دوستی دختر و پسر به قصد ازدواج (از کجا بفهمم منو واسه ازدواج میخواد)

خیانت اینترنتی زن و شوهر (خیانت چتی در فضای مجازی)
شهریور ۱۲, ۱۳۹۷
نشانه خیانت مردان
کنار آمدن با مرگ همسر (غم و سوگ فوت زن یا شوهر)
شهریور ۱۳, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در هر رابطه‌ای لازم است قصد و هدف دو طرف از ایجاد رابطه مشخص باشد. دخترها معمولا با این هدف با جنس مخالف ارتباط دوستی بلند مدت برقرار می‌کنند که در آینده با او ازدواج خواهند کرد و زندگی مشترک تشکیل خواهند داد. اما آیا می‌توان به قصد آشنایی و شناخت برای ازدواج با پسر یا دختری وارد رابطه دوستی شد؟ و از کجا می‌توان فهمید هدف پسر از پیشنهاد آشنایی، صرفا دوستی است یا قصد ازدواج دارد؟

[

 

 

اگر رابطه دوستی را با جنس مخالف شروع کرده‌اید، قبل از هر چیز لازم است مشخص کنید هدف از این رابطه چیست و اطمینان یابید، طرف مقابل نیز هدف مشترکی دارد.  اگر به این امید با پسری دوست شده‌اید که در آینده با او ازدواج کنید و بقیه عمرتان را با او بگذرانید لازم است از ابتدا به هدف و مسیر رابطه توجه داشته باشید. چراکه اگر در آینده متوجه شوید، قصد او از برقراری رابطه آن چیزی که شما تصور می‌کردید نبوده است، ممکن است صدمات روحی و عاطفی فراوانی به شما وارد شود.

 

مشکلات برقراری رابطه دوستی به قصد ازدواج


از نظر روانشناسی در همه انسان‌های سالم، کشش ذاتی نسبت به جنس مخالف وجود دارد. به گفته محققان در هنگام تعامل با دیگران، هورمون خاصی در مغز ما ترشح می‌شود و هرچه میزان این تعامل و ارتباط بیشتر و مدت زمان آن طولانی‌تر باشد، میزان هورمون آزاد شده در مغز نیز بیشتر خواهد بود. وابستگی عاطفی و کشش جنسی در هردو سوی رابطه برای دختران و پسران وجود دارد، با این تفاوت که دختران وابستگی عاطفی و پسران کشش جنسی بیشتری را در رابطه دوستی تجربه می‌کنند. این موضوع در بلند مدت، دوستی را از حالت شناخت خارج می‌کند و احتمال آسیب‌های روانی و اجتماعی را افزایش خواهد داد.

متاسفانه عوامل مختلفی باعث می‌شود امروزه بسیاری از پسران جوان به راحتی زیر بار ازدواج نروند، اما به بهانه شناخت برای ازدواج، با دختران رابطه دوستی برقرار کنند. به همین علت بسیاری از روابط امروزی که به قصد شناخت برای ازدواج شروع می‌شوند، هرگز به ازدواج ختم نمی‌شوند. اگرچه استثناهایی هم در این مورد وجود دارد.

موضوعی که معمولا دخترها در رابطه دوستی قبل از ازدواج در نظر نمی‌گیرند این است که صرفا مطرح کردن پیشنهاد ازدواج به معنی واقعی بودن قصد یک پسر در ازدواج با شما نیست. اگر پسری واقعا قصد ازدواج با شما را دارد باید بتواند عملا آن را اثبات کند. در ادامه نشانه‌هایی را بیان می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید تشخیص دهید پسری که از شما درخواست دوستی به قصد آشنایی برای ازدواج کرده است واقعا نیت ازدواج دارد یا خیر.

درصورتی که درمورد مسائل مربوط به “رابطه دوستی به قصد ازدواج” سوال یا تجربه خاصی دارید، می‌توانید در قسمت “پرسش و پاسخ” آن را با ما درمیان بگذارید.

