تولدم برای شوهرم مهم نیست و هیچ کاری برام نکرد (شوهرم مناسبت‌ها رو فراموش میکنه)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

تولدم برای شوهرم مهم نیست و هیچ کاری برام نکرد (شوهرم مناسبت‌ها رو فراموش میکنه)

برخی از خانم‌ها شکایت می‌کنند از اینکه شوهرشان همه مناسبت‌ها را فراموش می‌کند و اصلا توجهی به آنها ندارد. بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند که چون شوهرشان اهمیتی به زندگی مشترک‌شان نمی‌دهد، همه مناسبت‌ها را فراموش می‌کند، در صورتی که همیشه هم اینطور نیست. ممکن است به علت مشغله‌های ذهنی و یا فشار کاری و اقتصادی هم باشد. در این مقاله قصد داریم دلایل این مسئله را بررسی کنیم و سپس به راه حل‌ها بپردازیم.

چرا شوهرم همه مناسبت‌ها را فراموش می‌کند؟


مشغله‌های ذهنی زیاد

اگر شوهرتان مشغله‌های فکری و ذهنی زیادی داشته باشد، مسلما ممکن است برخی از موارد را فراموش کند و به آنها توجه نکند. در این شرایط باید سعی کنید او را درک کنید و بدانید که مشغله‌های او چیست که این قدر ذهنش را درگیر کرده است و صبور باشید تا رفع شود و ذهنش باز شود تا بتواند روی مسائل مربوط به زندگی مشترک‌تان تمرکز کند.

مشکلات زیاد در زندگی مشترک

زوجینی که مشکلات زیادی با هم دارند و مشکلات‌شان را حل نشده کنار می‌گذارند، باعث ایجاد سردی در زندگی مشترک می‌شود. وقتی زوحین از یکدیگر سرد و دور شوند، دیگر برایشان مهم نیست که مثلا چه روزی سالگرد عقدشان است، چه روزی سالگرد عروسی‌شان است و… و اهمیتی به این موضوعات نمی‌دهند. پس داشتن مشکلات زیاد در زندگی مشترک هم می‌تواند یکی از دلایل باشد.

مشکلات مالی، شغلی، اقتصادی و اجتماعی

مردان بیشتر هویت و شخصیت‌شان را از شغل‌شان می‌گیرند و وضعیت مالی‌شان هم برایشان مهم‌تر از خانم‌ها است. اگر در این زمینه‌ها مشکلاتی را داشته باشند و نتوانند به جایی که می‌خواهند برسند، دچار مشغله‌های ذهنی زیاد می‌شوند و دیگر نمی‌توانند روی چیزهای دیگر به خوبی تمرکز کنند و ذهن‌شان به سمت تمرکز کردن روی شغل و مسائل مالی می‌رود. پس یکی از دلایل فراموش کردن مناسبت‌ها، داشتن مشکلات مالی، شغلی، اقتصادی و اجتماعی است.

طلاق عاطفی و نبود عشق در زندگی مشترک

زوجینی که کیفیت رابطه عاطفی‌شان به شدت پایین آمده است و عشق بین‌شان کاهش پیدا کرده است یا به اصطلاح دچار طلاق عاطفی شده‌اند، کمتر به یکدیگر اهمیت می‌دهند. همین مشکل می‌تواند یکی از دلایل فراموش شدن مناسبت‌ها شود.

شوهرم مناسبت‌ها را فراموش می‌کند. چه کار کنم؟


بهتر است بگوییم برای همه ما ممکن است گاهی پیش بیاید که مناسب‌ها را فراموش کنیم چون زندگی‌مان بسیار پرمشغله است و ذهن‌مان درگیر مسائل مختلف است، اما این مسئله در مردان بسیار بیشتر دیده می‌شود چون ذهن مردان طوری آفریده شده است که جزئیات به یادشان نمی‌ماند و زود فراموش می‌کنند اما کلیات را به خوبی به خاطر دارند. زنان برعکس هستند، یعنی جزئیات را به خوبی به خاطر دارند اما کلیات را ممکن است فراموش کنند یا به آن دقت نداشته باشند. به اصطلاح زنان جزئی‌نگر هستند و مردان کلی‌نگر. نکته‌ای را که باید در نظر داشته باشید این است که آیا شوهرتان گاهی اوقات این موضوع را فراموش می‌کند یا همیشه؟ اگر گاهی اوقات فراموش می‌کند، ممکن است به دلیل مشغله‌های ذهنی باشد و نیاز نیست که این مشکل را جدی بگیرید اما اگر همیشه فراموش می‌کند، باید علت آن را پیدا کنید و سعی کنید با راهکارهایی که به شما می‌دهیم، مشکل را حل کنید.

