زنم قهر کرده رفته چطور باهاش آشتی کنم؟ (برگرداندن زن به خانه)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

زنم قهر کرده رفته چطور باهاش آشتی کنم؟ (برگرداندن زن به خانه)

وقتی زنی با شوهرش قهر میکند و به خانه پدرش میرود، یعنی ازدواج و زندگی مشترک در خطر فروپاشی قرار دارد. چرا که ترک منزل از طرف زن نشان میدهد مشکلات رابطه تا حدی برای او جدی بوده است، که ادامه زندگی مشترک با شوهرش در یک خانه برای او غیرقابل تحمل شده است. قهر کردن زن و ترک خانه ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. اما مردی که همسرش خانه را ترک کرده است نیز مسلما دچار رنج، غم و شاید خشم زیادی خواهد شد. چرا که از طرفی از فکر اینکه همسر و خانواده اش را ناامید کرده، ناراحت است و از طرفی نمیتواند زندگی را بدون حضور زنی که دوستش دارد تصور کند. اگر همسرتان قهر کرده و از خانه رفته است و به دنبال راهکاری برای آشتی با او و بازگرداندنش به خانه و بازسازی دوباره زندگی مشترکتان هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

راه‌های آشتی کردن با زن و برگرداندن او به خانه


مسلما شما همسرتان را دوست دارید و میخواهید او را به خانه برگردانید. پس برای برگرداندن او از هیچ تلاشی فرو گذار نکنید و نهایت تلاشتان را برای آشتی کردن با او، حل مشکلات پیش آمده و ترمیم رابطه انجام دهید. برای برگداندن زن به خانه، مسیر زیر را در پیش بگیرید:

دلایل قهر و ناراحتی همسرتان را درک کنید 

نخستین گام برای برگردان زن‌تان این است که دلایلی را که باعث شده او قهر کند و از خانه برود، درک کنید. بحث‌ها و کشمکش‌های عشاق گرفتاری‌هایی جزئی است که به راحتی می‌توان آنها را حل کرد. بااین حال جدا ماندن زن و شوهر بعد از ازدواج به چندین دلیل سخت است. اگر زن‌تان قهر کرده و به نظر می‌رسد که خیال برگشتن هم ندارد، محرک این قهر باید جدی باشد. شاید زن‌تان به خاطر یک دعوای تمام‌عیار، ناسازگاری ، بی‌ملاحظگی، خیانت و .. شما را رها کرده است.

اگر می‌خواهید همسر قهر کرده و رنجیده‌ی خود را برگردانید، دلیل قهر کردنش هر چه که باشد، باید به گذشته و به زمانی برگردید که از او خواستگاری کردید. یادتان بیاید که چطور مانند یک ملکه با او رفتار می‌کردید تا مبادا او را از دست بدهید. مانند یک جنتلمن رفتار کنید تا او را به یاد مردی بیاندازید که زمانی عاشقش شده بود.

برای برگرداندن او صبر و قاطعیت داشته باشید  

اگر می‌خواهید زن‌تان را برگردانید، باید صبر و پشتکار داشته باشید تا عشق‌تان ببیند که شما به مرد جدید و بهتری تبدیل شده‌اید. ضمناً یادتان باشد که اگر زن‌تان عاشق شما نباشد، نمی‌توانید کاری کنید که عاشق‌‌تان شود. وقتی می‌خواهید ابراز عشق به همسرتان و برگرداندن او را تمرین کنید، مرزی را بین متقاعد کردن و مجبور کردن بکشید. غیرقابل تحمل نباشید. هر فردی حق دارد که هر جور دوست دارد، زندگی کند. اگر برای شما جایی در این زندگی جدید نیست، مانند یک مرد عاقل رفتار کنید و پا پس بکشید.

زندگیتان را متوقف نکنید  

سعی کنید از این فرصت تنها ماندن به روش مثبتی استفاده کنید. ظرف چند روز از افسردگی و ترشرویی دربیایید، چون کارهای زیادی هست که باید انجام بدهید. روی خودتان متمرکز شوید. در انجام وظایف شغلی‌تان کوتاهی نکنید، ورزش کنید و در یک کلام زندگی کنید. سعی کنید شاد و قانع باشید. به این ترتیب وقتی برای آشتی کردن با زن‌تان تماس می‌گیرید، او مردی بااعتماد به نفس و محکم را می‌بیند که امواج مثبت از او ساطع می‌شود.

  خطر شکست عشقی (پیشبینی رابطه ای که شکست عشقی در انتظارش است)

تصمیم بگیرید عادت های نادرست را تغییر دهید  

اگر واقعاً برای برگرداندن زن‌تان و ترمیم رابطه‌ی مشترک خود مصمم هستید، باید شخصیت و رفتارتان را تغییر بدهید. اگر می‌خواهید دوباره زن‌تان را دست بیاندازید و به او ثابت کنید که بدون شما زندگی بهتری خواهد داشت، هیچ فایده‌ای ندارد که الان او را به خانه برگردانید، چون چند روز دیگر دوباره آش همین آش است و کاسه همین کاسه.

پس کلاه خودتان را قاضی کنید که چه ویژگی شخصیتی، رفتار یا عادتی را باید تغییر بدهید. اگر سیگاری هستید، مشروب یا مواد مخدر مصرف می‌کنید، رفیق‌بازی، عادت به غر زدن و ایراد گرفتن دارید یا سلطه‌جو و انحصارطلب هستید، آیا واقعاً می‌توانید این خصوصیات را تغییر بدهید؟ اگر می‌توانید و عزم‌تان را برای این تحول جزم کرده‌اید، گفتن این که عوض شده‌اید، دردی را دوا نمی‌کند، صداقت گفتارتان را باید در عمل به او اثبات کنید. برای مثال اگر الکل بین شما فاصله انداخته است، با دهانی که بوی الکل می‌دهد، پیش او نروید و دم از تغییر نزنید. چند روزی طرف مشروبات الکلی نروید تا متوجه شوید که برای این اصلاح و پاک ماندن چقدر باید تلاش کنید و این کار چقدر برایتان سخت است. سپس به زن‌تان بگویید که آماده‌اید این عادت را ترک کنید، تا بتوانید او را به خانه برگردانید.

راهکاری برای مصالحه و سازگاری پیدا کنید  

ناسازگاری جنبه‌ای از رابطه‌ی زناشویی است که عموماً نادیده گرفته می‌شود. هنگامی که در جستجوی شریک آینده‌ی زندگی‌تان هستید، معیارهای متعددی مانند زیبایی، هوش، حس شوخ‌طبعی و … را در نظر می‌گیرید. حال آن که سازش و سازگاری مهم‌ترین عامل برای داشتن یک ازدواج موفق و زندگی پایدار است.

اکثر رابطه‌ها و ازدواج‌های جدید بحث‌ها و دعواهای زیادی را به خود می‌بیند. اما بعد از مدتی آبها از آسیاب می‌افتد و اوضاع آرام می‌شود. این دوران آرامش فاز بلوغ است، مرحله‌ای که زن و شوهر متوجه می‌شوند که گفت و شنود و مصالحه برای داشتن یک رابطه‌ی بدون استرس ضروری است. اما وقتی همسران نتوانند به سازش برسند، دعواها روز به روز ترسناک‌تر شود و آینده‌ی رابطه در هاله‌ای از ابهام فروبرود، باید قبول کرد که ناسازگاری ذاتی وجود دارد.

