چیکار باید بکنم. ایا دوباره فراموش کنم عشقو یا برم دنبالش؟؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید. ازت ممنون میشم واقعا.

  • سلام دوست گرامی
   عشق شیرین دوران کودکی همچنان در قلب شما زنده است و طبیعی است ذهن شما را مشغول کند و نتوانید این پرونده را ببندید و حتی در خواب‌تان هم وارد شده است.
   اما شما زمانی که ایشان را حتی مجددا دیدید، 17 سال‌تان بود و اوج سن نوجوانی بود، بنابراین با این هیجان مجددا روابط خود را تحت تاثیر قرار ندهید. وقتی الان در رابطه هستید و عشق سابق شما را رد کرده است تلاش ممجدد شما ریسک بالایی دارد و بهتر است با عشق قدیمی خود خداحافظی کنید.

   • بله ممنون از پاسخگوییتون، ولی از سن 17سالگی تا الان نتونستم فراموشش کنم، حتی وقتی ک درخیال خودم فراموشش کرده بودم، دوباره ب یکباره و بدون اینک خودم بخام اون حس برگشت و خیلی شدیدتر از گذشته هم شده. و واقعا نمیخام این حس باشه الان ب این شکل، ولی از طرفی واقعا نمیدونم چرا اینقد میخامش و دوستش دارم، و تمام فکر و ذکرم رو مشغول کرده و نمیتونم ب همین راحتی بزارمش کنار ینی دست خودم نیس ب همین سادگی بزارم کنار، پنج سال پیش جواب رد داد بهم چون از طریق فضای مجازی بش گفتم، و اشبتباه بدی بود، چون باید رودررو این چیزا گفت و حسو درمیون گذاشت. و الان این تفکر از سرم بیرون نمیره متاسفانه ک من تلاش نکردم برای احساساتم و خیلی راحت تسلیم شدم، حالا نمیدونم شاید اشتباه باشه این فکرم، ک ینی باید برای احساسم خیلی بیشتر تلاش کنم.
    لطفا نظرتونو و راهنماییتونو در اینباره بگید 😑.

 • سلام من روی کسی که هم بازی بچه گیم هم بود کراش عاشقانه زدم این آقا پسر ۴ سال از من بزرگتره و من قبل از نوع رفتار ایشون و اینکه ایشون با من ارتباط چشمی و اینا برقرار میکردن با من شوخی میکرد و …… فک میکردم بهم علاقه ای دارع این رفتاراش بود تا من به کاراش علاقه نشون دادم کراش زدم روش بعد از کراش من رفتاراش قط شد من نمیدونم ایشون از کراش من خبر دارع یانه ولی از مادرشون شنیدم که میگف پسرم میگه دختر همسایه جدیدع چن سالشه و من دنبال رلم و من ناراحت شدم از این موضوع و فک میکنم ایشون به من علاقه ای ندارن نمیدونم دلیل این رفتارش چی بود و حالا منو نمیخواد به عنوان رل …….ایشون ۴ سال از من بزرگتر و من هروق ایشون نمی بینم دلم براشون پرپر میزنه و وقتی به خونشون میرم چشام خود به خود میرع سمت اتاقش و من بیشتر اوقات بهش فک میکنم و خیال پردازی میکنم که بغلم کرد و ……لطفا کمکم کنین من نزدیک ۱ ساله روش کراش دارم و علاقه شدید خودم راحت میفهمم

  • سلام دوست گرامی
   به نظر می‌رسد برای جذب ایشان دچار مشکل شدید و نمی‌توانید علاقه خود را نادیده بگیرید.
   طبق علامت‌هایی که گفتید مشخص است شما به ایشان علاقه دارید اما از طرف ایشان سیگنال مخصوصی دریافت نمی‌شود.
   بهتر است که شما مسیر صحیح جذابیت و جذب عشق را که در رادیوعشق یک دوره آموزشی است را در پیش بگیرید تا ایشان نیز مشتاق برقراری رابطه با شما باشد.

 • سلام, من تقریبا چند وقتی میشه به پسری علاقه مند شدم کلا نمیدونم از روی عادت یا بی تجربه بودنم چون تا این سنم با هیچچچ پسری ارتباط نداشتم ایشونم فامیل هستن و خیلی دیر به دیر می بینمش اون کلا ادم جکیه خیلی با مزه بازی توی جمع در میاره من دوست دارم حس اون رو بفهمم البته اینم بگم پدرشون خیلی به من علاقه نشون دادن حتی شنیدم از من جلو عمه ام تعریف زیاد میکنه, والا من گیجم خیلیم گیجم لطفااااا راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   سن خود را نگفتید.
   آیا رفتاری از طرف خود ایشان دیده‌اید که نشان دهد به شما علاقه دارد؟ مطمئنا تعریف کردن پدر ایشان از شما نمی‌تواند علت محکمی برای دوست داشتن شما باشد. حس ایشان را زمانی متوجه میشوید که سعی کنید بیشتر از او اطلاعاتی کسب کنید و با او همکلام شوید.

 • سلام
  این دومین باریه که پیام میزارم ولی جوابی نمیگیرم
  من ۳۰ سالمه و مدتی بود همکلاسیم که پسری ۳۳ساله س، سرکلاس ارتباط چشمی زیادی برقرار میکرد، مخاطب همه حرفاش من بودم،همیشه سعی داشت با جواب دادن سوالایی که از استاد میپرسیدم توجه منو سمت خودش جلب کنه، یجور مثل اینکه انگار بگه”بمن نگاه کن” یا “بمن توجه کن”،حتی ترم اول همیشه منتظر میموند قسمتی از مسیر رو باهم بریم، و ما بعد از گذشت ۷ ماه هنوز فقط دوستانه چت میکنیم.ولی حالا که من بهش علاقه مند شدم اون از من دوری میکنه، هرچند من مستقیما بهش نگفتم که دوسش دارم، ولی از مدل چت کردنم میدونم که فهمیده و داره دوری میکنه، طوریکه سرد جواب میده
  اینهم بگم که دانشجوی دکتری س و بشدت سرش شلوغ نوشتن رساله دکتری ست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   توجه همراه با نگاه کردن، به معنی علاقه نیست و صرف این کار نمی تواند شما را قانع کند که ایشان به شما علاقه دارند.ممکن است این فقط یک وابستگی از طرف شما باشد. اشاره کردید در حال گذراندن مقطع دکتری و نگارش رساله شان هستند، پس ممکن است به دلیل مشغله بالا نتوانسته باشند که به شما توجه بیشتری نشان بدهند. شیوه پیام دادن های شما باید جوری باشد که طرف مقابل کشش و میل بیشتری برای ادامه مکالمه پیدا کند. برای راهنمایی بیشتر می توانید از مشاوران همیار عشق، مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

 • سلام من سی سالمه تا ب حال ب هیچ دختری شماره ندادم سه تا رابطه داشتم که کلا دوتاش سه یا چهار سال طول کشید اون یکی یک ماه بیشتر نشد همون اول از هم جدا شدیم با هر سه هم یا منو با اشناهامون دیدند شمارمو از اونا گرفتند یا از دوستام شمارمو گرفتند الآن سه ساله تنهام خیلی دوست دارم با کسی باشم ولی خجالتیم خیلی شاید شده بیرون هزار بار دختر (نخ داده) 🙂 ولی من از خجالت اب شدم و نرفتم جلو طرفم فکر کرده خودمو گرفتم هر بار دیگه بیرون دیده منو راهشو کج کرده نمیدونم چیکار کنم خیلی تنهام ب نظر شما چیکار کنم ؟

  • سلام دوست گرامی
   بهتر است برای افزایش مهارت های ارتباطی خود تلاش کنید و تک به تک ارتباط هایی که داشته اید را بررسی کنید تا ببینید چرا رابطه های شما به نتیجه نرسیده است. در این مسیر می توانید از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

 • سلام . من پنج ساله روی یکی از استاد های خودم کراش زدم،و چهارساله که ندیدمش ، میشه کمکم کنید.. حس میکنم دچار توهم اینکه به من حسی داره شدم و فکر وخیال راحتم نمیزاره..

  • سلام دوست گرامی
   علاقه داشتن اصلا بد نیست اما وقتی علاقه ایشان به شما ثابت نشده است و به صورت مستقیم با شما در این مورد صحبت نکرده باشد، خطرناک است. بخصوص اینکه 4 سال است ایشان را ندیده اید و از شرایط زندگی ایشان اطلاعی ندارید. بهتر است برای بررسی این موضوع از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی و یا آنلاین دریافت کنید.

 • با سلام، اینکه آدم روی کسی که چند سال از خودش بزرگتر هست ، کراش داشته باشه و دیوانه وار بخوادش آیا نرمال هست و تو این مدل از روابط سطح و موقعیت طرف مقابل آیا تاثیری در رابطه داره ،چطور میشه به همچین کیسی نزدیک شد؟

  • سلام دوست گرامی
   اشاره نکردید چندسال از شما بزرگتر هستند؟
   مدل کراش از کدام نوع گرایشات است؟ قطعا دیدن جایگاه اجتماعی بالا و روابط مثبت و موثر او می تواند در بوجود آمدن این حس موثر باشد.

 • سلام
  من چهار ماه روی همکلاسیم کراش زده بودم بعد از مدتی فهمیدم کراشم روی من کراش زده و بهم اعتراف کرد با اینکه هردومون روی هم کراش داریم ولی اصلا اونجور ک میخوایم نیس مشکل کجاست؟

  • سلام
   سوال شما گنگه و مشخص نیست نارضایتی شما از رابطه‌تون چیه و اصلا آیا رابطه‌ای بین‌تون شکل گرفته یا نه. برای اینکه شرایط‌تون بهتر بررسی بشه و دقیقا بفهمید مشکل کجاست، بهتره با سیستم مشاوره تلفنی صحبت کنید.

 • خسته نباشید.من رو یکی از دوستام کراش‌زدم و چند وقتع که بهش اعتراف کردم و بهش گفتم که روت کراش دارم.دوست دارم که علایقم نسبت بهش ارضا بشه به نظرتون چیکار کنم.من بهش اعتراف کردم که بهتر بتونم علایقم رو ارضا کنم ولی هنوز هیچ فرقی نکرده.چیکار کنم؟؟

  • سلام
   درسته که بهش ابراز علاقه کردین ولی بهتره مستقیما ازش بخواهین یک مدت برای آشنایی بیشتر با هم وارد رابطه بشین تا بتونید متوجه نظرش بشین

 • سلام یکی از دوستام تو مدرسه گفته روم کراش زده بعضی مواقع یا کارایی برای جلب توجه ام میکنه
  همیشه زنگ تفریح با دوستش میرفت تو حیاط اما از روزی که بهم گفته روم کراش زده نمیره تو حیاط چون من هیچ موقف زنگ تفریح بیرون نمیرم
  کلا دختر باحال مزه پرنس هم همیشه میکنه

  • سلام دوست گرامی. اشاره نکردید که آیا این مساله برای شما مشکلی ایجاد کرده یا خیر؟ هر کراشی به معنی عشق و علاقه رمانتیک نیست، بلکه از روی دوست داشتن و جذابیت شخصیت یا چهره شما برای ایشان است. برای دریافت مشاوره تلفنی و یا آنلاین از مشاوره همیار عشق نوبت بگیرید.

 • سلام ممنون از مقاله خوبتون…
  من روی یه دختر تو مدرسه مون کراش دارم…
  هیچ راهیم وجود نداره که بهش بگم…
  و اینکه اگه یکی از دوستاش بفهمه….
  خیلی بهش وابسته م انقدر که نمی دونم چیکار کنم…

 • با سلام
  ممنون از مقاله خوبتون
  من الآن روی یکی از همکلاسی های دانشگاه کراش دارم. با این که در هفته های اول احساس عاشقانه داشتم، الآن کمی فروکش کرده و تبدیل شده به کراش دوستانه. با این که خیلی علاقه دارم که باهاش حرف بزنم، به دلیل این که از اول کمی خجالتی بودم و همچنین دوستان دیگری دارد که با آن ها حرف می زند، معمولا نمی توانم به او نزدیک شوم و مستقیما باهاش حرف بزنم و مجبورم که از طریق تلگرام و اینستاگرام باهاش در ارتباط باشم و با این که قبلا خیلی سمت این برنامه ها نمی رفتم، الآن به دفعات آن ها را چک می کنم که جواب داده است یا نه.

  • سلام
   ارتباط مجازی برای شروع دوستی و باز کردن باب آشنایی و صمیمی‌تر شدن خوبه ولی باید کم‌کم ارتباط‌تون رو واقعی‌تر و حضوری کنید.

 • سلام خسته نباشید من روی یک پسر تو اینستا کراش دارم و خیلی دوسش دارم و 5سال ازم بزگتره همه ی فکرم درگیرشه بنظرتون چه طورب بهش بگم دوسش دارم

  • سلام.
   بهتره به طور مستقیم ابراز علاقه نکنید و اول با بهانه‌های مختلف سر صحبت رو باهاشون باز کنید تا یک ارتباط اولیه بینتون شکل بگیره. بعد از این مرحله پکیج جذب عشق با موبایل میتونه بهتون کمک کنه.

 • سلام من روی یکی از دخترای دانشگاه که فقط چند هفتس با هم آشنا شدیم و رابطمون دوستانه است و با اکیپمون زیاد وقت میگذرونیم کراش دارم
  ولی حدود 2 سال از من بزرگتره من از نظر جسه ازش خیلی بزرگ ترم ولی خب خیلی میترسم که بهش پیشنهاد رل زدن بدم . چون میترسم کلا از دستش بدم
  الان با هم خوبیم . ولی یه حسی درونم میگه اگه بهش بگم میگه نه
  این خیلی کلافم میکنه . نمیدونم چی کار کنم
  میترسم یکی دیگه باهاش رل بزنه و ذهنم بدجور درگیره

  • سلام
   خب باید بررسی بشه چرا فکر می‌کنید ممکنه بگه نه. در مورد بزرگتر بودن ایشون هم نمیشه گفت حتما در رابطه‌تون مشکل پیش میاد و خیلی به بلوغ و پختگی دوتاتون بستگی داره. البته شما مدت زیادی نیست که همدیگرو می‌شناسید و بهتره یه کم صبر کنید تا شناخت‌تون بیشتر بشه. توی این مدت هم می‌تونید یه کم بیشتر بهشون نزدیک بشید و اول علاقه‌تون رو غیرمستقیم‌تر نشون بدید. اینطوری تا حدی می‌تونید از نظر ایشون هم باخبر بشید. اگر بعد از گذشتن یه مدت زمانی هنوز این علاقه رو حس کردید، بهتره دراین باره باهاشون صحبت کنید. درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر با سیستم مشاوره صحبت کنید.

 • سلام من یه چند وقتی هست روی یکی از هم دانشگاهیام کراش دارم ولی نمیدونم بهش پیام بدم یانه و اصلا باید چی کار کنم؟!😕

  • سلام
   بهتره مستقیما بهشون ابراز علاقه نکنید. از اونجایی که همکلاسی هستید میتونید اول به صورت غیرمستقیم بهشون نزدیک‌تر بشید. مثلا درباره مسائل درسی باهاشون سر صحبت رو باز کنید و تلاش کنید یک ارتباط دوستانه بین‌تون شکل بگیره. در این صورت اگر ایشون هم اگر تمایل به برقراری رابطه با شما داشته باشن متوجه میشید و این فرصت رو در اختیارشون می‌گذارید که به شما پیشنهاد آشنایی بیشتر بدن.

 • سلام من روی یک پسر 1 ساله کراش زدم و هر چند ماه یکبار هم اون رو میبینم بنظرتون من برم بهش بگم روش کراش دارم ؟ بنظرتون چیجوری عنوانش کنم ؟ بد نمیشه اگه یک دختر اول ابراز علاقه کنه ؟ بنظرتون واکنش اون چیه ؟
  چون من تو این یکسال واقعا دیوانه وار عاشقشم عاشق اخلاقش رفتارش و همه چیش دیگه نمیتونم اینجوری تحمل کنم واقعا برام سخته دارم دیوونه میشم

  • سلام دوست گرامی
   در ابتدا در نظر بگیرید که کراش بر روی شخص عملا نتایج صددرصد مفید و مثبتی ندارد.
   باید خیلی منطقی رفتار کنید و درصدد شناخت واقعی فرد باشید.با رفتار درست میتوانید ایشان را جذب کنید

   • سلام منم همینطور شدم ۲ساله روی یه نفر کراش دارم اشنامون هم هست ولی دوره و یکم از اینکه میترسم بد میشه که بهش بگم اخه من دخترم و یکمم عیبه چون اشنامونن لطفا یه پیشنهاد درست بهم بدین!!؟😢

    • سلام دوست گرامی
     شما می توانید از طریق شیوه جذب عشق صحیح علاقه خود را به او نشان دهید. البته این اتفاق پس از بررسی دقیق رابطه شما و علل علاقمندی تان اتفاق می افتد. شما می توانید از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

  • سلام دوست گرامی
   کراش برروی افراد مشهور مانند خواننده ها و بازگیران … تقریبا در برهه ای از سن اتفاق می افتد که با توجه به کم بودن احتمال رسیدن ابن کراش اسیب زا می باشد و باعث وابستگی بیش از حد می شود که باعث احساس وابستگی وسواس گونه و بیش از حد است.
   اما اینکه چگونه کراش و علاقه خود را کنترل کنید نیاز به مهارت هایی دارید:
   1- وقتی که با قلب تان فردی را می سنجید تنها به نقاط مثبت او توجه می کنید در صورتی که باید توجه کنید که او نیز انسانی با تمام ویژگی های خوب و بد می باشد و تنها نباید به نقاط قوت او توجه کنید .ت
   2- وقتی که دوست دارید تنها با کرار دنیا باشید باید سعی کنید افکار خود را مدیریت کنید و از این فکر حارج شوید مثلا ورزش کنید، متاب بخوانبد و یا سراغ علایق خود بروید .
   3- شروع به یادگیری مهارت و یا سرگرمی جدید کنید و کارهایی که میتواند برای شما لذت و هیجان دارد را شروع کنید
   4- به رفتار و صحبت های کراش خود با دیکران نیز توجه کنید تا متوجه عدم تفاوت و خاص بودن او شوید
   5- با دوستان و اعضای خانواده خود وقت بگذرانید و در جمع آن ها باشید.

 • من حدود دو ساله که رو یکی کراش زدم, امکان دیدنش هم برام وجود نداره, اگه هم باشه خیلی کم, شناختم هم ازش در حد پست هاییه که میذاره و عقایدش که خیلی شبیه منه و واسه همین ازش خوشم میاد, ولی هیچ جوره نمی تونم غرورمو له کنمو برم باهاش حرف بزنم, چون در هر حال امکان دیدنش برام فراهم نیس, بااین حال از این افکار خسته شدم و دوست دارم تموم بشن, چون حس میکنم دارن بهم آسیب میزنن, لطفا راهنماییم کنید چه طوری باید این کراش رو فراموش کنم

  • سلام دوست گرامی
   انچه در کراش اسیب زا می باشد وابستگی بیش از حد است که باعث احساس وابستگی وسواس گونه و بیش از حد است.
   اما اینکه چگونه کراش و علاقه خود را کنترل کنید نیاز به مهارت هایی دارید:
   1- وقتی که با قلب تان فردی را می سنجید تنها به نقاط مثبت او توجه می کنید در صورتی که باید توجه کنید که او نیز انسانی با تمام ویژگی های خوب و بد می باشد و تنها نباید به نقاط قوت او توجه کنید .
   2- وقتی که دوست دارید تنها با کرار دنیا باشید باید سعی کنید افکار خود را مدیریت کنید و از این فکر حارج شوید مثلا ورزش کنید، متاب بخوانبد و یا سراغ علایق خود بروید .
   3- شروع به یادگیری مهارت و یا سرگرمی جدید کنید و کارهایی که میتواند برای شما لذت و هیجان دارد را شروع کنید
   4- به رفتار و صحبت های کراش خود با دیکران نیز توجه کنید تا متوجه عدم تفاوت و خاص بودن او شوید
   5- با دوستان و اعضای خانواده خود وقت بگذرانید و در جمع آن ها باشید.

 • خب من روی یکی از فامیلامون کراش زدم طرف 6 ماه ازم بزرگتره(در ضمن دخترم)معمولا خیلی همو میبینیم ولی نمیتونم باهاش حرف بزنم میترسم سوتی بدم و اونم زیاد حرف نمیزنه وقتی داریم چیزی میخوریم یا با خوانواده یه جا نشتیم هر وقت سرمو بالا میگرم نگامون تو هم گره میخورع و من خجالت میکشم خیلی زیاد نگاه میکنه میخوام بدونم روم کراش داره؟؟؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   به نظر میرسد بی میل به شما نیست اما نمیشود از کلمه کراش و یا عشق صحبتی کرد.بهتر هست در صورت داشتن تمایل با ایشان صحبت کنید

 • سلام من 16 سالمه رو یکی کراش دارم ، به نظر شما چجوری باهاش رل بزنم ؟؟؟؟
  پ.م : حتما باید رل رو بزنم .

  • سلام دوست گرامی
   در ابتدا در نظر بگیرید که کراش بر روی شخص عملا نتایج صددرصد مفید و مثبتی ندارد.
   باید خیلی منطقی رفتار کنید و درصدد شناخت واقعی فرد باشید.با رفتار درست میتوانید ایشان را جذب کنید

 • سلام،وقتتون بخیر باشه و حال دلتون خوب!
  و همچنین ممنونم از سایت خوبتون…
  خب!
  می خواستم بگم من از سن 11 سالگیم به صورت کاملا اتفاقی عاشق نوۀ عمه ام شدم…!
  تمامی علائم های عشق رو نیز در وجود خودم احساس می کنم.
  یک عشق واقعی و عجیب…!
  و به گونه ای من از نوۀ عمه ام 51 روز بزرگتر هستم و من دختر هستم و ایشون پسر…!
  به گونه ای نمی دونه من دوستش دارم.
  شاید هم بدونه…
  رفتارهایی داره که سبب میشه منم فکر کنم عاشقمه و الان وقتش نیست بیانش کنیم که عاشق همیم.
  هر دومون رشته مون ریاضی/فیزیک هستش و کنکوری 99 به حساب میایم و 17 ساله هستیم.
  می دونید…
  واقعا دوست دارم کل رفتاراشو براتون توضیح بدم تا ببینید به نظرتون اونم منو دوست داره و عاشقمه و روم کراش زده یا نه!
  من فقط می خوام ببینم مشتاق هستید تا از رفتارهاش در پیام بعدیم براتون توضیح بدم تا کمکم کنین و از سردرگمی نجاتم بدید یا نه:)
  همین…!
  بازم عذر می خوام که وقتتون رو برای خوندن این پیام گرفتم.
  خدانگهدارتون باشه.

