به عشقم خیانت کردم، چه کار کنم رابطه‌مون بهتر بشه؟ (برای جبران خیانت چه کار کنم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

به عشقم خیانت کردم، چه کار کنم رابطه‌مون بهتر بشه؟ (برای جبران خیانت چه کار کنم؟)

5 کاری که بعد از خیانت کردن برای بهبود رابطه باید انجام دهید


اگه خیانت کردین

اگه به هر دلیلی خیانت کردین و پشیمون هستین و قصد دارین رابطه‌تون رو ترمیم کنین، این پست رو بخونین تا بدونین 5 کار مهمی که بعد از خیانت باید انجام بدین چیه. مطالب این پست از مجله معتبر شخصیت و تفاوت‌های فردی و مقاله زیر برای شما انتخاب شده.

شفاف باشین و واقعیت رو بگین

می‌توان گفت بدترین حالتی برای فردی که خیانت دیده، بعد از متوجه شدن خیانت، بی‌خبری از آنچه که اتفاق افتاده هست. فردی که خیانت کرده در این شرایط معمولا سعی میکنه همه واقعیت رو نگه، در صورتی که طرف مقابل حق داره بدونه چه اتفاقی افتاده. لازم نیست جزئیات رابطه رو بازگو کنین اما باید سوال‌های طرف مقابل رو صادقانه جواب بدین.

مشکلات خودتون رو برطرف کنین

خیانت هر دلیلی داشته باشه باید با توجه به شخصیت شما که اون رو انجام دادین، بررسی بشه. باید بدونین چه چیزی در افکار و احساسات شما گذشته که خیانت رو انتخاب کردین. حتما به کمک متخصص ریشه این موضوع رو در خودتون پیدا و رفع کنین. به هیچ عنوان سعی نکنین تقصیر رو گردن طرف مقابل بندازین، چون باز هم در نهایت این شما بودین که خیانت رو انتخاب کردین و باید علتش برای خودتون روشن بشه.

عجله نداشته باشین

فردی که خیانت دیده، بنابر ویژگی‌های شخصیتی و خلقی‌اش، به زمان نیاز داره تا بتونه خیانت شما رو برای خودش حل کنه. نباید او رو تحت فشار بذارین که سریع‌تر شما رو ببخشه. از جملاتی مثل “ای بابا خسته شدم از بس سرکوفت زدی” “حالا مگه چی شده قتل که نکردم” ” تا کی می‌خوای ادامه بدی قهر رو” استفاده نکنین. بهش زمان بدین تا موضوع رو برای خودش حل کنه.

  حذف نفر سوم از رابطه

گذشته رابطه‌تون رو بررسی کنین

بعد از اینکه مشکلات شخص خودتون رو برطرف کردین و طرف مقابل هم قبول کرد به شما فرصت دوباره بده، باید رابطه‌تون رو بررسی کنین. مشکلات رابطه‌تون رو پیدا کنید و اونها رو حل کنین. مشکلات حل نشده در یک رابطه خیانت دیده میتونه مانند انبار باروت عمل کنه. در آرامش و با الویت‌بندی این مشکلات رو شناسایی و حل کنین.

به طرف مقابل فرصت بی‌اعتمادی بدین

با خیانت، یکی از اصول مهم و اساسی رابطه، یعنی اعتماد از بین میره. طرف مقابل نیاز داره، اعتماد شکسته شده‌اش به شما رو ترمیم کنه. برای این کار باید صبور باشین، ممکنه بیش از گذشته نسبت به شما حساس باشه و رفتارهایی مثل چک کردن از خودش نشون بده. او نیاز به این فرصت داره تا بتونه چینی شکست خورده اعتمادش رو بند بزنه.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط