آیا میتونم کمک کنم حال عشقم خوب بشه؟ (فرشته نجات نباشید!)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

آیا میتونم کمک کنم حال عشقم خوب بشه؟ (فرشته نجات نباشید!)

فرشته نجات کسی نشوید


فرق شعار و واقعیت

گاهی اوقات ما برای چیزی تلاش می‌کنیم که خارج از پتانسیل و توان ماست اما به صورت ناخودآگاه از سمت خودمون، جامعه و اطرافیان برای اون تشویق میشیم. مثلا تشویق میشیم که باید شبانه روز تلاش کنیم تا به هدف برسیم، اما چنین توقعات کمال‌گرایانه‌ای به جسم و روان ما آسیب میرسونه و میتونه در طولانی مدت ما رو فرسوده کنه. فرشته نجات بودن هم از این قاعده مستثنی نیست، ما گاهی برای چیزی تشویق میشیم که در دنیای علم و واقعیت قابل انجام نیست. در این پست بهش می‌پردازیم.

معرفت داشته باش و کنارم بمون!

معرفت واژه بسیار زیبایی هست و قطعا در یک رابطه دو نفره بهش نیاز داریم اما نه در حدی که به خودمون و رابطه‌مون آسیب بزنیم. مثلا اگر طرف مقابل‌تون اعتیاد داشته باشه و قدمی هم برای بهبود خود بر نداره، اینکه کنارش بمونین، معرفت نیست، نوعی دوستی خاله خرسه هست که به خود او و شما آسیب میزنه.

بدی‌هام رو ببخش

بخشش واژه بسیار گسترده‌ای هست و به سادگی استفاده‌اش نیست. چشم‌پوشی و انکار، کاملا متفاوت با بخششه. افراد گاهی نشانه‌های خطر رو نادیده می‌گیرن و ادعا می‌کنن که بخشیدن. در حالی که سرشار از خشم پنهان هستن. مثلا خانمی که شریک عاطفی‌اش دائم بهش خیانت می‌کنه و روی اون چشم‌پوشی می‌کنه و با ایجاد احساس گناه در طرف مقابل برای خودش زمان می‌خره که در این وابستگی و رابطه ناسالم بمونه در حالی که به روح و روان خود آسیب میرسونه. اگه قصد بخشش داریم باید با تمام جنبه‌های اون آشنا باشیم.

  هشت روش کاربردی برای ابراز علاقه

صبور باش!

صبر با تسلیم شدن متفاوته. صبر یعنی شما با درایت و با دونستن برنامه آینده، منتظر رسیدن اهداف‌تون هستین و براش تلاش می‌کنین و تصمیمات عجولانه نمی‌گیرین. اما در تسلیم شدن، فقط شرایط بد رو پذیرفتین. مثلا با فردی هستین که کوچک‌ترین قدمی در جهت اهداف رابطه‌تون بر نمی‌داره، دست روی دست گذاشته و از شما میخواد صبور باشین.

کمکم کن!

ما نمیتونیم در هر زمینه‌ای که دل‌مون میخواد به دیگران کمک کنیم! مثلا اگه یک دندانپزشک از ما کمک بخواد تا در جراحی دندان بیمارش کنارش باشیم جرات چنین کاری رو داریم؟ قطعا وقتی تخصصی در این زمینه نداشته باشیم نمیتونیم مفید باشیم، حتی ممکنه آسیب‌رسان هم باشیم. بنابراین اگه فردی به خاطر مشکلات و آسیب‌های روحی‌اش از ما کمک خواست، بهتره او رو به یک متخصص معرفی کنیم و تصور نکنیم بهترین کمک به او در کنارش موندن و درک کردنش هست.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور عشقم رو دلتنگ کنم؟

چطور یک مرد رو دلتنگ خودم کنم؟ همیشه شما گفتگو رو شروع نکنین اگر در رابطه‌تون، شما تنها کسی هستین که مدام پیام میده یا زنگ میزنه و گفتگو رو

مطالعه»