همیار عشق

عشقم میگه بیا خونم، با هم باشیم (میگه بریم خونه، برم یا نه؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عشقم میگه بیا خونم، با هم باشیم (میگه بریم خونه، برم یا نه؟)

میگه بریم خونه، برم یا نه؟


خونه بریم یا نه؟

حتما در جریان هستین که تعداد زیادی از روابط عاطفی به خانه‌ها کشیده شده. اما این موضوع درسته یا خیر؟ به عنوان یک دختر چقدر با این موضوع درگیر هستین؟ چطور میتونیم این دعوت رو مدیریت کنیم؟ در این پست برخی نکات که در این رابطه میتونه مفید باشه رو براتون آوردیم.

بدونین کجای رابطه هستین و چند وقت گذشته

یکی از مهم‌ترین اصول رابطه عاطفی اینه که بدونین جایگاه‌تون توی اون رابطه چیه؟ زمان خیلی روی تعیین جایگاه ما اثر میذاره، این که همون قرار اول، روز اول، حتی هفته‌ها و ماه‌های اول بخوایم یک شبه راه چند ساله رو بریم و صمیمی بشیم، رابطه رو بسیار شکننده میکنه. از طرفی خود ما نباید اجازه بدیم دیگران بدون گذشت فرآیند صمیمیت از ما توقع صمیمیت ظاهری داشته باشن.

خودتون رو گول نزنین

خیلی‌ها بعد از تمام شدن رابطه میگن گول خوردم، اشتباه کردم، ساده بودم و… با خودتون صادق باشین. حالا که اینقدر بزرگ شدین که به دنبال رابطه عاطفی هستین، قطعا تشخیص هم خواهید داد دیگران با دعوت شما به منزل چه منظوری دارن. پس واقع‌بینانه با این مساله برخورد کنین. صد البته منظور ما این نیست که تمام افرادی که شما رو به منزل دعوت میکنن قصد و نیت خوبی ندارن اما با کمی روراستی با خودتون، دست افراد دیگه براتون رو میشه.

  نشانه‌های مرد جذاب (روش‌های افزایش جذابیت مردانه)

نشانه‌ها رو ببینین

نشانه‌های رابطه ناسالم از همون روزهای اول مشخصه و کافیه اون رو انکار نکنیم تا به ما آسیب نزنه. اگه با فردی در رابطه هستین که ارزشی برای توقعات شما قائل نیست، حرف و عملش با هم نمیخونه و از همون روزهای اول بدون شناخت شما ادعای عاشقی میکنه و حرف مسائل جنسی رو پیش میکشه، مشخصه که از دعوت شما به خانه خود هم چه فکری داره. اما وقتی با فردی رابطه معقول دارین و شناخت کافی از هم دارین، قطعا میتونین جلوی آسیب‌های عاطفی رو راحت‌تر بگیرین.

عجله نداشته باشین، بذارین اُمُل صداتون کنن

برای صمیمی شدن و وارد رابطه جدی شدن عجله نداشته باشین. شناخت زمان بر هست. شاید طبق آنچه در جامعه می‌بینیم شما رو امل صدا کنن، بگن پایه نیستین یا حتی شاید طلبکار هم بشن که با آنها سرد برخورد می‌کنین. جواب منطقی شما یک جمله هست: من برای شناخت تو و رابطه دوستی با تو به زمان نیاز دارم!

حد و مرزتون رو مشخص کنین

شما گذشته و باورهایی دارین که حد و مرزتون رو مشخص میکنه، این حد و مرز چارچوب سلامت روان شماست و اگه بشکنه شما احساس تنش خواهید کرد، پس خودتون مراقبش باشین. دیگران موظف هستن به حد و مرز شما احترام بذارن و تشخیص اینکه این چارچوب‌ها سخت‌گیرانه یا دست و پا گیر، وظیفه مشاور هست و نه افراد عادی! پس اگه با چارچوب‌های خود در رابطه به تناقض رسیدین، از یک فرد آگاه کمک بگیرین و نه کسانی که میل دارن برای خواسته‌های خودشون اونها رو بشکنن.

  موقعیت‌هایی که میتونه دعوا ایجاد کنه

برای نه گفتن تعارف نداشته باشین

تا شما خودتون نخواین و تصمیم نگیرین، کسی حق نداره به کاری وادارتون کنه. به خصوص اگه توقع داشته باشن به نیازهاشون اهمیت بدین. قبل از اهمیت به نیاز هرکسی باید خودتون رو در الویت قرار بدین، فرقی نداره در چه رابطه‌ای هستین، دوستی، والد فرزندی، ازدواج، همکاری و… اگه شما از کاری که برای دیگران می‌کنین خوشحال نباشین، در واقع مقدمات از بین بردن رابطه رو فراهم کردین. پس برای نگه داشتن دیگران، بدون حساب شروع به قبول کردن درخواست‌هاشون نکنین.

مسئولیتِ پذیرفتنِ خانه رفتن رو بپذیرین

در هر تصمیمی، عواقب کارهاتون رو بسنجین و مسئولیتش رو بپذیرین. برخی تصور می‌کنن با پذیرفتن بعضی چیزها از طرف مقابل بعدا میتونن اون رو تغییر بدن یا توقعاتی داشته باشن. مثلا بگن: چون به خانه‌ات اومدم، پس تو هم باید فلان کار رو بکنی. خواسته‌هاتون رو روی این ترفند بنا نکنین که مثل ساختن خانه‌ای روی آب هست. پس مسئولیت تصمیم‌تون رو بپذیرین.

اگه به شما هم این پیشنهاد داده شده اما نمیتونین بهش «نه» بگین یا نمیدونین چطور جوابش رو بدین، میتونین در این زمینه و درست یا نادرست بودن پذیرفتن این دعوت، با مشاوران همیار عشق مشورت کنین.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط