قرص افزایش سایز اندام تناسلی: درست یا غلط؟ (داروی بزرگ‌کننده آلت تناسلی مردان)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

قرص افزایش سایز اندام تناسلی: درست یا غلط؟ (داروی بزرگ‌کننده آلت تناسلی مردان)

«چه قرص و دارویی برای افزایش سایز آلت تناسلی وجود داره؟»، «آیا استفاده کردن از دارو برای داشتن آلت تناسلی بزرگ‌تر، برای بدن ضرر داره؟»، «چطور میتونم آلت تناسلی‌ام رو بزرگ‌تر کنم و سایزش رو افزایش بدم؟ سایزش چه تاثیری روی رابطه زناشویی و میزان لذت زنم داره؟» شاید این سوالات در ذهن شما نیز باشد. در این مقاله درباره تاثیر سایز آلت تناسلی در رابطه جنسی صحبت می‌کنیم و درباره اینکه آیا داروها و قرص‌ها تاثیر خوبی دارند یا خیر و آیا مضر هستند یا خیر توضیح می‌دهیم.

سایز طبیعی آلت تناسلی، چقدر است؟

گاهی افراد تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ها یا فیلم‌های پورن قرار می‌گیرند و فکر می‌کنند سایز آلت‌شان باید بیش از حد بزرگ باشد. این تبلیغات و فیلم‌ها، به شدت اعتماد به نفس افراد را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود افراد گاهی حتی دچار طرحواره نقص و شرم شوند، یعنی سایز آلت‌شان را به عنوان یک نقص حساب می‌کنند و بابت آن شرمنده هستند. درواقع نداشتن اعتماد به نفس است که باعث کاهش عملکرد مرد در رابطه جنسی می‌شود و باعث می‌شود که نه او و نه همسرش از رابطه لذت ببرند و نه سایز آلت تناسلی! در افراد بالغ و بزرگسال، سایز طبیعی آلت تناسلی به صورت میانگین در حالت نعوظ، باید بین 10 تا 16 سانتی متر باشد. اگر آلت تناسلی آن قدر کوچک باشد که اصلا فرد نتواند دخول انجام بدهد، در این صورت است که ما این موضوع را یک مشکل تلقی می‌کنیم اما اگر فرد می‌تواند دخول را انجام بدهد، سایز آن نرمال و طبیعی است و نیازی به افزایش سایز و… وجود ندارد.

آیا سایز آلت تناسلی در میزان لذت زوجین در رابطه جنسی تاثیرگذار است؟

جواب این سوال، یک «نه» قاطعانه است! اگر آلت تناسلی در حدی باشد که فرد بتواند دخول را انجام بدهد، پس دیگر بیشتر بودن سایز آن تاثیری در میزان لذت طرف مقابل نخواهد داشت. اگر آلت تناسلی بیش از حد بزرگ باشد، برای خانم می‌تواند دردناک و آزاردهنده باشد چون طول واژن فقط 10 سانتی متر است. پس اگر سایز آلت تناسلی بیشتر از 10 سانتی متر باشد هم فرقی نخواهد داشت چون فقط در طول واژن می‌توان دخول را انجام داد و نه بیشتر از آن. برای تحریک نقطه جی خانم‌ها و برای دخول لذت‌بخش، باید قطر آلت تناسلی مناسب باشد اما آن هم اگر زیاد باشد، موجب دردناک شدن دخول می‌شود. پس هم سایز آلت تناسلی و هم قطر آن، باید در حد طبیعی باشد و نه بیشتر!

روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی مردان


قرص‌ها و لوسیون‌ها

سازندگان این قرص‌ها و لوسیون‌ها ادعا می‌کنند که این مواد حاوی مواد شیمیایی یا هورمون‌هایی هستند که می‌توانند سایز آلت تناسلی را بیشتر کنند. کارایی هیچ کدام از این داروها و قرص‌ها ثابت نشده است و ممکن است حتی مضر نیز باشند!

  زود انزالی مردان (شوهرم خیلی زود ارضا میشه چکار کنم؟)

دستگاه وکیوم

کارایی وکیوم‌ها به این صورت است که خون بیشتری را به سمت آلت تناسلی هدایت می‌کنند و موجب ورم کردن و بزرگ‌تر دیده شدن آلت تناسلی می‌شوند. شاید وکیوم فورا آلت تناسلی را بزرگ‌تر کند اما زیاد و به صورت مداوم استفاده کردن از آن، بافت اسفنجی آلت تناسلی را خراب می‌کند و آن را شل‌تر می‌کند. بنابراین فرد دچار اختلال نعوظ می‌شود.

فشار دادن آلت تناسلی از پایه تا سر آن

برخی از افراد ادعا می‌کنند که فشار دادن مداوم و چندین مرتبه آلت تناسلی از پایه به سمت سر آن، کاری شبیه وکیوم را انجام می‌دهد یعنی خون بیشتری را به سمت آلت تناسلی هدایت می‌کند و باعث بزرگ‌تر شدن آن می‌شود. اما این روش هم ثابت شده نیست و مضراتی دارد. ممکن است باعث شل شدن بافت آلت تناسلی، درد و تغییر شکل آن شود.

جراحی

جراحی نیز یکی از روش‌های افزایش سایز آلت تناسلی است اما تحقیقات ثابت کرده‌اند که در بهترین حالت، جراحی فقط می‌تواند یک سانتی متر به سایز آلت تناسلی اضافه کند! به علاوه جراحی ممکن است مضرات زیاد و غیرقابل جبران داشته باشد، مثل از دست دادن حس در اندام جنسی، عفونت محل زخم جراحی و کاهش عملکرد جنسی اندام تناسلی.

کاهش وزن

گاهی به دلیل چاقی افراد و چربی‌های زیاد دور شکم و لگن، آلت تناسلی کوچک به نظر می‌رسد. پس یک راه سالم برای افزایش سایز آلت افراد دارای اضافه وزن، می‌تواند لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام باشد.

مضرات قرص‌ها و داروها برای افزایش سایز آلت تناسلی، کدام‌اند؟

موادی که در این قرص‌ها استفاده می‌شوند، روی افزایش سایز آلت تناسلی بی‌تاثیر هستند و در عوض آسیب‌ها و مضرات زیادی دارند. یکی از مضطرات آنها، افزایش اضطراب، تغییرات خلق و خو و توهم است. همچنین کاهش فشار خون و نامنظم شدن ضربان قلب، از جمله آسیب‌های این قرص‌ها است. بنابراین خطر تشنج و حمله قلبی افزایش پیدا می‌کند. گاهی این داروها باعث افسردگی نیز می‌شوند.

چگونه در رابطه جنسی، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم؟


همان طور که توضیح دادیم، بسیاری از مردان آلت تناسلی با سایز طبیعی و خوب دارند اما چون اعتماد به نفس ندارند، به صورت افراطی و وسواس‌گونه نگران میزان جذابیت خود یا میزان لذتی که به همسرشان می‌دهند هستند یا می‌ترسند عملکرد پرقدرت و عالی در سکس نداشته باشند. راه حل این مردان این نیست که به دنبال روش‌های آسیب‌زننده برای افزایش سایز آلت تناسلی‌شان باشند، بلکه راه حل‌شان در افزایش اعتماد به نفس و کار کردن روی خودشان نهفته است. وقتی خودشان را باور داشته باشند و خودشان را کافی و جذاب بدانند، دیگر از خودشان توقعات زیاد نخواهند داشت و کمتر تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ها قرار خواهند گرفت. در این قسمت می‌خواهیم به مردان کمک کنیم که اعتماد به نفس بیشتری در رابطه جنسی داشته باشند تا هم خودشان از سکس لذت ببرند و هم همسرشان.

  مشاوره تجاوز جنسی(بهم تجاوز شده، مشاور چه کمکی بهم می‌کنه؟)

در لحظه زندگی کنید

بیشتر افراد در حین رابطه جنسی، به جای تمرکز کردن روی زمان حال و کاری که انجام می‌دهند، درگیر افکار مختلف می‌شوند که حواس‌شان را پرت می‌کند یا اعتماد به نفس را از آنها می‌گیرد. مثلا فرد درگیر این موضوع می‌شود که «نکنه همسرم داره مسخره‌ام میکنه» یا «نکنه از سکس لذت نمی‌بره» یا «بعد از سکس چی میخواد بهم بگه؟ آیا راضی خواهد بود؟» فکر کردن به این موارد، فقط حواس فرد را پرت می‌کند. هر زمان که افکار بی‌ربط به ذهن‌تان آمد، به خودتان تلنگر بزنید و به زمان حال برگردید. سعی کنید به چیزی که اکنون اتفاق می‌افتد توجه کنید. تمام حواس‌تان را درگیر زمان حال کنید. منظور از تمام حواس، حس بینایی، شینداری، لامسه و بویایی است.

زمان ارضاء شدن‌تان را کنترل کنید

وقتی در حین رابطه جنسی حس می‌کنید در حال ارضاء شدن هستید اما هنوز زود است که ارضاء شوید چون همسرتان به ارگاسم نرسیده است، می‌توانید برای چند ثانیه رابطه جنسی را متوقف کنید و بعد وقتی حس کردید ارگاسم‌تان به تاخیر افتاد، مجددا رابطه را ادامه بدهید. وقتی زود ارضاء نشوید، بیشتر اعتماد به نفس می‌گیرید چون می‌توانید بیشتر رابطه جنسی را ادامه بدهید.

درباره پوزیشن‌هایی که شما و همسرتان دوست دارید، با هم صحبت کنید

اگر با لذت بیشتر دادن به همسرتان، اعتماد به نفس بیشتری می‌گیرید، با همسرتان صحبت کنید، از او پوزیشن‌هایی که دوست دارد را بپرسید و شما هم پیشنهادهای خودتان را بدهید. اگر امکانش وجود دارد، سعی کنید در رابطه زناشویی بیشتر از پوزیشن‌هایی که او دوست دارد استفاده کنید تا لذتش بیشتر شود و شما هم از توانایی و عملکرد خود مطمئن شوید.

بخندید

گاهی در حین رابطه جنسی، کاری کنید که با همسرتان بخندید. خنده باعث کاهش استرس و اضطراب و افزایش اعتماد به نفس می‌شود. البته منظورمان از خنده، این نیست که همسرتان را مسخره کنید.

  اولین رابطه جنسی (بایدها و نبایدها)

ورزش کنید

انجام دادن تمرینات کگل یا در کل ورزش کردن، باعث تناسب اندام، تقویت قدرت و عملکرد جنسی و اعتماد به نفس در شما می‌شود. سعی کنید در طول هفته حداقل سه بار به مدت چند دقیقه ورزش کنید.

درباره مسائل جنسی اطلاعات و آگاهی بیشتری کسب کنید

اگر می‌خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، درباره مسائل جنسی اطلاعات و آگاهی درست و علمی کسب کنید. درباره نقاط حساس بدن همسرتان بخوانید، اطلاعات کسب کنید که چگونه می‌توانید لذت را در سکس بیشتر کنید و… مراقب باشید اطلاعات اشتباه به خرد ذهن‌تان ندهید تا طرز تفکرتان آسیب نبیند و به سمت اشتباه شدن نرود.

با مشاور سکس تراپ صحبت کنید

اگر در رابطه جنسی اعتماد به نفس ندارید، اضطراب و نگرانی‌هایی درباره عملکرد خود دارید و یا نمی‌دانید چگونه می‌توانید رابطه جنسی‌تان را بهبود ببخشید، می‌توانید با مشاور سکس تراپ صحبت کنید. مشاور با بررسی شرایط رابطه‌تان، شما را در زمینه‌های مختلف مرتبط با رابطه زناشویی، راهنمایی‌تان می‌کند. برای این منظور، می‌توانید از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

سخن پایانی

برخی از مردان بسیار زیاد درگیر سایز آلت تناسلی و میزان جذابیت خود هستند. اکثر افراد تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌ها یا فیلم‌های مستهجن پورن قرار می‌گیرند و فکر می‌کنند نمی‌توانند در حد آنها به همسر خود لذت بدهند. واقعیت این است که آلت تناسلی کوچک است که فرد نتواند دخول انجام دهد. طول واژن 10 سانتی متر است. پس آلت تناسلی فرد اگر حتی 10 سانتی متر هم باشد (در حالت نعوظ) کافی است و می‌تواند رابطه جنسی عالی داشته باشد. هرگز برای افزایش سایز آلت تناسلی خود به داروها و قرص‌ها اعتماد نکنید چون این موارد، نه تنها تاثیری روی افزایش سایز اندام جنسی‌تان ندارند، بلکه عوارض جسمی و روانی شدیدی برای شما به دنبال دارند. به جای استفاده کردن از این موارد، سعی کنید با ورزش کردن به تناسب اندام برسید تا اندازه واقعی اندام جنسی‌تان دیده شود، از ورزش‌های کگل استفاده کنید، با همسرتان درباره رابطه جنسی‌تان صحبت کنید و اگر مواردی هست که دوست دارید در سکس اضافه کنید، حتما این کار را انجام بدهید. اگر دچار زودانزالی هستید، گاهی قبل از ارضاء شدن رابطه جنسی را متوقف کنید و کمی بعد ادامه بدهید. همچنین درباره مسائل جنسی آگاهی بیشتر و علمی‌تر کسب کنید تا هم اعتماد به نفس‌تان تقویت شود و هم رابطه جنسی‌تان را بهبود ببخشید و دیگر به فکر روش‌های اشتباه و مخرب نباشید. اگ در این زمینه نیاز به کمک و راهنمایی داشتید، می‌توانید از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

عشقم رفته با یکی دیگه

دارم دیوونه میشم شاید بدترین خبری که ممکنه بشنوید اینکه عشق‌تون بعد از جدایی، با فرد دیگه‌ای وارد رابطه شده. حس اون لحظه‌‌تون واقعا قابل توصیف نیست وقتی هنوز شما

مطالعه»