همیار عشق

محبت به همسر (نحوه ابراز علاقه و عشق به زن یا شوهر)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

محبت به همسر (نحوه ابراز علاقه و عشق به زن یا شوهر)

برای اینکه عشق و صمیمیت بین زوجین زنده و تازه نگه داشته شود و زندگی مشترک به خوبی تداوم داشته باشد، زوجین باید به یکدیگر ابراز علاقه کنند و با رفتارشان نیز عشق‌شان را نشان بدهند. هدیه دادن، ابراز علاقه کلامی، ابراز علاقه با رفتار محبت‌آمیز، با کمک کردن به همسر، وقت گذاشتن برای او و داشتن تماس فیزیکی لذت‌بخش و خوب، باید به یکدیگر عشق و علاقه‌شان را نشان بدهند. فرقی نمی‌کند چند سال است که ازدواج کرده‌اید. سعی کنید هر روز از یک روش استفاده کنید تا عشق‌تان زنده بماند و رابطه‌تان دچار سردی و یکنواختی نشود. در این مقاله می‌خواهیم روش‌های زیادی را توضیح بدهیم که بتوانید به کمک آنها عشق خودتان را به همسرتان نشان بدهید و ثابت کنید.

فهرست مطالب

چگونه عشق خود را به همسر نشان بدهیم؟


فعالانه به حرف‌هایشان گوش بدهید

یکی از روش‌های مهم برای نشان دادن عشق‌تان نسبت به همسرتان، این است که فعالانه به حرف‌های یکدیگر گوش بدهید. حرف‌هایش را قطع نکنید، زود قضاوت نکنید، عجولانه نسبت به حرف‌هایش واکنش نشان ندهید، اجازه بدهید حرف‌هایش تمام شود و بعد اظهار نظر کنید و اگر قسمتی از حرف‌هایش را متوجه نشدید، منظورش را بد برداشت نکنید، بلکه بعد از اتمام صحبتش، از او بخواهید که دوباره آن قسمت را تکرار کند یا منظورش را توضیح بدهد. مهارت گوش دادن فعال را یاد بگیرید و اجرا کنید. اگر گوش شنوای خوبی برای یکدیگر باشید، ترغیب می‌شوید که همیشه بیشتر با هم صحبت کنید. افرادی که بلد نیستند به حرف یکدیگر گوش بدهند، کم کم دیگر تمایلی به صحبت کردن با یکدیگر نخواهند داشت. بنابراین این مورد بسیار مهم است.

برای یکدیگر وقت بگذارید

اختصاص دادن وقت به یکدیگر، بسیار مهم است. امروزه بیشتر افراد درگیر کارها و مشغله‌های فکری خود هستند و از وقت گذراندن با همسرشان غافل می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود ارتباط‌شان سرد شده و از یکدیگر دور شوند. پس برای اینکه این اتفاق نیفتد، باید هر روز برای یکدیگر وقت اختصاص بدهید و به تنهایی، فعالیت‌های لذت‌بخشی را انجام بدهید که عشق بین‌تان را افزایش می‌دهد.

با دوستان یکدیگر وقت بگذرانید

برخی از افراد می‌گویند:«من از دوستاش متنفرم. هرگز باهاشون وقت نمی‌گذرونم و اجازه هم نمیدم بیان خونه‌مون.» این طرز تفکر و حرف اشتباه است. یکی از روش‌هایی که عشق و احترام شما را نسبت به همسرتان نشان می‌دهد، این است که چگونه با دوستان او برخورد می‌کنید و چگونه درباره آنها حرف می‌زنید. اگر می‌خواهید عشق‌تان را به همسرتان نشان بدهید، باید به دوستانش که انتخاب‌های او هستند، احترام بگذارید. به دوستانش بی‌احترامی نکنید و به همراه همسرتان، با آنها وقت بگذرانید.

  عاشق دیگری شدن بعد از ازدواج (متاهلم ولی عاشق شدم!)

برایش پیام‌های محبت‌آمیز و عاشقانه بفرستید

هر از چند گاهی از این نوع پیام‌ها برای ابراز علاقه استفاده کنید. به عنوان مثال وقتی او سر کار است، برایش این پیام را بفرستید:«سلام عشقم. خوبی؟ خسته نباشی. خدا قوت. زود بیا که همسرت منتظرته.» قطعا این نوع پیام‌ها می‌تواند عشق و صمیمیت بین‌تان را افزایش بدهد.

یادداشت عاشقانه برایش بنویسید

گاهی برای سورپرایز کردن او، یک یادداشت عاشقانه بنویسید و داخل جیب پیراهنش بگذارید یا روی آیینه‌ای که از آن استفاده می‌کند بچسبانید. قطعا با دیدن یادداشت عاشقانه، بسیار خوشحال خواهد شد.

در اجتماع نیز عشق‌تان را نشان بدهید

وقتی با هم در یک جمع هستید یا در کل وقتی با هم بیرون می‌روید هم به همسرتان نشان بدهید که عاشقش هستید و به او توجه می‌کنید. به عنوان مثال هنگام کشیدن غذا برای خودتان، به او نیز تعارف کنید و برایش بکشید، یا هنگام گذر از یک خیابان، دست او را بگیرید.

از او حمایت کنید

حمایت کردن از یکدیگر در زندگی مشترک بسیار ضروری است و به نوعی نشان دادن عشق‌تان نسبت به همسرتان است. اگر او می‌‌خواهد در کاری رشد کند، از او حمایت کنید یعنی هم با کلام‌تان تشویقش کنید و بگویید که می‌تواند موفق شود، و هم اگر از شما راهنمایی می‌خواهد، در حد توان‌تان کمکش کنید. هرگز اهداف، آرزوها و کارهایی که می‌کنید را مسخره و تحقیر نکنید.

غذای مورد علاقه‌اش را برایش آماده کنید

فرقی نمی‌کند که خانم هستید یا آقا، می‌توانید گاهی همسرتان را سورپرایز کنید و برایش غذای مورد علاقه‌اش را آماده کنید یا از بیرون تهیه کنید. سپس می‌توانید غذا را به محل کارش ببرید یا برای شام یک میز دو نفره رمانتیک بچینید و غذا را روی میز سرو کنید که وقتی از سر کار برگشت، با دیدن این صحنه و غذای آماده، خوشحال شود.

در شرایط سخت از او حمایت کنید

در شرایط سخت، او را رها نکنید، بلکه از او حمایت کنید. نگویید:«این که چیزی نیست بابا. داری بزرگش می‌کنی.» یا نگویید:«خودتو قوی نشون بده. مردم بدتر از اینها رو هم می‌گذرونن.» این حرف‌ها بیشتر دل او را می‌شکند. بهتر است به او اطمینان خاطر بدهید که می‌تواند این روزها را بگذراند و شما هم در کنارش هستید.

از او قدردانی کنید

بابت کارهایی که تا به حال انجام داده است و بابت کارهای کوچک و بزرگی که اکنون برای شما و فرزندان‌تان انجام می‌دهد، از او تشکر و قدردانی کنید. تشکر کردن می‌تواند به صورت کلامی باشد، یا به صورت عملی، مثل نامه تشکر نوشتن، هدیه خریدن و…

موفقیت‌هایش را با هم جشن بگیرید

حتی اگر موفقیت بزرگی به چشم‌تان نمی‌آید، اما اگر برایش مهم است و او برای آن خوشحال است، با هم جشن بگیرید و شادی کنید.

گاهی از او راهنمایی و کمک بخواهید

وقتی از همسرتان راهنمایی و کمک بخواهید، درواقع این پیام را به او می‌رسانید که او و نظرش برای شما مهم است و یا او آن قدر قابل اعتماد و دانا است که او را قابل دانستید که از شما حمایت کنید و کمک‌تان کند. مخصوصا مردان، دوست دارند قهرمان و ناجی زندگی شما باشند. پس با راهنمایی گرفتن از او، می‌توانید حس مردانگی‌اش را تقویت کنید.

با هم کارهای جدید انجام بدهید

قرار نیست زندگی از یک روتین خاص پیروی کند و هر روزش، شبیه روزهای قبلی باشد. می‌توانید کمی تنوع و هیجان در زندگی‌تان ایجاد کنید. مثلا اگر هر دوتان دوست دارید به پیست اسکی بروید، این کار را انجام دهید یا اگر دوست دارید کوه‌نوردی کنید، این کار را انجام دهید. انجام دادن کارهای جدید با همسر، باعث افزایش هیجان و عشق در زندگی‌تان می‌شود و همچنین نشان می‌دهد که شما آن قدر عاشق او هستید که دوست دارید جدیدترین و پرهیجان ترین کارها را با او تجربه کنید.

  شوهرم همش گوشی دستشه (همش سرش تو گوشیه و به من توجهی نداره)

یکدیگر را سالم نگه دارید

توجه کنید که از چه نوع سبک زندگی پیروی می‌کنید. سبک زندگی سالمی داشته باشید و از سلامت روانی و جسمی یکدیگر حمایت و حفاظت کنید. بیشتر سعی کنید غذاهای سالم درست کنید، با هم ورزش کنید، مدیتیشن کنید، برای حفظ سلامت روانی‌تان مشاوره بگیرید و…

برای بررسی شدن رابطه‌تان، هر از چند گاهی مشاوره بگیرید

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که مشاوره گرفتن فقط مخصوص زمانی است که مشکلی پیش می‌آید یا اوضاع خراب شده است و حالا باید یک فرشته نجات پیدا کنند‍! به همین دلیل اغلب افراد زمانی به مشاور مراجعه می‌کنند که دیگر کار از کار گذشته است و رابطه‌شان به طلاق ختم شده است و خودشان هم از نظر روحی و روانی در وضعیت وخیمی به سر می‌برند. شما این اشتباه را نکنید! هر از چند گاهی، به عنوان مثال چند ماه یک بار یا هر ماه، یک جلسه مشاوره با یک زوج درمانگر داشته باشید تا رابطه‌تان بررسی شود و مشکلات کوچک تا زمانی که بزرگ نشده‌اند حل شوند. با این روش می‌توان تضمین کرد که زندگی مشترک‌تان موفقیت‌آمیز و ماندگار خواهد بود.

اگر چیزی را بسیار خوب بلدید و همسرتان هم می‌خواهد یاد بگیرد، به او یاد بدهید

اگر مهارت یا کاری را بلدید که همسرتان هم دوست دارد آن را یاد بگیرد، به او آموزش بدهید. انجام دادن این کار، باعث می‌شود درواقع عشق‌تان را با همسرتان نشان بدهید و این پیام را به او برسانید که آن قدر دوستش دارید که حاضرید هر چیزی را که بلدید با او به اشتراک بگذارید و یک کار مفید برایش انجام بدهید. همچنین وقتی در کنار هم چیزی را یاد بگیرید یا کاری انجام بدهید، صمیمیت بین‌تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

گاهی برای شام یا ناهار به رستوران بروید

قرار نیست همیشه همه چیز در خانه انجام شود چون کم کم عادی خواهد شد. گاهی برای شام یا ناهار به رستوران بروید و بیرون غذا میل کنید. این یک تنوع بسیار خوب است و همچنین اینکه همسرتان را به بیرون دعوت کرده‌اید، یعنی عشق‌تان را به او نشان دادید.

برای همسرتان تولد بگیرید

چه مرد باشید و چه زن، فرقی نمی‌کند. همیشه تاریخ تولد همسرتان را به خاطر داشته باشید و برایش تولد بگیرید. گاهی می‌توانید او را با دوستان و خانواده‌اش سورپرایز کنید.

برایش صبحانه آماده کنید

گاهی همسرتان را سورپرایز کنید و قبل از اینکه بیدار شود برایش صبحانه آماده کنید. بیدارش کنید و صبحانه‌اش را به اتاق خواب ببرید و با هم روی تخت میل کنید. اگر مرد هستید، توصیه می‌کنیم این کار را شما نیز انجام بدهید. همیشه نباید خانم صبحانه را آماده کند. شما هم می‌توانید ابتکار عمل به خرج بدهید و این کار را انجام دهید.

تماس فیزیکی صمیمانه و عاشقانه‌ای با همسرتان داشته باشید

رابطه جنسی لذت‌بخش و خوب، در آغوش گرفتن و بوسیدن، معاشقه و… یکی از  روش‌های ابراز علاقه به همسرتان هستند. از این موارد غافل نشوید.

حمام دو نفره را امتحان کنید

اگر دوست دارید گاهی با هم حمام کنید. انجام دادن این کار، باعث افزایش صمیمیت و عشق بین‌تان می‌شود و می‌تواند یک تنوعی را هم در رابطه جنسی‌تان ایجاد کند.

به صورت کلامی ابراز علاقه کنید

گفتن جملاتی مثل «دوستت دارم»، «عاشقتم» و… از رایج‌ترین انواع ابراز علاقه هستند. می‌توانید گاهی از این کلمات عاشقانه نیز استفاده کنید.

هدیه بخرید

گاهی حتی بی‌مناسبت برای همسرتان هدیه بخرید. سعی کنید هدیه‌هایی بخرید که ماندگار باشند و قابلیت استفاده زیادی داشته باشند. حتی اگر چیزی را بخرید که می‌دانید مدت زیادی است به آن نیاز دارد، می‌تواند همسرتان را بسیار خوشحال کند.

از او تعریف و تمجید کنید

از ظاهر زیبایش، لباس‌هایی که می‌پوشد و از شخصیت و اخلاقش تعریف و تمجید کنید.

  شوهرم خانه را ترک کرده، چه کنم؟ (شوهرم از خونه رفته، چطور برگردونمش؟)

گاهی طبق سلیقه او لباس بپوشید

اگر شما و همسرتان سلایق متفاوتی دارید و او دوست دارد شما گاهی نوع خاصی از  لباس‌ها را بپوشید یا به رنگ خاصی علاقه دارد، هر از چند گاهی برای ابراز علاقه به او خوشحال کردن او، این کار را انجام بدهید. وقتی این لباس را پوشیدید، به او یادآوری کنید که طبق سلیقه و پیشنهاد او این کار را کردید.

به او گل بدهید

گل خریدن شاید از نظر برخی از افراد کاری بیهوده به نظر برسد اما رمانتیک و عاشقانه است. گاهی حتی بی‌مناسبت برای همسرتان گل بخرید و تقدیمش کنید. می‌توانید روی گل، یک یادداشت عاشقانه نیز بنویسید.

در جمع از او تعریف کنید

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام بدهید، این است که در جمع، پیش خانواده، دوستان یا همکاران، از همسرتان تعریف و تمجید کنید. انجام دادن این کار قطعا برایش بسیار ارزشمند خواهد بود.

همان طور که هست، او را بپذیرید

قصد تغییر دادن او را نداشته باشید. با عادات رفتاری و شخصیتش کنار بیایید و او را همان طور که هست بپذیرید. این مورد نیز می‌تواند یکی از بهترین شیوه‌های نشان دادن عشق به همسر باشد.

در فضای مجازی عکس‌هایی را از هر دوتان منتشر کنید و کپشن عاشقانه بنویسید

اگر دوست دارید، می‌توانید در فضای مجازی عکس‌هایی را از هر دوتان منتشر کنید و کپشن عاشقانه بنویسید. انجام دادن این کار، قطعا همسرتان را سورپرایز خواهد کرد.

مسئولیت اشتباهات‌تان را بپذیرید و عذرخواهی کنید

اگر اشتباهی انجام دادید، تقصیر را به گردن او نیندازید. از او عذرخواهی کنید و سعی کنید اشتباه‌تان را جبران کنید. اگر نمی‌دانید چگونه می‌توانید اشتباه‌تان را جبران کنید، می‌توانید از همسرتان بپرسید که او چه راهی را پیشنهاد می‌کند.

درباره روزی که گذرانده است با او صحبت کنید

از او بپرسید که روز کاری‌اش چگونه بود؟ آیا روز خوبی داشته است؟ پیگیر شدن درباره روزی که گذرانده است، به این معنا است که او و حالش برایتان مهم است و شما هم چون دوستش دارید، پیگیر او هستید و بی‌تفاوت نیستید.

از او این سوالات را بپرسید

پرسیدن این سوالات، نشان می‌دهد که نظر او برایتان بسیار مهم و محترم است. بعد از اینکه به جواب‌هایش گوش دادید، سعی کنید به بیشتر خواسته‌هایش عمل کنید، البته اگر عمل کردن خواسته‌هایش به شما آسیبی نمی‌رساند و در توان شما است.

  • چطور میتونم همسر خوبی برات باشم؟
  • چطور میتونم شوهر خوبی برات باشم؟
  • رابطه جنسی‌مون چی کم داره که دوست داری بهش اضافه کنیم؟
  • دوست داری با هم چه کارهای دیگه‌ای انجام بدیم که حال‌مون بیشتر خوب باشه؟
  • از کدوم خصوصیات اخلاقی من خوشت نمیاد؟
  • اگه قرار باشه تغییر کنم، دوست داری چه تغییرات ظاهری یا شخصیتی در خودم ایجاد کنم؟

سخن پایانی

ابراز علاقه کردن و نشان دادن عشق و علاقه به همسر، یکی از ملزومات زندگی مشترک است. عشق و رابطه بین زوجین، مثل یک گل می‌ماند. اگر گل را رها کنید و به آن رسیدگی نکنید، خشک و پژمرده خواهد شد. گل برای زنده ماندن و رشد کردن، نیاز به رسیدگی و تغذیه دارد. رابطه و عشق نیز نیاز به تغذیه و رسیدگی دارند. تغذیه رابطه، از طریق ابراز علاقه کردن است. نباید اجازه بدهید آتش عشق در زندگی‌تان خاموش شود. باید سعی کنید همیشه آن را روشن نگه دارید تا حس خوب و آرامش بین شما و همسرتان جاری باشد. البته منظورمان این نیست که در ابراز علاقه کردن زیاده‌روی کنید و نیازمند و وابسته دیده شوید، منظورمان این است که باید به شکل متعادل ابراز علاقه کنید تا رابطه‌تان تداوم داشته باشد. برای این منظور، ما در این مقاله تعداد زیادی از این روش‌ها را توضیح دادیم. اگر برای بهبود زندگی مشترک‌تان نیاز به کمک حرفه‌ای و تخصصی داشتید، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

اشتباهات مردان برای جذب

فهرست مطالب1 برای جذب دختر مورد علاقه چه کار نکنم؟2  عجله برای شروع رابطه 3 هر کاری بگی انجام می‌دم!4 اون خیلی از من سرتره! 5 مهربون بودن کافیه!6 بازی روانی

مطالعه»