عشقم افسرده شده (چطور به شریک عاطفی‌ام کمک کنم افسردگی‌اش خوب بشه؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

عشقم افسرده شده (چطور به شریک عاطفی‌ام کمک کنم افسردگی‌اش خوب بشه؟)

نحوه برخورد با شریک عاطفی افسرده


در کنارش باشین

منظورمون از در کنار او بودن این نیست که دائما بهش بچسبین و تنهاش نذارین چون اون فرد هم گاهی نیاز داره تنها باشه و باید به این نیازش احترام گذاشته بشه. منظورمون اینه که ازش حمایت کنین. چطوری؟ یک روانشناس خوب برای درمان افسردگی‌اش پیدا کنین، گاهی وقت‌ها با افرادی که دوست‌شون داره با هم بیرون برین و خوش بگذرونین تا روحیه‌اش عوض بشه، ازش بپرسین چه نیازهایی داره؟ چطور میتونین بهش کمک کنین؟ بهش محبت کنین و انگیزه بدین.

تشویقش کنین که برای درمانش اقدام کنه

کارهایی که شما برای بهبود افسردگی‌اش میتونین براش انجام بدین، کارهاییه که مثل مسکن عمل میکنه یعنی ممکنه موقتا حالش رو خوب کنه اما نمیتونه درمانش کنه. برای درمان، باید از کمک حرفه‌ای روانشناس کمک گرفت. بهش این پیشنهاد رو بدین. بهترین و مفیدترین کاری که براش میتونین بکنین، همینه. بهش بگین که چون خودش براتون مهمه، میخواین که درمان بشه و حالش خوب بشه. در طول درمان هم ازش حمایت کنین که به روند درمان متعهد باشه و جا نزنه.

باهاش بحث نکنین

او نیاز داره که مهر و محبت و حمایت شما رو دریافت کنه. سعی کنین تنش و بحث و دعوا رو در رابطه کم کنین. اگه بعضی وقت‌ها خیلی آدم بدبین و منفی‌نگری میشه، عصبانی نشین و بهش حق بدین. باهاش سر هر موضوعی بحث نکنین. اگه او ببینه که شما هم ترکش می‌کنین و دوستش ندارین، قطعا حالش بدتر میشه.

تغییراتی رو در رابطه‌تون ایجاد کنین

بیشتر با هم بیرون برین، مخصوصا جاهایی که فضای سبز و طبیعت باشه، حرف‌های حمایتی بهش بزنین، مخصوصا زمانی که حالش بده. حرف‌هایی مثل «من در کنارتم. نگران نباش با هم حلش می‌کنیم»، «من دوستت دارم»، «تو میتونی بهم اعتماد کنی و حرف‌هات رو به من بزنی» و… با هم ورزش کنین و مدیتیشن انجام بدین. با هم کتاب‌هایی که به درمان افسردگی کمک میکنه رو بخونین. فیلم‌های انگیزشی ببینین. اگه شما هم سبک زندگی‌تون رو تغییر بدین و این کارها رو باهاش انجام بدین، او بیشتر انگیزه می‌گیره که باهاتون همراه بشه و سبک زندگی‌اش رو سالم‌تر کنه.

  هدف مردان و زنان از ازدواج کردن چیست؟ (ازدواج کردن چه فایده‌ای داره؟)

از خودتون هم مراقبت کنین

بودن در کنار فرد افسرده، میتونه شما رو هم خسته و افسرده کنه. خیلی مهمه که از خودتون هم مراقبت کنین تا بتونین در کنارش پرانرژی باشین و بهتر کمکش کنین. اگه حال شما هم بد باشه، نمیتونین کمکش کنین. خودتون هم ورزش کنین، مدیتیشن و یوگا انجام بدین، هر روز خواب کافی داشته باشین، تغذیه سالم داشته باشین، وقتی رو به تنهایی با دوستان و خانواده‌تون سپری کنین و اگه می‌بینین خودتون هم افسرده میشین، حتما برای پیشگیری از بدتر شدن اوضاع، زودتر از روانشناس کمک بگیرین.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط