تعداد نرمال سکس در هفته(چند بار رابطه جنسی و نزدیکی در هفته؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

تعداد نرمال سکس در هفته(چند بار رابطه جنسی و نزدیکی در هفته؟)

هر زوجی بنا بر توانایی و خواست خود، در طول هفته شاید یک یا چندین بار رابطه جنسی داشته باشد. قطعا نمی‌توان برای همه زوج‌ها یک عدد تعیین کرد که بگوییم همه باید در طول هفته 4 بار رابطه زناشویی داشته باشند چون شرایط هر زوجی با هم فرق می‌کند، اما قصد داریم در این مقاله به شما اطلاعاتی بدهیم که کمک کند تصمیم بگیرید که بهتر است چند بار در هفته سکس داشته باشید.

اغلب زوجین، چند بار در هفته رابطه جنسی دارند؟

نظرسنجی‌ها و تحقیقات نشان داده است که بیشتر زوج‌های جهان، حداقل هفته‌ای یک بار با هم رابطه دارند. درواقع هفته‌ای یک بار سکس، رایج‌ترین تعداد در طول هفته است. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که افراد بین 40 تا 50 سال، تقریبا هفته‌ای یک بار رابطه جنسی دارند و افراد بین 20 تا 30 سال، تقریبا هفته‌ای دو بار.

آیا برای داشتن رابطه جنسی، باید برنامه‌ریزی کرد؟

درست است که رابطه جنسی با اوج گرفتن شهوت در زن و مرد اتفاق می‌افتد و ممکن است یک احساس و هیجان لحظه‌ای باشد، اما به طور کلی برای رابطه جنسی باید برنامه‌ریزی کرد، مخصوصا زوجینی که سال‌ها است از ازدواج‌شان گذشته است، مشکلات اقتصادی و مالی و یا فرزند دارند، بیشتر باید آن را  برنامه‌ریزی کنند و به برنامه‌های خود پایبند باشند چون اگر برنامه‌ریزی نداشته باشند، ممکن است هر دفعه نیاز و هیجان جنسی خود را سرکوب کنند و به کارهای روزمره خود برسند. در این صورت با ادامه این روند، کم کم سکس جای خود را در زندگی مشترک‌شان از دست خواهد داد و آسیب شدیدی به زندگی مشترک‌شان وارد خواهد شد. بنابراین برای داشتن رابطه جنسی منظم، برنامه‌ریزی و توافق زوجین لازم است که تصمیم بگیرند هفته‌ای چند بار باید آماده رابطه جنسی باشند.

با تفاوت میل جنسی زوجین، چه کار باید کرد؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که زوجین سطح میل و هیجان جنسی متفاوتی با هم دارند. در این صورت، کسی که میل جنسی زیادی دارد، خواهان رابطه جنسی بیشتر در طول هفته است و کسی که میل جنسی کمی دارد، خوهان رابطه جنسی کمتر در طول هفته است. این تفاوت، اگر درست مدیریت نشود، می‌تواند برای زوجین آزاردهنده باشد چون کسی که میل جنسی کمی دارد و نمی‌تواند در حدی که همسرش انتظار دارد، نیاز جنسی‌اش را برآورده کند، کم کم از لحاظ روانی فرسوده و افسرده خواهد شد یا ممکن است حس کند که خودش ناتوانی جنسی دارد و یا قدرت کافی را ندارد، در این صورت اعتماد به نفسش را از دست خواهد داد و کسی که میل جنسی زیادی دارد، از اینکه نیاز جنسی‌اش در زندگی مشترک به اندازه کافی برآورده نمی‌شود، خسته و فرسوده خواهد شد و ممکن است به غرورش آسیب برسد زیرا مدام لازم است درخواست رابطه جنسی از همسرش کند و جواب رد بشنود. اگر زوجین سطح میل جنسی متفاوتی دارند، باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای رابطه جنسی خود انجام دهند که به هیچ کدام‌شان آسیب نرسد و با درک شرایط همسرشان و صحبت درباره آن به توافق درباره میزان رابطه جنسی برسند، یعنی نه زیاد بالا برود و نه زیاد کم شود که دیگر اصلا میلی به رابطه جنسی نداشته باشند. اگر شما هم در زندگی مشترک‌تان این تفاوت و اختلاف سطح میل جنسی را دارید و نمی‌دانید چگونه باید آن را مدیریت کنید که نیازهای هردوتان برآورده شود، توصیه می‌کنیم در این زمینه از سکس تراپیست‌های همیار عشق راهنمایی بگیرید. سکس تراپ با بررسی کردن علت زیاد و کم بودن میل جنسی شما و همسرتان، راهکارهای لازم برای مدیریت این موضوع را به شما خواهد داد.

  چگونه شوهرم را از لحاظ جنسی ارضاء کنم؟ (مردها چگونه به اوج لذت می‌رسند؟)

به جز رابطه جنسی، چه روش دیگری برای ارضاء همسرم وجود دارد؟

اگر افراد شرایط برقراری رابطه جنسی در چند روز هفته را ندارند، می‌توانند همسرشان را با معاشقه و نوازش نقاط حساس بدنش، ارضاء کند. برای ارضاء کردن و لذت بردن همسران از بودن در کنار یکدیگر، لازم نیست حتما هر بار دخول انجام شود. معاشقه هم برای زنان و مردان بسیار لذت‌بخش می‌تواند باشد.

