بخشش-و-اعتماد-دوباره
کنار آمدن با خیانت همسر و بخشش و اعتماد دوباره با راهکارهای مشاور
تیر ۱۳, ۱۳۹۷
مرد-جذاب
مرد جذاب از دید زنان
مرداد ۳, ۱۳۹۷
فراموش-نکردن-عشق-اول
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هرچند در هر روز از زندگی با وقایع مختلفی روبرو می‌شویم و میلیون‌ها چیز جدید را تجربه می‌کنیم، اما بعضی لحظات چنان به یاد ماندنی هستند که هرگز نمی‌توانیم آنها را فراموش کنیم. هرچند عشق همواره تجربه‌ای ناب و خاص است، اما عشق اول چیز دیگری است. عشق اول برای بسیاری از افراد تجربه‌ای فراموش نشدنی است که برای همیشه در ذهن و قلبشان حک می‌شود. شاید عشق اول چندان به درازا نکشد، اما خاطره آن همیشه با ما خواهد بود و یادآوری آن انبوهی از احساسات مختلف را در ما بیدار خواهد کرد که بیان آن در قالب لغات بسیار دشوار خواهد بود. ولی در جایی از زندگی شما عمیقاً درون خود احساس می­‌کنید لازم است این عشق و رابطه قدیمی را فراموش کنید تا بتوانید زندگی جدیدی را برای خود بسازید. در این صورت اگر بدانید دلایل اصلی این که نمی‌­توانید به راحتی عشق گذشته خود را فراموش کنید چیست، برای عبور کردن از آن چند قدم جلوتر می­‌افتید. مشاور می‌­تواند در این امر شما را راهنمایی کند تا با بررسی عواملی که عشق اولتان را در ذهن و قلب شما با این قدرت نگه داشته، به شما برای عبور از عشق قدیمیتان کمک کند.

اگر نمی‌توانید عشق اول خود را فراموش کنید، خودتان را سرزنش نکنید، شاید بعد از اولین تجربه عاشق شدنتان بارها تصمیم گرفته‌­اید دوباره عشق را تجربه کنید و آینده­‌ای پایدار و شاد را برای خود و شخص دیگری بسازید اما فراموش نشدن عشق قدیمی­تان شما را در ساختن رابطه و آینده­‌ای جدید ناتوان کرده است. مشاور به شما توضیح می­‌دهد که چرا نباید برای این امر خود را سرزنش کنید و دلایلی را که باعث شده عشق اول و خاطراتش را در ذهن و قلب خود نگه دارید برای شما روشن می­‌کند. در این صورت بهتر می­‌توانید خودتان را درک کنید و برای ساختن آینده قدم­‌های استوارتری برمی‌­دارید.

چه عواملی باعث می‌­شود فکر کنیم عشق اول هیچ­وقت فراموش نمی‌شود؟


چه عواملی باعث می¬شود فکر کنیم عشق اول هیچ¬وقت فراموش نمی¬شود؟

بسیاری از افرادی که عشق را تجربه کرده‌­اند بر این باور هستند که عشق اول هیچ­گاه از یاد نمی­‌رود. ولی درست‌­تر آن است که بگوییم فراموش کردن اولین عشق کار دشواری است نه غیرممکن. روانشناسان دلایلی را برای این دشوار بودن ارائه می‌­دهند:

عشق اول قدرتمند و نافذ است

نخستین باری که در دام عشق می‌افتید، بهترین حس‌های جهان را تجربه می‌کنید. از اعماق وجود خود به حدی برای معشوق‌تان اهمیت قائل می‌شوید که هرگز فکر نمی‌کردید بتوانید به دیگری تا به این حد توجه کنید. فکر می‌کردید که معنای عشق را می‌دانید، اما وقتی به راستی عاشق می‌شوید، متوجه می‌شوید عشق دریچه‌ای را رو به سوی جهان بی‎انتهایی از هیجان و احساس به سویتان گشوده است که ترس از دست دادن عشق نیز در گوشه‌ای از آن کمین کرده است. عشق اول به هیچ حس دیگری شبیه نیست، به همین دلیل است که این کشف جدید تا ابد در یادتان باقی می‌ماند.

اولین شکست عشقی نیز قدرتمند است

تنها حس و تجربه‌ای در زندگی که از نظر شدت و قدرت با عشق اول برابری می‌کند، شکست عشق اول است. دلتنگی برای عشق اول و اندوهگین شدن برای به شکست انجامیدن آن اکثر اوقات رنگی از غم به خاطراتمان می‌دهد. به همین دلیل است که التیام یافتن قلب پس از نخستین شکست عشقی مدت بیشتری طول می‌کشد. مهم نیست که دوستانه از هم جدا شده‌اید یا با جرو بحث و دعوا به نخستین عشق‌تان پایان داده‌اید، درهرحال هر زمان که آن را به یاد می‌آورید، زخم‌ این عشق نافرجام هنوز دردناک است.

پایان دادن به نخستین رابطه عشقی بسیار سخت است، چون باید از حس‌هایی جادویی دست بکشید که در نخستین مواجهه خود با عشق تجربه کرده‌اید. جای زخم عمیق جدا شدن از عشق اول مدت‌های مدیدی آزارتان خواهد داد.

عشق اول پاک و بی‌گناه است

عشق اول حسی پاک و بی‌گناه است که بدون آن که متوجه باشید، بزرگتر و بزرگتر می‌شود. عشق اول بدون برنامه‌ریزی و ناگهان پیش می‌آید و همین است که آن را خاص می‌کند. پس از آن که عشق را برای اولین بار تجربه کردید، متوجه می‌شوید که از روابط آینده خود چه می‌خواهید. بنابراین در روابط بعدی به خودتان فشار می‌آورید که حتماً کسی را پیدا کنید که همان حس ناب را در شما بیدار کند. بنابراین به روش خاصی عمل می‌کنید و به گونه متفاوتی فکر می‌کنید تا بتوانید چنین ارتباطی را دوباره زنده کنید.

با عشق اول بسیاری از چیزهای دیگر را نیز برای اولین بار تجربه می‌کنید

با عشق اول بسیاری از چیزهای دیگر را نیز برای اولین بار تجربه می‌کنید

زمانی که عشق اول‌تان را تجربه می‌کنید، بودن در کنار معشوق برایتان تبدیل به انگیزه‌ای می‌شود که شما را به امتحان کردن چیزهای جدید ترغیب می‌کند، و به این ترتیب عشق اول به رشد و بالندگی شخصیت‌تان نیز کمک می‌کند. عشق اول‌تان غالباً شاهد تغییرات خاصی است که به شخصیت‌تان شکل می‌دهد و اولین فردی است که در این مسیر رشد از شما حمایت می‌کند. به علاوه نخستین معشوق برای بسیاری معمولاً نخستین فردی است که با او نزدیکی و تمام واکنش‌های حسی و شیمیایی مربوط به این یکی شدن، را برای اولین بار تجربه می‌کنند. بدون شک این تجربیات بی‌سابقه، حتی ناراحت کننده و خجالت‌آور، برای همیشه در یادتان حک می‌شود.

با عشق اول‌تان برای نخستین بار ما می‌شوید

حتی اگر قبلاً عضوی از یک گروه بوده باشید، معمولاً با عشق اول‌تان است که برای اولین بار حس می‌کنید که عضو مهمی از یک “ما” هستید. نخستین باری که برای هر دو نفرتان به عنوان یک زوج تصمیم می‌گیرید، زمانی است که برابری و همسان بودن نهفته در مفهوم “ما” را تجربه می‌کنید. این تجربه اول غالباً اهمیت فدا کردن و گذشتن از بعضی اولویت‌ها را برای داشتن یک رابطه‌ی سالم و منصفانه به ما یاد می‌دهد.

عشق اول یادآور جوانی است

عشق اول یادآور جوانی است

فکر کردن درباره نخستین عشق با گذشت زمان، دیگر فقط فکر کردن به معشوق سابق نیست. بلکه یادآوری آن غالباً به معنای به خاطر آوردن دوران خوش جوانی است. یاد عشق اول خاطرات خوش دوران جوانی و زمانی را در ذهن‌تان زنده می‌کند که همه چیز ساده‌تر بود.

عشق اول یادآور ای کاش‌ها و فرصت‌های از دست رفته است

عشق اول علاوه بر جوانی، یادآور لحظاتی است که هیچ چیز غیرممکن به نظرتان نمی‌رسید، لحظاتی که آکنده از شور و هیجان تجربه‌ی چیزهای جدید بود. فکر کردن درباره نخستین رابطه عاشقانه باعث می‌شود که از خودتان بپرسید اگر در مراحل حساس زندگی‌تان تصمیم دیگری می‌گرفتید، چه اتفاقی می‌افتاد.

عشق اول تغییرتان می‌دهد

اثر مثبتی که عشق اول‌تان بر شما و شما بر او می‌گذارید، به رشد و بلوغ شخصیتی کمک می‌کند. تجربه مشترک چیزهای جدید و روبرو شدن با ترس‌ها و دغدغه‌های نخستین رابطه عاشقانه منجر به بالندگی شخصیتی می‌شود.

آیا می‌­توان از یک عشق قدیمی گذر کرد؟


با وجود دلایل بالا، شما نیاز دارید یک روز تصمیم بگیرید که به تدریج و مرحله به مرحله عشق اول خود را فراموش کنید. شاید این کار آنقدر به نظر سخت برسد که آن را غیرممکن فرض کنید اما مطمئن باشید ذهن و قلب شما قوی­تر از آن است که فکر می‌کنید. اگر می­‌خواهید دوباره عاشق شدن را تجربه کنید، با فردی برای تمام عمر وارد رابطه‌­ای پایدار شوید و زیر سایه ازدواج به شادی و آرامشی که لیاقتش را دارید دست پیدا کنید، لازم است از عشق گذشته خود عبور کنید.

در این مسیر مشاور می‌­تواند بیش از هر کسی به شما کمک کند تا با به کارگیری راهکارهای اصولی برای فراموش کردن عشق اول خود، حفره‌­های قدیمی زندگی خود را با تجربه­‌های جدید پر کنید.

به این پست امتیاز دهید.
۸ دلیل فراموش نکردن عشق اول و عشق قدیمی
۵ از ۱ رای
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X