همیار عشق

چطوری همیشه عاشق بمونیم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطوری همیشه عاشق بمونیم؟

قوانین روابط عاطفی

 شاید این سوال شما هم باشه که چرا اولش رابطمون عاشقانه شروع شد، ولی بعد از مدتی همه چیز عوض شد و اون عشق به بحث و دعوا کشیده شد؟ اول اینکه باید بدونید لزوما اختلاف نظر در رابطه اشکالی نداره، البته تا زمانی که بتونید اون رو مدیریت کنید؛ دوما، قوانینی در رابطه عاطفی وجود داره که با دونستن و رعایت کردنش، احتمالا کمتر با بحث و دعوا مواجه می‌شید.

 رابطه کامل و بی‌نظیر وجود نداره 

 هیچ چیزی در دنیا به طور کامل خوب یا بد وجود نداره، پس این انتظار که: “می‌خوام یه رابطه کامل و بی‌نظیر داشته باشم!”، یه افسانه بیشتر نیست. ممکنه توی ذهنتون فیلم‌های تلویزیونی باشه که یه مرد یا زن همه‌چیز تموم وجود داره که عاشقانه فرد مقابل رو دوست داره و … ، اما بهتره بدونید، این‌ها فقط فیلمن و در واقعیت همچین چیزی وجود نداره!تا زمانی که دنبال بهترین باشید، همیشه تو رابطه حالتون بده؛ مثلا زمانی که فرد مقابل ناراحته، شما این ناراحتی رو چند برابر بد ارزیابی می‌کنید، چون تو استاندارهای شما یه رابطه خوب رابطه‌ایه که همیشه همه با هم خوب باشن و هیچ‌وقت کسی دلخور یا ناراحت نشه. این کامل نگری، باعث می‌شه چیزهای خوب رابطه رو نبینید.

 دروغ نگویید! 

 یکی از مهم‌ترین دلایل شکست و به هم خوردن یک رابطه عاطفی، دروغ گفتنه! گاهی وقت‌ها لازم نیست که دروغ خیلی بزرگ باشه، حتی چیزهای ریز ریز هم می‌تونه اعتماد رو از بین ببره؛ مثلا فرض کنید با دوستانتون رفتید بیرون، شریک عاطفیتون زنگ می‌زنه و شما از اونجایی که حوصله ندارید توضیح بدید، می‌گید: “خونم”.همین دروغ ساده می‌تونه در فرد مقابلتون بی‌اعتمادی به وجود بیاره؛ به جای این می‌تونید خیلی کوتاه توضیح بدید که با دوستانتون اومدید بیرون و باهاش تماس می‌گیرید. اینطوری شما هم دروغ نگفتید و هم اینکه مشخص کردید الان برای حرف زدن فرصت ندارید. قطعا وقتی بقیه موارد در رابطه درست باشه، این مورد مشکل‌ساز نخواهد شد.

  دوستانم در رابطه‌ام دخالت می‌کنند، چیکار کنم؟ (جلوگیری از دخالت دیگران در رابطه)

خانواده، خط قرمزه هر فرده!  

یکی از مواردی که به شدت در رابطه آسیب‌زاست، بی‌احترامی به خانواده فرد مقابله؛ حالا از هر نوعش! یادتون باشه، حتی اگه فرد خودش هم از خانوادش ناراضی باشه و چیزهایی جلوی شما بگه، باز هم شما حق ندارید در مورد خانواده فرد مقابل حرف نادرستی بزنید و یا بهشون بی‌احترامی کنید؛ اما چرا؟

اولا شما با اینکار به فرد مقابل مجوز دادید که اون هم اینکار رو در قبال خانواده شما انجام بده. دوما چه بخوایم چه نخوایم، خانواده جز هویت هر شخص محسوب می‌شه؛ پس بی‌احترامی به اون‌ها، یعنی بی‌احترامی به خود فرد. پس اگه کسی رو دوست دارید، باید به خانوادش هم احترام بگذارید. 

 به همدیگر احترام بگذارید

یکی دیگه از نکات مهم در رابطه عاطفی اینه که به همدیگه احترام بگذارید. این مساله خیلی مهمه چون وقتی احترام بین افراد شکسته بشه، سخت می‌شه برش گردوند؛ بنابراین، بهتره که این مساله رو خیلی جدی بگیرید. سعی کنید حتی اگه به شدت هم عصبانی بودید و فکر کردید مدیریت هیجاناتتون کمه و ممکنه بی‌احترامی‌ای به فرد مقابل کنید، محل را ترک کنید.

پیام‌های مناسب برای هم ارسال کنید

امروزه به دلیل مشغله‌های کاری، خیلی وقت‌ها آدم‌ها نمی‌تونن با همدیگه ارتباط حضوری داشته باشن؛ به همین دلیل فضای مجازی میشه جایگزینی برای ارتباطاتشون. خانم‌ها می‌تونن با شرکت در دوره “جذب عشق با موبایل” شما یاد بگیرند با پیام مناسب، رابطه عاشقونشون رو عاشقونه نگه دارن.

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

خیلی ساکت و سرده، چیکار کنم؟

فهرست مطالب1 خیلی ساکت و سرده، چیکار کنم؟1.1 «ذهنم درگیره، میخوام تنها باشم»1.2 «چرا میخواد تنها باشه؟»1.3 «چطور کمکش کنم بیاد بیرون؟» (1)1.4 «چطور کمکش کنم بیاد بیرون؟» (2)1.5 «بهش

مطالعه»

جنگ و دعوا با مادر شوهر بد

حسود، حرف مفت زن، غیبت کن، پررو، پرتوقع، کثیف، مزاحم؛ کینه ای، نفهم، نمک نشناس، ایرادگیر، بدجنس، بدذات، دروغگو، خراب، دورو، زبون نهم، زبون دراز، پدرسوخته، وحشی، نخود هر آش،

مطالعه»