شوهرم به ارتباطم با همکاران مرد حساس است (نحوه برخورد با همکار مرد)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم به ارتباطم با همکاران مرد حساس است (نحوه برخورد با همکار مرد)

برخی از مردان به شدت غیرت دارند و روی همکاران مرد همسرشان حساس هستند. این حساسیت تا حدی به جا است چون هیچ مردی نمی‌تواند نسبت به اطرافیان عشق و همسر خود بی‌تفاوت باشد اما اگر این حساسیت در حدی باشد که اجازه ندهد خانم ارتباط همکاری‌اش را با آقایان حفظ کند، این محدودیت ناسالم محسوب می‌شود که هم خانم را اذیت می‌کند و هم ممکن است به زندگی مشترک آسیب بزند. در این مقاله ابتدا درباره علل حساسیت زیاد شوهرتان توضیح می‌دهیم، سپس راهکارهایی برای حل این مشکل می‌دهیم و در آخر، درباره حد و مرزهای ارتباط شما با همکاران مرد توضیح می‌دهیم که بدانید این نوع ارتباط در چه حدی باید باشد که مشکل‌ساز نباشد.

چرا شوهرم به ارتباطم با همکاران مرد حساس است؟


غیرت و حساسیت زیاد

برخی از مردان به دلیل اینکه به هم جنس‌هایشان بی‌اعتماد هستند، یا به خانم‌ها بی‌اعتماد هستند، فکر می‌کنند ممکن است با عشوه‌گری و رفتارهایشان باعث جذب یک مرد دیگر شوند، یا آن قدر درباره اتفاقات تلخ و خیانت‌های جامعه و اطرافیان‌شان شنیده‌اند که هر لحظه می‌ترسند و گوش به زنگ هستند که چنین اتفاقی بیفتد، همه این‌ها باعث می‌شود مرد بیش از حد غیرتی و حساس شود. البته برخی از افراد هم به این دلیل که «زن پررو نشه» او را محدود می‌کنند تا جایگاه خودش را در زندگی مشترک بداند و از مردش حساب ببرد. به هر حال این بدبینی افراطی یا این طرز تفکرات قدیمی، اشتباه هستند و باعث کاهش کیفیت زندگی مشترک می‌شوند. به علاوه سختگیری زیاد نیز باعث می‌شود شخص به سمت دروغگویی و پنهان‌کاری برود. پس سختگیری زیاد هم درست و به صلاح نیست.

شما در خانه بسیار زیاد درباره همکاران‌تان صحبت می‌کنید

اگر در خانه پیش شوهرتان بسیار زیاد درباره همکاران مردتان صحبت کنید، باعث تحریک احساس رقابت‌طلبی و حسادت شوهرتان می‌شود و این منجر به حساسیت زیاد می‌شود و حتی شاید شما را محدود کند که با آنها ارتباطی نداشته باشید یا اصلا آن جا سر کار نروید. بنابراین رفتار شما نیز تعیین‌کننده است که شوهرتان روی همکاران‌تان حساس شود یا خیر.

شوهرتان از همکاران‌تان رفتار بدی دیده است

اگر شوهرتان تاکنون با همکاران‌تان ملاقات داشته است و بعد از ملاقات، روی آنها حساس شده است، می‌تواند دلیلش این باشد که شوهرتان رفتار اشتباهی از آنها دیده است و به همین دلیل حساس شده است و شما را در ارتباط با آنها محدود می‌کند.

اعتماد به نفس  و عزت نفس کم

برخی از مردان به دلیل اعتماد به نفس و عزت نفس پایین، فکر می‌کنند خودشان برای همسرشان کافی نیستند و کم هستند، به همین دلیل وقتی ببینند همسرشان با مرد دیگری صحبت می‌کند، فورا جلب توجه می‌کنند یا حساسیت زیاد نشان می‌دهند تا همسرشان از آن مرد دور شود که عشق و احساس بین‌شان شکل نگیرد یا همسرشان در ذهن‌شان آن مرد را با شوهر خود مقایسه نکند و متوجه کم و کاستی‌های شوهر شود. نداشتن اعتماد به نفس نیز یکی دلایل مهم و رایج است.

  زنم قبولم نداره (همسرم برای من ارزش و احترام قائل نیست. چه کار کنم؟)

کنترل‌گر بودن مرد

برخی از مردان معتقد هستند که همسرشان باید با افرادی که خودشان می‌گویند صحبت و معاشرت کند، نباید با افراد دیگر صحبت کند یا بگو و بخند داشته باشد، نباید به جاهایی که قبول نمی‌کنند، برود و… سعی می‌کنند با این کنترل‌گری‌ها همسرشان را در کنار خودشان نگه دارند تا خیانتی رخ ندهد یا همسرشان را از دست ندهند.

حد و حدود ارتباط با همکاران مرد

همان طور که شما دوست ندارید و یا اجازه نمی‌دهد شوهرتان با همکاران خانم بسیار زیاد صمیمی شود و اگر این اتفاق بیفتد، به شدت ناراحت و عصبانی می‌شوید، او نیز نسبت به شما این حساسیت طبیعی را دارد و چیز عجیبی نیست. در کل، بعد از ازدواج باید زن و مرد حد و حدودشان را با همکاران، همسایه‌ها، هم کلاسی‌ها و افراد دیگر نگه دارند تا زندگی مشترک‌شان به خطر نیفتد و حساسیت و غیرت همسر نیز تحریک نشود. در ادامه این مقاله، چند قانون را توضیح می‌دهیم تا با رعایت این موارد، بتوانید حد و حدود روابط‌تان را حفظ کنید تا حساسیت‌های شوهرتان کاهش یابد.

زیاد صمیمی نشوید

اگر شما با همکارتان ارتباط کاری خوبی دارید و با هم به خوبی همکاری می‌کنید، دلیل بر این نیست که با هم بیش از حد صمیمی شوید و یا همه چیز زندگی‌تان را با او در میان بگذارید. هرگز حرف‌های خوصی را با او نزنید، مخصوصا اگر درباره زندگی مشترک‌تان باشد. مثلا اینکه دیروزچه بحثی با شوهرتان داشتید، ربطی به همکارتان ندارد و نباید این قدر وارد رابطه صمیمی شوید که بعد دچار مشکل شوید. ارتباط‌تان و حرف‌هایی که می‌زنید را در حد کاری نگه دارید یا اگر در وقت استراحت می‌خواهید با هم حرف بزنید، درباره مسائل خصوصی صحبت نکنید، بلکه درباره مسائل روز صحبت کنید که ربطی به شما و شوهرتان نداشته باشد.

همکاران‌تان را بشناسید و بدانید با چه کسی صمیمی می‌شوید

همه ما در انتخاب دوستان‌مان نیز باید دقت زیادی داشته باشیم. اگر دوستانی را انتخاب کنیم که همیشه انرژی منفی به ما می‌دهند، افرادی هستند که طرز تفکرشان اشتباه است، افرادی هستند که تنوع‌طلب هستند و… همه این موارد روی ما و ارتباط بین ما تاثیر منفی می‌گذارد. پس در انتخاب دوستان‌تان دقت داشته باشید. همچنین اگر می‌خواهید با همکاران‌تان صمیمی شوید، درست نیست که با همه‌شان صمیمی باشید. ابتدا آنها را بشناسید و با افرادی صمیمی شوید که به شخصیت، طرز تفکر، زندگی مشترک و انگیزه شغلی شما تاثیر منفی نمی‌گذارند و افراد خوب و نسبتا سالمی هستند. مثلا اگر شما همکاری داشته باشید که همسر دارد اما با این خانم و آن خانم نیز ارتباط دارد و به این هنرمندی خود نیز افتخار می‌کند، اگر با او صمیمی شوید، مسلما او شما را نیز به جمع این خانم‌ها و  خیانت‌های خود اضافه خواهد کرد. پس حواس‌تان باشد که با چه کسی دوست و صمیمی می‌شوید.

  با شوهر درونگرا چگونه رفتار کنیم (ازدواج مرد درونگرا با زن برونگرا)

وارد صفحات فضای مجازی یکدیگر نشوید

هر چقدر هم که با همکارتان صمیمی می‌شوید، نباید او را به فضای مجازی خود راه دهید. فضای مجازی را در حد خانواده، دوستان صمیمی هم جنس‌تان و اقوام نزدیک نگه دارید که شوهرتان حساس نشود که چرا همکار مردتان را به پیج شخصی‌تان راه دادید و او عکس‌های شما را می بیند.

درد و دل نکنید

اگر گاهی با شوهرتان دعوایتان می‌شود، در محل کار این موضوع را برای همکار مردتان تعریف نکنید و به هیچ وجه درد و دل نکنید چون اگر احساس کنید او شما را درک می‌کند و یا راه حل درست‌تری برای حل این مشکل دارد، راه حلی که به ذهن شوهرتان نرسیده است، باعث می‌شود نسبت به او احساس پیدا کنید و این برایتان تبدیل به یک عادت شود که هر موقع مشکلی با شوهرتان پیدا کنید، به همکارتان پناه بیاورید و با او آرامش بدست بیاورید. همین موضوع منجر به خیانت می‌شود. پس بهتر است هرگز درد و دل نکنید و اگر نیاز به صحبت با کسی را دارید، با یک دوست هم جنس صمیمی و یا با اعضای خانواده‌تان که شما را درک می‌کند صحبت کنید یا سعی کنید این صمیمیت احساسی را با شوهرتان داشته باشید.

شوهرم روی ارتباطم با همکاران مرد من حساس است. چه کار کنم؟


با او صحبت کنید و دلیل حساسیت‌هایش را بپرسید

بهترین کار برای اینکه دلیل حساسیت‌هایش را بدانید این است که با شوهرتان در شرایط مناسب گفتگو کنید. با گفتگو کردن با او، می‌توانید بیشتر او را درک کنید، نگرانی‌هایش را بدانید و همچنین با هم راه حلی برای حل این مشکل مشخص کنید و به توافق برسید تا نه ارتباطات کاری شما مختل شود و نه شوهرتان اذیت شود یا احساس ناامنی کند.

ارتباط با همکاران‌تان را بررسی کنید

ارتباط با همکاران‌تان را بررسی کنید و ببینید آیا ممکن است حساسیت‌های همسرتان به دلیل نوع ارتباط و برخورد شما با همکاران‌تان باشد؟ آیا شما بیش از حد با آنها صمیمی هستید؟ اگر شوهرتان نیز همین نوع ارتباط را با همکاران خانمش داشت، شما نیز دچار حساسیت می‌شدید؟ بررسی و بازبینی کردن ارتباط‌تان بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند اشتباهات‌تان را شناسایی کرده و رفع کنید تا این مشکل حل شود.

  شوهر زبان نفهم و بی منطق

به همسرتان برچسب حساس بودن نزنید

سعی کنید با همسرتان با احترام صحبت کنید و اجازه ندهید صحبت‌تان به بی‌احترامی و بحث و دعوا منجر شود. به او برچست حساس بودن یا کنترل‌گر بودن نزنید چون اگر شما هم جای او بودید، چنین واکنشی نشان می‌دادید.

به او اطمینان خاطر بدهید که هیچ کسی نمی‌تواند جای او را برای شما بگیرد

اکثر کنترل‌گری‌ها و یا حساسیت‌های زنان و مردان به دلیل کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس آن‌هاست که باعث می‌شود احساس کنند برای همسرشان کافی نیستند. اگر همسرتان نیست نگران است که شما را از دست بدهد، به جای بحث و دعوا با او، به او اطمینان خاطر بدهید که نمی‌خواهید او را ترک کنید یا هیچ فرد دیگری برای شما جذاب نیست و شما فردی متعهد هستید. سعی کنید در طول روز به او احساس قهرمان بودن و مفید بودن بدهید تا اعتماد به نفسش تقوبت شود و احساس کمبود نکند.

از همکاران‌تان پیش شوهرتان تعریف و تمجید نکنید

بسیار احساس بد و آزاردهنده‌ای است که زن یا شوهر از یک جنس مخالف دیگری پیش یکدیگر تعریف و تمجید کنند. اگر شوهرتان نقطه ضعف یا کم و کاستی دارد و دوست دارید از نظر یک یا چند ویژگی مثل همکارتان بشود، نیاز نیست با مقایسه این را بیان کنید، بلکه بهتر است بدون این کار، با لحن و جمله‌بندی درست به او بگویید که اگر این تغییر را در خودش ایجاد کند، بهتر می‌شود.

سخن پایانی

برخی از مردان، حساسیت و غیرت زیادی روی همسرشان دارند و به این دلیل یا به علت اعتماد به نفس و عزت نفس کم است. اگر همسر شما نیز به ارتباط با همکاران مردتان گیر می‌دهد و حساسیت نشان می‌دهد، با او صحبت کنید که چه چیزی باعث این حساسیت زیاد او شده است و اگر اشتباه از میزان صمیمیت شما با همکاران‌تان است، آن را رفع کنید. سعی کنید حتما بین خود و همکاران‌تان حد و مرزهای لازم را قائل شوید و به آنها پایبند بمانید تا مشکلی ایجاد نشود. اگر مطمئن هستید که هیچ اشتباهی بین شما و همکارتان رخ نداده است یا همکارتان فردی نیست که ویژگی‌های بد و نامناسبی داشته باشد، می‌توانید با زوج درمانگران همیار عشق مشورت کنید تا این مشکل در همسرتان ریشه‌یابی شود و مشاور به شما کمک کند حساسیت افراطی همسرتان را کاهش دهید تا کیفیت زندگی مشترک‌تان کاهش پیدا نکند.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط