من همینم که هستم و نیازی به تایید تو نیست! (من همینم که هستم، چه بخوای، چه نخوای!)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

من همینم که هستم و نیازی به تایید تو نیست! (من همینم که هستم، چه بخوای، چه نخوای!)

من همینم که هستم، می‌خوای بخواه نمی‌خوای نخواه


همینم که هستم می‌خوای بخواه نمی‌خوای نخواه

برای خیلی از ما پیش آمده که وقتی توقعات‌مون از شریک عاطفی‌مون رو مطرح می‌کنیم و او نه تنها اونها رو نمی‌پذیره بلکه حق به جانب میگه:«من همینم که هستم.» متاسفانه خیلی از ما با فکر اینکه میتونیم اونها رو تغییر بدیم، وارد رابطه میشیم غافل از اینکه این کار گاهی به بن بست میرسه. اما مهم‌ترین «همینم که هستم‌هایی» که باید جدی گرفته بشن کدام هستن؟

بی‌حوصله‌ای: همینم که هستم

برخی از افراد خلق و خوی پایینی دارن و اغلب ترجیح میدن کارهای روزمره‌شون رو بدون کوچک‌ترین هیجانی سپری کنن. در سینما، رستوران، مسافرت و… بی‌حوصله هستن و وقتی ازشون گله می‌کنیم میگن همینم که هستم. بی‌حوصلگی یکی از ویژگی‌هاییه که رابطه عاطفی رو از بین می‌بره، ریشه‌اش چه از جانب خود شخص و مشکلاتش باشه و چه از رابطه‌ای که با هم دارین، باید حل بشه. پس اونو پشت گوش نیندازین.

چقدر عصبانی هستی: همینم که هستم

پرخاشگری، عصبانیت، دست بزن و… یکی از نشانه‌هایی هست که باید به شدت در رابطه جدی گرفته بشن. این ویژگی نیاز به بررسی داره و شما به تنهایی قادر به تغییر و رفع اون در طرف مقابل نیستین. پس خودتون رو گوشت قربانی فردی که حاضر نیست برای عصبانیتش قدمی برداره و میگه همینم که هستم نکنین.

چرا با دیگران چت می‌کنی؟ همینم که هستم

افرادی که نه تنها حاضر به پذیرفتن تعهد در رابطه نیستن بلکه از انجام اون احساس پشیمانی هم ندارنن و حق به جانب میگن همینم که هستم، باید یکی از خط قرمزهای جدی شما برای رابطه باشن. این افراد هنوز بلوغ عاطفی لازم برای ایجاد یک رابطه دو نفره پایدار رو به دست نیاوردن.

  10 راهکار برای فراموش کردن عشق قدیمی(چطور عشقمو فراموش کنم؟)

چقدر غر میزنی؟ همینم که هستم

برخی افراد از زمین و زمان شاکی هستن و دائم غر میزنن. هیچ چیز براشون خوشایند نیست و دائم در حال بهانه‌گیری هستن و میگن همینم که هستم، نمیتونم مثل تو بیخیال باشم! افرادی که خودشون نمیدونن چه چیزی راضی‌شون میکنه و چطور باید از زندگی لذت ببرن، از رابطه با شما هم لذت نمیبرن و باید این ویژگی رو در خود بررسی و رفع کنن.

چرا دنبال کار نمیری؟ همینم که هستم

زندگی هدفمند و رو به جلو نشان‌دهنده شخصیت سالم و مستقله و این افراد معمولا در روابط عاطفی هم هدفمند هستن و فقط از سر رفع تنهایی و نیازهاشون وارد رابطه نمیشن. بنابراین اگه با یک فرد بیکار و باری به هر جهت روبرو هستین که میگه همینم که هستم، آگاه باشین که شما هم میتونین براش همین قدر بی‌ارزش باشین.

چرا به من توجه نمی‌کنی؟ همینم که هستم

نیاز به توجه و محبت یکی از اساسی‌ترین نیازهای هر فردیه که قاعدتا لازمه در رابطه عاطفی رفع بشه. بنابراین حق شماست که در رابطه توجه و محبت ببینین و اگه طرف مقابل حاضر نیست که اون رو به بهانه همینه که هستم به شما بده، لازم داره درباره رابطه دونفره و صمیمیت بیشتر آگاه بشه.

با همینم که هستم‌ها چه کنیم؟

هیچ کس کامل نیست. همه افراد نیاز دارن روی شخصیت خودشون کار کنن و نقص‌هاشون رو جبران کنن. بنابراین نشانه‌ها رو ببینین و هرگز با فکر تغییر خصوصیات بد طرف مقابل نباشین چون این کار نیازمند تخصص و آگاهی از روش‌های علمی مخصوص به این کاره.

  معلق بودن در رابطه (رابطه بلاتکلیف را چه کنم؟)

اگه در رابطه با چنین فردی هستین که روی خودش هم کار نمیکنه که اصلاح بشه و شما قصد جدایی دارین، برای اینکه آسان‌تر دوران سوگواری بعد از جدایی رو طی کنین، میتونین در دوره من ارزشمند بدون تو شرکت کنین.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط