چگونه به شوهرم محبت کنم؟ (محبت به مرد)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چگونه به شوهرم محبت کنم؟ (محبت به مرد)

محبت کردن زن و شوهر به یکدیگر، جزء ملزومات زندگی مشترک است که زن و شوهر را به هم نزدیک می‌کند و باعث می‌شود به یکدیگر عشق بورزند و ارتباط خوبی داشته باشند. کمبود محبت و توجه در زوجین، پیامدهایی را به همراه دارد که در این مقاله درباره‌اش صحبت خواهیم کرد. وقتی نشانه‌هایی را در رابطه، حرف یا رفتار همسرتان می‌بینید که نشان‌دهنده کمبود محبت و توجه است، این یک آلارم است که به خودتان بیایید و دوباره مهر و محبت را در ارتباط‌تان ایجاد کنید.

پیامدهای احساس بی‌محبتی در شوهر


زنان و مردان وقتی احساس بی‌محبتی از سوی همسرشان داشته باشند، یک سری نشانه‌هایی را تجربه می‌کنند، هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ روحی و روانی. در ادامه به این نشانه‌ها می‌پردازیم.

نشانه‌های جسمانی

کمبود محبت و توجه در زندگی مشترک، باعث بروز نشانه‌های جسمانی مثل سردرد و سرگیجه، بدن درد و… می‌شود. تحقیقات نشان داده است که کمبود محبت و توجه، نشانه‌هایی شبیه افسردگی را در فرد ایجاد می‌کند.

بیشتر دعوا می‌کنید

زوجینی که دچار کمبود محبت هستند، بیشتر نسبت به هم حساس و زودرنج می‌شوند و ممکن است برای هر چیز بزرگ و کوچکی با هم بحث و دعوا کنند.

دائما از یکدیگر انتقاد می‌کنید

زوجینی که به هم محبت نمی‌کنند و کمبود محبت دارند، بیشتر از یکدیگر انتقاد می‌کنند و یا بیشتر ممکن است به هم طعنه و کنایه بزنند. با این رفتارها بیشتر یکدیگر را از هم دور   می‌کنند.

اوقات خوش کمتری با هم دارند

این افراد کمتر با هم خوب برخورد می‌کنند و اوقات خوش کمتری با هم دارند. دیگر کارهایی مثل در آغوش گرفتن، بوسیدن، معاشقه و رابطه جنسی خوب را انجام نمی‌دهند و کم کم آن قدر سرد می‌شوند که دیگر میلی نسبت به یکدیگر ندارند.

یکدیگر را نادیده می‌گیرید

وقتی محبت نکردن به یکدیگر طولانی مدت شود، دیگر هر دوتان عادت می‌کنید به نادیده گرفتن یکدیگر. بنابراین سردی عاطفی رخ می‌دهد و این روند ادامه پیدا می‌کند.

رابطه جنسی ندارید

افرادی که ارتباط صمیمی و خوبی با هم ندارند، رابطه جنسی کمی دارند یا دیگر رابطه جنسی ندارند. همین موضوع باعث می شود بیشتر و بیشتر از هم فاصله بگیرند و دیگر میلی به سمت یکدیگر نداشته باشند.

حرفی برای گفتن با هم ندارید

یکی از عوارض محبت نکردن به یکدیگر، این است که زوجین دیگر حرفی برای گفتن با یکدیگر ندارند، از زندگی هم خبر ندارند و اگر هم اتفاقی در طول روز بیفتد، شاید اصلا برای هم تعریف نکنند و یا خودشان آخرین نفر باشند که از این اتفاقات مطلع می‌شود.

  برای سلامت روان به چه چیزهایی نیاز داریم؟

طلاق عاطفی رخ می‌دهد

وقتی زوجین به هم محبت نکنند و دچار بی‌محبتی شوند، کم کم طلاق عاطفی رخ می‌دهد یعنی دیگر هیچ حسی به هم ندارند اما در کنار هم مثل دو هم اتاقی زندگی می‌کنند بدون عشق و علاقه و رابطه زن و شوهری.

زندگی بدون همسرتان را تصور می‌کنید

وقتی دچار بی‌محبتی شوید، زندگی بدون همسرتان را تصور می‌کنید و کم کم احساس می‌کنید برای یکدیگر اضافی هستید یا بدون هم، آراماش بیشتری خواهید داشت.

چرا احساس بی‌محبتی می‌کنم؟


تله‌های ذهنی و تربیت خانوادگی

اگر در خانواده‌تان کمبود محبت را تجربه کرده باشید و یا پدر یا مادرتان فوت کرده باشند یا طلاق گرفته باشند، همه این موارد و مشکلات خانوادگی باعث می‌شود شما در دوران کودکی آن صمیمیت و توجه و محبت لازم را دریافت نکنید و در کودکی و بزرگسالی، دچار بی‌محبتی و محرومیت هیجانی شوید. این احساس تا بزرگسالی ادامه می‌یابد و باعث می‌شود حتی اگر همسرتان شما را غرق در محبت و توجه کند، همچنان این حد برایتان کافی نباشد و تشنه و خواهان محبت بیش از حد باشید. تله‌های ذهنی که به دلیل کمبود مهر و محبت و محرومیت در دوران کودکی در فرد ایجاد می‌شوند، تله‌های ذهنی رهاشدگی و محرومیت هیجانی هستند. اگر احساس می‌کنید ممکن است این تله‌های ذهنی را داشته باشید، می‌توانید برای انجام بررسی‌های لازم و درمان این تله‌ها، از طرحواره درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

بی محبتی در زندگی مشترک

یکی از دلایل دیگر احساس بی‌محبتی، محبت و توجه ندیدن از سوی همسر است.

انتظارات زیاد

برخی از افراد از همسرشان انتظار توجه و محبت 24 ساعته دارند. این انتظارات و توقعات اشتباه و زیاد، باعث می‌شود فرد مدام احساس کمبود توجه و محبت داشته باشد چون همسرش یا هیچ کس دیگری نمی‌تواند توقعات غیرواقع‌بینانه‌اش را برآورده کند.

چگونه شوهرم را دوست داشته باشم تا احساس کمبود محبت نکند؟


اعتماد به نفس و عزت نفس داشته باشید

داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس بسیار مهم است. فردی که اعتماد به نفس ندارد و خودش را برای همسرش کافی نمی‌داند، مدام به خودش و میزان شایستگی‌اش شک دارد، نمی‌تواند عشق و علاقه کافی را به همسرش بدهد چون خودش را لایق آن نمی‌داند. برخی از افراد هم چون از خودشان مطمئن نیستند، مدام می‌ترسند همسرشان با فرد دیگری در ارتباط باشد و یا خیانت کند، به همین دلیل نمی‌توانند به او عشق بورزند. طرز تفکر این افراد این است که هرچقدر هم که به او محبت کنی، باز هم به فرد دیگری پناه می‌برد.

با هم وقت با کیفیت بگذرانید

با همسرتان وقت خوبی بگذرانید. با هم بیرون بروید، در خانه به هم عشق بورزید. به خاطر داشته باشید هرچقدر شما با همسرتان خوش رفتار باشید و رفتار خوبی داشته باشید، این احساس خوب به شما نیز برمی‌گردد. یک سری فعالیت‌های دو نفره لذت‌بخش را با هم انجام دهید تا رابطه‌تان بهبود پیدا کند. اگر همیشه با کارهای خانه یا کارهای بیرون از منزل مشغول هستید و نمی‌توانید برای یکدیگر وقت بگذرانید، این روال را تغییر دهید و بین کار و عشق‌تان تعادل ایجاد کنید.

  ثابت کردن عشق به زن (زنم باور نمیکنه دوستش دارم)

زبان عشق همسرتان را کشف کنید

انواع زبان عشق را بشناسید و زبان عشق همسرتان را کشف کنید. اگر طبق راه ارتباطی و زبان عشق او با شوهرتان ارتباط برقرار کنید، احساس خوب بیشتری به او خواهید داد و او بیشتر عشق‌تان را درک خواهد کرد.

نشان دهید که او برایتان مهم است

با رفتار و حرف‌هایتان نشان دهید که او برایتان مهم است و دوستش دارید. وقتی در شرایط سختی است یا حالش خوب نیست، او را درک کنید و نشان دهید که برایتان مهم است که حالش خوب باشد. سعی کنید فضای امنی را ایجاد کنید تا بیشتر با شما صحبت کند. وقتی به صحبت‌هایش گوش می‌دهید، با حرکات سر یا جملات تاییدی نشان دهید که به حرف‌هایش توجه می‌کنید. بدون اینکه قضاوتش کنید و یا سرزنشش کنید، به حرف‌هایش گوش دهید. اجازه بدهید پیش شما راحت باشد.

با هم بازی کنید

اگر او دوست دارد کامپیوتر و یا فوتبال بازی کند، با او همکاری کنید. بازی کردن با یکدیگر، به رابطه‌تان شور و نشاط خاصی می‌بخشد و ارتباط‌تان را نزدیک‌تر می‌کند.

به آراستگی ظاهرتان رسیدگی کنید

به ظاهرتان رسیدگی کنید. لباس زیبا و مرتب بپوشید، آرایش ملایم انجام دهید و به سلامت پوست و مویتان برسید. با این کار، به او نشان می‌دهید که او برایتان اهمیت دارد و شما فقط برای افراد بیرون از منزل شیک نمی‌پوشید، بلکه برای خودتان و همسرتان ارزش و احترام قائل هستید.

او را سورپرایز کنید

گاهی او را با هدیه و یا با جشن تولد گرفتن یا تزئینات رمانتیک اتاق خواب، سورپرایز کنید تا وقتی از محل کار برمی‌گردد یا صبح از خواب بیدار می‌شود، شگفت‌زده و خوشحال شود.

نامه عاشقانه بنویسید

گاهی برای شوهرتان نامه عاشقانه بنویسید و در جاهایی که هر روز آنها را چک می‌کند، بگذارید. به عنوان مثال نامه بنویسید و در جیب کتش که با آن به سر کار می‌رود، قرار دهید. مخصوصا صبح‌ها، این نامه‌ها می‌تواند بسیار خوشحال‌کننده باشد.

از او چیزهایی را یاد بگیرید

اگر او نوازندگی بلد است یا مهارت خاصی دارد که شما هم دوست دارید یاد بگیرید، از او بخواهید به شما آموزش بدهد. اینکه شما مهارت‌های شوهرتان را قبول داشته باشید و یا از او بخواهید به شما آموزش بدهد، باعث می‌شود او احساس ارزشمند و سودمند بودن بکند و همچنین از اینکه از این طریق می‌تواند شما را خوشحال کند، خودش نیز خوشحال خواهد شد.

  کنترل افکار منفی (مدیریت افکار ناکارآمد و خطاهای شناختی)

بدون مناسبت خاصی، یکدیگر را در آغوش بگیرید و ببوسید

تماس جسمی را فراموش نکنید! بدون مناسبت یکدیگر را در آغوش بگیرید، ببوسید و نوازش کنید. در رابطه جنسی نیز به نقاط حساس بدن همسرتان توجه خاصی داشته باشید و نوازش کنید. تماس جسمانی، شما را به هم نزدیک‌تر می‌کند و عشق و محبت‌تان را تقویت می‌کند.

نقاط قوت شوهرتان را با خودتان مرور کنید

به جای تمرکز کردن روی نقاط منفی همسرتان، نقاط مثبتش را هر روز به خودتان یادآوری کنید و مرور کنید که چرا عاشق همسرتان شدید؟ چرا با او ازدواج کردید؟ و… وقتی نقاط مثبت همسرتان را به خودتان یادآوری کنید، بیشتر او را دوست خواهید داشت و می‌توانید تکنیک‌هایی که توضیح دادیم را بهتر عمل کنید.

زاویه دید او را درک کنید

اگر گاهی نظرات تان با هم فرق می‌کند، به جای عصبانی شدن و یا مسخره کردن نظرات او، سعی کنید زاویه دیدش را درک کنید و به او احترام بگذارید. همه افراد با هم فرق می‌کنند و منحصر به فرد هستند. نمیتوان انتظار داشت که شما و همسرتان همیشه مثل هم فکر و رفتار کنید.

مشکلات‌تان را به درستی حل کنید

وقتی مشکل و یا اختلافی بین‌تان ایجاد می‌شود، به جای دعوا کردن، سعی کنید به درستی و به صورت منطقی مشکلات را حل کنید. اگر در حل مشکلات‌تان با چالش رو به رو هستید یا نمی‌دانید چگونه بدون بدتر کردن وضعیت زندگی‌تان، انها را حل و فصل کنید، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق در این زمینه‌ها کمک بگیرید و راه حل‌های درست را دریافت کنید.

سخن پایانی

برخی افراد به دلیل تله‌های ذهنی‌شان، تربیت خانوادگی و یا کمبود محبت در زندگی مشترک، احساس کمبود محبت و توجه از سوی همسرشان دارند. برای حل این مشکل، ابتدا باید سعی کنید مشکلات ارتباطی‌تان را به کمک زوج درمانگر حل کنید، سپس سعی کنید ارتباط با شوهرتان را از نو شروع کنید، به او عشق و محبت بورزید، گاهی به او هدیه دهید و یا سورپرایز کنید و به رابطه جنسی و تماس فیزیکی‌تان بسیار توجه کنید. اگر مشکلات دیگری در ارتباط‌تان وجود دارد که نمی‌دانید چگونه آن را حل کنید، می‌توانید با زوج درمانگران همیار عشق مشورت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

لیست-مشاورین

مراکز مشاوره در اصفهان

خوشبختانه امروزه با ارتقاء فرهنگ مشاوره بسیاری از افراد و خانواده‌­ها برای حل مشکلات خود به مشاور روانشناس مراجعه می­‌کنند تا از راهکارهای اصولی و علمی امتحان شده برای بهتر

مطالعه»