فال صد درصد تضمینی (فال برگشت، ازدواج و شغل)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

فال صد درصد تضمینی (فال برگشت، ازدواج و شغل)

این روزها خیلی از افراد دنبال فال گرفتن و پیشبینی آینده هستند تا بتوانند مشکلات‌شان را حل کنند. چند دقیقه وقت بگذارید این مقاله را بخوانید تا بدانید تضمینی‌ترین فالی که بتواند آینده را پیشبینی کند چه فالی است؟ چرا دنبال فال هستید و فال برای شما و مشکلات‌تان چه کارهایی می‌تواند انجام دهد.

فال چیست؟

فال و فال بینی با عناوین مختلف به معنی کوشش برای پیشبینی آینده است. فال و علم هیچ رابطه‌ای با هم ندارند و  در بهترین حالت حتی اگر نخواهیم نام خرافه روی فال بگذاریم در شاخه شبه علم قرار می‌گیرد. شبه علم به زبان ساده یعنی باورها و ادعاهایی که هیچ اثبات علمی برای آن‌ها وجود ندارد و افرادی که آن را باور دارند به روش‌های غیر علمی سعی در اثبات ادعاهایشان دارند. در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم چرا با وجود روش‌های علمی و اثبات شده افراد به فال پناه می‌برند و توقع دارند با دانستن آینده بتوانند اوضاع را مدیریت کنند.

چرا به فال پناه می‌بریم؟


دلایل مختلفی وجود دارد که افراد به فال اعتماد می‌کنند و در زیر چند مورد مهم آن را باهم بررسی می‌کنیم.

بسته شدن تمام درهای موجود

اکثر افرادی که به دنبال فال و پیشبینی آینده هستند ناامید هستند و شرایط زندگی آنقدر به آن‌ها فشار آورده است که در به در به دنبال روزنه امیدی هستند که دلشان آرام گیرد. خبر خوشی در آینده که توسط فالگیر به آن‌ها داده می‌شود می‌تواند تحمل فشار زندگی حاضر را برای آن‌ها به صورت یک مسکن موقت راحت‌تر کند. بنابراین زمانی که فرد با کوهی از مشکلات مواجه می‌شود که راه کاری نیز برایش پیدا نمی‌کند، صورت مساله را پاک می‌کند و به دنبال مسکن راهی می‌شود.

فرار از واقعی

گاهی افراد تحمل رویارویی با واقعیت را ندارند، دل‌شان می‌خواهد اوضاع چیزی غیر از این باشد که در زندگی‌شان اتفاق افتاده است چشم‌هایشان را روی واقعیت می‌بندند یا به قول معروف سرشان را مثل کبک داخل برف یا فنجان قهوه فال قهوه‌شان می‌کنند! آن‌ها در رویاهایشان به سر می‌برند، نشانه‌ها را نمی‌بینند و دل‌شان می‌خواهد دنیا بر اساس رویاهای آن‌ها بچرخد نه واقعیت. به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که شریک عاطفی‌اش سال‌ها پیش به او خیانت کرده و بعد از ازدواج در انتظار تولد فرزندش است اما شخص مورد نظر در حال فال گرفتن است تا ببیند آیا شریک عاطفی‌اش او را دوست دارد یا خیر!

اضطراب آینده

 گاهی نامعلوم بودن و نامشخص بودن آینده می‌تواند اضطراب برانگیز باشد به خصوص برای افرادی که زندگی حال حاضرشان موجب رضایت‌شان نیست. وقتی از زندگی زمان حال لذت نبریم، می‌توانیم نگران آینده باشیم که مبادا شرایط ناگوار امروز در آینده هم ادامه داشته باشد. مثلا فردی را در نظر بگیرید که در ایام کنکور به سر می‌برد، تمام تلاشش را می‌کند اما نگران آینده است که مبادا نتواند نتیجه خوبی بگیرد، یک فال و خبرهای خوشحال‌کننده‌اش می‌تواند اضطراب او را پایین بیاورد! شاید تصور کنید خوب چه اشکالی دارد از اضطراب چنین فردی کاسته شود. در ادامه مقاله حتما به آسیب‌های ناشی از آن خواهیم برداخت.