ساده‌ترین راه برای رفع ناسازگاری این است که به مشاور مراجعه کنید. توصیه‌های حرفه‌ای مشاور کمک می‌کند تا رابطه‌تان را ترمیم کنید و آن را مستحکم‌تر کنید. اما اگر هنوز تمایلی برای مراجعه به مشاور ندارید، خودتان مشاور خودتان باشید. فهرستی از محرک‌های اکثر دعواهایتان تهیه کنید و سعی کنید، ریشه‌ی این مشکلات را در نیازهای عاطفی پیدا کنید. برای مثال دلیل دعوا کردن شما و همسرتان این است که او منظم است، اما شما اهمیتی به نظم و ترتیب نمی‌دهید. به جای این که زن‌تان را به دیوانه بودن و وسواسی بودن متهم کنید، بپرسید چرا اصرار دارد که همیشه همه چیز منظم باشد. اکثر افراد در فضای به هم ریخته نمی‌توانند فکر کنند. اگر حدس می‌زنید که همسرتان جزء این گروه باشد، سعی کنید با او به توافق برسید. از همسرتان بپرسید که کدام فضاها باید کاملاً تمیز و مرتب باشد. سپس با توجه به جواب همسرتان ناحیه‌هایی، مانند پارکینگ، اتاق خودتان، کمد و شاید اتاق مطالعه را که می‌توانید در آنها خود شلخته و نامرتب‌تان باشید، پیدا کنید. با یکدیگر به توافق برسید و به آن پایبند بمانید.

  بازگشت به رابطه عاطفی تمام شده

تلاش کنید راهی برای ارتباط با او پیدا کنید  

راهی پیدا کنید تا بتوانید تماس با همسرتان را به روشی مصالحت‌آمیز و غیرتهاجمی حفظ کنید. اگر دوستان مشترکی دارید، حال زن‌تان را مودبانه از آنها بپرسید. اگر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، پیامی خصوصی را هر چند وقت یک بار برای او بفرستید. اگر همسرتان مشکلی ندارد، به او زنگ بزنید و با هم گفتگوی تلفنی داشته باشید. گفتگوی آنلاین روشی عالی برای گفتن مسائل ممنوعه و فاش کردن راز دل است. از هر رسانه‌ای که استفاده می‌کنید، به راحتی او اهمیت بدهید.

فروتن باشید و معذرت خواهی کنید  

برخی مردان فکر می‌کنند که همه چیز را می‌دانند و همیشه حق به جانب آنها است. این مردان متکبر حتی وقتی می‌دانند که جواب سوالی را نمی‌دانند، باز هم می‌خواهند مردانگی‌شان را اثبات کنند و وانمود کنند که دانای کل هستند.

اما فقط یک مرد واقعی می‌تواند غرورش را زیر پا بگذارد و قبول کند که آن شوهر ایده‌آلی که باید باشد، نیست. از خودتان بپرسید که آیا علائق خانواده‌ برایتان مقدم بر مسائل دیگر است؟

معذرت‌خواهی کردن از زن‌تان نشان می‌دهد که به مرد متواضع‌تری تبدیل شده‌اید. تواضع داشتن به معنای نداشتن اعتماد به نفس نیست. مردی که می‌تواند به خاطر اشتباهاتش عذرخواهی کند، از موهبت همدلی برخوردار است و می‌تواند متوجه شود که چه زمانی دیگران را ناراحت کرده است. اگر می‌خواهید به زن‌تان ثابت کنید که تغییر کرده‌اید، همدلی خودتان و حساس بودن به احساسات همسرتان را نشان دهید.

در این میان عذرخواهی نکردن و افراط کردن در عذرخواهی دو روی سکه‌ است. ناحیه‌ی صلح و آرامش بین‌ خودتان را پیدا کنید و فقط در صورت لزوم معذرت‌خواهی کنید. اگر بتوانید به همسرتان نشان بدهید که می‌دانید بعد از خطا کردن‌تان چه توقعاتی از شما دارد، او باور می‌کند که شما شنونده‌ی خوبی هستید و به حرف‌هایش گوش داده‌اید. به این ترتیب او دلیلی ندارد که به تغییر کردن شما شک کند و کافی است تا با چند استدلال متقاعدکننده او را مجاب کنید تا نزدتان برگردد.

همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید  

بی‌احساس و بی‌توجه بودن قابل چشمپوشی نیست. رابطه‌تان دیگر آن شور و شوق اولیه را ندارد و آتش عشق‌تان رو به خاموشی گذاشته است؟ دوباره آن را روشن کنید. اگر به اندازه‌ی گذشته هیجان‌زده و عاشق نباشید، زن‌تان نیز متوجه این بی‌توجهی می‌شود و او نیز پا پس می‌کشد. حتی همسرتان بعد از مدتی به جایی می‌رسد که ناخودآگاه فکر می‌کند شما دیگر آن مرد جذاب و دوست‌داشتنی اول نیستید. چنانچه همسرتان شما را ترک کرده است، باید او را متقاعد کنید که آماده‌اید روی خودتان کار کنید.

رابطه‌ی جنسی برای زنان نیز به اندازه‌ی مردان مهم است. اما برای این که یک زن واقعاً احساس جذاب بودن و خواسته شدن بکند، شما باید جذب کردنش را از بیرون اتاق خواب شروع کنید. زن‌تان را با گل و شکلات غافلگیر کنید و محبت و توجهی را که شایسته‌اش است، به پایش بریزید. برای حرف زدن با شریک زندگی‌تان وقت بگذارید. اکثر مردان متوجه نیستند که گاهی اوقات فقط نوازش و در آغوش گرفتن کافی است. یاد روزهایی بیفتید که تازه با هم آشنا شده بودید. یادتان بیاید که دلتان چطور برای همسرتان پر می‌زد و مشتاق دیدنش بودید. وقتی زن‌ آزرده خاطرتان دعوت شما را به شام یا قهوه قبول کرد، آن شور و اشتیاق را دوباره زنده کنید. اگر ذاتاً مردی خجالتی و بی‌تفاوت باشید، این شوهر جدید همسرتان را شگفت‌زده خواهد کرد. هر زمان که دوباره فرصت پیدا کردید که به هم نزدیک شوید، شور و هیجان‌تان را به او نشان بدهید.

  پیام عاشقانه غمگین و گریه‌دار (مسیج تلخ و غمناک)

اعتماد همسرتان را مجددا جلب کنید  

اگر بی‌ملاحظگی و خیانت شما باعث شکستن قلب همسرتان شده و او را وادار به ترک کردن خانه کرده است، شرایط سخت و ناخوشایندی را به وجود آورده‌اید. از خودتان بپرسید که آیا واقعاً می‌توانید به همسرتان وفادار بمانید. اگر واقعاً نیاز دارید که با زن دیگری باشید، یک بار برای همیشه تصمیم خودتان را بگیرید. اگر دوست دارید همسرتان را برگردانید، باید خودتان را برای سخت‌ترین کار دنیا، یعنی جلب اعتماد دوباره‌ی یک زن آماده کنید. آمادگی روبرو شدن با چندین دعوا، بحث و اتهام‌ را داشته باشید. اگر از صمیم قلب عاشق همسرتان باشید، می‌توانید این سختی را با وقار مردانه تحمل کنید و دوباره به قلب همسرتان راه پیدا کنید.

به او بگویید قدر او و زحماتش را میدانید 

زن‌تان مستخدم شما نیست. درست است که او خانه را تمیز می‌کند و هر روز برایتان غذا می‌پزد، اما اگر رفتارتان به گونه‌ای است که او حس می‌کند، شما قدر زحماتش را نمی‌دانید، زحمت برگرداندن او را به خودتان ندهید. از زن‌تان قدردانی کنید تا او متوجه شود که شما به مرد بهتری تبدیل شده‌اید. اگر شریک زندگی‌تان مجبور باشد که خودش را از صبح تا شب در آشپزخانه حبس کند و یکسره کار کند، دلیل زیادی برای برگشتنش وجود ندارد. هر از گاه در خانه غذا بپزید و خودتان در کارهای خانه به او کمک کنید یا از فرزندان‌تان بخواهید که در کارهای خانه به مادرشان کمک کنند تا او متوجه بشود که تغییر کرده‌اید. هر زنی دوست دارد که شوهرش یک مرد خانواده‌دوست باشد، نه پسر کوچکی که هنوز بزرگ نشده است.

