چطور پارتنر و شریک عاطفی خوبی باشیم؟ (ویژگی‌های یک شریک عاطفی خوب چیه؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور پارتنر و شریک عاطفی خوبی باشیم؟ (ویژگی‌های یک شریک عاطفی خوب چیه؟)

چطور می‌توانیم یک شریک عاطفی خوب باشیم؟


از خودتون شروع میشه

همیشه وقتی به رابطه فکر می‌کنیم، سعی می‌کنیم به یک فرد ایده‌آل فکر کنیم که لازمه پیداش کنیم. فرد ایده‌آل زمانی یافت میشه که شما خودتون ایده‌آل باشین. در این پست چند ویژگی مهم که لازمه داشته باشین تا یک شریک عاطفی خوب باشین رو معرفی می‌کنیم.

دنبال رابطه معنی‌دار باشین

تا ندونین از رابطه چی میخواین، نه میتونین یک شریک خوب باشین، نه میتونین یک شریک خوب پیدا کنین. اگه تنها برای وقت گذرونی، رابطه جنسی یا تنها نموندن وارد رابطه میشین، افرادی که به پست‌تون می‎خورن هم همین قدر سطحی خواهند بود و خود شما هم ناچارین یک شریک عاطفی سطحی بمونین. افرادی که دنبال رابطه هدفمند هستن، هم برای خانم‌ها و هم آقایون جذاب‌تر هستن و افراد بیشتری تمایل دارن باهاشون وارد رابطه بشن.

اختلاف نظرها رو بپذیرین

چه کسی دلش میخواد با فردی باشه که تحمل هیچ نقدی رو نداره؟ عقایدش رو تحمیل میکنه، و سر هر موضوع ریز و درشتی بحث میکنه. افرادی که میتونن در برابر نظرات مختلف انعطاف‌پذیر باشن و بدون لجبازی راجع به نظرات خودشون صحبت کنن، میتونن مشکلات رابطه رو با در نظر گرفتن شرایط هر دو نفر حل کنن و هم صحبت خوبی برای شریک عاطفی‌شون باشن.

متعهد باشین

اولین شرط یک شریک عاطفی خوب بودن متعهد بودنه. اگه به هر دلیلی رابطه‌تون رو نمیخواین یا با فرد مقابل مساله دارین و نمیتونین اون رو حل کنین، لازمه موضوع رو با او در میان بذارین، هرگز نخواین از سر دلسوزی یا خودخواهی او رو در رابطه نگه دارین و پنهان از او وارد رابطه دیگه‌ای بشین.

  چگونه یک پسر را دیوانه خود کنیم؟ (10 تکنیک روانشناسی)

خوب بشنوین

شنونده خوب بودن میتونه اصل صمیمیت رو به رابطه شما اضافه کنه. نمیتونین ادعا کنین فردی صمیمی هستین اما طرف مقابل رو نشنوین. شنیدن فقط توجه به گفته‌های طرف مقابل نیست. گاهی لازمه در عمل نشون بدین حرف‌هاش رو شنیدین. مثلا اگه میگه دلش میخواد با شما به سینما بره، کافی نیست بگین چه خوب منم دوست دارم، در عمل با خریدن بلیط سینما نشون بدین حرف‌هاش رو شنیدین.

وقت بذارین

رابطه مانند یک گلدان گل هست. اگه بهش نرسین، حتی اگه گلدانش از طلا باشه، باز هم از بین خواهد رفت. پس هرچقدر یک رابطه سالم باشه، بازهم نیاز به مراقبت داره و باید براش وقت بذارین. اون رو به حال خودش رها نکنین. به موقع تفریح کنین، به موقع با هم باشین، به موقع گوش بدین و به موقع اگه به شما نیاز داشت کنارش باشین.

محرم اسرار باشین

محرم اسرار بودن فقط به این معنی نیست که رازهاش رو پیش کسی بازگو نکنین. محرم اسرار گاهی یعنی اگه او نقطه ضعف‌هاش رو به شما نشون داد ازش سوء استفاده نکنین، او رو تحقیر نکنین و اجازه بدین این نقص‌ها مثل یک راز پیش شما امانت باشه و کمک کنین اونها رو برطرف کنه. در این صورت شخص مقابل از اینکه پیش شما خود واقعی‌اش باشه ابایی نداره.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط