شوهر هرزه (شوهرم عکس دخترهای دیگه رو تو فضای مجازی میبینه. چه کار کنم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهر هرزه (شوهرم عکس دخترهای دیگه رو تو فضای مجازی میبینه. چه کار کنم؟)

اگر عبارت شوهر هرزه را جستجو کردید به اولین نکته‌ای که باید اشاره کنیم این است که هرچقدر هم که شوهرتان ویژگی‌های منفی داشته باشد و در زندگی مشترک اشتباهات زیادی انجام داده باشد اما نباید با این ویژگی منفی و با بی احترامی از او یاد کنید. رعایت کردن احترام در زندگی مشترک باید دو طرفه باشد. بپردازیم به موضوع مقاله. در این مقاله ابتدا کلمه هرزه را معنی می‌کنیم که به چه فردی این کلمه را نسبت می‌دهند و سپس کمک می‌کنیم مشکلاتی که در این زمینه در زندگی‌تان دارید را ریشه یابی و حل کنید.

هرزه یعنی چه؟

به افرادی هرزه می‌گویند که رفتارهای جنسی اشتباه و نامطلوبی از خود نشان می‌دهد. این رفتارها می‌توانند خارج از زندگی مشترک هم دیده شوند و منجر به بی تعهدی و خیانت شود. این موضوع است که مشکل‌ساز می‌شود و احتمالا شما هم برای همین موضوع این عبارت را جستجو کرده‌اید.

چرا همسرم مدام به زنان دیگر نگاه می‌کند و با آنها ارتباط برقرار می‌کند؟


قبل از اینکه به راه حل‌ها بپردازیم ابتدا باید مشکل را ریشه یابی کنیم. ابتدا به سوالات زیر پاسخ بدهید:

 • چند وقت است که شوهرتان این کار را می‌کند؟
 • آیا قبل از ازدواج از این موضوع آگاه بودید و چنین چیزی پیش آمده بود؟
 • آیا در گذشته در ارتباط با شما هم چنین مشکلی پیش آمده بود یا این دفعه اول است؟ اگر قبلا هم پیش آمده بود چگونه آن را حل کردید؟
 • آیا مشکلات دیگری با همسرتان دارید؟
 • آیا به نیازهای او به اندازه کافی توجه می‌کنید و آنها را برطرف می‌کنید؟ مثل نیاز جنسی، نیاز به دیده شدن، نیاز به دوست داشته شدن، نیاز به داشتن گوش شنوا و…

پاسخ‌هایی که به این پرسش‌ها می‌دهید تعیین می‌کند که علت مشکل همسرتان چیست؟ اگر از قبل از ازدواج هم او چنین رفتاری داشته است، پس به احتمال زیاد این موضوع ریشه در شخصیت او دارد و زمانی که مشکلات فردی‌اش حل و فصل شوند و خواهد توانست این رفتار را کنار بگذارد اما اگر این موضوع بعد از ازدواج شما و در چند وقت اخیر پیش آمده است، باید زندگی مشترک‌تان را بررسی کنید و ببینید چقدر به نیازهایش توجه می‌‌کنید و کیفیت زندگی مشترک و رابطه زناشویی‌تان چقدر خوب است؟ اگر به تازگی این مشکل ایجاد شده باشد، می‌توانید با یک سری راهکارها، کیفیت زندگی مشترک‌تان را بهبود ببخشید تا همسرتان هم دست از این رفتارهای ناشایست بکشد.

شوهرم در فضای مجازی به دخترهای خوشگل نگاه می‌کند. چه کار کنم؟

اگر مشکل شما هم همین است، در ادامه به شما چندین راهکار در این مورد ارائه می‌دهیم و همچنین راهنمایی می‌کنیم که آیا انجام دادن این کار نرمال است یا مشکل‌ساز؟

  نشانه های خیانت زن متأهل به شوهر: مراقب این 10 علائم خطر باشید

تفاوت بین نگاه کردن ساده و شهوت را بدانید

تفاوت‌های مهمی بین نگاه کردن ساده و شهوت و تمایل به برقراری ارتباط با دیگران وجود دارد. صادقانه به این سوال جواب بدهید. اگر از کنار شما مردی خوش تیپ و جذاب بگذرد، آیا نگاهی به او نمی‌اندازید یا جذب بوی عطر مردانه‌اش نمی‌شوید؟ قطعا می‌شوید و ممکن است چند صدم ثانیه به او نگاه کنید. این موضوع عادی است و یک نگاه کردن ساده است و هیچ منظور خاصی پشت آن نهفته نیست اما اگر بعد از نگاه کردن بخواهید رفتارهای جنسی انجام بدهید، این مهم است و باید جدی گرفته شود. در مورد شوهرتان هم همین موضوع صدق می‌کند. اگر گاهی چند صدم ثانیه به کسی نگاه می‌کند، نیاز نیست این موضوع را جدی بگیرید. این نگاه ساده تهدیدکننده زندگی مشترک‌تان نیست و نشان‌دهنده این نیست که شوهرتان شما را دوست ندارد یا شما برایش جذاب نیستید. اما اگر مدام به همه نگاه می‌کند طوری که دیگران هم متوجه این نگاه‌ها می‌شوند، یکی از دلایلش می‌تواند اختلال تماشاگری جنسی یا چشم چرانی باشد.

با شوهرتان صحبت کنید

اگر این رفتارش از نگاه کردن ساده هم گذشته است، بهتر است در شرایط مناسب و در آرامش با او صحبت کنید. به او بگویید که چه حسی بدی به شما می‌دهد وقتی او به زنان دیگر نگاه می‌کند یا زیاد صمیمانه صحبت می‌کند. او را متهم نکنید و با تندی برخورد نکنید چون برخوردهای این چنینی باعث می‌شود همسرتان کاری که کرده است را انکار کند و مسئولیت اشتباهش را نپذیرد. به آرامی و درباره احساسات‌تان صحبت کنید تا گفتگوتان به خوبی پیش برود.

مشکلات زندگی‌تان را حل کنید

برای اینکه ارتباط‌تان را بهبود ببخشید ابتدا باید مشکلاتی که با همسرتان دارید را حل کنید. اگر فکر می‌کنید این مشکلات با گفتگو حل خواهند شد، می‌توانید با او صحبت کنید. در غیر این صورت بهتر است با زوج درمانگر صحبت کنید. وقتی که مشکلات کوچک و بزرگ روی هم انباشته می‌شوند و حل نشده باقی می‌مانند، کیفیت زندگی مشترک و میزان عشق بین زن و شوهر کاهش می‌یابد. پس مهم است که به این مشکلات سر و سامان بدهید اما با روش‌های درست و نه با دعوا کردن. در این زمینه می‌توانید با زوج درمانگران همیار عشق مشورت کنید.

بیشتر به نیازهایش توجه کنید

برای اینکه ارتباط‌تان با همسرتان بهبود پیدا کند، باید سعی کنید بیشتر به نیازهایش توجه کنید. نیاز به دیده شدن، نیاز به شنیدن تعریف و تمجید، نیازهای احساسی و جنسی و… را تامین کنید. هرچقدر بیشتر حواس‌تان به نیازهایش باشد، تمرکزش بیشتر به سمت شما جلب خواهد شد و او هم در مقابل بیشتر به نیازهای شما توجه خواهد کرد. بنابراین این موضوع یکی از روش‌های بهبود رابطه و جلوگیری از خیانت است.

  به عشقم خیانت کردم، چه کار کنم رابطه‌مون بهتر بشه؟ (برای جبران خیانت چه کار کنم؟)

با زوج درمانگر صحبت کنید

اگر با این راهکارها مشکل‌تان حل نشد، بهتر است حتما با زوج درمانگر صحبت کنید. حتی اگر شوهرتان همکاری نمی‌کند و مراجعه نمی‌کند، خودتان هم به تنهایی می‌توانید مراجعه کنید و بخشی از مشکلات که سهم خودتان است را حل و فصل کنید. همین هم می‌تواند کمک زیادی به زندگی‌تان بکند.

چه زمانی دید زدن به خانم‌ها یا صحبت کردن با آنها مشکل‌ساز است؟

اگر شوهرتان با انجام دادن این رفتارها از شما دور می‌شود، دیگر رابطه جنسی‌تان مثل قبل نیست، دیگر با شما حرفی برای گفتن ندارد و به شما عشق نمی‌ورزد، یعنی این موضوع یک مشکل است و باید برطرف شود چون زندگی‌تان را به خطر انداخته است.

انجام دادن رفتارهای جنسی اشتباه چه پیامدهایی دارد؟

سوالات متداول


 1. آیا می‌توانم به شوهر هرزه اعتماد کنم؟

ما نمی‌توانیم رفتار دیگران را کنترل کنیم و نمی‌دانیم که تا کی ادامه خواهد داشت اما این نکته را بدانید که اعتماد قابل بازسازی است به شرطی که خود فردی که اعتماد را از بین برده است پشیمان باشد و بخواهد تلاش کند اعتماد را بازسازی کند. بازسازی کردن اعتماد در رابطه هم کاری است که باید دو طرف زندگی با هم انجام بدهند و نه یک فرد به تنهایی.

 1. به شوهر هرزه چی بگم؟

 • از او بپرسید که چرا به شما خیانت کرده است؟ علتش چی بوده؟
 • احساسات‌تان را نسبت به خیانت او برایش بازگو کنید
 • از او بپرسید که از کاری که کرده است پشیمان است یا خیر؟
 • از او بپرسید که چند بار خیانت کرده است؟
 • آیا قصد دارد رابطه‌تان را ترمیم کند یا خیر؟
 1. شوهر هرزه چگونه شخصیتی دارد؟

اگر رفتارهای جنسی اشتباه از دوران مجردی هم بوده باشد، یعنی فرد مشکل شخصیتی و روانی دارد که این کار را انجام می‌دهد. مشکلاتی مثل:

 1. آیا او بعد از خیانت کردن پشیمان می‌شود؟

نمی‌توان جواب قاطعی داد چون این موضوع بستگی به شخصیت طرف مقابل دارد اما تحقیقات انجام شده نشان داده است که 68% افراد بعد از خیانت کردن پشیمان می‌شوند.

 1. آیا ممکنه بعد از خیانت رابطه به حالت قبلی برگرده؟

بله ممکن است و این موضوع هم بستگی به تمایل و تلاش زوجین دارد.

 1. چرا شوهر هرزه‌ام که همه کار میکنه نمیخواد منو طلاق بده؟

برخی از افراد خیانت کار، هنوز هم همسرشان را دوست دارند اما برای برآورده کردن یک یا چند نیازی به همسرشان برآورده نمی‌کند، به او خیانت می‌کنند اما در کل او را دوست دارند و حاضر نیستند از او جدا شوند.

 1. دلم میخواد زنگ بزنم به اون خانمی که باهاش رابطه داره و بگم معشوقه‌اش زن داره!

نیاز نیست شرایط را از این چیزی که هست پیچیده‌تر و بدتر کنید. می‌دانید که خشمگین هستید و می‌خواهید تلافی کنید اما انجام دادن این کار هیچ فایده‌ای ندارد و فقط اوضاع را بدتر می‌کند. از راه‌های تخلیه هیجانی معقول‌تر و سالم‌تر استفاده کنید.

 1. آیا باید از شوهر هرزه جدا بشم؟

اگر این نشانه‌ها وجود دارد بهتر است تصمیم جدی برای رابطه‌تان بگیرید:

 • او از اشتباهاتی که کرده است پشیمان نیست و عذرخواهی نمی‌کند
 • او حاضر نیست به درمانگر مراجعه کند
 • همچنان روابط فرازناشویی‌اش را ادامه می‌دهد و آن را قطع نمی‌کند
 • او تلاشی برای بدست آوردن اعتماد شما نمی‌کند
 1. چه کار کنم همسرم به من وفادار بماند؟

وفاداری تا حدودی به ویژگی‌های شخصیتی هر فرد مربوط است اما اگر ارتباط با همسرتان خوب باشد، نیازهایش برآورده شود و به جز به عنوان یک همسر بلکه به عنوان دوست هم در کنار او باشید، او به شما وفادار خواهد ماند اگر سلامت روان نسبی را داشته باشد.

 1. چند درصد افراد خیانت می‌کنند؟

تحقیقات نشان داده‌اند که حدود 40% زوجین در جهان به هم خیانت می‌کنند. این آمار در کشورها و مناطق مختلف متفاوت است. این یک آمار کلی است.

  دلایل خیانت و بی‌تعهدی زنان و مردان (چرا خیانت می‌کنیم؟)

سخن پایانی

همیشه به خاطر داشته باشید که رعایت کردن احترام در زندگی مشترک بسیار مهم است. اگر شما به همسرتان بی احترامی کنید و او را با صفاتی مثل هرزه صدا بزنید، نباید انتظار داشته باشید زندگی و رابطه عاطفی‌تان خوب پیش برود. چون با بی احترامی کردن، یکی از مولفه‌های اصلی رابطه سالم از بین می‌رود و رابطه سمی می‌شود. در این مقاله سعی کردیم توضیح بدهیم که چه زمانی باید نگران نگاه‌ها و رفتارهای شوهرتان نسبت به زنان دیگر باشید و اگر این یک مشکل است، چگونه باید این مشکل را حل کنید. اگر این مشکل حل نشد، حتما با زوج درمانگران همیار عشق مشورت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط