چرا بعضی از روابط دوستی به ازدواج ختم نمی‌شوند؟ (دلیل تمام شدن برخی رابطه‌ها)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چرا بعضی از روابط دوستی به ازدواج ختم نمی‌شوند؟ (دلیل تمام شدن برخی رابطه‌ها)

چرا بعضی روابط دوستی، به ازدواج ختم نمی‌شود؟


انتخاب اشتباه از روی احساسات سطحی

به دلیل اینکه گاهی روابط عاطفی پیش از ازدواج خیلی جدی گرفته نمیشه، اغلب افراد براساس احساسات سطحی، یه نفر رو انتخاب میکنن و باهاش وارد رابطه میشن و در نظر نمی‌گیرن که انتخاب‌شون درسته یا نه. بعد که میخوان ازدواج کنن و شروع به بررسی کردن طرف مقابل‌شون میکنن، متوجه میشن که انتخاب‌‌شون اشتباه بوده و باهاش ازدواج نمیکنن.

مخالفت خانواده‌ها

اغلب افرادی که وارد رابطه میشن، از همون ماه‌ها یا سال اول، به خانواده‌ها همدیگه رو معرفی نمیکنن چون هنوز معلوم نیست که چی برای رابطه‌شون پیش خواهد آمد. بعد که به مرحله ازدواج میرسن و تازه بعد از مدت زیادی رابطه عاشقانه و خوب، همدیگه رو به خانواده‌ها معرفی میکنن، اگه خانواده‌ها مخالفت کنن، احتمالا رابطه‌شون خراب میشه و نمیتونن با هم ازدواج کنن.

از ابتدا، قصدش ازدواج نبوده

برخی از مردان و زنان با قصد ازدواج وارد رابطه نمیشن و اغلب از همون اول با رفتار و یا حرف هاشون میگن که قصد ازدواج ندارن. در این صورت اگه طرف مقابل‌شون به امید تغییر دادن نظر این افراد، رابطه رو ادامه بده، مشخصه که به ازدواج ختم نمیشه چون ازدواج یه تصمیم و انتخاب دو طرفه هست و فقط خواست و تلاش‌های یه طرف رابطه، نتیجه نمیده.

مهیا نبودن شرایط ازدواج

بعضی از افراد هستن که مدت طولانی با هم در رابطه بودن و همدیگه رو دوست دارن اما چون مرد شرایط ازدواج کردن رو نداره مثلا نمیتونه خونه اجاره کنه یا بخره، شغل نداره و یا سربازی نرفته، نمیتونه با شخص موردعلاقه‌اش ازدواج کنه.

  موقعیت‌هایی که میتونه دعوا ایجاد کنه

مشکلات حل نشده که باعث سردی طرفین رابطه میشه

 برخی از افراد که مدت طولانی مثلا چندین سال با هم در رابطه هستن و مشکلاتی با هم داشتن که به دلیل نداشتن مهارت حل مسئله، نتونستن این مشکلات رو حل و مدیریت کنن، به مرور زمان از همدیگه سرد میشن و باعث میشه که مرد و یا هر دوشون از ازدواج کردن با همدیگه پشیمون بشن.

تفاوت‌های فرهنگی روی مسائل جنسی

برای برخی از مردان موضوع بکارت خیلی مهمه و هر فردی یه سری عقایدی داره که ممکنه برای برخی درست و برای برخی غلط به نظر برسه. اگه این مرد با دوست دخترش رابطه جنسی برقرار کرده باشه یا دوست دخترش قبلا با فرد دیگه‌ای رابطه جنسی داشته باشه، مردی که براش موضوع باکرگی دختر مهمه، از ازدواج با دوست دخترش پشیمون میشه و صرف نظر میکنه.

گاهی بهم خوردن رابطه منطقی هست

یه سری از افراد در طول رابطه که قراره همدیگه رو بشناسن، متوجه میشن که به هم نمیخورن و با هم تفاهم ندارن. بنابراین رابطه به دلایل منطقی بهم میخوره.

پیشبینی نکردن مشکلات ازدواج

افرادی که مهارت و بلوغ لازم برای ازدواج رو ندارن، وقتی رابطه رسمی میشه و تازه متوجه مسئولیت‌ها و سختی‌های ازدواج میشن، خودشون رو کنار میکشن و تسلیم میشن و از ازدواج کردن پشیمون میشن.

چطور رابطه سالم و موفق داشته باشم؟

برای داشتن رابطه سالم و موفق، ابتدا باید شریک زندگی مناسب رو پیدا کرد و همچنین باید در کنارش، یه سری مهارت‌هایی رو کسب کرد، مثل مهارت حل مسئله، مهارت گفتگوی سازنده و… اگه شما هم میخواین رابطه سالم و موفق داشته باشین یا در رابطه هستین و میخواین مهارت‌های ضروری رو یاد بگیرین، میتونین در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج شرکت کنین.

  رابطه رو ادامه بدم یا نه؟؟

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

ممکنه ترک‌تون کنه اگر…

ممکنه ترک‌تون کنه اگر… بیش از حد وابسته باشین همه دوست دارن که شریک عاطفی‌شون، یک شخص مستقل، قوی (از لحاظ شخصیتی) و با اعتماد به نفس باشه. وابستگی افراطی،

مطالعه»