نشانه‌های پسری که قصدازدواج با شما را ندارد


از شما تقاضای ارتباط جنسی می‌کند

پسری که قصد ازدواج با شما را داشته باشد، قبل از ازدواج هرگز درخواست رابطه جنسی نمی‌کند. در جامعه ما برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج برای دختران تبعات بسیار بدی خواهد داشت، پسری که قصد جدی برای ازدواج دارد هیچگاه از دختر موردعلاقه‌اش قبل از ازدواج چنین درخواستی نمی‌کند. اگر دوست پسرتان به بهانه‌های مختلف اصرار به رابطه جنسی قبل از ازدواج دارد لازم است به قصد و نیت او برای رابطه دوستی شک کنید.

درگذشته با دختران دیگری نیز دوست بوده است

اگر دوست پسرتان با افتخار درباره دوست دخترهای قبلی خودش و رفتار احمقانه آنها حرف می‌زند، این خاطرات را به عنوان نشانه‌ای در نظر بگیرید که به شما هشدار می‌دهد این دوستی هرگز به ازدواج ختم نخواهد شد. شاید دوست دخترهای قبلی او واقعاً کم‌عقل بوده‌اند، اما به احتمال قریب به یقین قضیه به این شکل بوده که آن دختران نیز در جستجوی رابطه جدی‌تری بوده‌اند، اما این پسر از تصور پایبند شدن به وحشت افتاده و فرار را به قرار ترجیح داده است. شاید فکر کنید که شما با دخترهایی که او قبلاً با آنها دوست بوده، فرق می‌کنید، اما واقعیت این است که تفاوتی با آنها ندارید.

از اشاره مستقیم به ازدواج طفره میرود

اگر دوست پسرتان هنگامی که صحبت از ازدواج یا متعهد شدن به میان می‌آید، عصبانی می‌شود، گارد می‌گیرد و ناراحت و عصبی می‌شود، بدانید که هدف از این دوستی ازدواج نیست و چون دوست پسرتان در اعماق قلبش از فریب دادن شما احساس گناه می‌کند، در این شرایط پرخاشگر می‌شود. دوست پسرتان در خودآگاه یا ناخودآگاه خود می‌داند که نمی‌خواهد با شما ازدواج کند، اما از طرفی قصد ترک کردن شما را نیز ندارد، بنابراین زمانی که او را در موقعیتی قرار می‌دهید که مجبور شود اعتراف کند، نمی‌تواند خواسته شما را برآورده کند، برافروخته و عصبانی می‌شود. این مرد فریبکار در دل آرزو می‌کند که کاش دیگر موضوع ازدواج را مطرح نکنید، تا او مجبور به طفره رفتن و دروغ گفتن نشود.

اگر شما با شور و شوق از ازدواج حرف می‌زنید، اما او طفره می‌رود و با “شاید” جوابتان را می‌دهد، به ویژه اگر فرد دیگری درباره ازدواج قریب الوقوعتان صحبت می‌کند، اما او جواب قطعی نمی‌دهد، مطمئن باشید که قصد دوست پسرتان از این رابطه ازدواج نیست.

شرایط اولیه ازدواج ندارد

در جامعه ما شرایط اولیه‌ای برای ازدواج کردن یک پسر وجود دارد. پسری که هنوز وضعیت سربازی، تحصیلات، شغل و درآمد برای او مشخص نشده است _حداقل در حال حاضر_ قادر به اداره یک زندگی مستقل نخواهد بود. درخواست آشنایی او برای ازدواج، بدون در نظر گرفته شرایط اولیه آن بی‌معنی است. و در صورتیکه پسری بدون داشتن شرایط ازدواج، درخواست برای دوستی می‌کند احتمالا هدفی بجز ازدواج را دنبال می‌کند.

به بهانه‌های مختلف خواستگاری رسمی را به تاخیر می‌اندازد

اگر عشقتان دائماً درباره این که چرا هنوز از شما درخواست ازدواج نکرده است، بهانه می‌آورد، بهتر است قبول کنید که او قصد ازدواج ندارد. بهانه آوردن، شما را به جایی نمی‌رساند و اگر دوست پسرتان همواره به خاطر کار زیاد عصبی است یا دائماً با خانواده خود در حال جنگ و دعوا است، بعید است که این دوستی به ازدواج ختم شود. اگر پسری واقعاً شما را بخواهد، اجازه نمی‌دهد که هیچ مشکلی مانع رسیدن او به شما شود. در واقع او هر کاری که در توان دارد انجام می‌دهد تا رویای ازدواج با شما را محقق کند.

شما را به خانوده‌اش معرفی نمی‌کند

اگر دوست پسرتان هنوز شما را با خانواده‌اش آشنا نکرده است، این نشانه هشدار را جدی بگیرید. اگر هنوز خانواده دوست پسرتان را ملاقات نکرده‌اید، بعید است که هرگز باب این آشنایی باز شود. اگر پسری عاشق دختری باشد، می‌خواهد عشقش را به تمام جهان، از جمله خانواده و دوستان خود نشان دهد. هیچ شکی نیست که اگر او برای گذراندن باقی عمر خود با شما برنامه ریزی می‌کند، شما را به دیگران با افتخار معرفی خواهد کرد.

اما اگر مردی نخواهد که دوست دخترش با خانواده‌اش ملاقات کند یا علاقه‌ای به این آشنایی نداشته باشد، مسلماً به دنبال رابطه‌ای درازمدت نیست. یک دقیقه جدی فکر کنید، نمی‌خواهید با خانواده پسری که قصد ازدواج با او را دارید، آشنا شوید؟

برای آینده برنامه‌ای ندارد

اگر دوست پسرتان هیچ‌گاه برای آینده مشترکتان برنامه‌ریزی نمی‌کند، بدانید که جایی برای شما در آینده خود در نظر نگرفته است. احتمالاً رابطه‌ای که از نظر شما عاشقانه و ابدی است، برای او زودگذر است. اگر او واقعاً شما را دوست داشته باشد، آرزوها و رویاهایی را که شما نیز جزئی از آن هستید، با شما در میان خواهد گذاشت. اما اگر خبری از این آینده‌نگری‌های شیرین و رویایی نیست، بهتر است قبل از آن که دوست پسرتان بیشتر از این به شما آسیب بزند، این رابطه را تمام کنید و او را از زندگی‌تان حذف کنید. چنانچه دوست پسرتان شور و شوقی برای آینده مشترک ندارد یا نمی‌خواهد که با خانواده‌اش آشنا شوید، مطمئن باشید که او هرگز از شما خواستگاری نخواهد کرد.

زود ابراز علاقه میکند

برخی مردان بسیار عجولند و در همان روزهای اول ابراز عشق می‌کنند، این ابراز عشق آن‌قدر ناگهانی و غیرمترقبه است، که به نظر می‌آید هیچ معنایی برایشان ندارد. هر کسی می‌تواند یک جمله عاشقانه بگوید، آنچه مهم است، معنای نهفته در پس این جمله‌های عاشقانه است. اگر دوست پسرتان پس از همان قرار اول بی‌تابانه به شما ابراز عشق می‌کند، بهتر است این عشق عجولانه را جدی نگیرید. عشق به مرور در دل جا باز می‌کند و رشد می‌کند، بنابراین اگر فردی به سرعت به شما ابراز علاقه کرد، بدانید که این عشق فریبی بیش نیست.

در یک کلام...

شما لیاقت این را دارید که با مردی در ارتباط باشید که ارزش واقعی شما را بداند، مردی که از برقراری رابطه عاطفی با شما هدفی جز آشنایی برای تشکیل زندگی مشترک موفق در سر نداشته باشد. نشانه‌های پسری که از برقراری رابطه دوستی قصد ازدواج ندارد این است که: معمولا با دختران دیگری نیز در رابطه بوده است، شرایط اولیه ازدواج را ندارد، ترجیح می‌دهد رابطه‌تان پنهانی و به دور از اطلاع خانواده‌ها باقی بماند، برنامه خاصی برای آینده ندارد و از شما تقاضای رابطه جنسی قبل از ازدواج می‌کند. اگر در رابطه‌ای قرار دارید که فکر می‌کنید طرف مقابلتان قصد ازدواج کردن با شما را ندارد بهتر است به این رابطه خاتمه دهید. شما لیاقت یک رابطه پایدار و سالم را دارید و نباید اجازه دهید برای کسی بازیچه و اصطلاحا زنگ تفریح باشید.

 

به این پست امتیاز دهید.
دوستی دختر و پسر به قصد ازدواج (از کجا بفهمم منو واسه ازدواج میخواد)
۵ از ۱ رای
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X