  • سلام دوست گرامی
   الان در شرایط سنی شما اصلا زمانی برای فکر کردن به اینکه شخصی علاقمند شما هست یا خیر نیست.بهتر هست فکر و وقت خود را برای کنکور و درس بگذارید و پس از کنکور و ورود به دانشگاه در این زمینه فکر کنید

 • باسلام من هم همه این نشونع های کراش عاشقانه و بقیه کراش ها رو دارم و حتی یک سال و نیم رو یکی از دوستام کراش دارم ولی هیچوقت نتونستم بهش بفهمونم که دوسش دارم و حتی یه بار بهش گفتم بعد یه سال پیشم نیومد هیچ دوری هم کرد و ازم خوشش نیومد از اون لحظه فک میکرد دیوانه شدم ک اینجوری میگم و بعد از مدتی باز تو دایرکت گفتم بهش گفت شوخی نکن .. واین که میگم 1سال و نیم کراش دارم روش از این 1/5سال فقط جمعا شاید 2 ماه باش بودم(مثلا ماهی یه بار میدیدمش )گفتم چه راه روانشناسی دارین تا اونو به سمت خودمون بکشیم ؟

  • سلام دوست گرامی
   در ابتدا در نظر بگیرید که کراش بر روی شخص عملا نتایج صددرصد مفید و مثبتی ندارد.
   باید خیلی منطقی رفتار کنید و درصدد شناخت واقعی فرد باشید.با رفتار درست میتوانید ایشان را جذب کنید

 • من ی دخترم یه دوماهیه رو هم کلاس دانشگام کراش دارم.یک بارم بهش جزو دادم از طریق گوشی و باهم یکم چت کردیم من سعی کردم تحویلش بگیرم.نمیدونم چطوری بهش بفهمونم ک خوشم میاد ازش

  • سلام
   ابتدا باید شما را با معنی کراش داشتن اشنا کنم و سپس توضیحات کاربردی خدمتتان عرض میکنم.
   کراش در معنی کراش یعنی علاقه یکطرفه به شخصی بدون انکه طرف مقابل در حریان باشد که ممکن هست برای شما منجر به اسیب هم شود.اینکه شما به همکلاسیتون علاقه دارید و درصدد جلب توجه ایشان هستیدکراش محسوب نمیشود .
   باید برای شروع رابطه باهاشون بصحبت کنید و خواسته خود را بیان کنید و صادقانه پیش بروید و اجازه بدهید خود ایشان هم در این زمینه فکر کنند و به نتیجه برسند

 • سلام من نزدیک 3ماهه که روی یکی از سال بالایی هامون کراش زدم توی تعطیلات عید سعی کردم با پیام دادن به دایرکتش باهاش دوست شم اولا باهام خوب حرف میزد ولی روزی که مدرسه ها باز شد فهمیدم ترنسه و یک دوست دختر تو مدرسه داره.دوست دخترش بهم کلی حرف زد گفت :س خط قرمزمه و فلان بهمان نزدیکش بشی قلم پاتو خوردمیکنم و ازاین چیزا.
  خودشم ازم بدش میاد.نمیدونم چرا ؟من سعی میکنم بهش نزدیک شم که بهم اعتماد کنه

  واقعا موندم چیکار کنم:/

  • سلام دوست گرامی
   در معنی کراش یعنی علاقه یکطرفه به شخصی بدون انکه طرف مقابل در حریان باشد که ممکن هست برای شما منجر به اسیب هم شود.
   الان علاقه شما به این دوستتان کمی عحیب هست و شاید نتوان عنوان کراش را استفاده کرد.
   اگر دوست دارید در قالب یک دو ست و هم مدرسه ای باهاشون باشید بهشون اعلام کنید و نظر ایشان را هم جویا شوید.اینکه دوست ایشان مانع این ارتباط شود غیر منطقی هست.فقط به این مورد دقت کنید که اگر بر فرض ایشان ترنس باشند باید از لحاظ رفتاری ارتباطی و این مورد را هم مدنظر قرار دهید

 • سلام مي خواستم بدونم كه اگه روي فرد كراش داشته باشي ، ولي وقتي فرد مورد نظر مي بيني نتوني حتي يه كلمه هم باهاش حرف بزني اين طبيعيه يا نه؟اميدوارم منظورم رو متوجه شده باشين😊

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا لازم هست من در مورد کراش برای شما توصیحاتی بیان کنم:
   کراش رابطه عاطفی و احساسی یک طرفه هست که می تواند به شما آسیب بزند.و این احساس شما را از روابط احتماعی دور می کند و باعث انزوای شما می شود.در واقع شما وسواس گونه بر روی رفتارهای طرف مقابل زوم می کنید و ان ها را زیر نظر می گیرید.اما صحبت های شما از یک علاقه یک طرفه حاکی هست که شما در مورد نحوه ارتباطاتتان وشناخت ها صحبت نکردید.اینکه دختر هستید یا پسر؟چند سالتون هست؟طرف مقابل از احساس شما مطلع هست یا نه؟
   این ها باید پاسخ داده شود تا بتوان شما را راهنمایی کرد

 • سلام من مدتی هست که از اقایی تو دانشگاه خوشم میاد ولی تاالان هیچ حرفی بینمون رد و بدل نشده نمیدونم باید چیکار کنم که بهشون نزدیک بشم و میترسم که برداشت خوبی نداشته باشن چون شناختی ندارم از ایشون راهنمایی میخواستم؟!

  • سلام دوست گرامی
   شما نوشته اید که از کسی در محیط دانشگاه خوشتان امده و هبچ صحبتی نداشته اید پس معلوم هست بنا به یکسری رفتارهای ظاهری به ایشان علاقمند شدید و شناخت وجود ندارد
   با توجه به این موارد
   به نظر بهتر است کمی صبر کنید شاید خود ایشان پبش قدم برا شناخت و اغاز رابطه شدند
   اگر دیدید که ایشان اقدامی نکردنداز یک دوست مشترک و یا واسط بخواهید غیر مستقیم شما را معرفی کنند

 • سلام
  اون جا که گفتین کراش دوستانه
  من یخه پسرم و روی یه پسر خودم همسن خودم علاقه شدیدی پیدا کردم
  به طوری که تمام نشونه کراش هارو دارم ولی اصلا لحظه ای به روابط جنسی حتی گرفتن دستاشم فک نکردم و علاقه جنسی ندارم بهش فقط میخوام باهاش حرف بزنم و پیشش باشم
  این حرف زدنه جوریه که حتی میگم کاشکی هیچ کس تو دنیا جز اون و من نبود

  • در ایتدا باید این نکته را یاداور بشیم که هر احساس و محبت قوی لزوماً عاشقانه نیست. اعتماد کردن به دیگری و نزدیک شدن به او می تواند بدون داشتن احساسات عاشقانه باشد و اینکه بخواهید در کنار شخصی مداوم باشید به این معنا می تواند باشد که از تنها یک دوست عادی نیست و از دوستان برگزیده شما محسوب می شود. اما انچه در کراش اسیب زا می باشد وابستگی بیش از حد است که باعث احساس وابستگی وسواس گونه و بیش از حد است.

   اما اینکه چگونه کراش و علاقه خود را کنترل کنید نیاز به مهارت هایی دارید:

   1- وقتی که با قلب تان فردی را می سنجید تنها به نقاط مثبت او توجه می کنید در صورتی که باید توجه کنید که او نیز انسانی با تمام ویژگی های خوب و بد می باشد و تنها نباید به نقاط قوت او توجه کنید .
   2- وقتی که دوست دارید تنها با کرار دنیا باشید باید سعی کنید افکار خود را مدیریت کنید و از این فکر حارج شوید مثلا ورزش کنید، متاب بخوانبد و یا سراغ علایق خود بروید .
   3- شروع به یادگیری مهارت و یا سرگرمی جدید کنید و کارهایی که میتواند برای شما لذت و هیجان دارد را شروع کنید
   4- به رفتار و صحبت های کراش خود با دیکران نیز توجه کنید تا متوجه عدم تفاوت و خاص بودن او شوید
   5- با دوستان و اعضای خانواده خود وقت بگذرانید و در جمع آن ها باشید.

مقالات مرتبط