  پیامدهای ازدواج با فرد معتاد (آیا ازدواج با معتاد اشتباه است؟)

واکنش شدید و منفی نشان ندهید

هرگز در برخورد با شوهرتان واکنش شدید و منفی نشان ندهید چون او با این برخورد اشتباهش را قبول نخواهد کرد، بلکه ممکن است با شما دعوا و مقابله کند و بگوید:«جالا مگه چی شده؟ چقدر مهمه که اینجوری باهام برخورد می‌کنی؟» بهتر است برای جلوگیری از بحث و دعوا، با او به آرامی برخورد کنید و صحبت کنید تا قبول کند و عذرخواهی و جبران کند.

از او علت آن را بپرسید

وقتی می‌بینید شوهرتان مناسبت‌ها را به خاطر نمی‌آورد، به او یادآوری کنید و علت را بپرسید. اگر گفت که علت آن مشغله‌های ذهنی و فکری است، بگویید که او را درک می‌کنید و اگر به کمکی نیاز دارد، می‌تواند روی شما حساب کند تا کمی آرامش ذهنی داشته باشد اما اگر گفت برایش مهم نیست که مناسبت‌ها را به خاطر داشته باشد، بگویید که برای شما مهم است و دوست دارید به آنها توجه داشته باشید و جشن بگیرید، حتی جشن‌های دو نفره و ساده. وقتی او بداند که برای شما این موضوع مهم است، ممکن است بیشتر تلاش کند و اهمیت بدهد تا به خاطر داشته باشد.

شما شروع‌کننده باشید و به او یادآوری کنید

در مناسبت‌های خاص اگر می‌بینید شوهرتان تبریک نمی‌گوید و به خاطر ندارد، شما به او یادآوری کنید و جشن دو نفره بگیرید تا یک شب به یاد ماندنی بسازید و در یاد و خاطره او هم ثبت شود.

مشکلات زندگی مشترک‌تان را حل کنید

اگر مشکلی در زندگی مشترک‌تان دارید، برای حل کردن آنها اقدام کنید. اجازه ندهید مشکلات‌تان روی هم انباشته شود و حل نشده باقی بماند چون شما را از هم دور می‌کند و به صمیمیت و عشق‌تان آسیب می‌زند. مشکلات را به موقع و با روش درست حل کنید تا ارتباط خوبی با هم داشته باشید.

همسرتان را ببخشید و از او کینه به دل نگیرید

همسرتان را به خاطر اشتباهش ببخشید و از او کینه به دل نگیرید چون این کار بی‌فایده است و فقط حس شما را نسبت به همسرتان بد می‌کند و مشکلات را بیشتر می‌کند. بهتر است روی کیفیت ارتباط‌تان کار کنید تا بهبود پیدا کند و همسرتان نسبت به مناسبت‌هایتان ذوق و شوق داشته باشد.

  دعوای کثیف و غیر منصفانه در رابطه

احساس‌تان را با او در میان بگذارید

به شوهرتان بگویید:«من احساس ارزشمند و مهم بودن می‌کنم وقتی مناسبت‌هامون رو یادته و تبریک میگی. حتی اگه برام هیچ کاری انجام ندی و فقط یادت باشه، برام کافیه.» او باید بداند که شما چه احساسی خواهید داشت اگر مناسبت‌هایتان برای او مهم می‌بود تا انگیزه پیدا کند برای ایجاد کردن حس خوب در شما، بیشتر حواسش را جمع کند.

چه کار کنم مناسبت‌های مهم خاطرم بماند؟

اگر جزء افرادی هستید که به دلیل مشغله‌های ذهنی زیاد مناسبت‌ها و تاریخ‌های مهم را فراموش می‌کنید، بهترین کار این است که در دفتر یا تقویم یا در موبایل‌تان آنها را یادداشت کنید تا برایتان یادآوری شود و فراموش نکنید. می‌توانید برای این تاریخ‌ها آلارم بگذارید که در این روزها در ساعات خاصی، زنگ به صدا در بیاید و به شما یادآوری شود.

در مناسبت‌های خاص، چه کار کنم که همسرم خوشحال شود؟


او را سورپرایز کنید

برای اینکه او را خوشحال کنید، سورپرایزش کنید. مثلا می‌توانید از قبل تدارکات را ببینید، مهمان‌ها را دعوت کنید و همسرتان را در بدو ورود به خانه سورپرایز کنید. این کار هم ذوق و شوق زیادی به همراه دارد و هم هیجان را به رابطه‌تان تزریق می‌کند.

کودک درون‌تان را فعال کنید

برای خوشحال کردن همسرتان، کودک درون‌تان را فعال کنید و اجازه بدهید کمی رفتار کودکانه و هیجانی داشته باشید. مثل کودکان رها و آزاد باشید. اجازه ندهید مشغله‌های زندگی شما را از لذت‌ها و خوشی‌ها دور نگه دارد. در زمان خوشی‌ها، با کودک درون فعال رفتار کنید و در زمانی که باید به زندگی عادی و کارهایتان رسیدگی کنید، ذهن‌تان را متمرکز بر این کارها بکنید.

می‌توانید یک شام دو نفره رمانتیک تدارک ببینید

فرقی نمی‌کند که خانم هستید یا آقا. می‌توانید برای همسرتان که عشق شما است، یک شام رمانتیک در مناسبت‌های خاص تدارک ببینید و او را خوشحال کنید. از لحظات دو نفره‌تان لذت ببرید و با هم وقت بگذرانید.

برای همسرتان نامه عاشقانه بنویسید

یکی از کارهای رمانتیک و خوب برای خوشحال کردن همسرتان، این است که برای همسرتان نامه عاشقانه بنویسید و در نامه همه احساسات عاشقانه و خوب‌تان را بنویسید. آرزوهای خوب برای خودتان و عشق بین‌تان بکنید و می‌توانید یکی از خاطرات خوب و عاشقانه‌تان را هم بنویسید و او را خوشحال کنید.

  با شوهر زورگو چگونه رفتار کنیم (برخورد با مرد سلطه‌گر)

برایش هدیه بخرید که می‌دانید به آن نیاز دارد و دوست دارد داشته باشد

برای همسرتان در مناسبت‌های خاص هدیه بخرید. هدیه‌هایی که نیاز دارد و دوست دارد آنها را داشته باشد. مثلا اگر می‌دانید او به موبایل برای کارش نیاز دارد و قصد خرید آن را دارد، شما می‌توانید برایش بخرید.

با هم طبیعت‌گردی کنید

اگر اهل لذت بردن از طبیعت هستید، یکی از کارهای عالی این است که با هم به طبیعت‌گردی بروید و در فضای باز در کنار هم بنشینید و لذت ببرید.

رابطه جنسی خاصی داشته باشید

در مناسبت‌های خاص، می‌توانید همسرتان را با یک رابطه جنسی خاص و عالی سورپرایز کنید و لذت به یاد ماندنی به او بدهید.

تدارک ببینید در مناسبت‌های خاص گاهی با دوستان و خانواده‌تان باشید

اگر همسرتان دوست دارد، گاهی تدارک ببینید و با دوستان و خانواده‌تان این روز را بگذرانید و یک خاطره به یاد ماندنی برای او بسازید.

با کلام‌تان به او ابراز علاقه کنید

می‌توانید احساسات و دوستت دارم‌های خاص را در مناسبت‌های خاص بیان کنید و به همسرتان عشق بورزید. قطعا این ابراز علاقه‌ها برای همسرتان بسیار باارزش خواهد بود. می‌توانید برای ابراز احساسات‌تان از جملات عاشقانه‌ای که در سایت‌های مختلف وجود دارد نیز استفاده کنید.

سخن پایانی

خانم‌ها بیشتر از آقایان بر روی مناسبت‌های خاص حساس هستند و برایشان مهم است که به یاد داشته باشند و جشن بگیرند. اگر شوهر شما هم مناسبت‌ها را فراموش می‌کند، باید علت آن را پیدا کنید. اگر گاهی این اتفاق می‌افتد، تقریبا می‌توان گفت که طبیعی است و ممکن است به علت مشغله‌های ذهنی برای همه ما گاهی پیش بیاید که فراموش کار شویم اما اگر همیشه این اتفاق می‌افتد و انگار برایش مهم نیست که به خاطر داشته باشد، باید علت آن را پیدا کنید. شاید نیاز باشد مشکلات رابطه‌تان را حل کنید تا رابطه‌تان بهبود پیدا کند و به هم نزدیک‌تر شوید و یا شاید لازم باشد به او یادآوری کنید و پیش قدم شوید تا بتوانید مناسبت‌های خاص را با صلح و شادی جشن بگیرید و نه با دعوا کردن. بهرین کار این است که با او صحبت کنید و علت اینکه فراموش می‌کند را از خودش هم بپرسید و بگویید که به خاطر داشتن این مناسبت‌ها و یا جشن گرفتن آنها برایتان اهمیت دارد. اگر این موضوع با راهکارهای این مقاله حل نشد، می‌توانید با زوج درمانگران همیار عشق صحبت کنید و راهکارهای تخصصی دریافت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور یک رابطه خوب داشته باشیم؟

چطور یک رابطه بُرد-بُرد داشته باشیم؟؟ انواع رابطه سه نوع رابطه عاطفی وجود داره: 1) رابطه بُرد-باخت: در این نوع رابطه، یه طرف به خواسته‌هاش میرسه، اما طرف مقابل نادیده

مطالعه»