روی قول و قرارهایتان بمانید 

خصلتی که خون یک زن را به جوش می‌آورد، این است که حرف مرد با عملش یکی نباشد و او سر قول و قرارش نماند. این که قول بدهید، تغییر خواهید کرد، اما رفتارهای گذشته را تکرار کنید تا همسرتان جانش به لبش برسد و دوباره رهایتان کند، هیچ فایده‌ای ندارد. به زن‌تان ثابت کنید که تا پای جان سر حرف‌تان ایستاده‌اید. همسرتان با مردی که به او اعتماد داشته، ازدواج کرده و ترکتان کرده، چون اعتمادش را از بین برده‌اید. او می‌خواهد دوباره به شما اعتماد کند، پس به او ثابت کنید که قابل اعتماد هستید و ارزش فرصت دوباره را دارید. فقط در این حالت است که همسرتان آشتی می‌کند و به خانه برمی‌گردد.


برای اینک بتوانید زنی که قهر کرده است را مجددا به خانه و زندگی مشترک بازگردانید، ابتدا لازم است دلایل قهر و ناراحتی همسرتان را درک کنید. برای برگرداندن او صبر و قاطعیت داشته باشید اما زندگیتان را متوقف نکنید. تصمیم بگیرید عادت های نادرست را تغییر دهید و راهکاری برای مصالحه و سازگاری پیدا کنید.
در مرحله بعد تلاش کنید راهی برای ارتباط با او پیدا کنید و فروتن باشید و به خاطر سهم خودتان از اشتباهات معذرت خواهی کنید. همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید و اعتمادش را مجددا جلب کنید. به او بگویید قدر او و زحماتی که تا به حال برای زندگیتان کشیده است را میدانید. و در آخر وقتی همسرتان به خانه بازگشت روی قول و قرارهایی که گذاشته اید بمانید

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام من۴ساله ازدواج کردم وپسر۳ساله دارم واعتیادداشتم که چنددفعه کنارگذاشتم امادوباره شروع کردم وایندفعه
  بدلیل اعتیاد ووضع مالی‌ نامناسب خانومم۴ماهه قهرکرده
  این چندماه هروقت زنگ میزنم میگه دیگه نمیخوادزندگی کنه. الانم‌خوابیدم ودرحال خوب شدنم
  چکارکنم برگرده ممنون

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا باید مراحل درمانی شما برای ترک اعتیاد به صورت کامل سپری شود و سپس وضعیت مالی را سروسامان دهید، بعد برای بازگرداندن همسرتان می‌توانید از مشاوران رادیوعشق نوبت مشاوره بگیرید.

 • با سلام،ما یکسالی هست که ازدواج کردیم و متاسفانه تو این چند سالی که نامزد بودیم و ازدواج کردیم یک بار هم مشاوره نرفتیم
  بنده هم دانشجو بودم و زندگی تاهلی برام سخت بود و رفتارم باعث رفتن همسرم شد که با اصرار زیاد وکالت طلاق به ایشون دادم و ایشون هم از مهرشون گذشتن
  ما به مراتب دعوا زیاد داشتیم و هی قهر و هی فاصله و خانواده ها خسته شدن از این موضوع و به این نتیجه رسیدن که راه حل جدایه، منم چون ادم مغروری هستم از بعد از رفتن ایشون همش میگردم و عکس های قشنگ قشنگ تو پروفایلم میزارم و نمیتونم جلو برم
  خانوادمم بیشتر پدرم میگن که اونا در حد خانواده ما نیستن و برات زن میگرم….
  از یک طرفم من خیلی دوسشون دارم و واقعا روزو شب برام تیره و تاره، همه ی راه ها بسته است برام نمیدونم چی کار باید بکنم اگه امکانش هست راهنماییم کنید…

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و همسرتان اشاره نکردید.
   عدم آمادگی شما برای ورود به دنیای زندگی متأهلی باعث شد که زندگی باکیفیتی را تجربه نکنید.
   در حال حاضر آیا کاملاً جدا شدید یا قهر هستید؟
   رفتار شما پس از رفتن همسرتان، رفتار بالغانه‌ای نیست و با دلتنگی‌های شما در تناقض است.
   ابتدا باید سهم خطاهای خودتان در این رابطه را پیدا کنید و سپس به صورت بالغانه برای زندگیتان تصمیم بگیرید. اگر همچنان منتظرید دیگران مانند پدر برای آینده شما تصمیمی بگیرند، مسیر اشتباهی را انتخاب کردید.

 • سلام. من اشتباه کردم و دست روی زنم بلند کردم. زنم ۵ ماهه بارداره . الان رفته خونه پدرش و تمام راههای ارتباطی رو قطع کرده. من زنم و زندگیم و بچه ام رو دوس دارم . راهنمایی کنید چکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   بهتر هست از طریق یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان با ایشان ارتباط برقرار کنید و با اعلام پشیمانی و ندامت شما، از ایشان بخواهند به شما فرصت مجدد بدهند از سویی با مزاجعه به مشاور جهت حل مشکلات اقدام کنید

 • با سلام

  من باهمسرم ۱۲سال زندگی کردیم و دو فرزند پسر داریم.الان یک سال شده که جداشدیم که بنده اصلا راضی به همچین کاری نبودم ونیستم خلاصه با اصرار زیاد طلاقم بده ازطرف همسرم وقبول نکردن حرف بزرگ ترها از طرف همسرم مجبور به این کارشدم و به صورت توافقی جدا شدیم .بعداز طلاق تا الان من خیلی سعی و تلاش کردم که ایشون رو راضی کنم ولی ایشون نخواستند .چون ۲پسردارم نمیخواستم بچه طلاق بشن ولی الان شدن علت طلاق را بزرگترها از ایشون سوال کردن جواب ایشون این بوده که تا الان میخواستم ازاین به بعد نمیخوام البته مشکل ما با ایشون به خاطرچندین مورد مکالامات با نامحرم وتلگرام شد که با چندبارگذشت و چشم پوشی وقبول نکردن ایشون کار به اینجا کشید. من همه سعی وتلاشم برای برگشت ایشون کردم ولی ایشون نخواست برگرده .حالا از شما میخوام که راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   رابطه هایی که بصورت موازی در قالب مکالامات با نامحرم وتلگرام به بن بست و طلاق منجر میشود از رابطه های بسیار حساسی هستند که در صورت بازکشت مجدد نیاز به مراقبت بیشتری دارد .پس باید با درایت بیشتری پیش بروید.
   من متوحه نشدم ایا این مکالمات از سمت شما بوده و یا همسرتان؟
   بهرحال باید با همسرتان صحبت کنید چه شما مقصر باشید و چه همسرتان،مطمئنا یکسری خلاهایی در رابطه وجود داشته که منجر به این اشتباه شده است.
   باید با هم این موارد را بررسی کنید .برای هرکدام راه های پیش رو را در نظر بگیرید.
   به همدیگر زمان برای بازسازی و تجدید قوا بدهید
   از مشاوره های حضوری استفاده کنید.یرای هم زمان و تایم بگذارید . اشتباهات خود را قبول کنید و درصدد رفع انها باشید.
   وقتی همسرتان ببینند شما پیگیر برگشت به رابطه و حل مسائل هستید برای صحبت کردن و بودن ترغیب می شونند

مقالات مرتبط

9 توصیه مهم مخصوص خانم ها

9 توصیه مهم مخصوص خانم ها مردان به راحتی تحت تاثیر قرار میگیرن مردان، خیلی تحت تاثیر حرف‌های دوستان و همکاران هم‌جنس خود هستن. یعنی اگر به نظر دوستان یا

مطالعه»