مزایای داشتن سکس به صورت منظم


اگر در طول هفته، چندین بار سکس داشته باشید، این مزایا را برایتان به همراه خواهد داشت:

مزایای روان شناختی

تقویت اعتماد به نفس

اگر زوجین به صورت منظم سکس داشته باشند، اعتماد به نفس، احساس خودارزشمندی و تصویری که از خود در رابطه جنسی دارند، بهبود پیدا می‌کند و تقویت می‌شود. بنابراین داشتن سکس منظم، باعث می‌شود شخص خودش را بیشتر دوست داشته باشد.

شادی دورنی بیشتر

افرادی که به صورت منظم سکس دارند، هورمون‌هایی مثل سرتونین، دوپامین و اکسی توسین در آنها در حد لازم ترشح می‌شود و باعث می‌شود شادی درونی و سرزندگی بیشتری داشته باشند.

استرس و اضطراب کمتر

هورمون‌هایی که در بالا توضیح دادیم، علاوه بر اینکه باعث شادی و سرزندگی می‌شود، همچنین استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و شخص را از مبتلا شدن به مشکلات روانی، تا حدی در امان نگه می‌دارد.

مزایای فیزیکی (جسمانی)

سکس حتی می‌تواند ورزش به حساب آید

رابطه جنسی و تحرکی که زوجین در حین آن انجام می‌دهند، مانند ورزش است و می‌تواند عضلات شکم، لگن ، باسن و کمر را سفت‌تر کند. همچنین در حین سکس، افراد کالری زیادی می‌سوزانند، مخصوصا اگر هیجان زیادی به خرج دهند.

بهبود حافظه

تحقیقات نشان داده است که رابطه جنسی مکرر و سالم، به رشد سلول‌های مغزی جدید کمک می‌کند و حافظه و عملکرد مغزی را بهبود می‌بخشد.

  نداشتن سکس با شوهر (چرا شوهرم رابطه جنسی نمیخواد)

سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد

رابطه جنسی مکرر، سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد و احتمال بیمار شدن زوجین را کاهش می‌دهد.

دردها را کاهش می‌دهد

اندروفین حاصل از رابطه جنسی منظم، باعث تسکین دردهای بدنی می‌شود، مثل میگرن، کمردرد و…

ترشحات و خون‌رسانی واژن را بیشتر می‌کند

اگر زوجین به صورت منظم رابطه جنسی داشته باشند، ترشحات واژن بیشتر می‌شود، بنابراین دخول راحت‌تر انجام می‌شود و رابطه جنسی لذت‌بخش‌تر می‌شود، و همچنین خون‌رسانی به اندام‌های جنسی افزایش می‌یابد.

خواب باکیفیت

یکی از مزایای رابطه جنسی، بهبود خواب و داشتن خواب باکیفیت است. دلیلش هم آن است که هورمون‌های لازم برای بهبود خواب در فرد ترشح می‌شود و بعد از رابطه جنسی فرد آرامش پیدا می‌کند. برخی از زنان و مردان بعد از رابطه جنسی، راحت‌تر و بهتر به خواب می‌روند.

کاهش فشار خون

از آنجایی که داشتن رابطه جنسی منظم، استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و یک فعالیت جسمانی محسوب می‌شود، باعث کاهش فشار خون و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی نیز می‌شود.

کاهش دردهای قاعدگی و مشکلات سندرم پیش از قاعدگی

اگر دردهای قاعدگی دارید و قبل از شروع قاعدگی، دچار تغییرات روانی و جسمانی سندرم پیش از قاعدگی می‌شوید، برای کاهش این موارد، رابطه جنسی بسیار مفید است چون این هورمون‌ها، به آرامش و بهبود خلق و خوی فرد کمک می‌کند.

مزایای رابطه جنسی در زندگی مشترک

افزایش صمیمیت و رضایت از زندگی مشترک

یکی از مزایای داشتن رابطه جنسی منظم، افزایش صمیمیت زوجین است که باعث افزایش رضایت از زندگی مشترک و بودن در کنار یکدیگر می‌شود. زوجینی که رابطه جنسی منظم دارند، در کنار هم بیشتر احساس شادی و خوشبختی می‌کنند. در مقابل، زوجینی که رابطه جنسی منظم ندارند و یا دچار سردی جنسی شده‌اند، زندگی مشترک‌شان هم دچار سردی می‌شود و صمیمیت‌شان کاهش می‌یابد. برخی از زوجین به دلیل نداشتن رابطه جنسی منظم، دچار طلاق عاطفی می‌شوند.

تقویت اعتماد دو طرفه

زوجینی که نیازهای جنسی و احساسی یکدیگر را برطرف می‌کنند، اعتماد بیشتری نسبت به یکدیگر دارند چون می‌بینند که همسرشان جز با خودشان، با شخص دیگری در ارتباط نیست و برای رفع نیازهایش، به رابطه‌شان رجوع می‌کند و نه به شخص دیگری. بنابراین اعتماد دو طرفه هم تقویت می‌شود و زوجین کمتر دچار احساس ناامنی و شک و تردید در رابطه می‌شوند.

چگونه رابطه جنسی لذت‌بخشی داشته باشیم؟


در ادامه مقاله، به چند راهکار برای بهبود رابطه جنسی می‌پردازیم. هرچقدر در رابطه خود تنوع و هیجان بیشتری ایجاد کنید، خودتان و همسرتان بیشتر تمایل خواهید داشت با هم رابطه زناشویی داشته باشید. بنابراین استفاده کردن از این راهکارها برای داشتن سکس منظم در طول هفته، بسیار ضروری است.

  تشخیص مزاج جنسی خواستگار(از کجا بفهمیم مردی گرم مزاج است؟)

ایجاد تنوع در پوزیشن‌ها

انواع پوزیشن‌های مختلف سخت و آسان برای رابطه جنسی وجود دارد. سعی کنید هر از چند گاهی در پوزیشن‌های خود تنوع ایجاد کنید و همیشه از یک سری پوزیشن‌های خاص و یکنواخت استفاده نکنید تا رابطه جنسی‌تان دچار تنوع و تازگی شود و برایتان جذاب‌تر باشد.

ایجاد تنوع با لباس خواب‌هایتان

برای زنان و مردان مهم است که همسرشان چه لباس خواب‌هایی را امتحان می‌کند و با چه لباسی برای رابطه جنسی اقدام می‌کند. حتی مردان هم باید این نکته را رعایت کنند. پوشیدن لباس خواب‌های زیبا و جواب، به بهتر تحریک شدن همسرتان کمک می‌کند.

بر روی لمس کردن همسرتان تمرکز کنید

نقاط حساس بدن زن و مرد را یاد بگیرید و در رابطه جنسی از این موارد استفاده کنید تا لذت بیشتری را به همسرتان بدهید.

با همسرتان صحبت کنید

گفتگو کردن با همسرتان، نتیجه بسیار خوبی به همراه دارد. با هم درباره نقاط قوت و ضعف رابطه جنسی‌تان صحبت کنید، نیازها و خواسته‌هایتان را بیان کنید و به یکدیگر پیشنهاداتی برای بهبود رابطه‌تان بدهید. با هم برنامه‌ریزی کنید و تنوع‌هایی را در رابطه‌تان ایجاد کنید. کار تیمی در زندگی مشترک بسیار مهم است و باعث رضایت بیشتر و دو طرفه در جنبه‌های مختلف زندگی مشترک می‌شود.

سخن پایانی

برنامه روزانه و هفتگی زوج‌ها با هم فرق می‌کند و از زوجی، میل جنسی و نیازها و خواسته‌های متفاوتی دارد، بنابراین نمی‌توان تعیین کرد که دقیقا به چه تعداد رابطه جنسی برای زوج‌ها در طول هفته ضروری است چون این موضوع به خواسته‌ها و انتخاب زوجین مربوط است، اما به صورت کلی، حداقل هفته‌ای یک بار رابطه جنسی ضروری است و مزایای زیادی را به همراه دارد. بقیه روزهای هفته هم می‌توان معاشقه و محبت و توجه کردن به همسر را انجام داد تا نیازهای احساسی و جنسی همسر ارضاء شود. برای اینکه به صورت منظم سکس داشته باشید، بهتر است با همسرتان گفتگو کنید و برنامه‌ریزی منظم برای رابطه جنسی هفتگی‌تان داشته باشید و برای اینکه تمایل بیشتری به انجام آن داشته باشید، در رابطه‌تان تنوع و هیجانات زیادی را ایجاد کنید و به ظاهر خودتان نیز اهمیت دهید تا جذاب و زیبا دیده شوید. اگر میل‌های جنسی متفاوتی با هم دارید و به همین دلیل برایتان مشکل پیش می‌آید و نمی‌توانید توقعات یکدیگر را به اندازه برآورده کنید، برای مدیریت این تفاوت و بهبود رابطه زناشویی‌تان، می‌توانید از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • اگه قراره بعد از ازدواج من سکس نکنم و با نوازش ارضا بشم و طرف مقابلم هی رد کنه اونوقت من فقط موسسه مالی زنم که شکمشو پر کنم دیگه چرا زن میگیرم استمنا میکنم نه ضرر داره که علم اثبات کرده هم مجبور نیستم منت یه سگی به نام زن رو بکشم هر کی هم گفته حرامه گه خورده در ضمن سکس ترابیست ها که میگی منظورت همون جنده ها هستن که اسمشو گذاشتی سکس تراب اسم جنده شده سکس تراب وگرنه زننی که بشینه جلوی مرد عریبه از سکس حرف بزنه یعنی خرابه اگه راست میگه خودش به من یه بار بده من یاد بگیرم

مقالات مرتبط