فرار از تلاش

 برخی افراد همیشه به دنبال راحت‌ترین راه حل موجود هستند. آن‌ها به فال روی می‌آورند تا حرف‌های خوب درباره آینده‌شان بشنوند و به امید قطعی بودن این اتفاقات دست از تلاش برمی‌دارند و همه چیز را به زمان می‌سپارند تا خودش به موقع اتفاق بیفتد! غافل از اینکه تنها چیزی که در حال اتفاق افتادن است از دست دادن روزهای عمرشان است.

  اصول رابطه جنسی خوب (مسائل اساسی در سکس زن و شوهر)

ضعف در کنترل اوضاع

 قطعا گاهی هر یک از ما با شرایطی روبرو می‌شویم که کنترلش از عهده ما خارج است اما برخی دیگر از افراد هستند که مهارت لازم برای مدیریت هیجان‌هایشان را ندارند، احساس ضعف می‌کنند و تاب‌آوری پایینی در برخورد با مسائل دارند. این افراد نیز به دلیل ضعفی که در کنترل اوضاع دارند گاهی به فال روی می‌آورند تا بتوانند خودشان را دلداری دهند!

ناامیدی

 ناامیدی هیجانی قوی و منفی است که می‌تواند فرد را در مقابله با زندگی تا مرز فلج شدن پیش ببرد. افرادی که نا‌امید هستند گاهی به دنبال روزنه امیدی می‌گردند تا بتواند زندگی‌شان را کمی روشن کنند تا مسیر راه‌شان را بیابند. حتی زمانی که حرف‌های فالگیر محال به نظر برسد آن‌ها دوست دارند حرف‌شان را باور کنند تا امید از دست رفته‌شان را بازبیابند.

قدرت‌طلبی

شاید برایتان عجیب باشد ولی برخی افراد برای به دست گرفتن کنترل اوضاع و قدرت طلبی سعی می‌کنند از آینده با خبر شوند! افراد قدرت طلب همیشه دل‌شان می‌خواهد یک قدم از دیگران جلوتر باشند و حتی یک قدم جلوتر از آینده و زندگی! این افراد از اینکه بر شرایط آینده آگاه باشند لذت می‌برند و این آیتم هم به قدرت‌طلبی‌شان اضافه می‌کنند.

تلاش برای غیرممکن‌ها

 گاهی ما در زندگی خواسته‌هایی داریم که گرچه شیرین است اما راه معقولی برای رسیدن به آن وجود ندارد. برخی آرزوها در زندگی ما غیر ممکن به نظر می‌رسد یا بهایی دارد که شاید کل زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد، در این شرایط برخی افراد معقول از کنار چنین خواسته‌هایی گذر می‌کنند و تلاش می‌کنند آرزوهایی جایگزین این خواسته‌های غیر ممکن پیدا کنند که بر اساس پتانسیل خودشان معقول به نظر می‌رسد. اما افراد دیگری نیز هستند که توان دل کندن از این رویاهارا ندارند و سعی می‌کنند با فال این رویاپردازی را ادامه دهند!

کنجکاوی

خیلی از افراد نسبت به آینده کنجکاوی دارند، این کنجکاوی همیشه با بشر بوده است و شاید برای همه ما جالب باشد که بدانیم چند سال دیگر یا حتی چند ماه دیگر چه اتفاقاتی برای ما و اطرافیانمان رخ می‌دهد. این کنجکاوی در برخی افراد بیشتر از سایرین است و سعی می‌کنند به کمک فال این هیجان خود را نسبت به آگاهی درباره آینده ارضا کنند.

فال چه آسیب‌هایی به ما می‌زند؟

شاید برخی فکر کنند چه اشکالی دارد ما از فال استفاده کنیم. ما تلاشمان را برای آینده می‌کنیم و می‌توانیم فال هم بگیریم، به قول معروف سنگ مفت و گنجشک مفت چرا که نه؟! اما موضوع به این سادگی نیست، فال می‌تواند آسیب‌هایی به شما بزند که در زیر برخی از آن‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

از دست دادن فرصت

 مهم‌ترین آسیبی که فال می‌تواند به شما برساند این است که دل شما را خوش کند و شما فرصت‌های ضروری که برای مسائل مختلف‌تان به آن نیاز دارید را از دست بدهید. مثلا تصور کنید همسرتان به علت خیانتی که کرده‌اید شما را رها کرده است، شما از این جدایی ناراحت هستید و رو به فال می‌آورید و فالگیر می‌گوید نگران نباشید باز می‌گردد! شما دل خوش به بازگشت او به زندگی‌تان ادامه می‌دهد و کاری نمی‌کنید، غافل از اینکه همسرتان منتظر ابراز پشیمانی شماست و این بی تفاوتی شما کار دست رابطه‌تان می‌دهد و بازگشت را برای‌تان ناهموارتر می‌کند. یا تصور کنید فردی با استرس کنکور نزد فال گیر می‌رود و فالگیر به او می‌گوید تو حتما رتبه خوبی خواهی آورد! همین امید واهی می‌تواند باعث شود فرد نسبت به گذشته کمتر تلاش کند و فرصت بزرگ خواندن درس‌هایش را از دست بدهد!

  حسادت شدید:علت و درمان

فرار از واقعیت

 ما برای اینکه بتوانیم مشکلات‌مان را حل کنیم باید در درجه اول صورت مسئله را تشخیص دهیم. اما برخی افراد به جای رویارویی با صورت مسئله از واقعیت فرار می‌کنند و همین حل کردن اوضاع را برای آنها به تعویق می‌اندازد. متاسفانه فال بیشتر از هرچیزی می‌تواند به این دوری از واقعیت دامن بزند.

خوشبینی بی دلیل

 خوش بینی خوب است و اگر شما فرد بدبینی هستید حتما باید این موضوع را در خودتان حل کنید! اما خوشبینی که شما را از واقعیت دور کند و باعث شود بدون در نظر گرفتن منطقی شرایط پیش بروید نه تنها مفید نخواهد بود که می‌تواند آسیب‌هایی نیز برای شما داشته باشد.

ساختن خانه روی آب

 فال می‌تواند توقعاتی در شما ایجاد کند که در دنیای واقعی جایی ندارد و باعث شود شما کل آینده‌تان را روی این توقعات بنا کنید دقیقا مانند ساختن خانه‌ای روی آب که ممکن است ناگهان فرو رود و شما را نیز با خود غرق کند.

ناامیدی مضاعف

 همان طور که گفتیم خیلی از افراد از روی نا‌امیدی دنبال فال می‌روند، فال موقتا به آنها امید می‌دهد اما وقتی آینده از راه فرا برسد و بفهمند امیدشان واهی بوده است مجدد درگیر نا امیدی مضاعفی می‌شوند که حال‌شان را از قبل بدتر هم می‌کند!

پس تکلیف ماجراهایی که فال درست پیش بینی می‌کند چیست؟

کمی با خودتان صادق باشید! اگر چنین چیزی امکان پذیر بود آیا علم قادر به کشف و اثبات آن نبود؟ از آن گذشته امروزه افراد سودجو از این ماجرا سوءاستفاده می‌کنند و بدون کوچک‌ترین تجربه‌ای تنها برای کسب درآمد ادعا می‌کنند می‌توانند آینده را پیشبینی کنند! مراقب باشید گیز افراد سودجو نیفتید. اگر اهل فال گرفتن هستید، مرور کنید در 10 سال اخیر که به فال گیر مراجع کردید و هربار خوشحال شدید تا به امروز چند درصد از آن گفته‌ها درست از آب درامدند؟ آیا فقط در لحظه برایتان جالب نبود؟ اگر به گذشته برگردید می‌توانید آینده را روی حرف‌های آنها بنا کنید؟

چه باید بکنیم؟

از مسئله فرار نکنید! اگر مشکلات‌تان را با شیوه اصولی و منطقی پیش ببرید نیازی به پیشبینی ندارید. پایتان را جای محکم قرار دهید. تا وقتی علم تمام قد پشت شما ایستاده است چرا باید وارد فضای مبهم و غیر قابل تعریف شبه علم شوید؟ اگر مسائل غیر قابل حلی در زندگی شما وجود دارد راه حلش پناه بردن به فال و حال خوب موقت نیست. باید تاب‌آوری خود را بالا ببرید، سود و زیان ماجرا را بسنجید و بتوانید راهی را انتخاب کنید که با کمترین آسیب بیشترین فایده را به شما برساند.

سوالات متداول


  1. فال گرفتن از نظر روانشناسی چه معنایی دارد؟

فال گیری در علم روانشناسی نوعی تحریف شناختی محسوب می‌شود که نشان می‌دهد شما درگیر افکار منفی هستید اما برای اینکه همه چیز را مجدد مثبت ببینید، رو به فال گرفتن می‌کنید. این موضوع با اضطراب و افسردگی مرتبط است یعنی افراد مبتلا به این مشکلات روانی، بیشتر به سمت فال گرفتن می‌روند.

  1. فال گرفتن از کی و کجا شروع شده؟

شواهد نشان می‌دهد که فال گرفتن از کشورهای چین باستان، مصر و بابل از 4000 سال قبل از میلاد شروع شده است.

  1. آیا فالگیرها درباره موارد بد هم صحبت می‌کنند؟

بله فالگیری فقط مربوط به موارد مثبت نیست، فالگیر ممکن است خبرهای بد را نیز به شما بدهد.

  1. بعضی‌ها فال می‌گیرند و نتیجه می‌بینند. چرا می‌گویید فال اشتباه است؟

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که چرا ما می‌گوییم فال اشتباه است در حالی که هستند افرادی که معتقد هستند فال‌شان درست درآمده است. با یک مثال توضیح می‌دهیم. اگر فرد برای درمان شدن یا نشدن بیماری پدرش به فالگیر مراجعه کند و فالگیر بگوید که پدر درمان خواهد شد و یکی دو روز بعد واقعا درمان اتفاق بیفتد، به این معنا نیست که فال نتیجه داده است بلکه حتما دلیل علمی پشت بهبودی پدر آن فرد وجود داشته است. یعنی وقتی اتفاقی می‌افتند به خاطر فال نیست بلکه دلایل علمی وجود دارد. اگر خوب و عمیق فکر کنیم می‌توانیم به دلایل حقیقی آن بپردازیم.

  1. آیا آدم‌های عادی میتونن آینده را پیشبینی کنند؟

خیر هیچ انسان و آدم عادی نمی‌تواند آینده فردی را پیشبینی کند. فقط خدا است که از آینده ما خبر دارد و نه انسان‌ها.

  1. آیا فال‌های ماهانه حقیقت دارند؟

خیر در کل هیچ کدام از انواع فال‌ها حقیقت ندارند و اشتباه هستند.

  1. آیا امام‌ها و یا افراد مذهبی می‌توانند آینده را پیشبینی کنند؟

خیر هیچکس قادر به چنین کاری نیست مگر آنکه از طرف خدا فرستاده شود یعنی پیامبر باشد. از آنجایی که در دنیای کنونی فردی از طرف خدا فرستاده نمی‌شود و پیامبری در جهان وجود ندارد، پس می‌توان گفت که آینده را نمی‌توان پیشبینی کرد. بخشی از آینده دست ما است و ما با رفتارها و انتخاب‌هایمان آینده‌مان را رقم می‌زنیم و بخشی از آینده هم غیرقابل پیشبینی و کنترل است.

  1. برای حل مشکلات، چه راهی آسان‌تر است؟

به دنبال راه آسان و معجزه‌آسا نباشید. فال ممکن است راه آسانی به نظر برسد اما اشتباه است و نمی‌توان به صورت قطعی به آن اعتماد کرد. بهتر است برای حل مشکلات‌تان از روش‌های علمی استفاده کنید و نتیجه مطلوب را حاصل کنید.

  1. میخوام بدونم آینده رابطه‌ام چی میشه. چیکار کنم؟

اگر به دنبال راه مطمئن و درست هستید، می‌توانید با یک مشاور صحبت کنید تا رابطه‌تان بررسی شود و مشاور به شما توضیح بدهد که آیا در رابطه سالم هستید که آینده خوبی دارد یا در رابطه ناسالم هستید.

  1. فالگیرها با انرژی‌های شیطانی کار می‌کنند؟

بله به دلیل اینکه از سمت خدا فرستاده نشده‌اند و در حقیقت هیچ انسانی چنین نیروهای ماورایی مثبت ندارد، پس می‌توان گفت که انسان‌ها از نیروهای ماورایی منفی و شیطانی استفاده می‌کنند.

  چرا اطرافمان را آدم های اشتباه پر کرده اند؟

سخن پایانی

در این مقاله متوجه شدیم که فال یک روش غیرعلمی و غیرقطعی است که بیشتر مردم ممکن است به اشتباه درگیر آن باشند. استفاده کردن از فال و خرافات، پیامدهایی نیز به دنبال دارد. همانطور که توضیح دادیم توصیه می‌کنیم از روش‌های علمی و قطعی برای حل مشکلات‌تان استفاده کنید. اگر مشکلات روانی دارید یا در ارتباطات‌تان چالش‌هایی پیش رویتان وجود دارد، می‌توانید در این زمینه‌ها از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط