۱۱ نشانه ی پایان رابطه عاشقانه که هشداری برای زوجین به شمار می رود

مرد-جذاب
مرد جذاب از دید زنان
مرداد ۳, ۱۳۹۷
پشیمانی-و-نارضایتی-بعد-از-عقد
پشیمانی و نارضایتی بعد از عقد ازدواج در زن و شوهر
مرداد ۱۳, ۱۳۹۷
نشانه-های-اتمام-رابطه
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شروع هر رابطه ی مشترکی با قول و قرار  باهم بودن  آغاز می شود. اما گاهی اوقات با گذشت زمان و به دلایل مختلف رابطه دیگر آن شور و عشق اولیه را ندارد. گاهی روزهای بد رابطه بیشتر از روزهای خوب آن شده و خاطرات خوب جای خود را به جنگ و دعوا می دهد. این شرایط تا حدی ادامه پیدا می کند که یکی یا هر دو طرف تحمل ادامه رابطه را ندارند.اغلب بروز این تنش ها بین زوجین با نشانه های هشدار دهنده ای همراه است که در این مقاله سعی شده برخی از علائم هشدار دهنده تمام شدن یک رابطه عاشقانه را بیان کنیم. ولی آیا تنها با در نظر گرفتن این نشانه ها باید به اتمام رابطه فکر کرد؟ یا می توان با بهره گیری از مشورت و سایر راهکارها رابطه را از اول ساخت؟

کاملا طبیعی است که وقتی شور و علاقه ی اولیه به یکباره در بین افراد درگیر یک رابطه از بین می رود طرفین دچار مشکلات روحی و دغدغه های فکری می شوند . بهترین راه حل، بررسی و درمیان گذاشتن نشانه های تغییر رفتاری و سرد شدن رابطه با نفر سومی است که تجربه ی مشورت دادن و حل مشکلات مشابه را داشته است.
مشاوران به شما در یافتن پاسخ به سوالات زیر کمک خواهند کرد:
• نشانه های هشدار دهنده ی اتمام رابطه چیست؟
• آیا بحث و دعوا ی بیش از حد از نشانه های اتمام رابطه است؟
• آیا راهی برای ترمیم رابطه یی که این نشانه ها را دارد،است؟
• آیا این رابطه ارزش ادامه دادن و تلاش برای ماندگاری آن را دارد؟
• چه راهکار هایی برای نجات رابطه یی که دچار این نشانه ها شده وجود دارد؟
• چطور یک رابطه را با کمترین آسیب و تنش روحی پایان دهیم؟

۱۱ نشانه ی اتمام رابطه


۱ـ بیشتر از حد معمول با هم دعوا می‌کنید

دعوای بیش از حد

به قول معروف دعوا نمک زندگی است و هر زن و شوهری هر از گاه با هم بگومگو می‌کنند. حتی باید بگوییم که این مشاجره‌ها به تقویت رابطه کمک می‌کند. اما اگر درگیر دعوای مداومی با همسرتان هستید، این مشاجره‌های بی‌پایان نشانه خطرناکی است. به گفته مشاورین، اگر شما و همسرتان بیشتر از گذشته با هم دعوا می‌کنید، یک توضیح برای آن وجود دارد: “فشار و استرس خارجی بیش از حد مقصر تمام این دعواها است.” هرچند مشاجرات زناشویی در روانشناسی لزوماً به معنای پایان رابطه نیست، روانشناسان معتقد هستند که این کشمکش‌ها علامت هشدار به پایان رسیدن زندگی مشترک است.

۲ـ احساس می‌کنید که از هم دور شده‌اید

احساس دوریاگر ناگهان احساس می‌کنید که  دارید خود را به همسرتان تحمیل می‌کنید و وابستگی بیش از حد به او پیدا کرده‌اید، احتمالاً رابطه‌تان سرد شده و از هم دور شده‌اید. اگر همسرتان به یکباره ترجیح می‌دهد که کمتر با شما وقت بگذراند و از نظر ذهنی و جسمی از شما فاصله گرفته است، احتمالاً این دوری به این معنا است که او اولویت‌هایش را تغییر داده است. اگر همسرتان دیگر علاقه‌ای به با هم وقت گذراندن و در کنار شما بودن نداشته باشد، این کناره‌گیری احتمالاً به این معنا است که او با هدف جدا شدن و قطع رابطه دارد از شما فاصله می‌گیرد.

۳ـ “عاشقت هستم” را کمتر می‌شنوید

کمتر شنیدن عاشقت هستمزندگی در روزهای اول رابطه شیرین و عاشقانه است، اما وقتی رابطه عاشقانه به پایان خود نزدیک می‌شود، این شیرینی و حلاوت جای خود را به تلخی زهرآگین می‌دهد. اگر این روزها دوستت دارم را به ندرت از زبان همسرتان می‌شنوید، حتماً این بی‌توجهی او دلیلی دارد.  یا همسرتان دیگر عاشق شما نیست یا این که از محبت شما نسبت به خودش مطمئن است و نیازی برای تلاش بیشتر نمی‌بیند. هر دو حالت به معنای مرگ رابطه‌ی عاشقانه است و باید برای نجات زندگی مشترکتان کاری بکنید.

۴ـ زندگی جنسی‌تان دیگر وجود خارجی ندارد

زندگی جنسی وجود خارجی نداردهمه می‌دانند که خوشی‌های ماه عسل دیر یا زود به پایان می‌رسد و وقتی به زندگی روزمره و یکنواخت برمی‌گردید، رابطه جنسی پرشور روزهای اول کمرنگ می‌شود. اما اگر همسرتان عمداً به شما کم‌محلی می‌کند، یک جای کار می‌لنگد. رابطه جنسی یکی از عامل‌های موفقیت و دوام روابط عاشقانه و زناشویی است. البته منظورمان این نیست که بنیان رابطه خود را بر روابط جنسی و تعداد دفعات رابطه بنا کنید، اما اگر شرایط ناگهان تغییر کرد و رابطه‌تان رو به سردی گذاشت، باید نگران شوید.

۵ـ کمتر با هم حرف می‌زنید

کمتر باهم حرف می زنید

ارتباط، ارتباط و باز هم ارتباط. چند بار شنیده‌اید و خوانده‌اید که ارتباط داشتن و گفتگو کردن با هم رمز موفقیت یک رابطه است؟ اگر همسرتان دیگر علاقه‌ای به برقراری رابطه، چه عاطفی چه جنسی، ندارد، بدانید که مشکلی وجود دارد. وجود یک خط آزاد ارتباطی برای دوام هر رابطه‌ای ضروری است، اگر این خط بسته شود، رابطه‌ی عاشقانه‌تان نیز پس از مدتی به پایان خواهد رسید.

۶ـ فرار کردن از زیر بار مسئولیت

فرار از مسئولیت

 اگر همسرتان هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کند، مشکلی وجود دارد. اگر همسرتان از شرکت در مهمانی‌های خانوادگی و مراسم مهم فرار می‌کند و زیر بار مسئولیت تغییرات مهم نمی‌رود، بهتر است هوشیار شوید. این فرار کردن از زیر بار تعهدات احتمالاً به این دلیل است که همسرتان مردد است که آیا می‌خواهد مراحل بعدی زندگی را در کنار شما باشد یا خیر. علت این تردیدها چه عصبی شدن از فکر قبول کردن مسئولیت‌های بزرگ باشد، چه رسیدن به پایان راه، بهتر است وقت بگذارید و با هم درباره آینده رابطه‌ی مشترکتان حرف بزنید.

۷ـ دوستان همسرتان دیگر رفتار دوستانه‌ای با شما ندارند

اگر رفتار دوستان همسرتان به یکباره تغییر کرده و دیگر علاقه‌ای به وقت گذراندن با شما ندارند، یکی از دو مشکل زیر وجود دارد. یا همسرتان با آنها درددل کرده که به زودی رابطه‌اش را با شما تمام خواهد کرد یا این که در جمع دوستان خود پشت سر شما بدگویی کرده است و باعث شده که دوستانش نسبت به شما بدبین شوند. رفتار دوستان همسرتان معیار مناسبی برای سنجش وضعیت رابطه‌ی زناشویی‌تان است، به ویژه اگر آنها همواره برخوردی گرم و دوستانه با شما داشته‌اند و ناگهان از این رو به آن رو شده‌اند.

۸ـ احساس می‌کنید که به یک انتخاب تبدیل شده‌اید

تبدیل به یک انتخاب

همسرتان نباید کاری کند که احساس کنید، جزء انتخاب‌های او قرار می‌گیرید. زمانی که وارد یک رابطه متعهدانه می‌شوید، باید همسرتان اولویت نخست‌تان باشد. اگر همسرتان کاری کرده که حس می‌کنید بخشی از یک معادله چند متغیره هستید، باید بدانید که رابطه‌تان در وضع خوبی قرار ندارد.

۹ـ همسرتان بهانه‌گیر شده است

بهانه گیری

به نظر می‌رسد که ناگهان هر کاری که انجام می‌دهید، اشتباه است و همسرتان دائماً در حال ایراد گرفتن از تک تک کارهایتان است. ایرادگیر شدن یک نشانه هشدار است و نشان می‌دهد که همسرتان در واقع از موضوع مهم‌تری ناراضی است که آن را به زبان نمی‌آورد. به عبارت دیگر مشکل اصلی ریختن تفاله چای در سینک ظرفشویی نیست، بلکه این بهانه‌ها و ایرادها از موضوع مهم‌تری نشأت می‌گیرد.

۱۰ـ آینده‌تان مبهم به نظر می‌رسد

آینده مبهم

سابقآً عادت داشتید که با هم برای آینده مشترک‌تان برنامه‌ریزی کنید و آینده‌تان را با هم بسازید، اما به نظر می‌آید که تمام آن تلاش‌ها به باد رفته و آن برنامه‌های دقیق دیگر بی‌فایده است. اگر آینده رابطه‌ی عاشقانه‌تان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، درباره آن با هم حرف بزنید. ممکن است این ابهام‌ها و بلاتکلیفی‌ها فقط یک تغییرمسیر جزئی باشد، اما اگر همسرتان از حرف زدن درباره آینده طفره می‌رود، احتمالاً آینده‌ی دیگری بدون شما را برای خودش برنامه‌ریزی کرده است.

۱۱ـ همسرتان عذرخواهی نمی‌کند

عذرخواهی

اگر همسرتان احساساتتان را جریحه‌دار کرده یا بالعکس شما او را آزرده‌اید، عذرخواهی برای رفع این ناراحتی الزامی است. زمانی که یک رابطه‌ی دوستی نفس‌های آخر خود را می‌کشد، فرد دیگر خود را ملزم به عذرخواهی نمی‌بیند. اگر همسرتان دیگر بابت کارهای اشتباهش از شما معذرت نمی‌خواهد، باید بدانید که مشکلی وجود دارد. متاسفم لغت ساده‌ای است که به زبان آوردن آن خیلی از مشکلات را حل می‌کند. چنانچه عذرخواهی صمیمانه از دایره واژگان همسرتان حذف شده، احتمالاً دیگر برای ناراحت کردن شما احساس تاسف نمی‌کند و می‌خواهد که همه چیز را تمام کند.

   


ممکن است شما نیز برخی از این نشانه ها را در زندگی مشترک داشته باشید.اما اینکه رابطه ی شما در مرحله ای بحرانی است و این نشانه ها فقط بخشی از روال عادی زندگی مشترک است ، تنها با مشورت با یک مشاور آگاه در زمینه ی مشکلات بین زوجین بدست آورد.و با کمک مشاور و تلاش طرفین درصدد ترمیم رابطه به روزهای خوش آن بود. اما درصورتیکه این نشانه ها حاکی از مشکلی بزرگتر و عمیق تر در زندگی باشد، زمان آن فرا رسیده که تصمیم بگیرید که آیا این رابطه ازرش جنگیدن و تلاش برای ماندگاری را دارد و یا باید از آن دست کشید.

به این پست امتیاز دهید.
۱۱ نشانه ی پایان رابطه عاشقانه که هشداری برای زوجین به شمار می رود
۴ از ۱ رای
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

1 دیدگاه

  1. elnaaz گفت:

    سلام. نامزدم چند روز پیش خیلی جدی میخواست همه چی بینمون تموم بشه چون فکر میکرد من سریع ناامید میشم و نمیتونم توی سختیها تحمل کافی داشته باشم. راست میگفت اون لحظه ای که مدنظرش بود من واقعا از رابطمون نا امید بودم چون تجربه های تلخ زیادی دارم و یه حس بد بهم میگفت این رابطه به سرانجام نمیرسه سعی کردم توی رفتارم چیزی نشون ندم امااون فهمید و میخواست همه چی تموم بشه. با اصرار گفتم اشتباه میکنه و ازش خواستم یه شانس دیگه به رابطمون بده به هرحال من خیلی دوستش دارم و خانواده سختگیری هم دارم که نمیدونستم چه جوابی بهشون بدم.به سختی قبول کرد.امابااین که قرار بودعقدمون هفته دیگه باشه گفت فعلا باید به هم زمان بدیم و من هم پذیرفتم. بعدش از اصراری که کرده بودم پشیمون شدم و تصمیم گرفتم به محض کوچکترین حس منفی خودم پیش قدم بشم و همه چیو تموم کنم اما اون به نظرم مهربون تر از قبل شده و خیلی بیشتر برام وقت میزاره و باهام صحبت میکنه… نمیدونم دلش برام میسوزه چون اون روز خیلی گریه کردم یا میخواد برای جدایی آماده بشم یاواقعا رابطمون براش مهمه… میخوام این رابطه رو داشته باشم چون با وجود نقصهایی که داره نقاط مثبتش هم خیلی زیاده. اما اگه قراره تموم بشه نمیتونم تحمل کنم که اون پیشنهاد تموم شدنش رو بده.ضمن اینکه ما فاصله خیلی زیادی باهم داریم تقریبا به اندازه طول ایران یکیمون جنوبیم یکی شمال. ۴۰ روزه نامزدیم و فقط دو بار همدیگه رو دیدیم و این شناخت رو برامون خیلی سخت میکنه. هرچند همین الانم میشه فهمید خیلی اختلاف فرهنگی داریم اما دوتامون اهل سازشیم هر دومونم سنمون بالاست و شاید دیگه انگیزه ای برای یه رابطه جدید نداریم. اما نمیدونم با این همه فاصله چیزی بینمون حل میشه یا نه… لطفا بگید چکار کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X