همیار عشق

شوهرم پایه نیست و منو مسافرت و تفریح نمی‌بره (چرا شوهرم مجردی سفر میکنه؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم پایه نیست و منو مسافرت و تفریح نمی‌بره (چرا شوهرم مجردی سفر میکنه؟)

برخی از زنان از این موضوع شکایت می‌کنند که همسرشان آنها را به مسافرت، گردش و تفریح نمی‌برد و انگار برایش مهم نیست که همسرش نیز نیاز به استراحت دارد. در این مقاله ابتدا به دلایل اینکه همسرتان شما را به مسافرت و تفریح نمی‌برد اشاره می‌کنیم و سپس راهکارهایی را برای حل این مشکل توضیح می‌دهیم.

فهرست مطالب

چرا شوهرم من را به مسافرت و گردش نمی‌برد؟


شاید در ابتدا فکر کنید شوهرتان خسیس است یا شما را دوست ندارد که به مسافرت نمی‌برد. درست است که این دو مورد هم جزء این دلایل هستند اما موارد دیگر نیز می‌تواند باشد.

خودش اهل مسافرت نیست

کسی که خودش اهل مسافرت نباشد، چطور ممکن است همسرش را به مسافرت ببرد. بعضی از افراد به هر دلیلی اهل مسافرت و گردش رفتن نیستند. همین که در شهر خود بمانند و به زندگی روزمره خود مشغول شوند برایشان کافی است. همین روال را به زندگی مشترک خود می‌آورند و نیازی نمی‌بینند برای همسر خود چنین کاری بکنند.

خانواده‌شان نیز اهل مسافرت رفتن نبوده‌اند

در برخی از خانواده‌ها در کل این عادت سفر یا گردش رفتن وجود ندارد و فرزندشان نیز به همین صورت تربیت می‌شود و همین روند را در زندگی مشترک خود پیش می‌برد. در عوض اگر خانواده شما به شدت اهل مسافرت بوده‌اند و به گردش رفتن، یکی از برنامه‌های هفتگی‌شان است، این تفاوت خانوادگی و تربیتی است که برای شما مشکل‌ساز شده است و باعث می‌شود سوءتفاهم‌هایی بین‌تان ایجاد شود. به عنوان مثال شما فکر می‌کنید او خساست به خرج می‌دهد که شما را به سفر نمی‌برد، در حالی که این یک تربیت خانوادگی است.

درآمد کافی را ندارد که برای سفر یا گردش خرج کند

برخی از افراد واقعا درآمد کافی برای سفر یا گردش رفتن را ندارند و درآمد ماهانه‌شان فقط کفاف خرج و مخارج خانه و زندگی‌شان را می‌دهد. اگر درآمد شوهر شما نیز در حد خرج و مخارج شما است، نباید انتظار داشته باشید او بتواند با پول کم باقی مانده، خرج سفر و گردش را بدهد. شاید با خودتان بگویید باید از پس اندازش خرج کند اما او به عنوان مرد خانه، این کار را نمی‌کند چون فکر می‌کند شاید در طول ماه این پول کمی که برایش مانده است نیز لازم‌تان شود و بهتر است نگه دارد و جیبش را خالی نکند برای سفر. این هم یکی از دلایل رایج برای اهمیت ندادن به سفر و تفریح است.

  20 راه جلوگیری از خیانت مرد (چطوری از خیانت شوهرم پیشگیری کنم)

خساست

یکی از دلایل سفر نرفتن یا اهمیت ندادن به تفریح، می‌تواند خساست باشد. افراد خسیس معتقد هستند که نباید پول‌هایشان را خرج کنند چون باید نگه دارند برای روز مبادا که مشخص نیست چه موقع این روز مبادا و وقت خرج کردن فرا می‌رسد. این افراد به هیچ عنوان پول‌هایشان را برای سفر و تفریح که به نظرشان کارهای بی‌معنی است، خرج نمی‌کنند و معتقد هستند که خرج کردن پول برای این کارها، به معنی هدر دادن پول است و هیچ سودی ندارد. آنها به لذت تفریح یا شادی که برای همسر و خانواده‌شان فراهم می‌شود توجهی ندارند و فکر می‌کنند که این کار هیچ فایده‌ای ندارد. یک فرد خسیس حتی اگر بسیار ثروتمند باشد، همچنان در خرج کردن پول‌هایش بسیار با تردید و با ترس و لرز عمل می‌کند.

بی‌علاقگی به همسر و اهمیت ندادن به خواسته‌های او

بعضی از افراد شکایت می‌کنند که «شوهرم برای خودش هر کاری که بخواد انجام میده یا حتی ممکنه تنهایی بره سفر، اما برای من هیچ کاری نمیکنه. منو دوست نداره و به خواسته‌هام اهمیت نمیده.» درست است، گاهی بی‌علاقگی نسبت به زن هم باعث می‌شود که شوهر ترجیح بدهد برای خودش و خانواده‌اش خرج کند تا برای همسرش و یا اصلا خواسته‌های همسرش برایش مهم نیست.

قدرشناس نبودن زن

یکی از دلایل دیگر می‌تواند این باشد که همسر، قدردان شوهرش نیست. شاید شوهرتان در اوایل ازدواج بارها سعی کرده شما را به تفریح و سفر ببرد اما شما به جای قدردانی از او، عیب‌جویی کردید و طوری برخورد کردید که انگار کارهای او یا سلیقه او اصلا خوب و درست نیست و برایتان کوچک‌ترین ارزش را هم ندارد. به تدریج او تصمیم گرفته است اصلا این کارها را برای شما انجام ندهد تا هم قدرش را بیشتر بدانید و هم اینکه او از برخورد اشتباه و منفی‌تان به دور باشد و دلش نشکند.

داشتن توقعات زیاد

برخی از زنان با اینکه می‌دانند شوهرشان می‌تواند آنها را تا کیش ببرد و توان بردن به مسافرت‌های خارج از کشور را ندارد، اما همچنان اصرار می‌کنند که مثلا «باید منو ببری فرانسه.» این توقعات زیاد باعث می‌شود در آخر شوهرتان سرخورده و ناامید شود و دست از تلاش بردارد که شما را به یک تفریح کوچک ببرد چون می‌بیند هر کجا هم که شما را ببرد، باز هم راضی نیستید چون باید همه چیز طبق چیزی باشد که شما می‌خواهید و از او انتظار دارید.

شوهرم به تنهایی به سفر و تفریح می‌رود اما با من نه!

این مورد هم دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که در ادامه به این دلایل اشاره می‌کنیم:

  • بی‌علاقگی به همسر
  • احساس می‌کند با دوستانش بیشتر به او خوش می‌گذرد تا با همسرش
  • به اشتباه می‌خواهد در سفرها بسیار آزاد باشد اما چون در کنار همسرش نمی‌تواند این آزادی را داشته باشد، ترجیح می‌دهد با دوستانش برود و مستقل باشد
  • به دنبال آزادی منطقی و درست است اما چون همسرش کنترل‌گر و محدودکننده است و حتی اجازه نمی‌دهد در سفر حتی تا سر خیابان هم شوهرش به تنهایی برود، این کار به او احساس خفگی می‌دهد و ترجیح می‌دهد دیگر همسرش را به سفرها یا تفریحات نبرد
  • رفیق‌باز است یا به شدت وابسته به خانواده‌اش است. به طوری که شاید بدون همسرش با آنها به مسافرت برود
  شک به همسر (مشکوک شدن زن یا شوهر به خیانت همسرش)

می‌خواهم شوهرم مرا به مسافرت و تفریح و گردش ببرد. چه کار کنم؟


از همسرتان بپرسید که چرا به مسافرت نمی‌روید؟

این سوال را از شوهرتان بپرسید تا دلیل اینکه او برای سفر و یا تفریح برنامه‌ریزی نمی‌کند را بدانید. اگر به دلیل گرانی و یا کم آمدن درآمد است، سعی کنید او را درک کنید یا اگر خودتان شاغل هستید، از درآمد خودتان هم برای سفر یا تفریح خرج کنید تا همسرتان اطمینان خاطر داشته باشد که یک حامی در کنار خود دارد و مجبور نیست تمام درآمدش را برای تفریح خرج کند و بعد برای خرج و مخارج عادی خانه، پول کم بیاورد. اگر دلیلش این است که شما او را در سفرها درک نمی‌کنید و یا بیش از حد او را محدود می‌کنید، و یا علایق‌تان بسیار متفاوت است، می‌توانید از راهکارهای ادامه مقاله برای حل این مشکلات کمک بگیرید.

علایق‌تان را برای یکدیگر بازگو کنید

اگر علایق شما و همسرتان در سفرها و تفریحات با هم متفاوت است، بهتر است با هم صحبت کنید و علایق‌تان را برای یکدیگر بازگو کنید تا بهتر یکدیگر را بشناسید و بتوانید توقعات و نیازها و خواسته‌هایتان را برآورده کنید. بگویید که به چه جاهایی دوست دارید بروید، چه کارهایی دوست دارید در تفریحات‌تان انجام بدید و… هم شما و همسر شوهرتان به این سوالات پاسخ بدهید.

تاکید کنید که سفر و تفریح کردن به تغییر حال روحی و روانی هردوتان کمک می‌کند

چه کسی از آرامش بدش می‌آید؟ همه ما دوست داریم در زندگی خود آرامش داشته باشیم و خوش بگذرانیم. بنابراین برای راضی کردن شوهرتان می‌توانید از این موضوع استفاده کنید که سفر کردن باعث می‌شود از این یکنواختی زندگی روزمره، استرس و اضطراب و فشارهای کاری خارج شوید. این حرف می‌تواند در همسرتان انگیزه ایجاد کند که بخواهد با هم به سفر بروید تا حالش بهتر شود و آرامش بگیرد.

از پکیج‌های مسافرتی یا تورهایی که قیمت مناسب دارند استفاده کنید

یک سری از مسافرت‌های گروهی، تورها و پکیج‌های مسافرتی، قیمت ارزان و خوبی دارند. می‌توانید به دنبال چنین برنامه‌های گروهی باشید تا همسرتان هم نگران هزینه نباشد و هم زودتر قبول کند.

درباره تفریح اخیر یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان با او صحبت کنید

اگر اطرافیان‌تان اخیرا به مسافرت رفته‌اند و بسیار به آنها خوش گذشته است و استراحت خوبی کرده‌اند، این را برای شوهرتان تعریف کنید تا بداند سفر کردن چقدر خوب است و تاثیر مثبتی بر روی روحیه افراد دارد.

  با مرد/پسر کنترل‌گر ، چه کار کنم؟

قرار عاشقانه با شوهرتان ترتیب دهید

قرار عاشقانه در بیرون از منزل یا در منزل خودتان ترتیب دهید و در این قرار، با شوهرتان لحظات خوب و عاشقانه داشته باشید، با هم خوب صحبت کنید و به یکدیگر محبت و توجه کنید. درباره سفر هم با او صحبت کنید و بگویید که چقدر دوست دارید مثل این قرارتان، با هم لحظات عاشقانه در سفر داشته باشید. احتمالا بعد از قرار و لحظات خوبی که با هم داشتید، برای سفر او برنامه‌ریزی خواهد کرد.

عکس جایی که دوست دارید بروید را نشان دهید

عکس نشان دادن به شوهرتان احتمالا او را وسوسه خواهد کرد که به مکانی که دوست دارید بروید. به خصوص اگر مکانی زیبا و با آرامش باشد.

ترس‌های همسرتان را بشناسید

اگر او از آب و شنا کردن می‌ترسد، رفتن به تعطیلات در مکان ساحلی، ایده خوبی نیست، یا اگر او از حیوانات وحشی می‌ترسد، رفتن به مکان‌های جنگلی ایده خوبی نیست. پس ابتدا ترس‌های همسرتان را شناسایی کنید تا بتوانید انتخاب درست‌تری درباره مکان تفریح‌تان باشید.

اجازه دهید اولین بار به جایی بروید که او می‌خواهد

به علایق همسرتان احترام بگذارید و برایش ارزش قائل باشید تا او نیز به علایق شما توجه کند. در نظر داشته باشید که همه چیز قرار نیست دقیقا همان طوری باشد که شما دوست دارید. اجازه دهید او اولین مکان سفرتان را پیدا کند.

از مکان‌های نزدیک شروع کنید

گاهی با هم به مکان‌های نزدیک به پیک نیک بروید، تفریح کنید و با هم خوش بگذرانید تا همسرتان متوجه شود که با شما به او خوش می‌گذرد. سپس او سعی می‌کند در دفعات بعدی برنامه‌ریزی‌های بهتری انجام دهد.

سخن پایانی

برخی از مردان اهل سفر رفتن و تفریح کردن نیستند، یا تفریح کردن در خانواده‌شان در اولویت نبوده است و بعد از ازدواج نیز از همین رویه پیروی می‌کنند. گاهی خساست، قدردان نبودن زن و یا کنترل‌گری و محدود کردن او باعث می‌شود شوهر به فکر سفر رفتن نباشد یا با دوستان و خانواده‌اش سفر کند اما با همسرش، خیر. بهتر است ابتدا دلیل اهمیت ندادن همسرتان به تفریحات را از او بپرسید، سپس سعی کنید برایش توضیح دهید که سفر رفتن یک تنوع است و به هردوتان آرامش می‌دهد، از مکان‌های نزدیک به خانه‌تان تفریحات را شروع کنید و یا گاهی با همسرتان به قرار بروید و لحظات خوب و خوشی را در کنار هم داشته باشید تا همسرتان بداند با شما بسیار آرامش می‌گیرد و به او خوش می‌گذرد. در صورتی که این راهکارها کافی نبود و این مشکل حل نشد، می‌توانید در این زمینه از زوج درمانگران همیار عشق مشاوره بگیرید تا با ریشه‌یابی این مشکل، راهکارهای تخصصی لازم به شما داده شود.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چکار کنم منو ببخشه و برگرده

فهرست مطالب1 اگر سهم بیشتری در خراب شدن رابطه داشتین…1.1 نشون بدید از اشتباهاتون درس گرفتین 1.2 تصویر واقعی از یه رابطه عاطفی بسازین1.3 بهش نشون بدین با بخشیدن‌ چه

مطالعه»